چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸   |   Wed June 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
نمایشگاه صنایع دستی پیاده راه اکباتان تا 28 خرداد برپاست
آغاز فعالیت شورای اجتماعی محلات از 24 خرداد در 4 محله شهر
گشایش رسمی مرکز 137 همدان
رونق کسب و کار شهر همدان اولویت مدیریت شهری
بازگشایی 3 معبر در منطقه 4 شهر
کمک به ارتقای کیفیت زندگی در شهر با شوراهای اجتماعی محلات
امشب آغاز سم‌پاشی درختان شهر
دولت سهم شهرداری همدان از جرایم رانندگی را پرداخت نکرده است
اولین همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اماکن آموزشی در مدارس شهر
ارسال 256 ایده به جشنواره گردشگری مدیریت شهری همدان
     آخرین اخبار
آغاز فعالیت رسمی مرکز 137 شهرداری همدان
پاسخ‌گویی شهردار همدان به شهروندان در سامد
مهار آتش‌سوزی انبار لوازم یدکی خودرو به کوشش 10 گروه عملیاتی آتش‌نشانی
برای چندمین بار دوچرخه در همدان جایگزین خودرو شد
برپایی پانزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف از 2 تا 8 تیر در همدان
زیباسازی شهر با گل کاری تابستانه
453 مزاحمت تلفنی برای آتش نشانی در 24 ساعت
برای لیگ یکی شدن پاس تلاش می کنیم
برگزاری همایش پیاده روی کاروان نشاط و سلامت در همدان
بازگشایی 3 معبر در منطقه 4 شهر
کمک به ارتقای کیفیت زندگی در شهر با شوراهای اجتماعی محلات
وقوع 15 آتش سوزی در مراتع همدان طی یک روز
دولت در اجرای قانون افزایش حقوق‌ها تعلل نکند
گشایش رسمی مرکز 137 همدان
اولین همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اماکن آموزشی در مدارس شهر
امشب آغاز سم‌پاشی درختان شهر
رونق کسب و کار شهر همدان اولویت مدیریت شهری
نمایشگاه صنایع دستی پیاده راه اکباتان تا 28 خرداد برپاست
آغاز فعالیت شورای اجتماعی محلات از 24 خرداد در 4 محله شهر
فوتسال کارکنان شهرداری همدان به ایستگاه نیمه نهایی رسید
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٠٨ تعداد بازدیـد : ۴٣ نسخه چاپی
 
 
 


دستگاه های اجرایی همدان برای تعطیلات عید فطر آماده باشند

روزنامه هگمتانه  : 
معاون عمرانی استاندار همدان با تأکید بر لزوم آمادگی برای تعطیلات عید فطر گفت: فرمانداری ها باید ستاد سفر را تشکیل دهند و دستگاه های اجرایی آماده باشند.

 
 

ظهر سه شنبه جلسه ستاد خدمات سفر استان در استانداری همدان تشکیل شد، با توجه به اینکه این ستاد در آستانه فرا رسیدن تعطیلات عید فطر و سفر گردشگران به همدان برگزار شد، انتظار میرفت این جلسه پیرامون برنامهریزیها، اقدامات، آمادگیها و بررسی نقاط ضعف و قوت برای این تعطیلات اختصاص داشته باشد که تنها به آمار تعطیلات نوروز و عملکرد دستگاهها و مختصر سخنی در خصوص تعطیلات عید فطر پرداخته شد و پس از آن نیز موضوع مناطق نمونه گردشگری مطرح شد.

معاون عمرانی استاندار همدان در این جلسه در خصوص عملکرد دستگاههای اجرایی در نوروز 98، اظهار کرد: عملکرد دستگاهها فراتر از ارزیابیها است و دستگاههایی چون هواشناسی در این ایام کار ویژهای انجام دادند.

محمودرضا عراقی به انجام نظرسنجی از مردم به ویژه در غذاخوریها تأکید و عنوان کرد: در تعطیلات عید فطر هم باید این نظرسنجیها صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: بررسیها و نظرسنجیها در تعطیلات عید، نشان از آن دارد که افزایش ماندگاری مسافر، رشد اقامت در اقامتگاههای بومگردی، افزایش مسافران خارجی و کاهش تلفات جادهای را داشتیم.

عراقی به بروز سیلاب در ایام نوروز اشاره کرد و با بیان اینکه این خبر باعث کاهش سفر به همدان شد، ابراز کرد: همدان توانست در تعطیلات نوروز نمره قابل قبول را کسب کند.

وی در ادامه افزود: اما نباید به این عملکرد و وضعیت راضی باشیم بلکه باید تلاش خودمان را برای جذب مسافر بیشتر و ارتقای کیفیت خدمات بالا ببریم.

عراقی با تأکید بر لزوم آمادگی کامل استان برای تعطیلات عید فطر، عنوان کرد: فرمانداریها باید جلسات خدمات سفر را برگزار و مشکلات را بررسی کنند و تمام مرخصیها با هماهنگی باشد.

معاون عمرانی استاندار همدان در بخش دیگر سخنانش در مورد مناطق نمونه گردشگری اظهار کرد: مناطق نمونه گردشگری باید با حساسیت بیشتری بررسی شود و سپس به آن مجوز اعطا کنند.

عراقی با اشاره به اینکه بر اساس اولویت باید برای مناطق نمونه گردشگری سرمایه‌‌گذار جذب شود، بیان کرد: در هر شهرستان باید یک منطقه نمونه گردشگری به عنوان شاخص مطرح شود.

وی عنوان کرد: محدودهها باید برای جذب سرمایهگذار کاملاً مشخص باشد و از آنجا که گردشگری به عنوان محور توسعه استان است باید در خصوص چگونگی سرمایهگذاری شفافیت وجود داشته و سرمایهگذار اهلیت داشته باشد.

*مالمیر: برخی از مناطق نمونه گردشگری قابلیت تبدیل به منطقه نمونه را ندارند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این جلسه، خواستار فضاسازی محیطی برای تعطیلات عید فطر شد و گفت: انتظار داریم دستگاههای مختلف برای این تعطیلات همکاری لازم را در جهت برگزاری نمایشگاههای عرضه سوغات، تورهای همدانگردی، سهولت در تردد مسیرهای پر رفت و آمد مانند گنجنامه، عرضه اقلام مورد نیاز، تأمین سوخت، تبلیغات و معرفی همدان از طریق صداوسیما و آمادگی مجموعههای اقامتی داشته باشند.

علی مالمیر به وجود 28 منطقه نمونه گردشگری در استان و انجام مطالعات امکانسنجی آنها اشاره و بیان کرد: برخی از این مناطق قابلیت تبدیل به منطقه نمونه را ندارند.

وی با اعلام اینکه از این تعداد 7 منطقه در شهرستان همدان است که شامل سد اکباتان، باغ میوه، دره مرادبیک، حیدره، علیصدر، تاریکدره، دامنه شمالی الوند و امامزاده محسن است، گفت: از 28 منطقه نمونه گردشگری تنها 4 مورد دارای سرمایهگذار است که برای سایر مناطق نیز به دنبال رایزنی برای جذب سرمایهگذار هستیم.

مالمیر به مناطق نمونه گردشگری سد کلان، تالاب آقگل، منطقه لشکردر، سامن، قلندرسیاه، ملحمدره، تالاب چهاردولی، شیرینسو، روستای آبرومند و نوشیجان نیز اشارهای کرد و گفت: محدوده تاریکدره، حیدره و امامزاده محسن تعیین شده است و برای جذب سرمایهگذار باید محدودهها مشخص شود.

وی تصریح کرد: میراث فرهنگی سعی کرده است در مناطق گردشگری اقدامات زیرساختی چون روشنایی، حفاظ جاده و جمعآوری فاضلاب را انجام دهد و البته نیاز به همکاری سایر دستگاهها هم هست.

مالمیر ابراز کرد: هر سرمایهگذاری که بخواهد در مناطق گردشگری سرمایهگذاری کند پس از بررسی و استعلام مجوز میدهیم.

*خاکسار: افزایش 35درصدی اقامت مسافران خارجی در همدان

معاون گردشگری استان همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه رتبه نخست بازدیدها در تعطیلات نوروز از آن غار علیصدر بود، گفت: اقامت مسافران خارجی نسبت به نوروز 97 افزایش 35 درصدی داشته و20 اقامتگاه بومگردی در استان فعال است که دو هزار و 700 نفر در نوروز در آن اقامت داشتند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته 354 مورد بود و 9 نفر هم مسافر خارجی در این اقامتگاهها اقامت داشتند.

علی خاکسار با اعلام اینکه 71 درصد اقامت مسافر در شهرستان همدان و سپس ملایر بود، عنوان کرد: 37 درصد مسافران در خانه مسافرها، 5 درصد در هتلها، 32 درصد در مدارس و 11 درصد در اماکن عمومی اقامت کردند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مسافران همدان را تهرانیها با 27 درصد شامل میشوند، گفت: پس از آن آذربایجان غربی با 9 درصد، مازندران 9 درصد، آذربایجان شرقی 8 درصد بیشترین مسافران هستند.

این مسؤول با اعلام اینکه میزان اقامت مسافران در همدان از یک شب افزایش یافته است، عنوان کرد: 35 درصد مسافران دو شب، 25 درصد 3 شب و 16 درصد 4 شب در همدان اقامت داشتند.

وی به رضایتمندی 67 درصدی مسافران طبق نظرسنجیها از خدمات و جاذبههای تاریخی و طبیعی همدان اشاره کرد و گفت: مسافران پاکیزگی و آراستگی شهر را 72 درصد ارزیابی کردند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٠٨ تعداد بازدیـد : ۴٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۰۶,۱۳۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان