چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸   |   Wed June 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
نمایشگاه صنایع دستی پیاده راه اکباتان تا 28 خرداد برپاست
آغاز فعالیت شورای اجتماعی محلات از 24 خرداد در 4 محله شهر
گشایش رسمی مرکز 137 همدان
رونق کسب و کار شهر همدان اولویت مدیریت شهری
بازگشایی 3 معبر در منطقه 4 شهر
کمک به ارتقای کیفیت زندگی در شهر با شوراهای اجتماعی محلات
امشب آغاز سم‌پاشی درختان شهر
دولت سهم شهرداری همدان از جرایم رانندگی را پرداخت نکرده است
اولین همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اماکن آموزشی در مدارس شهر
ارسال 256 ایده به جشنواره گردشگری مدیریت شهری همدان
     آخرین اخبار
آغاز فعالیت رسمی مرکز 137 شهرداری همدان
پاسخ‌گویی شهردار همدان به شهروندان در سامد
مهار آتش‌سوزی انبار لوازم یدکی خودرو به کوشش 10 گروه عملیاتی آتش‌نشانی
برای چندمین بار دوچرخه در همدان جایگزین خودرو شد
برپایی پانزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف از 2 تا 8 تیر در همدان
زیباسازی شهر با گل کاری تابستانه
453 مزاحمت تلفنی برای آتش نشانی در 24 ساعت
برای لیگ یکی شدن پاس تلاش می کنیم
برگزاری همایش پیاده روی کاروان نشاط و سلامت در همدان
بازگشایی 3 معبر در منطقه 4 شهر
کمک به ارتقای کیفیت زندگی در شهر با شوراهای اجتماعی محلات
وقوع 15 آتش سوزی در مراتع همدان طی یک روز
دولت در اجرای قانون افزایش حقوق‌ها تعلل نکند
گشایش رسمی مرکز 137 همدان
اولین همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اماکن آموزشی در مدارس شهر
امشب آغاز سم‌پاشی درختان شهر
رونق کسب و کار شهر همدان اولویت مدیریت شهری
نمایشگاه صنایع دستی پیاده راه اکباتان تا 28 خرداد برپاست
آغاز فعالیت شورای اجتماعی محلات از 24 خرداد در 4 محله شهر
فوتسال کارکنان شهرداری همدان به ایستگاه نیمه نهایی رسید
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٢١ تعداد بازدیـد : ۶١ نسخه چاپی
 
 
 


24 خرداد؛ آغاز فعالیت رسمی شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شهردار همدان با تأکید بر اینکه شورای اجتماعی محلات، گامی برای ایجاد تحول اساسی در مدیریت شهری خواهد بود، خبر داد: 24 خردادماه امسال طی مراسمی این شوراهای محله‌ای همراه با قرائت سوگندنامه به‌طور رسمی در مرکز همایش‌های قرآنی و بین‌المللی شهر، کار خود را آغاز می‌کنند.

 
 

 

به گزارش دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان، عباس صوفی در این باره گفت: شکلگیری شورای اجتماعی محلات پس از گذشت روند قانونی کار، وضعیت عملیاتی به خود گرفته است تا با اجرای این طرح، روحی تازه را در کالبد مدیریت شهری، شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: شورای اجتماعی محلات به صورت آزمونه در 4 محله شهر همدان با هدف مشارکت شهروندان در حوزههای مختلف مدیریت شهری و در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات راهاندازی شد که امید است این مهم، بسط و گسترش پیدا کند.

صوفی با بیان اینکه تشکیل شورای اجتماعی محله در محلات کوی شهید مدرس، جولان، محمدیه و کوثر مدنظر قرار گرفته است، افزود: دبیرخانه مرکزی شوراهای اجتماعی محلات به عنوان سیاستگذار در مرکز همایشهای قرآنی و بینالمللی شهر و دبیرخانههای عملیاتی نیز در مناطق و نواحی شهرداری همدان مستقر هستند.

شهردار با اشاره به برنامهریزیهای آموزشی دبیرخانه مرکزی شوراهای اجتماعی محلات، عنوان کرد: محوریت این آموزشها شامل آشنایی با مبانی مدیریت شهری، دستورالعمل شوراهای اجتماعی محلات، کار گروهی، ارتباط مؤثر و برنامهریزی محلی است که در 2 گروه کارکنان شهرداری و اعضای شوراهای اجتماعی محلات پیش از آغاز به کار رسمی این شوراها، برگزار میشود.

صوفی بیان کرد: این امور نشان میدهد که بهترین حالت ممکن وضعیت این شورا در شناسایی بهتر مشکلات محله، انگیزه داوطلبانه بودن عضویت در شورا، اعتماد مردم به شهرداری، همافزایی بین دستگاههای خدماترسان در محلات، هویت اجتماعی و احساس تعلق و برنامههای مرتبط با وضعیت محله است.

وی با بیان اینکه حضور دیگر دستگاههای دولتی و دیگر نهادها موجب همافزایی در تصمیمگیریها و افزایش رضایت مندی شهروندان خواهد شد؛ از همه آنان دعوت کرد تا در اجرای این طرح همقدم با شهرداری، مشارکت داشته باشند.

شهردار ادامه داد: البته شهرداری همدان در قالب تفاهمنامهای با نهادهای آموزشوپرورش، بسیج، نیروی انتظامی، کمیته امداد امام(ره) و دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا به منظور اتخاذ تصمیمات بهتر، نمایندگان این دستگاهها و نهادها را در شورای اجتماعی محلات به عضویت درآورده است که در آینده نزدیک دیگر سازمانها نیز در جمع این شورا قرار خواهند گرفت.

صوفی با اشاره به اهمیت شورای اجتماعی محله به عنوان نهادی تازه تأسیس از نظر رویکرد مشارکتی جدید و متفاوت، عنوان کرد: در این اقدام ارزشمند به دنبال تقویت جلب مشارکتهای مردمی محله در راستای رویکرد نوین در مشارکت شهروندی با توجه به وضعیت شورای اجتماعی محلات هستیم که به دلیل شکل ساختاری، برنامهها و مصوبات از الگوی نوینی تبعیت میکند.

وی با تأکید بر اینکه همواره به دنبال تقویت بیشتر مشارکت شهروندان در تصمیمات شهری بودهایم، معتقد است: بهرهمندی از دیدگاه و مشارکت مردم در ارتقای سطح کیفی خدماترسانی مدیریت شهری مهمترین اصل در شکلگیری این شورای محلی است.

شهردار همدان یادآور شد: با توجه به اینکه شهرداری نهادی اجتماعی و خدماتی است، حضور داوطلبانه شهروندان در قالب شورای اجتماعی محله به عنوان مهمترین محرک با رویکرد تعامل بیشتر در راستای رسیدن به شهری آرمانی، زیبا، مدرن و آباد مدنظر ما بوده و هست؛ بنابراین با این گام تا حدودی ثابت کردهایم که مشتاق دریافت ایدههای شهری و دیدگاههای کارشناسانه قشرهای مختلف، صاحبنظر و دلسوز همدان هستیم.

صوفی تأکید کرد: شهرداری همدان باید با اتکا به مشارکت شهروندان و با بهرهگیری از منابع مردمی، شهر را اداره و طرحهای شهری را اجرا کند.

وی با بیان اینکه قصد داریم با اجرای بهتر طرح شورای اجتماعی محلات همدان با همراهی و مشارکت شهروندان در کشور الگوی برتری باشیم، ادامه داد: با شکلگیری شورای اجتماعی محلات شاخصهای شهری افزایش یافته و این مهم ارتباط مستقیمی با تفکر شورایی در محلات دارد.

* اداره هر محله شهر بر اساس نظر و مشارکت مردم

صوفی همچنین عنوان کرد: اداره این شورا در دستانِ معتمدان و مردم هر محله خواهد بود که ایفای این نقشِ اجتماعی توسط مردم، اتفاق مبارکی در مدیریت شهری محسوب میشود و امیدواریم پیگیری و رفع مشکلات و معضلات محلات را شتاب ببخشد.

شهردار همدان در پایان با تأکید بر ضرورت تشکیل شوراهای اجتماعی محلات، گفت: این طرح میتواند موجب نگاه ریزبینانهتر مدیریت شهری به مشکلات محلات و همچنین برانگیختن حس مشارکت شهروندی و مدیریت بهتر شهر و در نهایت افزایش رضایتمندی مردم همدان شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٢١ تعداد بازدیـد : ۶١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٣  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۰۶,۱۳۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان