چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/١١ تعداد بازدیـد : ١٢۵ نسخه چاپی
 
 
 


خروش انقلابی مردم همدان در روز قدس

روزنامه هگمتانه  : 
همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مردم ولایتمدار همدان همپای مردم کشور و آزادگان جهان به خیابان ها آمدند و شکست معامله قرن را فریاد زدند.

 
 

- لیلا نادعلیفر:در این روز مردم روزه دار همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین بار دیگر به رخ جهانیان کشاندند و فریاد زدند علیرغم همه توطئه ها، تحریم و فشارهای جهانی هیچ گاه از آرمانهای انقلاب اسلامی دست نخواهند کشید.

راهپیمایی روز جهانی قدس با شعار " شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین" و " الله اکبر" در همدان و از میدان امام خمینی(ره) آغاز شد و با گذر راهپیمایان قدس از خیابان شریعتی به سمت حسینیه امام خمینی(ره) محل برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه پایان یافت.

در این آیین مرد و زن، پیر و جوان، از نسل اول انقلاب تا دهه نودیها حضور داشتند. مردم روزهدار شعارهای " مرگ بر آمریکا" مرگ بر اسراییل، " مرگ بر انگلیس "الله اکبر خامنهای رهبر"،"ای رهبر آزاده آمادهایم آماده"، "حزب الله پیروز است اسرائیل نابود است" و " یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا " سر دادند.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی که به همراه همسر و فرزندش آمده بود با بیان اینکه گرمای هوا و روزه دار بودن باعث نشد که از حضور در این مراسم منصرف شوند به خبرنگار هگمتانه گفت: وقتی مردم مظلوم فلسطین را میبینم که چگونه از خانه و کاشانه خود دفاع میکنند از خودم شرم میکنم که از آنان حمایت نکنم.

وی با تأکید براینکه دفاع از مظلوم در دین اسلام یک اولویت است ادامه میدهد: اسلام با عمل است که زنده میماند و گرنه هرکسی میتواند شعار دهد.

همسر وی نیز با بیان اینکه میخواهم به فرزندم از همین سن کم یاد بدهم که باید از مظلوم حمایت کند میگوید: آرزو میکنم روز قدس سال دیگر روز آزادی فلسطینیان باشد.

این مادر همدانی بیان کرد: به گفته امام خمینی(ره) اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار هگمتانه مبنی بر اینکه چرا به همراه خانواده حضور یافتید میگوید: تا نشان دهیم آرمان آزادی فلسطین زنده است و با وجود تفرقه سازی گروههای مختلف به فراموشی نمیرود.

امینی یکی دیگر از شهروندان همدانی که او نیز به همراه فرزندش در این راهیپمایی شرکت کرده بود میگوید: حضور ما در این روز تنها کار کوچکی است که در حمایت از مردم فلسطین میتوانستیم انجام دهیم.

وی با تأکید بر اینکه اقدام امام خمینی(ره) در نامگذاری جمعه پایانی ماه رمضان به نام روز قدس اقدامی ارزشمند و ناشی از دور اندیشی بوده است میگوید: دشمنان هیچ گاه نخواهند توانست ما را از آرمانهای خودمان دور کنند.

این مادر همدانی با بیان اینکه سختیهایی که در کشور وجود دارد به زودی به اتمام میرسد اضافه میکند: یقیناً در این راه لطف پروردگار شامل مردم ما خواهد بود و این سختیها با ظهور منجی عالم بشریت که نزدیک است پایان خواهد یافت.

خانم احمدی یکی دیگر از شهروندان همدانی نیز با بیان اینکه حضور در راهپیمایی روز قدس وظیفه شرعی ماست میگوید: ما میخواهیم در این روز اتحاد و همبستگی مان را در کنار برادران و خواهران مسلمان و آزاده برای جهانیان به نمایش بگذاریم.

علی کرمی نیز با بیان اینکه روز قدس روز سرنوشت مسلمانان مظلوم جهان است گفت: شرکت ما به عنوان یک مسلمان امری واجب و ضروری است. چرا نباید در این راهپیمایی شرکت و از مردم فلسطین دفاع کنم؟! مگر نه اینکه اسلام دین آزادگان است؟!

خانمی هم که به همراه مادرش در این راهپیمایی شرکت کرده و در دستانشان دست نوشتههایی مبنی بر " ما از جنگ اقتصادی عبور خواهیم کرد" و "آقاجان آسوده باش ما ایستاده ایم" داشت با بیان اینکه ما همیشه در راهپیمایی این روز شرکت میکنیم گفت: خوشحال میشوم که با آمدن ما در روز قدس برادران و خواهران فلسطینی مان نیروی بیشتری برای مقاومتشان میگیرند.

وی با تأکید بر اینکه شرکت در این روز یعنی دفاع از اسلام بیان کرد: قدس همیشه زنده است و نقطه پیوند اتحاد و همدلی مسلمانان در این روز به حساب میآید.

در راه چند دانشجوی خانم نیز دیدم که برای مصاحبه نزدیکشان شدم و با گرمی خاصی حضورشان در راهپیمایی روز قدس را اینگونه بیان کردند:

خانم بیات که دانشجوی کشاورزی است میگوید: ما میخواهیم با حضورمان در این راهپیمایی بگوییم که قدس تنها نیست، قدس مال مسلمانان است و این تنها کاری است که ما سعی کردیم در این روز انجام دهیم.

خانم سهرابی نیز با بیان اینکه مسلمانان بسیار غریب و بی دفاع هستند گفت: حضور مردم در این راهیپمایی علیرغم گرم بودن هوا بسیار ستودنی است و نشان میدهد مردم ما هیچ گاه اسیر حاشیه ها، تفرقهها و فریبها نخواهند شد.

در این راهیپمایی مردم همدان دست نوشتههایی همچون "فلسطین تنها نیست"، "فریاد ملت ما قدس لنا" نیز در دست داشتند.

گفتنی است شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس سال 1398 با قرائت قطعنامهای مواضع خود را در 5 بند اعلام کردند که به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

'سُبْحانَ الَّذِی أَسْری بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بارَکْنا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ

مِنْ آیاتِنا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ (سوره اسراء آیه 1)

حمد و سپاس ذات اقدس احدیت جَلَّ و علا را که توفیق عنایت فرمود تا بار دیگر در یوم الله قدس باحضور حماسی و پر شور در صحنه و همگام با امت بصیر، عامل به وظیفه و دشمن شناس کشورهای اسلامی و آزادی خواهان جهان، حمایت همه جانبه از ملت مظلوم فلسطین، آزادی قدس شریف از چنگال خونین اشغالگران صهیونیستی، نابودی رژیم کودک کش و بیزاری از جبهه سلطه و استکبار و حامیان آن را رساتر از همیشه فریاد زنیم.

اینک ما شرکتکنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن شکن «روز جهانی قدس» که روز نبی مکرم اسلام (صلّی الله علیه و آله و سلّم)، مظهر «وحدت اسلامی» در حمایت از آرمان فلسطین، پشتوانه امنیت کشور و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است؛ با بانگ رسای توحیدی «الله اکبر» و «خامنهای رهبر» اعلام مینماییم:

1- با گذشت چهل سال از ابتکار معجزه گونه امام راحل عظیم الشأن، همچنان آزادی قدس شریف با رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونیست و تلاش برای محو غده سرطانی اسرائیل را آرمان بلند جهان اسلام دانسته، حمایت همه جانبه خود از جبهه مقاومت و مقابله جدی با نقشههای شوم رئیس جمهور احمق و هیأت حاکمه آمریکا علیه کشورهای اسلامی را اعلام و توطئه رذیلانه موسوم به «معامله قرن»، سرسپردگی سران مرتجع برخی از کشورهای عربی در تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم جعلی و غاصب قبله اول مسلمین و نشست به ظاهر اقتصادی صهیونیستی – آمریکایی در منامه بحرین را شدیداً محکوم مینماییم.

2- با اعلام حمایت و پشتیبانی از راهپیماییهای جمعههای بازگشت فلسطینیان، مراتب نفرت و انزجار قلبی خود از سکوت خفت بار مجامع جهانی مدعی دروغین حقوق بشر در برابر نسل کشی و جنایات ضد بشری رژیم جعلی صهیونیستی در غزه و کرانه باختری و اقدام مذبوحانه آنان برای نابودی هویت و تاریخ فلسطین با یهودی سازی سرزمینهای اشغالی را ابراز مینماییم.

3- تنها راه حل مسأله فلسطین را تداوم انتفاضه و مقاومت در برابر جبهه کفر جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا، نفی مطلق هر نوع سازش و تسلیم تا محو غده سرطانی اسرائیل، بازگشت آوارگانِ فلسطینی از اقصی نقاط دنیا و برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تضمین آینده این کشور با تحقق راهبرد «همه فلسطین برای همه مردم فلسطین» و «فلسطین از بحر تا نهر» اعلام و بر آن تأکید مینماییم.

4- کماکان آمریکای جنایت پیشه را «طاغوت اعظم» و نظام فرعونی حاکم بر این کشور را «دشمن شماره یک بشریت» دانسته، عهد شکنی و اقدامات سخیف کاخ سفید در خروج از برجام، تشدید تحریمهای ظالمانه و قرار دادن نهاد انقلابی و مایه مباهات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمانهای تروریستی را شدیداً محکوم، دل نبستن به وعدههای دروغین کشورهای اروپایی، تسلیم نشدن در برابر سیاستهای خصمانه بیگانگان، تقویت توانمندیهای نیروهای سلحشور نظامی و انتظامی، خاصه پیشرفتهای عزت آفرین حوزه دفاعی غیر قابل مذاکره موشکی و ارتقای فعالیتهای هستهای را به عنوان مطالبه جدی خود از قوای سه گانه بخصوص دولت محترم اعلام مینماییم.

5- با تأکید بر ضرورت غیر قابل انکار ملاحظه حساسیت خاص و استثنایی مقطع کنونی از تاریخ انقلاب اسلامی، حفظ «وحدت و وفاق ملی» حول محور «ولایت مطلقه فقیه» اتخاذ تدابیر واقع بینانه و اقدامات عملی به دور از اظهارات احساسی و شعارگونه تمامی دست اندرکاران در تحقق «رونق تولید» به عنوان شعار محوری سال، جامه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی درون زا و تلاش مُجِّدانه برای حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم صبور همیشه حاضر در صحنه از طریق مبارزه قاطع با فساد و پدیده شوم گرانی و تورم بی سابقه سالهای اخیر با نصب العین قرار دادن رهنمودهای گهربار مقتدای عظیم الشأن امت اسلامی و پیگیری تحقق نقشه راه ترسیم شده در بیانیه حکیمانه «گام دوم انقلاب» را خواهانیم؛ و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/١١ تعداد بازدیـد : ١٢۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۸,۱۱۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان