چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸   |   Wed November 13, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
لزوم ارائه برنامه زمان‌بندی برای اجرای پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید
کمیته ویژه سرمایه‌گذاری در شورا تشکیل می‌شود
بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان
ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک 48 هکتاری
اصلاح هندسی بلوار آیت‌الله نجفی
تأکید بر توجه دولت و مجلس به شهرداری‌ها برای رضایتمندی مردم
آمادگی کامل شهرداری همدان برای فصل سرما و عملیات برف‌روبی
ساماندهی مصلی همدان شایسته تقدیر است
ضرورت تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای جایگاه کتاب در بین شهروندان
زمان ثبت نام همدانی‌ها در سامانه ملی مسکن
     آخرین اخبار
حقوق شهروندی در قراردادهای شهرداری رعایت شود
پیگیری‌ها برای توسعه حوزه ثبتی همدان
بدرقه جشنواره تئاتر کودک
ساماندهی مصلی همدان شایسته تقدیر است
سیل برگردان‌ها دغدغه اصلی شهرداری
گام‌های کمیسیون حقوقی شورا در راستای عدالت اجتماعی
استقرار کتابخانه سیار شهری «راه مهربان»
جمعه، فینال فوتبال محلات همدان در ورزشگاه شهدای قدس
شهرداری همدان از شکست گریخت
ضرورت آموزش‌های شهروندی برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان
اصلاح هندسی بلوار آیت‌الله نجفی
پرواز همدان - کیش به دنبال چارترکننده بومی
4 اثر از همدان ثبت ملی شد
ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک 48 هکتاری
وعده تحقق بودجه 100 میلیارد تومانی انتقال آب
قطار همدان - تهران چارتر شود
زمان ثبت نام همدانی‌ها در سامانه ملی مسکن
بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان
ضرورت تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای جایگاه کتاب در بین شهروندان
آمادگی کامل شهرداری همدان برای فصل سرما و عملیات برف‌روبی
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٠٩ تعداد بازدیـد : ١۴٨ نسخه چاپی
 
 
 


قول اختصاص 2 فروند هواپیما به فرودگاه همدان

روزنامه هگمتانه  : 
در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان وعده اختصاص 2 فروند هواپیمای‌ای تی آر به فرودگاه همدان داده شد.

 
 

 

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور روز پنجشنبه در شورای برنامهریزی و توسعه استان همدان با اشاره به اینکه این هنر مدیران ملی نیست که پول بدهند بیان کرد: مدیران استانی باید برای گرفتن پول از صندوق توسعه ملی جاذبه ایجاد کنند.

سید حمید پورمحمدی عنوان کرد: صندوق توسعه ملی کشور هیچ تقسیم بندی استانی ندارد و مدیران استانی میبایست همت کرده و منابع صندوق را به سمت همدان جذب کنند.

این مسؤول تصریح کرد: اگر از صندوق توسعه ملی اعتبار کمی دریافت شد هیچ کوتاهی متوجه دولت نیست بلکه کوتاهی از سوی مدیران استانی است.

وی با بیان اینکه امسال سعی شده است هزینهها کاهش یابد و دیگر هزینههایی از جنس سفر، ساختمانسازی و همایش خبری نیست، گفت: دستگاههای دولتی باید خود را با سطح متوسط مردم هماهنگ و منطبق کنند، امسال چند موضوع مهم در دستور کار قرار گرفته که تولید و اشتغال جزو اولویتها خواهد بود.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور گفت: همدان ظرفیتهای زیادی برای توسعه و پیشرفت دارد، در مورد گردشگری تاریخی و تمدنی این شهر حرفی برای گفتن نیست چراکه همدان در این زمینه توانمند است و فقط باید زمینه را برای رشد و توسعه آن فراهم کرد.

وی تصریح کرد: باید از مسیر گردشگری تاریکدره به شهرستان تویسرکان بازدید صورت گیرد زیرا در این محور موضوع گردشگری مطرح است نه جاده آن.

این مسؤول با بیان اینکه موزه غرب ظرفیت نگهداری 23 هزار قطعه را دارد تصریح کرد: امسال این موزه باید به جایی برسد.

*رقم اعتباری برای بیمارستان اکباتان کم است

پورمحمدی با تأکید بر اینکه نباید تپه تاریخی هگمتانه رها شود عنوان کرد: رقم اعتباری برای بیمارستان اکباتان کم است که انجام کار با استفاده از تبصره 17 سرعت داده خواهد شد.

این مسؤول درباره بیمارستان جامع سرطان نیز تأکید کرد: پیگیریها برای به نتیجه رساندن هرچه سریعتر این پروژه انجام شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه در آبرسانی به همدان از سد تالوار به دلیل آنکه منبع پایداری نیست مشکل وجود دارد اظهار کرد: همدان 1.2 درصد مساحت کشور را داراست اما 3 درصد فعالیتهای راه و ترابری کشور در این استان است.

*نیکوفرجام: ایستگاه راه آهن باید 13 کیلومتر از محل فعلی به سمت همدان بیاید

معاون امور راه و ترابری وزارت راه و شهرسازی نیز از پیگیری اختصاص دو فروند هواپیمایای تی آر به فرودگاه همدان خبر داد و گفت: همدان 15 طرح ملی در پیوست شماره یک قانون بودجه دارد که اعتبار ابلاغی در سال گذشته حدود 155 میلیارد تومان بوده که 182 میلیارد تومان در این رابطه تخصیص یافته است.

محمد نیکوفرجام با اشاره به اینکه ساماندهی محور کبودراهنگ- شیرینسو به سمت قیدار و سلطانیه به طول 57 کیلومتر را در دستور کار داریم گفت: ایستگاه راه آهن همدان یک مشکل است که باید 13 کیلومتر از ایستگاه فعلی به سمت همدان بیاید که دو کیلومتر کار شده است.

*جعفرینژاد: تملک حریم هگمتانه 450 میلیارد تومان اعتبار میخواهد

رئیس امور فرهنگی، گردشگری و ورزشی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز با بیان اینکه تملک حریم هگمتانه 450 میلیارد تومان اعتبار میخواهد گفت: 10 میلیارد تومان اعتبار کل کشور است که جوابگو نیست بنابراین تملک حریم هگمتانه باید به صورت مرحلهای انجام شود.

هادی جعفرینژاد با بیان اینکه در موزه منطقهای استان همدان 23 هزار شیء نگهداری خواهد شد بیان کرد: مخزن موزه 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امسال به بهرهبرداری میرسد.

این مسؤول با اشاره به اینکه استان همدان در حوزه صنایع دستی شهر جهانی سفال لالجین را دارد بیان کرد: اگر طرح جامعی که برای این شهر در نظر گرفته شده تکمیل شود میتوانیم حمایتهای بیشتری از این شهر و توسعه آن داشته باشیم.

*سبزی: سد نعمت آباد امسال به بهره برداری میرسد

معاون دفتر امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور نیز با بیان اینکه سد سرابی و کلان چندسالی است تمام شده و آبرسانی در حال انجام است گفت: سد نعمت آباد با اعتبار 27 میلیارد تومان جزو طرحهایی است که خاتمه یافته و امسال به بهره برداری خواهد رسید.

کیومرث سبزی همچنین درباره آبرسانی به همدان از سد تالوار نیز گفت: آبرسانی شهر همدان تا قبل از آبگیری تالوار انجام میشد اما با کاهش ورودی تالوار این طرح ملغی شده که توسط وزارت نیرو انجام میگیرد.

*شاهرخی: به دنبال ایجاد مرکز پیوند غرب کشور در همدان هستیم

استاندار همدان نیز در این نشست با تأکید بر اینکه پیگیر ایجاد مرکز پیوند غرب کشور در همدان هستیم گفت: باید بیمارستانهای استان به خوبی تجهیز شوند.

سیدسعید شاهرخی با بیان اینکه براساس سند توسعه استان سالانه باید 20 هزار شغل در استان ایجاد شود بیان کرد: در سند راهبردی استان باید 60 هزار شغل در مدت سه سال با 15 هزار میلیارد تومان سرمایهگذاری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه امروز پروژههایی که در این شورا مطرح شد شرایط مناسبی دارند اظهار کرد: همدان از استانهای پویای کشور به شمار میآید.

شاهرخی با بیان اینکه با رئیس سازمان میراث فرهنگی توافق شده تا اولویت ثبت جهانی با تپه هگمتانه و سپس تپه نوشیجان باشد اظهار کرد: پروندههای این طرحها آماده ارسال است.

وی با اشاره به اینکه همین شرایط باید برای جهانی شدن مبل و منبت ملایر و تویسرکان انجام میشود گفت: لازم است با مسؤولیت معاون عمرانی استاندار کمیته پیگیری ثبت جهانی تپه هگمتانه با جدیت کار خود را دنبال کند.

شاهرخی در ادامه سخنان خود به لزوم جذب اوراق در استان تأکید کرد و گفت: فرصتی برای جذب اوراق باقی نمانده و اگر تا پنجشنبه دستگاهی نتواند اوراق خود را جذب کند ضمن تذکر به آن، دیگر دستگاهها که فهرست دادهاند میتوانند از این اوراقها استفاده کنند.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه در استان کمترین حاشیه وجود دارد گفت: توجه همه مسؤولان به کار و تلاش و توسعه استان معطوف است.

*کمبود 66 میلیاردی اعتبارات در همدان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان نیز با بیان اینکه 66 میلیارد تومان از هزینههای استانی کمبود اعتبار داریم اظهار کرد: اعتبارات تملک داراییهای سرمایهای ابلاغ شده به استان برای تکمیل پروژهها کافی نیست.

سید اسکندر صیدایی افزود: از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تقاضا داریم در واگذاری اختیارات بیشتر در حوزه فعالیتهای بودجه به استان به ویژه در توزیع اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور توجه شود.

وی با بیان اینکه از سفر رئیس جمهور 48 پروژه با 862 میلیارد تومان به استان تعلق گرفته اظهار کرد: در این رابطه 131 درصد پرداختی انجام گرفته است.

این مسؤول با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: اولویت نخست استان گردشگری است و احداث و تعریض مسیر گنجنامه- تویسرکان- همدان هم به لحاظ گردشگری و هم اقتصاد مقاومتی کمک شایانی به توسعه استان خواهد کرد.

*مالمیر: تعداد کم بیمه شدگان صنایع دستی از مشکلات این حوزه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز با بیان اینکه یکی از مهمترین پروژههای حوزه گردشگری استان تعیین تکلیف محوطه تپه هگمتانه است بیان کرد: تکمیل موزه منطقهای استان از دیگر مشکلات استان است به طوری که 23 هزار شیء تاریخی در مخزن امن نگهداری میشود و نیاز فوری به 250 میلیارد ریال اعتبار دارد.

علی مالمیر با بیان اینکه ساماندهی دستکندهای استان، تعداد کم بیمه شدگان صنایع دستی و خرید بناهای تاریخی که مالک خصوصی دارند از دیگر مشکلات این حوزه به شمار میآید گفت: جاده گنجنامه- تویسرکان بخشی از جاده ابریشم است که نیاز به ساماندهی دارد.

*ستوده: آبرسانی به همدان 500 میلیارد اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقهای همدان نیز به بیان مشکلات این حوزه پرداخت و گفت: آبرسانی به شهر همدان به 500 میلیارد ریال اعتبار، آبرسانی به ملایر از سد کلان 40 میلیارد اعتبار و آبرسانی به تویسرکان از سرابی 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

منصور ستوده با بیان اینکه سدهای استان 103 میلیون مترمکعب ظرفیت دارند گفت: امسال 102 میلیون مترمکعب این سدها پر است.

*ربانی ارشد: کنارگذر غربی همدان به 105 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان نیز با بیان اینکه کنارگذر غربی همدان به 105 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد ادامه داد: چهارباند کردن محور همدان-گل تپه-علیصدر 3 هزار میلیارد ریال، احداث راه اصلی خلعت آباد- کبودراهنگ- قیدار 600 میلیارد ریال و احداث راه اصلی اراک-فرمهین- قهاوند- همدان 900 میلیارد ریال و ایجاد فرمانداری فامنین به 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

حسن ربانی ارشد با بیان اینکه 98 درصد راههای روستایی استان آسفالت دارند بیان کرد: محور سامن، بروجرد مصوبه دولت یازدهم از محورهای حادثه خیز استان است که طرح عمرانی آن را آغاز نموده ایم.

*حیدری مقدم: تا سال 1400 کل پروژه مرکز جامع سرطان آماده بهرهبرداری است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز به ساخت نخستین مرکز جامع سرطان غرب کشور در همدان اشاره کرد و گفت: تا سال 1400 کل پروژه مرکز جامع سرطان آماده بهرهبرداری است.

رشید حیدریمقدم با تأکید به اینکه 50 درصد هزینه ساخت مرکز جامع سرطان غرب کشور را بنیاد فرشچیان عهده دار شده است اظهار کرد: این پروژه عظیم 17 طرح در زیرمجموعه خود دارد.

وی با بیان اینکه پروژه بیمارستان اکباتان از پیشرفت 64 درصدی برخوردار است گفت: استان برای تکمیل این پروژه به 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به اینکه این پروژه در زیربنای 29 هزار مترمربع در حال ساخت است اظهار کرد: این پروژه در سال 1399 به اتمام خواهد رسید.

وی به بیمارستان فاطمیه نیز اشاره کرد و گفت: بخش اورژانس نوزادان بیمارستان فاطمیه در حال ساخت است و 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٠٩ تعداد بازدیـد : ١۴٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٩  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۹۱,۳۰۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان