چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٠٨ تعداد بازدیـد : ١۶٧ نسخه چاپی
 
 
 


دستگاه های اجرایی همدان برای تعطیلات عید فطر آماده باشند

روزنامه هگمتانه  : 
معاون عمرانی استاندار همدان با تأکید بر لزوم آمادگی برای تعطیلات عید فطر گفت: فرمانداری ها باید ستاد سفر را تشکیل دهند و دستگاه های اجرایی آماده باشند.

 
 

ظهر سه شنبه جلسه ستاد خدمات سفر استان در استانداری همدان تشکیل شد، با توجه به اینکه این ستاد در آستانه فرا رسیدن تعطیلات عید فطر و سفر گردشگران به همدان برگزار شد، انتظار میرفت این جلسه پیرامون برنامهریزیها، اقدامات، آمادگیها و بررسی نقاط ضعف و قوت برای این تعطیلات اختصاص داشته باشد که تنها به آمار تعطیلات نوروز و عملکرد دستگاهها و مختصر سخنی در خصوص تعطیلات عید فطر پرداخته شد و پس از آن نیز موضوع مناطق نمونه گردشگری مطرح شد.

معاون عمرانی استاندار همدان در این جلسه در خصوص عملکرد دستگاههای اجرایی در نوروز 98، اظهار کرد: عملکرد دستگاهها فراتر از ارزیابیها است و دستگاههایی چون هواشناسی در این ایام کار ویژهای انجام دادند.

محمودرضا عراقی به انجام نظرسنجی از مردم به ویژه در غذاخوریها تأکید و عنوان کرد: در تعطیلات عید فطر هم باید این نظرسنجیها صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: بررسیها و نظرسنجیها در تعطیلات عید، نشان از آن دارد که افزایش ماندگاری مسافر، رشد اقامت در اقامتگاههای بومگردی، افزایش مسافران خارجی و کاهش تلفات جادهای را داشتیم.

عراقی به بروز سیلاب در ایام نوروز اشاره کرد و با بیان اینکه این خبر باعث کاهش سفر به همدان شد، ابراز کرد: همدان توانست در تعطیلات نوروز نمره قابل قبول را کسب کند.

وی در ادامه افزود: اما نباید به این عملکرد و وضعیت راضی باشیم بلکه باید تلاش خودمان را برای جذب مسافر بیشتر و ارتقای کیفیت خدمات بالا ببریم.

عراقی با تأکید بر لزوم آمادگی کامل استان برای تعطیلات عید فطر، عنوان کرد: فرمانداریها باید جلسات خدمات سفر را برگزار و مشکلات را بررسی کنند و تمام مرخصیها با هماهنگی باشد.

معاون عمرانی استاندار همدان در بخش دیگر سخنانش در مورد مناطق نمونه گردشگری اظهار کرد: مناطق نمونه گردشگری باید با حساسیت بیشتری بررسی شود و سپس به آن مجوز اعطا کنند.

عراقی با اشاره به اینکه بر اساس اولویت باید برای مناطق نمونه گردشگری سرمایه‌‌گذار جذب شود، بیان کرد: در هر شهرستان باید یک منطقه نمونه گردشگری به عنوان شاخص مطرح شود.

وی عنوان کرد: محدودهها باید برای جذب سرمایهگذار کاملاً مشخص باشد و از آنجا که گردشگری به عنوان محور توسعه استان است باید در خصوص چگونگی سرمایهگذاری شفافیت وجود داشته و سرمایهگذار اهلیت داشته باشد.

*مالمیر: برخی از مناطق نمونه گردشگری قابلیت تبدیل به منطقه نمونه را ندارند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این جلسه، خواستار فضاسازی محیطی برای تعطیلات عید فطر شد و گفت: انتظار داریم دستگاههای مختلف برای این تعطیلات همکاری لازم را در جهت برگزاری نمایشگاههای عرضه سوغات، تورهای همدانگردی، سهولت در تردد مسیرهای پر رفت و آمد مانند گنجنامه، عرضه اقلام مورد نیاز، تأمین سوخت، تبلیغات و معرفی همدان از طریق صداوسیما و آمادگی مجموعههای اقامتی داشته باشند.

علی مالمیر به وجود 28 منطقه نمونه گردشگری در استان و انجام مطالعات امکانسنجی آنها اشاره و بیان کرد: برخی از این مناطق قابلیت تبدیل به منطقه نمونه را ندارند.

وی با اعلام اینکه از این تعداد 7 منطقه در شهرستان همدان است که شامل سد اکباتان، باغ میوه، دره مرادبیک، حیدره، علیصدر، تاریکدره، دامنه شمالی الوند و امامزاده محسن است، گفت: از 28 منطقه نمونه گردشگری تنها 4 مورد دارای سرمایهگذار است که برای سایر مناطق نیز به دنبال رایزنی برای جذب سرمایهگذار هستیم.

مالمیر به مناطق نمونه گردشگری سد کلان، تالاب آقگل، منطقه لشکردر، سامن، قلندرسیاه، ملحمدره، تالاب چهاردولی، شیرینسو، روستای آبرومند و نوشیجان نیز اشارهای کرد و گفت: محدوده تاریکدره، حیدره و امامزاده محسن تعیین شده است و برای جذب سرمایهگذار باید محدودهها مشخص شود.

وی تصریح کرد: میراث فرهنگی سعی کرده است در مناطق گردشگری اقدامات زیرساختی چون روشنایی، حفاظ جاده و جمعآوری فاضلاب را انجام دهد و البته نیاز به همکاری سایر دستگاهها هم هست.

مالمیر ابراز کرد: هر سرمایهگذاری که بخواهد در مناطق گردشگری سرمایهگذاری کند پس از بررسی و استعلام مجوز میدهیم.

*خاکسار: افزایش 35درصدی اقامت مسافران خارجی در همدان

معاون گردشگری استان همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه رتبه نخست بازدیدها در تعطیلات نوروز از آن غار علیصدر بود، گفت: اقامت مسافران خارجی نسبت به نوروز 97 افزایش 35 درصدی داشته و20 اقامتگاه بومگردی در استان فعال است که دو هزار و 700 نفر در نوروز در آن اقامت داشتند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته 354 مورد بود و 9 نفر هم مسافر خارجی در این اقامتگاهها اقامت داشتند.

علی خاکسار با اعلام اینکه 71 درصد اقامت مسافر در شهرستان همدان و سپس ملایر بود، عنوان کرد: 37 درصد مسافران در خانه مسافرها، 5 درصد در هتلها، 32 درصد در مدارس و 11 درصد در اماکن عمومی اقامت کردند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مسافران همدان را تهرانیها با 27 درصد شامل میشوند، گفت: پس از آن آذربایجان غربی با 9 درصد، مازندران 9 درصد، آذربایجان شرقی 8 درصد بیشترین مسافران هستند.

این مسؤول با اعلام اینکه میزان اقامت مسافران در همدان از یک شب افزایش یافته است، عنوان کرد: 35 درصد مسافران دو شب، 25 درصد 3 شب و 16 درصد 4 شب در همدان اقامت داشتند.

وی به رضایتمندی 67 درصدی مسافران طبق نظرسنجیها از خدمات و جاذبههای تاریخی و طبیعی همدان اشاره کرد و گفت: مسافران پاکیزگی و آراستگی شهر را 72 درصد ارزیابی کردند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٠٨ تعداد بازدیـد : ١۶٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۸,۱۸۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان