پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸   |   Thu July 18, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 11 پروژه مدیریت شهری در منطقه چهار
برای نخستین بار نشست شهرداری منطقه سه با هسته مطالبه گری بسیج دانشجویی
اجرای همزمان تملک، بازگشایی و بهسازی بلوار نظربیگ در کمتر از یک روز
تعریض معبر پیرامون حسینیه امام( ره ) ضروری است
نورمهال در حال نابودی است مسؤولان چارهای بیندیشید
بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های منطقه چهار شهرداری
مدیریت زمان و لحظه در بحران
موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت گردشگری
ساخت پارک رضوان اولویت منطقه 3 شهر
٢6 تیرماه، اختتامیه جشنواره «ایده برتر شهری» برگزار می شود
     آخرین اخبار
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
ضرورت بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری در پیاده‌راه اکباتان
تحکيم بنيان خانواده، مهمترين هدف سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان
مدیریت شهری به تنهایی نمی تواند آثار تاریخی را حفظ کند
ساخت پارک رضوان اولویت منطقه 3 شهر
تعبیه سازه های فلزی برای دست فروشان گنجنامه
کمیته مطالعه آسیب های فرهنگی در همدان تشکیل شود
برای نخستین بار نشست شهرداری منطقه سه با هسته مطالبه گری بسیج دانشجویی
نصب دیوارنگاره 59 شهید کوی قصابان
آغاز سفرهای اقامتی قطار گردشگری همدان از مهرماه
تعریض معبر پیرامون حسینیه امام( ره ) ضروری است
٢6 تیرماه، اختتامیه جشنواره «ایده برتر شهری» برگزار می شود
مدیریت زمان و لحظه در بحران
بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های منطقه چهار شهرداری
اهدای 22 قلم جهیزیه به زوج های نیازمند
مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند
نورمهال در حال نابودی است مسؤولان چارهای بیندیشید
افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 11 پروژه مدیریت شهری در منطقه چهار
موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت گردشگری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢٣ تعداد بازدیـد : ٨٠ نسخه چاپی
 
 
 


نگرانی‌ها از دست‌اندازی به باغ‌های شهر

روزنامه هگمتانه  : 
فرماندار شهرستان همدان گفت: دست‌اندازی به باغ‌های شهر نگران‌کننده است.

 
 

 

حسین افشاری ظهر دیروز در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان از اولویت افزایش کشت گلخانهای استان در سه سال آینده خبر داد و گفت: براساس برنامه سه ساله 36 هکتار گلخانه جدید در همدان ساخته میشود.

وی با تأکید بر اینکه همه مسؤولان باید در زمینه تغییر کاربری زمینهای کشاورزی حساس باشند اظهار کرد: دستاندازی به باغهای شهر در محدوده طرح جامع و خارج از محدوده همدان قدری نگرانکننده است.

وی افزود: شهرداری و جهاد کشاورزی وظیفه قانونی دارند و سایر دستگاههای نظارتی نیز تلاش کنند تا در این مسأله هیچگونه مماشاتی انجام نشود.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه در بدو آغاز تغییر کاربری باید جلوی کار گرفته شود گفت: یکی از عوامل بازدارنده برای مقابله با تغییر کاربری در باغهای برخورد با افراد خاطی است که در این زمینه محیط زیست باید حساس باشد.

وی در خصوص وجود پروندههای تسهیلات اشتغال روستایی در بانکها نیز خاطرنشان کرد: باید در زمینه تسهیلات روستایی بانکهای عامل مساعدت لازم را داشته باشند تا این تسهیلات شناور در استان جذب شود.

افشاری در زمینه خرید تضمینی گندم تصریح کرد: امسال رقم خرید گندم یکهزار و 700 تومان اعلام شده که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش قیمت داریم.

وی با بیان اینکه اخبار قاچاق گندم شنیده شده اما از سوی متولیان امر مصداق مشخصی برای آن اعلام نشده است ادامه داد: تا امروز یکمیلیون و 200 هزار تن گندم در کشور خریداری شده که 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد را نشان میدهد.

فرماندار شهرستان همدان با تأکید بر اینکه باید در 20 روز آینده ضعفهای مراکز خرید گندم را رفع کرد افزود: سال گذشته خرید گندم توسط مراکز خرید در همدان به خوبی انجام شد و گندم تولیدی کشاورزان توسط این مراکز به آسانی تحویل شد.

وی با اشاره به اینکه تسهیل در تحویل گندم انگیزه خوبی برای کشاورزان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: نسبت به تحویل گندم به مراکز مجاز در استانهای دیگر حساسیتی وجود ندارد.

افشاری با بیان اینکه اولویت برای استان افزایش کشت گلخانهای است گفت: براساس برنامه سه ساله تا پایان برنامه ششم توسعه قرار است 36 هکتار گلخانه جدید در همدان ساخته شود.

وی افزود: در سال جاری با احداث 12 هکتار گلخانه در همدان برای 120 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد میشود.

*سوزنچی: امسال دولت قادر به جذب گندم از سوی کشاورزان نیست

رئیس خانه کشاورز همدان نیز با تأکید بر اینکه آرد در حال حاضر در کشور قاچاق میشود اظهار کرد: انتظار ما این است که به دلیل حفظ کیان کشور به مسأله قاچاق آرد توجه شود.

ابوالقاسم سوزنچی افزود: باید دولت شرایطی را ایجاد کند که کشاورز گندم را قاچاق نکند به دولت بفروشد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته قیمت خرید هر کیلو گندم 925 هزار تومان بود اما این قیمت امسال به 2 هزار و 450 هزار تومان رسیده که نشان میدهد امسال دولت قادر به جذب گندم از سوی کشاورزان نیست.

*خدادادی: تولید 21 هزار تن محصولات گلخانهای در همدان

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی استان همدان نیز با بیان اینکه سال گذشته 21 هزار تن محصولات گلخانهای در همدان تولید شد، گفت: یک سوم محصولات تولیدی گلخانههای همدان صادر میشود.

محمد خدادادی اظهار کرد: 111 شهرک گلخانهای، 8 شهرک شیلاتی و 14 شهرک دامپروری در کشور فعال است که از این تعداد 7 شهرک گلخانهای، یک شهرک دامپروری و یک شهرک آبزیپروری در استان همدان فعال است.

وی با بیان اینکه شهرک آبزیپروری در شهرستان نهاوند و شهرک دامپروری نیز در شهرستان ملایر است، افزود: در استان همدان مساحت گلخانههای استان در شهرکهای گلخانهای 126 هکتار اما مساحت سازههای گلخانهای یا سطح مفید در حال تولید 71 هکتار است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه 6 هکتار نیز سازه گلخانهای در شهرکها در حال ساخت است، گفت: امسال مساحت کل قابل ساخت گلخانه در شهرکهای گلخانهای 30 هکتار است.

خدادادی با بیان اینکه احداث گلخانهها در کشور یک ضرورت است، بیان کرد: از برنامههای وزارت جهاد کشاورزی در سال رونق تولید برای افزایش تولید داخلی، جذب فارغالتحصیلان، جوانان، افراد جویای کار و متقاضیان سرمایهگذاری در بخش گلخانه است.

وی عنوان کرد: برنامه احداث 5 هزار و 700 هکتار گلخانه در کشور در مدت 3 سال توسط وزارت جهاد کشاورزی تعریف شده است و از این میزان سهم استان همدان ساخت 80 هکتار گلخانه تعریف شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه هفت شهرک گلخانهای در استان فعال است، ابراز کرد: یک شهرک گلخانهای با مساحت 30 هکتار نیز در روستای عمان شهرستان رزن در حال ساخت است.

خدادادی با اشاره به اینکه پیشبینی میشود اواخر امسال واحدهای این شهرک گلخانهای به متقاضیان واگذار شود، اظهار کرد: این شهرک دارای 34 واحد است که بعد از آمادهسازی به متقاضیان واگذار میشود.

وی با بیان اینکه امسال از دیگر برنامههای وزارت جهاد کشاورزی راهاندازی سامانه "سیتا" است، افزود: بهرهبرداران چه در کشت گلخانهای و چه در کشت دیگر محصولات میتوانند با ثبتنام در این سامانه تسهیلات بانکی دریافت کنند.

*ثبتنام 10 نفر از متقاضیان شهرکهای گلخانهای همدان در سامانه سیتا برای دریافت تسهیلات

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه سود تسهیلات برای مناطق محروم هفت درصد و در مناطق غیر محروم 9 درصد است، گفت: در حال حاضر 10 نفر از متقاضیان شهرکهای گلخانهای استان در سامانه ثبتنام کرده و در چند روز آینده به بانکهای عامل معرفی میشوند.

خدادادی با اشاره به اینکه بیشترین محصولات تولیدی گلخانههای استان گوجهفرنگی، خیار، فلفل، توتفرنگی، نهال گردو، گل شاخه بریده، کاکتوس و کاهو است، تأکید کرد: محصولات تولیدی گلخانههای استان در بازار داخلی مصرف و مقداری نیز صادر میشود.

وی با بیان اینکه شهرکهای گلخانهای فرسفج تویسرکان و بوعلی قطب تولید و صادرات محصولات گلخانهای همدان هستند، بیان کرد: در حال حاضر صادرات گوجهفرنگی و فلفل به کشورهای همسایه ایران انجام میشود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه برنامه امسال احداث دو شهرک در هر یک از شهرستانهای استان همدان است، گفت: تنها شهرستان فاقد شهرک گلخانهای در استان شهرستان فامنین است که امیدواریم در این شهرستان نیز بتوانیم دو شهرک گلخانهای ایجاد کنیم.

*2 شهرک گلخانهای خصوصی در همدان در مراحل دریافت مجوز هستند

خدادادی با اشاره به اینکه سیاست وزارت جهاد کشاورزی توانمندسازی کشاورزان در جهت حرکت به سمت احداث گلخانههای خصوصی است، ابراز کرد: در حال حاضر 2 شهرک خصوصی در همدان در مراحل دریافت مجوز هستند.

وی با بیان اینکه همدان دارای متقاضیان زیادی برای سرمایهگذاری در حوزه گلخانهای است، اظهار کرد: هر گلخانه میتواند حداقل برای 7 نفر اشتغال مستقیم و برای 10 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه در حال حاضر بیشترین بهرهبرداران شهرکهای گلخانهای فارغالتحصیلان رشته کشاورزی هستند، گفت: یکسوم بهرهبرداران خانم هستند.

خدادادی تأکید کرد: از جمله مواردی که وزارت جهاد کشاورزی تأکید دارد فرق بین شهرک گلخانهای و مجتمع گلخانهای است چراکه ایجاد زنجیره ارزش تولید که شامل مراحل بستهبندی، سورتینگ، انبار سرد، زنجیره بازاریابی و فروش میشود که این مراحل در شهرکهای گلخانهای طی میشود.

وی با اشاره به اینکه صادرات محصولات گلخانهای استان به کشورهای روسیه، قطر، عراق و کویت انجام میشود، ابراز کرد: در 70 هکتار گلخانه استان در سال گذشته 21 هزار تن محصولات گلخانهای تولید شد که از این میزان یکسوم صادر و دوسوم در بازار مصرف داخلی مصرف شد.

*همدان جزو 4 استان اول در زمینه بیشترین تولید در گلخانهها است

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی استان همدان با بیان اینکه استان همدان جزو استانهای پیش رو در زمینه شهرکهای گلخانهای است، گفت: همدان جزو 4 استان اول در زمینه بیشترین تولید در گلخانهها است.

خدادادی با اشاره به اینکه در سال گذشته در استان همدان 23 جواز تأسیس گلخانه صادر شده است، بیان کرد: 8 پروانه بهرهبرداری و 4 پروانه توسعه نیز در سال گذشته صادر شده است.

*امسال توسعه شهرکهای دامپروری مدنظر قرار گرفته است

وی با اشاره به اینکه تنها یک شهرک دامپروری در استان فعال است، تأکید کرد: اما با توجه به مسائل سال گذشته و اهمیت تولید گوشت، امسال توسعه شهرکهای دامپروری مدنظر قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی استان همدان عنوان کرد: شهرک دامپروری کرتیلآباد که در حال گسترش است دارای 10 واحد تولید و پرورش دام با 400 رأس دام سنگین است.

خدادادی با بیان اینکه شهرک شیلاتی نهاوند نیز در 7 کیلومتری نهاوند و در کنار رودخانه گاماسیاب است، عنوان کرد: در این واحد 8 شرکت تعاونی تولید ماهی فعالیت دارند و در این شهرک ماهی قزلآلا پرورش داده میشود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢٣ تعداد بازدیـد : ٨٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۴۳,۴۴۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان