چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸   |   Wed November 13, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
لزوم ارائه برنامه زمان‌بندی برای اجرای پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید
کمیته ویژه سرمایه‌گذاری در شورا تشکیل می‌شود
بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان
ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک 48 هکتاری
اصلاح هندسی بلوار آیت‌الله نجفی
تأکید بر توجه دولت و مجلس به شهرداری‌ها برای رضایتمندی مردم
آمادگی کامل شهرداری همدان برای فصل سرما و عملیات برف‌روبی
ساماندهی مصلی همدان شایسته تقدیر است
ضرورت تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای جایگاه کتاب در بین شهروندان
زمان ثبت نام همدانی‌ها در سامانه ملی مسکن
     آخرین اخبار
حقوق شهروندی در قراردادهای شهرداری رعایت شود
پیگیری‌ها برای توسعه حوزه ثبتی همدان
بدرقه جشنواره تئاتر کودک
ساماندهی مصلی همدان شایسته تقدیر است
سیل برگردان‌ها دغدغه اصلی شهرداری
گام‌های کمیسیون حقوقی شورا در راستای عدالت اجتماعی
استقرار کتابخانه سیار شهری «راه مهربان»
جمعه، فینال فوتبال محلات همدان در ورزشگاه شهدای قدس
شهرداری همدان از شکست گریخت
ضرورت آموزش‌های شهروندی برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان
اصلاح هندسی بلوار آیت‌الله نجفی
پرواز همدان - کیش به دنبال چارترکننده بومی
4 اثر از همدان ثبت ملی شد
ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک 48 هکتاری
وعده تحقق بودجه 100 میلیارد تومانی انتقال آب
قطار همدان - تهران چارتر شود
زمان ثبت نام همدانی‌ها در سامانه ملی مسکن
بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان
ضرورت تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای جایگاه کتاب در بین شهروندان
آمادگی کامل شهرداری همدان برای فصل سرما و عملیات برف‌روبی
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٠٩ تعداد بازدیـد : ١۴۶ نسخه چاپی
 
 
 


امروز افتتاح بزرگترین واحد تولید کفش غرب کشور در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
در همایش تجلیل از تولیدکنندگان، کارآفرینان و صادرکنندگان برتر اصناف مطرح شد: امروز بزرگترین واحد تولید کفش غرب کشور در همدان افتتاح می‌شود.

 
 

 

*حاجی بابایی: 16 پروژه ملی برای همدان مصوب شده است

به گزارش خبرنگار هگمتانه نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در همایش تجلیل از تولیدکنندگان، کارآفرینان و صادرکنندگان برتر اصناف همدان که به مناسبت روز ملی اصناف برگزار شد اظهار کرد: رمز موفقیت کشور مقاومت و روی پای خود ایستادن است امکانات موجود در کشور میتواند پاسخگوی نیاز ما در داخل و منطقه باشد و سال 98 نیز باید سال اقشار کم درآمد و کمک به اصناف خرد باشد.

حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به اینکه اگر خواهان رونق استان هستیم باید همه امکانات و زیرساختها برای مردم استان آماده شود، اظهار کرد: باید شرایط برقراری ارتباطات و رشد را فراهم کرد، امروز در استان با وجود همه سختیها برای آماده شدن زیرساختها، شرایط خوبی وجود دارد.

وی با بیان اینکه امریکا به این جمعبندی رسید که در دنیا یک کشور وجود دارد که به راحتی نمیتواند به آن حمله کند تصریح کرد: در طول چند روز گذشته شاهد مواضع متناقض رئیس جمهور امریکا هستیم که دلیل این اتفاق هم اقتدار، فناوری و علم ماست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به 41 پروژه ملی مصوب مجلس برای استان همدان خاطرنشان کرد: پروژه ملی مصوب کردن در مجلس کار بسیار دشواری است ضمن اینکه امسال نیز 16 پروژه ملی برای همدان مصوب شده است که تنها نیاز به اجرا دارد و اگر مشکلات اقتصادی نبود این پروژهها با قدرت انجام میشد.

وی با تأکید بر اینکه با مدیریت لوکس نمیتوان کشور را اداره کرد افزود: ما باید تمام توان خود را به کار بگیریم و شبانهروز تلاش کنیم تا کارها پیش برود و امروز تلاش شده است تا تمام حاشیهها کنار برود و فقط به متن پرداخته شود از این رو شائبههایی مطرح میشود مبنی بر اینکه چگونه همه مسؤولان با یکدیگر هم صدا شدهاند؟

وی تصریح کرد: هیچ شائبه سیاسی پشت این یک صدایی وجود ندارد و در واقع ما خود را بدهکار مردم میدانیم و باید برای مردم کار کنیم.

*پورمجاهد: ضرورت همکاری بازاریان برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور

معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان نیز در این آیین گفت: یکی از راههای کاهش مشکلات اقتصادی، جامعه صنفی و بازاریان هستند که با همکاری آنها بسیاری از مشکلات حل و آرامش حکم فرما میشود و ما نیز برای همراهی با اصناف اعلام آمادگی میکنیم.

ظاهر پور مجاهد با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف میکند اظهار کرد: هر واحد که مشکل دارد تقاضای خود را به دستگاه مربوطه میدهد تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در تلاطمهای اقتصادی این اتحادیهها هستند که میتوانند کمک کنند و اگر آنها به تلاطم بازار دامن بزنند، کنترل، بازرسی و رفع مشکلات مردم بسیار سخت میشود.

وی با اشاره به اینکه 20 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده است تصریح کرد: هر دوشنبه بخش معاونت اقتصادی به بازدید از شهرستانها اختصاص دارد و به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی میپردازد.

وی با بیان اینکه دشمن همانطور که تاکنون نتوانسته ضربهای به کشور وارد کند در آینده نیز نمیتواند کاری از پیش ببرد گفت: مردم همواره پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند و باید قدردان آنها بود.

پورمجاهد با تأکید بر اینکه تلاش میشود تا کالاهایی وارد کشور شود که در داخل تولید نمیشود تصریح کرد: مشکلی در تأمین ارزاق عمومی و مورد نیاز جامعه وجود ندارد.

*متین: شرایط کشور برای تبادلات مالی از ماه آینده بهبود مییابد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان نیز از بهبود شرایط اقتصادی برای تبادلات مالی در ماه آینده خبر داد و گفت: با تدابیر دولت و اعمال تغییرات در نقل و انتقال ارزی و تبادلات پولی وضعیت برای تولید و صادرکنندگان بهبود مییابد.

حمید رضا متین خاطرنشان کرد: دولت در راستای فرمایشهای رهبر معظم انقلاب با هدف کمک به بخش تولید کشور تدابیری اندیشیده که شرایط برای فعالان اقتصادی بهبود مییابد.

وی عدم تعادل پولی و مشکلات حمل و نقل کالا از خارج به داخل را موجب گرانی و شکل گرفتن جنگ نابرابر اقتصادی دانست که به شدت بخش صادرات و تأمین مواد اولیه وارداتی صنایع و کارخانه را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خاطرنشان کرد: اگرچه تأمین ارز با محدودیتهای زیادی روبهرو است اما دولت با اعمال تغییراتی شرایط را بهبود میبخشد، هرچند به وضعیت عادی نمیرسد اما این اقدامات میتواند کارساز باشد.

متین به استمرار حمایت و پشتیبانی دولت از تولید و صادرکنندگان اشاره کرد و گفت: هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی استان نداریم و با هماهنگیهای صورت گرفته با هفت بانک عامل این مهم انجام میشود.

وی ادامه داد: تسهیلات نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی مشمول یارانه دولت میشوند و برای تسهیلات سرمایه درگردش هنوز تصمیم گیری نشده است.

رئیس سازمان صمت همدان اضافه کرد: تاکنون برای دریافت 340 میلیارد تومان تسهیلات ثبت نام شده است که با تخصیص اعتبار صاحبان این صنایع به بانکهای مورد نظر معرفی میشوند.

وی افزود: از سال گذشته به دلیل کاهش توان خرید مردم و گرانی چوب در زمینه صادرات محصولات چوبی شاهد کاهش بودیم اما در بخش مصنوعات چوبی رشد 44 درصدی داشتیم که در کشور نظیر نداشت.

وی خطاب به فعالان اقتصادی گفت: امیدواریم با کمک شما این محدوده زمانی دشوار را به طور مناسب سپری کنیم تا در آیندهای نه چندان دور شاهد رشد و رونق اقتصادی باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان به طرح احیا و بازگشت واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید اشاره کرد و گفت: این کار در سراسر استان در حال اجراست ضمن اینکه افتتاح یکی از بزرگترین واحدهای تولید کفش غرب کشور یکشنبه 9 تیرماه در همدان انجام میشود که باعث افتخار همه ما است.

رئیس اتاق اصناف همدان نیز اظهار کرد: اصناف و بازاریان همواره در صحنههای مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نقش بیبدیلی در تاریخ ایران از خود بر جای گذاشتند.

حسین محرابی با بیان اینکه هر روز، روز اصناف است اظهار کرد: مردم جامعه ما همواره با واحدهای صنفی در ارتباط تنگاتنگ هستند.

وی با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت کشور را اصناف تشکیل میدهند که 18درصد تولید ناخالص داخلی را نیز بر عهده دارند گفت: اصناف 6 میلیون شغل در کشور ایجاد کردند ضمن اینکه در اتاق اصناف همدان 183 اتحادیه صنفی با 9 اتاق اصناف در حال فعالیت هستند و حدود 7 هزار و 500 اتحادیه صنفی و 400 اتاق اصناف نیز در کشور وجود دارد.

*محرابی: تفاهمنامه همکاری با شهرداری برای ارائه 25 درصد تخفیف دریافت عوارض بسته شده است

رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به اینکه 89 درصد ارزش افزوده در بخش بازرگانی از طریق اصناف پرداخت میشود ادامه داد: متأسفانه به دلیل نوسانات ارزی، مشکلات بسیاری در جامعه ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه اداره کل مالیات، مبلغ مالیات سال 97 را ثابت نگاه داشته است خاطرنشان کرد: افرادی که مالیات آنها تا 2 میلیون و 500 هزار تومان بوده است ثابت میماند که 75 درصد از واحدهای صنفی ما نیز شامل این مورد میشوند.

محرابی ضمن تشکر از شهرداری و شورای شهر همدان برای همکاری تنگاتنگ با اتاق اصناف اظهار کرد: تفاهمنامه همکاری با شهرداری برای ارائه 25 درصد تخفیف دریافت عوارض بسته شده است که شامل معوقات نیز میشود و در کشور بیمثال است و ما ضمن تشکر و قدردانی از شهرداری همدان تقاضا داریم معبر، خیابان و یا میدانی را به نام اصناف به ثبت برساند.

گفتنی است در پایان این آیین از سامانه جامع اتاق اصناف استان همدان با عنوان "امیران" رونمایی شد که این برنامه 58 هزار و 230 واحد صنفی استان همدان را به گردشگران و شهروندان معرفی میکند.

همچنین در این آیین حدود یکصد نفر از حامیان اصناف، پیشکسوتان اصناف و بازاریان و تولیدکنندگان برتر همدان با لوح سپاس تجلیل و قدردانی شدند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٠٩ تعداد بازدیـد : ١۴۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۹۱,۴۰۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان