سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸   |   Tue May 21, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
بازگشایی 23 معبر در منطقه چهار
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
شورای اقامه نماز شهرداری همدان تشکیل شد
سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
     آخرین اخبار
شرح اقدامات بهاره سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان
فردا پاسخ به مشکلات شهروندان منطقه 4 در چهارشنبه های پاسخگویی به شهروندان
99 درصد شیر لبنیاتی های محلی تقلبی است
مدیران خدمت به مردم را در رأس امور قرار دهند
بازگشایی 23 معبر در منطقه چهار
شهروندان برای مصرف سبزیجات احتیاط کنند
افتتاح کلینیک ویژه امید در همدان
کاهش آسیب‌های سیلاب همدان با همکاری همه دستگاه‌ها
رشد 45 درصدی پوشش بیمه تکمیلی درمان کارکنان شهرداری‌ها
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
ترساندن از جنگ برای فرار از پاسخ‌گویی به چرایی گرانی‌ها است
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
آموزش نوین قوانین راهنمایی به دانش آموزان مدرسه شهید مدرس 2
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
299 تماس مزاحم با آتش نشانی همدان طی یک روز
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢۵ تعداد بازدیـد : ۴۶ نسخه چاپی
 
 
 


مخالف قطع حتی یک درخت هستیم

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به قطع تعدادی اصله درخت در اردوگاه فجر، گفت: موضع شورا مخالفت با قطع حتی یک درخت است که باید شهرداری این مهم را بررسی کند و در صورت محرز شدن آن، به مراجع قضایی ارجاع شود.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در دهمین صحن شورا، افزود: اگر درختی قطع نشده، اثبات شود و اگر این موضوع صحت دارد، مقام قضایی به این موضوع میپردازد، البته امکان صحت این مطلب وجود دارد؛ زیرا اگر صحت نداشت این همه سر و صدا از سوی رسانهها نبود.

وی با بیان اینکه به منظور عدم اطلاعرسانی شهرداری به شورا و عدم شکایت به موقع در زمینه قطع درختان اردوگاه فجر تذکر داده خواهد شد، تأکید کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان به فوریت میبایست شکواییه خود را به منظور قطع تعدادی از درختان اردوگاه فجر در مراجع قضایی، طرح کند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه خطاب به شهردار همدان، گفت: انتظار میرود 430 پروژه تعریف شده امسال آغاز نشود؛ زیرا پروژههای نیمهتمام از جمله تقاطع غیرهمسطح شهید سردار همدانی، پارکینگ آقاجانیبیگ، پل غدیر، آرامسازی بلوار ارم، دوربرگردان تقاطع غیرهمسطح آیتالله نجفی و... هنوز به اتمام نرسیده است.

گردان با تأکید بر اینکه اگر حادثهای در تقاطع غیرهمسطح آیتالله نجفی رخ دهد، مدیر منطقه 4 شهرداری مسؤول آن خواهد بود، افزود: پس از گذشت یک و نیم سال از اختصاص اعتبار به پروژه، خواستار چرایی عملیاتی نشدن پروژه بلوار آیتالله نجفی هستیم.

وی همچنین در زمینه شیوهنامه فروش میدان میوه و ترهبار جدید نیز یادآور شد: از آنجایی که شهرداری میبایست با پیمانکار این پروژه به توافق برسد، چرا این موضوع باید در شورا بررسی شود؟ در حالیکه باید پس از امضا شیوهنامه به منظور تصویب نهایی به شورا ارسال شود. رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه مصوبه دادهایم و باید پیوست امضا شود، بیان کرد: مصر هستیم این کار آغاز شود؛ اما توافقنامه مورد نظر، اولویت شهرداری نیست تا پیمانکار نیز بهانهای برای انجام کار نداشته باشد.

گردان به منظور بررسی مصوبه شیوهنامه فروش غرفهها در میدان میوه و ترهبار جدید و قطع درختان اردوگاه فجر، خواستار حضور شهردار و مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری در صحن شورا و پاسخگویی به این مباحث شد.

* عسگریان: درختان اردوگاه فجر قطع شدهاست

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: پیش از قطع درختان، بازدید انجام شده است؛ بنابراین این اتفاق برای ما قابل قبول نیست و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری باید در این زمینه، پاسخگو باشد.

سید مسعود عسگریان با تأکید بر اینکه بر اساس مشاهداتم در بازدید از این منطقه، به طور قطع درختان در اردوگاه فجر قطع شدهاند، بیان کرد: قطع درخت در این منطقه مجوز نداشته است؛ بنابراین وظیفه مدیریت شهری بهویژه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری این بوده که متخلفان را معرفی کند.

وی با بیان اینکه ماهیت برگزاری کمیسیون ماده 7 برای صدور مجوز است و اکنون مبحث قطع درختان موضوعی کیفری است، افزود: پنجشنبه هفته گذشته حداقل 10 تماس از شهروندان همدانی در این زمینه داشتهایم که این تخلف را به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری هم انتقال دادم.

عسگریان با تأکید بر اینکه مدیریت شهری همدان به عنوان حافظ منابع سبز شهری باید اقدام کند، گفت: حدود 130 تا 140 درخت در این منطقه قطع شده که باید کمیته امداد امام(ره) در مراجع قضایی ثابت کند درختان قطع شده، پاجوش بوده و یا نبوده است.

* سلماسی: اعلام نظر کمیسیون ماده 7 برای قطع درختان اردوگاه

رئیس کمیسیون فرهنگیاجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: عصر پنجشنبه هفته گذشته بازدیدی از اردوگاه فجر صورت گرفت و مقرر شد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری، تصاویر هوایی و مستندات لازم برای تأیید صحبتهای مالک در زمینه قطع درختان و به منظور تصمیمگیری نهایی را تهیه کند.

رضوان سلماسی با تأکید بر اینکه درخت قطع شده، اما باید تعداد، نوع و سن درختان آن اردوگاه مورد بررسی قرار گیرد، افزود: کمیسیون ماده 7 در این زمینه نظر میدهد؛ حساسیت کمیسیون ماده 7 در حوزه قطع درخت بسیار بالاست؛ به طوری که در زمینه پروژه بلوار آیتالله نجفی به منظور پیدا کردن راهکار مناسبی برای حفظ درختان حاشیه معابر این پروژه مجدد در حدود یک و نیم ماه دیگر مورد مطالعه قرار گرفت.

*صوفی: آغاز عملیات اجرایی پروژهها بر اساس اولویت در یک ماه آینده

شهردار همدان نیز در ادامه جلسه با بیان اینکه تکمیل پل شهید همدانی به صورت جدی در حال پیگیری است، ابراز امیدواری کرد: با توجه به ادامه عملیات اجرایی در مدت زمان تعیین شده، این پروژه را تحویل میدهیم.

عباس صوفی با اشاره به تکمیل پل غدیر، ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه نیز در چند روز آینده آغاز میشود و اکنون مباحث ترافیکی در دست بررسی است.

وی از عقبنشینی دیوار کارخانه کیوان همدان در ورودی شهر و کسب موافقت دادستان در این زمینه خبر داد و گفت: مصوبه شورای تأمین نیز دریافت شده است.

صوفی با بیان اینکه عملیات اجرایی پارکینگ طبقاتی آقاجانیبیگ نیز مجدد آغاز شده است، یادآور شد: عملیات اجرایی تمام پروژههای تعریف شده یک ماه آینده طبق اولویتبندی آغاز میشود.

* مهدیآزاد: برای درختان اردوگاه، مجوزی نگرفتهاند

مدیرعامل سـازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان نیز با حضور در صحن شورا، توضیح داد: عصر پنجشنبه هفته گذشته به همراه اعضای کمیسیون ماده 7 از اردوگاه فجر بازدید داشتیم که حدود 8 هکتار از زمین اردوگاه فجر، درختان گردو و انواع میوه داشته که بخشی از آنها، قطع شده است.

بابک مهدیآزاد با اشاره به نقل قول مدیریت اردوگاه فجر، اظهار کرد: قطع یکسری درخت پاجوش انجام شده و در مقابل، هزار و 500 اصله نهال جدید با سامانه آبیاری تحتفشار و قطرهای کاشت داشتهاند؛ اما اگر برای واکاوی هم باشد، باید مجوز گرفته میشد.

وی با بیان اینکه یکشنبه هفته جاری، جلسه جمعبندی کمیسیون ماده 7 و اعلام نظر نهایی در این زمینه برگزار شد، افزود: عکسهای هوایی از اردوگاه فجر به منظور اعلام نظر در خصوص تعداد درختان قطع شده، تهیه شده است که در جلسه بعد ارائه میشود؛ البته شکواییه ما آماده است.

گفتنی است در جلسه صحن شورا از شمخانی، قاری ملی همدانی هم تجلیل به عمل آمد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢۵ تعداد بازدیـد : ۴۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۷۱,۲۹۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان