چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸   |   Wed August 21, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
تصویب انتقال آب از سدهای «قوچم» و «آزاد» به همدان
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
     آخرین اخبار
سامانه جدید اتوماسیون اداری در راستای تحقق میز خدمت الکترونیک
آیین پایان تابستانه‌های شاد سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان
نخستین دانشکده جواهرشناسی کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
بهره‌وری سرمایه انسانی شهرداری همدان بهبود می‌یابد
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان می‌شود
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
52 مجموعه ورزشی و 71 زمین بازی کودکان در بوستان‌های شهر
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مسؤولان مسئله اجاره‌نشین‌ها را حل کنند
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
مدیران میدان را برای جوان‌ها باز کنند
بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٠٢ تعداد بازدیـد : ٩۶ نسخه چاپی
 
 
 


افزایش بیش از 30 درصدی تب مالت در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: بیماری تب مالت در سال گذشته بیش از 30 درصد در استان رشد داشته است.

 
 

صبح چهارشنبه مصطفی آزادبخت در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان عنوان کرد: طبق آمار اعلام شده بیماری تب مالت در سال گذشته نسبت به سال 96، بیش از 30 درصد رشد داشته که باید کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغههای ما آبیاری سبزیجات با فاضلاب است، تصریح کرد: البته در این خصوص اقداماتی صورت گرفته و به زیر 10 هکتار رسیده است، اما هنوز جای کار بسیار دارد.

*احتمال آلودگی آب با اسکان عشایر در عباسآباد

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در مورد گزارش اسکان عشایر در عباسآباد و نزدیک مخزن تصفیه آب و جایی که آب گنجنامه برای تصفیه استفاده میشود، تصریح کرد: در این خصوص باید سریعاً اقدام شود و برخورد جدی صورت گیرد؛ چراکه احتمال آلودگی آب وجود دارد.

آزادبخت در مورد جایگاه سوخت چهارراه پژوهش که ساکنان این منطقه به دلیل آلودگی زیست محیطی و خطر آن شاکی هستند، گفت: این موضوع باید با جدیت پیگیری شود و تعلل در آن صورت نپذیرد.

وی عنوان کرد: باید در آینده نزدیک شاهد تعطیلی جایگاه سوخت پژوهش باشیم.

* موسویبهار: اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تعداد تختهای دانشگاهی استان دو هزار و 400 تخت است، گفت: در مجموع 3 هزار و 200 تخت در استان وجود دارد.

حبیبالله موسویبهار به طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون» در استان اشاره و بیان کرد: فشار خون یکی از قاتلان خاموش است؛ چراکه اغلب افراد از بیماری پرفشاری خبر ندارند.

وی با اشاره به اینکه هر انسان توانایی 80 سال عمر را دارد مگر اینکه عوامل محیطی بر آن تأثیر بگذارد، عنوان کرد: مهمترین عامل مرگ و میر شامل بیماری قلبی، عروقی و فشار خون، دیابت، حوادث ترافیکی و سرطان است.

وی با اشاره به اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 17 خردادماه تا 15 تیرماه سال جاری در استان اجرا میشود، افزود: هدف ما پوشش کل جمعیت بالای 30 سال استان یعنی 855 هزار نفر است.

موسویبهار ابراز کرد: افراد با مراجعه به خانههای بهداشت، مراکز جامع سلامت، پایگاه سلامت و... میتوانند فشار خون خود را کنترل کنند.

وی با تأکید بر اینکه این طرح به صورت کاملاً رایگان است، تصریح کرد: گروههای سیاری نیز در محلهای شلوغ برای این کار در نظر گرفته شده است که به هیچ وجه به در منازل مراجعه نمیکنیم، بنابراین مردم باید مراقب سوء استفاده در این خصوص باشند.

* آمار منتشر شده در مورد مرگ و میر زنان همدانی بر اثر سرطان درست نیست

وی در بخش دیگر سخنانش به خبر منتشر شده در مورد اینکه اولین دلیل مرگ و میر زنان همدانی سرطان است واکنش نشان داد و با بیان اینکه این موضوع بار دیگر از زبان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مطرح شد، گفت: این آمار و این اطلاعات صحیح نیست.

موسویبهار عنوان کرد: اینکه بگوییم تنها 147 تخت برای بانوان استان وجود دارد نیز درست نیست چون 147 تخت تنها برای زایمان است.

این مسؤول در پاسخ به صحبت مدیرکل امور بانوان استانداری مبنی بر کمبود ماموگرافی نیز تصریح کرد: 80 درصد رادیولوژیستها توان خواندن ماموگرافی را ندارند و در این موضوع معاینه مهمتر است.

موسویبهار با اشاره به اینکه جراحی زنان یکی از خطرناکترین رشتههای جراحی است و بیشترین شکایات نیز در این خصوص است، گفت: عمل زایمان طبیعی را باید ماماها انجام دهند و بیمارستان تخصصی برای بیماریهای زنان باشد.

وی گفت: قسمتی از بخش سوختگی بیمارستان بعثت را به بخش مامایی تبدیل کردیم که زایمان طبیعی در آن صورت گیرد.

* حیدری: 40 هزار لیتر بنزین زیر خانهها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز در این جلسه با بیان اینکه متأسفانه تب مالت در استان افزایش پیدا کرده است، گفت: میزان تب مالت طی سال 96 در استان، 928 مورد بوده که در سال 97 به یک هزار و 222 مورد افزایش یافته است.

رشید حیدری مقدم تصریح کرد: با وجود تلاشهای دامپزشکی و با ابزارها و راهکارهای موجود در کنترل تب مالت موفق نبودیم و تب مالت یکی از دغدغههای جدی ما است.

این مسؤول در مورد جایگاه سوخت چهارراه پژوهش نیز گفت: این جایگاه سوخت یک بحران بالقوه در شهر همدان است که 40 هزار لیتر بنزین زیر خانهها است و بوی بنزین اهالی خانههای اطراف را اذیت میکند.

حیدری مقدم با اشاره به اینکه تاکنون 98 درصد جمعیت استان در سامانه سیب ثبتنام کردهاند که دو درصد باقیمانده در همدان و ملایر است، گفت: پس از کنترل فشار خون، اطلاعات در سامانه سیب ثبت میشود.

*رسولی: دامپزشکی استان در خصوص تب مالت کار خود را انجام داد

مدیرکل دامپزشکی استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بیماری تب مالت یکی بیماری چندفاکتوری است، گفت: دامپزشکی استان 580 هزار رأس دام را در زمینه تب مالت واکسینه کرده است که یک میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

محمودرضا رسولی با اشاره به اینکه دامپزشکی در زمینه این بیماری وظیفه خود را انجام داده است، گفت: سایر دستگاهها همچون جهاد کشاورزی، امور عشایری و... نیز در این زمینه مؤثر هستند.

این مسؤول با اشاره به اینکه تمام کشتارگاههای استان به سامانه پیشسرد مجهز هستند، گفت: در خونگیری از یک هزار و 880 دام، 4 مورد آلوده به بروسلوز در دام سنگین و 3 تا 5 درصد میزان شیوع در دام سبک است.

* بطحایی: با توجه به بارندگیها احتمال بروز وبا وجود دارد

بطحایی، رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز در این جلسه، با اشاره به اینکه با توجه به بارندگیهای زیاد، احتمال انتقال بیماریهای واگیر از طریق آب و غذا مانند وبا وجود دارد، عنوان کرد: میزان وبا در سال گذشته به 9 مورد رسید که کاهش چشمگیری داشت و امسال با توجه به تغییرات آب و هوایی احتمال بروز آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راههای انتقال وبا، خوردن سبزیجات آلوده و آبیاری شده با فضولات انسانی سالمسازی نشده است، گفت: آبیاری سبزیجات با فاضلاب موضوعی است که با آن مشکل داریم که البته مقدار آن کمتر شده و به زیر 10 هکتار رسیده است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه عدم شستن دستها، خرید غذا از دستفروشها و یخ آلوده از راههای سرایت وبا است، ابراز کرد: بیماری بوتولیسم که از کشک و دوغ آلوده منتقل میشود و بیماری اسهال خونی و تیفوئید نیز از جمله بیماریهای واگیردار است که باید مراقب آن بود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٠٢ تعداد بازدیـد : ٩۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۸۶,۲۵۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان