چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٠٢ تعداد بازدیـد : ٢۶۵ نسخه چاپی
 
 
 


افزایش بیش از 30 درصدی تب مالت در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: بیماری تب مالت در سال گذشته بیش از 30 درصد در استان رشد داشته است.

 
 

صبح چهارشنبه مصطفی آزادبخت در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان عنوان کرد: طبق آمار اعلام شده بیماری تب مالت در سال گذشته نسبت به سال 96، بیش از 30 درصد رشد داشته که باید کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغههای ما آبیاری سبزیجات با فاضلاب است، تصریح کرد: البته در این خصوص اقداماتی صورت گرفته و به زیر 10 هکتار رسیده است، اما هنوز جای کار بسیار دارد.

*احتمال آلودگی آب با اسکان عشایر در عباسآباد

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در مورد گزارش اسکان عشایر در عباسآباد و نزدیک مخزن تصفیه آب و جایی که آب گنجنامه برای تصفیه استفاده میشود، تصریح کرد: در این خصوص باید سریعاً اقدام شود و برخورد جدی صورت گیرد؛ چراکه احتمال آلودگی آب وجود دارد.

آزادبخت در مورد جایگاه سوخت چهارراه پژوهش که ساکنان این منطقه به دلیل آلودگی زیست محیطی و خطر آن شاکی هستند، گفت: این موضوع باید با جدیت پیگیری شود و تعلل در آن صورت نپذیرد.

وی عنوان کرد: باید در آینده نزدیک شاهد تعطیلی جایگاه سوخت پژوهش باشیم.

* موسویبهار: اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تعداد تختهای دانشگاهی استان دو هزار و 400 تخت است، گفت: در مجموع 3 هزار و 200 تخت در استان وجود دارد.

حبیبالله موسویبهار به طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون» در استان اشاره و بیان کرد: فشار خون یکی از قاتلان خاموش است؛ چراکه اغلب افراد از بیماری پرفشاری خبر ندارند.

وی با اشاره به اینکه هر انسان توانایی 80 سال عمر را دارد مگر اینکه عوامل محیطی بر آن تأثیر بگذارد، عنوان کرد: مهمترین عامل مرگ و میر شامل بیماری قلبی، عروقی و فشار خون، دیابت، حوادث ترافیکی و سرطان است.

وی با اشاره به اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 17 خردادماه تا 15 تیرماه سال جاری در استان اجرا میشود، افزود: هدف ما پوشش کل جمعیت بالای 30 سال استان یعنی 855 هزار نفر است.

موسویبهار ابراز کرد: افراد با مراجعه به خانههای بهداشت، مراکز جامع سلامت، پایگاه سلامت و... میتوانند فشار خون خود را کنترل کنند.

وی با تأکید بر اینکه این طرح به صورت کاملاً رایگان است، تصریح کرد: گروههای سیاری نیز در محلهای شلوغ برای این کار در نظر گرفته شده است که به هیچ وجه به در منازل مراجعه نمیکنیم، بنابراین مردم باید مراقب سوء استفاده در این خصوص باشند.

* آمار منتشر شده در مورد مرگ و میر زنان همدانی بر اثر سرطان درست نیست

وی در بخش دیگر سخنانش به خبر منتشر شده در مورد اینکه اولین دلیل مرگ و میر زنان همدانی سرطان است واکنش نشان داد و با بیان اینکه این موضوع بار دیگر از زبان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مطرح شد، گفت: این آمار و این اطلاعات صحیح نیست.

موسویبهار عنوان کرد: اینکه بگوییم تنها 147 تخت برای بانوان استان وجود دارد نیز درست نیست چون 147 تخت تنها برای زایمان است.

این مسؤول در پاسخ به صحبت مدیرکل امور بانوان استانداری مبنی بر کمبود ماموگرافی نیز تصریح کرد: 80 درصد رادیولوژیستها توان خواندن ماموگرافی را ندارند و در این موضوع معاینه مهمتر است.

موسویبهار با اشاره به اینکه جراحی زنان یکی از خطرناکترین رشتههای جراحی است و بیشترین شکایات نیز در این خصوص است، گفت: عمل زایمان طبیعی را باید ماماها انجام دهند و بیمارستان تخصصی برای بیماریهای زنان باشد.

وی گفت: قسمتی از بخش سوختگی بیمارستان بعثت را به بخش مامایی تبدیل کردیم که زایمان طبیعی در آن صورت گیرد.

* حیدری: 40 هزار لیتر بنزین زیر خانهها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز در این جلسه با بیان اینکه متأسفانه تب مالت در استان افزایش پیدا کرده است، گفت: میزان تب مالت طی سال 96 در استان، 928 مورد بوده که در سال 97 به یک هزار و 222 مورد افزایش یافته است.

رشید حیدری مقدم تصریح کرد: با وجود تلاشهای دامپزشکی و با ابزارها و راهکارهای موجود در کنترل تب مالت موفق نبودیم و تب مالت یکی از دغدغههای جدی ما است.

این مسؤول در مورد جایگاه سوخت چهارراه پژوهش نیز گفت: این جایگاه سوخت یک بحران بالقوه در شهر همدان است که 40 هزار لیتر بنزین زیر خانهها است و بوی بنزین اهالی خانههای اطراف را اذیت میکند.

حیدری مقدم با اشاره به اینکه تاکنون 98 درصد جمعیت استان در سامانه سیب ثبتنام کردهاند که دو درصد باقیمانده در همدان و ملایر است، گفت: پس از کنترل فشار خون، اطلاعات در سامانه سیب ثبت میشود.

*رسولی: دامپزشکی استان در خصوص تب مالت کار خود را انجام داد

مدیرکل دامپزشکی استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بیماری تب مالت یکی بیماری چندفاکتوری است، گفت: دامپزشکی استان 580 هزار رأس دام را در زمینه تب مالت واکسینه کرده است که یک میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

محمودرضا رسولی با اشاره به اینکه دامپزشکی در زمینه این بیماری وظیفه خود را انجام داده است، گفت: سایر دستگاهها همچون جهاد کشاورزی، امور عشایری و... نیز در این زمینه مؤثر هستند.

این مسؤول با اشاره به اینکه تمام کشتارگاههای استان به سامانه پیشسرد مجهز هستند، گفت: در خونگیری از یک هزار و 880 دام، 4 مورد آلوده به بروسلوز در دام سنگین و 3 تا 5 درصد میزان شیوع در دام سبک است.

* بطحایی: با توجه به بارندگیها احتمال بروز وبا وجود دارد

بطحایی، رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز در این جلسه، با اشاره به اینکه با توجه به بارندگیهای زیاد، احتمال انتقال بیماریهای واگیر از طریق آب و غذا مانند وبا وجود دارد، عنوان کرد: میزان وبا در سال گذشته به 9 مورد رسید که کاهش چشمگیری داشت و امسال با توجه به تغییرات آب و هوایی احتمال بروز آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راههای انتقال وبا، خوردن سبزیجات آلوده و آبیاری شده با فضولات انسانی سالمسازی نشده است، گفت: آبیاری سبزیجات با فاضلاب موضوعی است که با آن مشکل داریم که البته مقدار آن کمتر شده و به زیر 10 هکتار رسیده است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه عدم شستن دستها، خرید غذا از دستفروشها و یخ آلوده از راههای سرایت وبا است، ابراز کرد: بیماری بوتولیسم که از کشک و دوغ آلوده منتقل میشود و بیماری اسهال خونی و تیفوئید نیز از جمله بیماریهای واگیردار است که باید مراقب آن بود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٠٢ تعداد بازدیـد : ٢۶۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۷,۹۸۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان