پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸   |   Thu September 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
     آخرین اخبار
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
همت مدیریت‌ شهری برای رفع مشکلات ایمنی بازار
افزایش20 تا30 درصدی نرخ سرویس مدارس
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
خدمات رسانی به زائران اربعین در همدان، مرز خسروی و کربلا
مدل 98 فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
کاهش 15 درصدی تصادفات فوتی با اقدامات شهرداری همدان
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
همدان آماده مهمترین رویداد فوتبالی
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
لیگ فوتبال محلات به مرحله حذفی رسید
هیأت رئیسه شورای شهر همدان انتخاب شدند
مرکز 137گامی برای ایجاد میز خدمت الکترونیکی
استقبال گسترده شهروندان از پویش "عزاداری پاک"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٠۴ نسخه چاپی
 
 
 


ترساندن از جنگ برای فرار از پاسخ‌گویی به چرایی گرانی‌ها است

روزنامه هگمتانه  : 
امام جمعه همدان با بیان اینکه برخی جریانات سیاسی با ایجاد احساس ترس از جنگ بین مردم به دنبال انحراف مردم از مسائل و مشکلات اقتصادی هستند، گفت: مشخص است که می‌خواهند حواس مردم را پرت کنند و آنها را از جنگ بترسانند و این عملکرد برای فرار از پاسخ‌گویی به چرایی گرانی‌ها است.

 
 

 

آیتالله حبیبالله شعبانی در خطبههای نماز عبادی سیاسی جمعه شهر همدان، با تأکید بر اینکه قرآن کریم انسان را به تفکر و اندیشه دعوت میکند، تصریح کرد: یکی از نشانههای انسان عاقل در منظر قرآن کریم، تفکر و اندیشه است و اگر کسی اهل فکر و خلوت درست باشد به این نکته پی میبرد که خداوند در عالم برنامه دارد و عالم، دنیای عبث و بیهوده نیست.

وی با بیان اینکه خداوند تضمین کرده است که دنیای شما را آباد میکند و رزق شما را میدهد، تصریح کرد: حضرت امام علی(ع) در قسمی میفرماید خداوند فرموده است من رزق شما را تأمین میکنم و شما آخرت خود را آباد کنید، اما انسان این تقسیم کار را برهم زد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان به تقوای سیاسی تأکید کرد و با بیان اینکه مسؤولان و قلم به دستان را بیشتر باید به تقوای سیاسی دعوت کرد، افزود: اولین نکتهای که باید بدانیم و رهبر انقلاب بر آن تأکید کردند این است که جنگ نمیشود و برخی شیطنتهای رسانهای انجام میدهند و اینکه جنگ نمیشود به این دلیل است که ما اهل تعدیگری نیستیم.

آیتالله شعبانی تصریح کرد: از سوی دیگر شرایط منطقهای آمریکا اقتضای جنگ را ندارد و خودش این را میداند و نمیدانم چرا برخی مردم را میترسانند.

وی با اشاره به اینکه الان در جنگ اقتصادی هستیم، عنوان کرد: دشمن امروز موقعیت ایران در منطقه را میداند و نسبت به قدرت موشکی ایران ترس دارد و آمریکا میداند کوچکترین جنگ در منطقه اقتصاد جهان را برهم میزند.

وی گفت: اما برخی جریانات سیاسی قصد دارند با اطلاعات اشتباه مردم را بترسانند و با ترویج احساس ترس از جنگ به دنبال انحراف توجه مردم از مسببان مسائل و مشکلات اقتصادی هستند.

امام جمعه همدان به نوسانات قیمت در بازار اشاره کرد و افزود: مشخص است که میخواهند حواس مردم را پرت کنند و آنها را از جنگ بترسانند و این عملکرد برای فرار از پاسخگویی به چرایی گرانیها است.

*ما هرگز دوباره با آمریکا و غرب مذاکره نمیکنیم

آیتالله شعبانی با اشاره به اینکه دلیل دیگر آنها این است که میخواهند دوباره مذاکره کنند، عنوان کرد: متأسفانه در این کشور کسانی هستند که نگاه لیبرال و تفکر غربگرا دارند و فرزندان غرب هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ما هرگز دوباره با آمریکا مذاکره نمیکنیم، تصریح کرد: اگر بخواهیم با غرب مذاکره کنیم در چهار مورد هستهای، حقوق بشر، موشکی و نفوذ منطقهای است و اکنون برنامه هستهای ما معلق شده است دیگر چه مذاکرهای با غرب داشته باشیم.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه آمریکا به دنبال مذاکره هستهای نیست، گفت: دشمن به هدفش رسید و برنامه هستهای ما معلق شد و تا دشمن دید هستهای ما معلق شد، از برجام خارج شد و همه اینها را میاندازیم به گردن بدعهدی آمریکا در حالی که در داخل کشور هم کوتاهی شد.

ْآیتالله شعبانی ابراز کرد: آمریکا به دو دلیل قدرت موشکی ایران و قدرت منطقهای ایران جرأت جنگ ندارد، به همین خاطر دنبال مذاکره موشکی است و میگوید بُرد موشکی ایران به اسرائیل نرسد و اگر قبول کنیم سلاح خود را کنار گذاشتیم و اگر نفوذ منطقهای ایران کنار برود، با کوچکترین مسأله به ایران حمله نظامی میکند.

وی تأکید کرد: قدرت موشکی ما قابل مذاکره نیست؛ چراکه امنیت ما قابل مذاکره نیست، امنیت ما نباید فدای سیاستبازان شود.

آیتالله شعبانی هدف مذاکره بعدی غرب را حقوق بشر نامید و عنوان کرد: مشکل آمریکا این است که ما استقلال داریم و عزتطلب بوده و داعیه اسلام داریم.

وی خطاب به مسؤولان تصریح کرد: تو را به خدا باور کنید و این حرف خدا است که هیچ وقت یهودی و مسیحی از شما راضی نمیشوند مگر اینکه مثل آنها فکر کنید؛ اگر بخواهیم مثل آنها شویم باید این اسلام را کنار بگذاریم.

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم با آمریکا مذاکره کنیم باید قدرت موشکی خود را از دست بدهیم.

امام جمعه همدان در قسمت دیگر سخنانش با اشاره به اتفاقات دانشگاه بوعلی سینا و اجرای برنامه غیرفرهنگی گفت: دانشگاه بوعلی سینا، یک فضای علمی است و نباید شاهد بروز این اتفاقات باشیم.

*قانون باید به نفع تولیدکننده و مردم باشد

آیتالله شعبانی بر استفاده از مدیران بومی در استان تأکید و بیان کرد: در حال حاضر انتصاب مدیران غیربومی به یک مسأله رسانهای تبدیل شده است و البته ما مسؤولان کارآمد و انقلابی در استان داریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات استان تعطیلی واحدهای تولیدی است، تصریح کرد: قانون باید به نفع تولیدکننده و مردم باشد و اگر قوانین به نفع مردم نیست باید تغییر کند.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه نباید مردم را اذیت کرد، گفت: مسؤولان باید کمک کنند نه اینکه سنگ جلوی تولیدیها بیاندازند و الان مسأله مهم اشتغال جوانان استان است.

*حیدری: وجود 370 زندانی مالی در استان همدان

رئیس کل دادگستری استان همدان نیز در سخنرانی قبل از خطبهها، گفت: ستاد دیه هر ساله جشن گلریزان برای آزادی زندانیان برگزار میکند که امسال این مراسم بیست و سوم ماه رمضان در همدان برگزار میشود.

توکل حیدری به آزادسازی 302 زندانی در همدان طی سال گذشته با بدهی نزدیک به 25 میلیارد تومان اشاره و بیان کرد: در حال حاضر 370 زندانی مالی در استان وجود دارد که 212 نفر مربوط به شهر همدان است و برای آزادسازی آنها به 18 میلیارد و 500 میلیون تومان پول نیاز است که سهم شهر همدان 10 میلیارد تومان است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٠۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۲۷,۱۰۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان