چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸   |   Wed November 13, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
لزوم ارائه برنامه زمان‌بندی برای اجرای پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید
کمیته ویژه سرمایه‌گذاری در شورا تشکیل می‌شود
بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان
ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک 48 هکتاری
اصلاح هندسی بلوار آیت‌الله نجفی
تأکید بر توجه دولت و مجلس به شهرداری‌ها برای رضایتمندی مردم
آمادگی کامل شهرداری همدان برای فصل سرما و عملیات برف‌روبی
ساماندهی مصلی همدان شایسته تقدیر است
ضرورت تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای جایگاه کتاب در بین شهروندان
زمان ثبت نام همدانی‌ها در سامانه ملی مسکن
     آخرین اخبار
حقوق شهروندی در قراردادهای شهرداری رعایت شود
پیگیری‌ها برای توسعه حوزه ثبتی همدان
بدرقه جشنواره تئاتر کودک
ساماندهی مصلی همدان شایسته تقدیر است
سیل برگردان‌ها دغدغه اصلی شهرداری
گام‌های کمیسیون حقوقی شورا در راستای عدالت اجتماعی
استقرار کتابخانه سیار شهری «راه مهربان»
جمعه، فینال فوتبال محلات همدان در ورزشگاه شهدای قدس
شهرداری همدان از شکست گریخت
ضرورت آموزش‌های شهروندی برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان
اصلاح هندسی بلوار آیت‌الله نجفی
پرواز همدان - کیش به دنبال چارترکننده بومی
4 اثر از همدان ثبت ملی شد
ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک 48 هکتاری
وعده تحقق بودجه 100 میلیارد تومانی انتقال آب
قطار همدان - تهران چارتر شود
زمان ثبت نام همدانی‌ها در سامانه ملی مسکن
بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان
ضرورت تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای جایگاه کتاب در بین شهروندان
آمادگی کامل شهرداری همدان برای فصل سرما و عملیات برف‌روبی
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/١٣ تعداد بازدیـد : ١٠۶ نسخه چاپی
 
 
 


فقر حرکتی زنان بسیار بیشتر از مردان

روزنامه هگمتانه  : 
مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان گفت: فقر حرکتی در بین بانوان بسیار بیشتر از آقایان است ضمن اینکه تعداد فضاهای ورزشی در اختیار بانوان نیز بسیار کمتر است.

 
 

 

مهرداد نادریفر ظهر دیروز در شورای ورزش همگانی استان و نیز ستاد ساماندهی امور جوانان استان اظهار کرد: به جهت تغییر و تحولات رخ داده در سبک زندگی افراد در سالهای اخیر، ما نیازمند آن هستیم تا با فعالیتهای ورزشی، فقر حرکتی موجود را از بین ببریم و بر اساس برنامهریزیها حداقل 50 درصد جمعیت ما باید تا سال 1404 به ورزش همگانی روی بیاورند.

وی افزود: همچنین ورزش محلات به ابتکار شهرداری همدان در حال انجام و گسترش است؛ چراکه در اولین سال شکلگیری صرفاً رشته فوتبال فعال بود اما امروز به چندین رشته افزایش پیدا کرده است ضمن آن که حوزه بانوان نیز افزوده شده است.

وی با اشاره به گسترش حوزه ورزش روستایی اضافه کرد: تا پایان سال 97، 68 روستا دارای خانه ورزش شدند ضمن آن که هفته آینده نیز 50 روستای دیگر صاحب خانه ورزش روستایی میشوند.

نادریفر ادامه داد: در راستای تحقق و پیشبرد سیاستهای اقتصاد مقاومتی، از فضاهای بدون استفاده روستایی، حمامهای قدیمی و متروکه و یا فضاهایی که توسط مردم اهدا شده استفاده و بهرهگیری شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان خاطرنشان کرد: با ایجاد این خانههای ورزش روستایی، 5 هزار مترمربع به سرانه فضاهای سرپوشیده ورزشی استان اضافه میشود.

وی با اشاره به ضرورت امضای تفاهمنامه بین اداره کل ورزش و جوانان و برخی دستگاههای مرتبط برای توسعه ورزش همگانی و حداکثر بهرهمندی از ظرفیتهای ورزشی استان گفت: در حوزه ورزش بانوان نیز آنچه که مورد تأکید ما است این است که فقر حرکتی در بین خانمها بسیار بیشتر از آقایان است ضمن اینکه فضاهای ورزشی که در اختیار بانوان قرار دارد نیز بسیار کمتر است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان گفت: ورزش محلات به ابتکار شهرداری همدان در حال پیشروی، توسعه و گسترش است؛ چراکه ضمن افزایش حوزه بانوان، تعداد رشتهها نیز گسترش پیدا کرده است.

نادریفر تصریح کرد: فضاهای ورزشی در ساعتهای مرده در اختیار بانوان قرار دارد که باید یک برنامهریزی جامع در این حوزه انجام شود و دستگاههایی چون آموزش و پرورش و شهرداری در این زمینه اداره کل ورزش و جوانان را مساعدت و یاری کنند.

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیتهای بسیار خوب برای توسعه ورزش همگانی معلمان ورزش هستند، اظهار کرد: حدود هزار و 800 نفر دبیر تربیت بدنی در مدارس فعال هستند که از طریق یک تفاهمنامه میتوانیم در ساعتهای تعطیلی مدارس از ظرفیت آنان استفاده و از آنها دعوت کنیم تا مروج ورزش همگانی باشند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان همچنین در خصوص اوقات فراغت جوانان نیز اظهار کرد: حدود 65 درصد از جمعیت کشور ما در پنجره طلایی جمعیت و یا به عبارت دیگر در سنین کار قرار دارند که ما باید از این ویژگی جوان بودن جمعیت کشور به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و با استفاده از ظرفیت خود جوانان برای آنان برنامهریزی کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به اهمیت بسیار بالای اوقات فراغت جوانان اگر در این حوزه برنامه داشته باشیم، یک ضرورت است و میتوان از بسیاری از آسیبهای اجتماعی جلوگیری کرد اما اگر بدون برنامه باشیم همین حوزه برای ما یک تهدید خواهد بود ضمن اینکه از دستگاهها تقاضا میکنم در بحث اوقات فراغت، مهارتآموزی کودکان و جوانان را در دستور کار خود قرار دهند.

* پیست دوچرخهسواری در تمام پارکهای بانوان استان همدان ایجاد شود

مدیرکل امور بانوان استانداری همدان نیز با بیان اینکه اولویت ما در حوزه ورزش همگانی مناطق کمبرخوردار و حاشیهای هستند، اظهار کرد: در حوزه ورزش همگانی 388 هزار نفر بانوان مشارکت، روستایی هزار و 150 نفر و 28 هزار و 701 نفر نیز ورزشکاران سازمان یافته شهری ما هستند.

ربیعه علیمحمدی ادامه داد: آمایش رشتههای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان در بخش بانوان 16 رشته با اولویت جودو، دو ومیدانی، قایقرانی، شمشیربازی و... است ضمن اینکه 151 باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در بخش خصوصی و 14 باشگاه ورزشی در بخش دولتی در سطح استان فعال هستند.

وی تصریح کرد: با همکاری شهرداری از فضای سبز شهری برای ورزش بانوان استفاده شود و پیست دوچرخهسواری برای تمام پارکهای بانوان استان با همکاری شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان ایجاد شود.

* ارسال تجهیزات ورزشی برای 50 خانه ورزش روستایی

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز با اعلام اینکه 50 روستا در استان از هفته آینده صاحب خانه ورزش میشوند، ادامه داد: با همکاری هیأت روستایی و بومی محلی استان، تجهیزات حدود 50 خانه ورزش به صورت همزمان در استان ارسال میشود که امیدواریم این اقدام مقدمهای برای انجام کارهای بیشتر باشد.

محسن جهانشیر تصریح کرد: روستاها منبع غنی استعدادهای ورزشی هستند که میتوان آنها را شناسایی کرد و از ورزش همگانی به عرصه قهرمانی سوق داد.

وی اظهار کرد: ما اعلام آمادگی میکنیم که هر واحدی (دستگاهی) که بتواند یک فضای بلااستفاده در مناطق کمتر توسعه یافته را برای ایجاد فضای ورزشی معرفی کند و در اختیار قرار دهد، ما نیز تجهیزات لازم را فراهم میکنیم که مهمترین حوزه ما در این زمینه آموزش و پرورش است که حدود 85 فضا اعلام آمادگی کرده است.

رئیس هیأت ورزشهای همگانی همدان نیز خاطرنشان کرد: سه همایش بزرگ پیادهروی خانوادگی در شهرستانهای همدان برگزار میشود.

هادی سبزواری ادامه داد: این همایشها در راستای توسعه ورزش همگانی و با پخش تلویزیونی در ماههای آینده اجرا خواهند شد.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به مشارکت 50 درصدی مردم در ورزش همگانی باید کمیتههای تخصصی فعال شوند تا برنامهریزی مطلوب برای رسیدن به این مهم تحقق یابد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در این شورا گفت: سال گذشته در حوزه ورزش محلات یا ورزش شهروندی پنج هزار نفر در رشتههای مختلفی چون فوتبال، هندبال، کشتی و... در سطح محلات پوشش داده شدند.

سعید خوشبخت تصریح کرد: امسال نیز علاوه بر افزایش دو برابری بودجه ورزش محلات، تعداد رشتهها در حوزه بانوان و ورزشهای خانوادگی دو برابر شده است.

وی با اشاره به همافزایی شکل گرفته بین دستگاههای متولی خاطرنشان کرد: امسال این آمادگی را داریم تا تعداد افراد تحت پوشش ورزش محلات را از پنج هزار نفر به 10 هزار نفر برسانیم.

خوشبخت با تأکید بر اینکه شهر همدان از لحاظ امکانات برای توسعه ورزش همگانی این ظرفیت را دارد که پیشرو باشد، افزود: در بخش فوتبال محلات با پوشش سه هزار نفری، کمیته مردمی رایگانی شکل گرفته است که تا 8 ماه بچهها را سازماندهی میکند و در بخش بزرگسال و در حاشیه شهر نیز برای کسانی که درگیر اعتیاد هستند و یا بدسرپرست هستند توسط نهادهای اجتماعی تسهیلاتی در نظر گرفته میشود.

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان نیز خاطرنشان کرد: طبق آمار 219 هزار جوان پسر، 211هزار جوان دختر و مجموعاً 430 هزار جوان در استان همدان داریم که نیازمند یک نگاه ویژه هستند.

محرم روزبه تعداد برنامههای فراغتی سال گذشته را هشت هزار و 765 برنامه و در 10 محور از جمله گردشگری رسانهای، گردشگری مهاتآموزی، زیارتی، سیاحتی و فضای مجازی عنوان کرد و گفت: تعداد پایگاههای اعلام شده در سطح 16 دستگاه نیز سه هزار و 896 پایگاه بوده است که در این میان آموزش و پرورش و کمیته امداد بیشترین پایگاه را داشتهاند ضمن اینکه برای سال 98 نیز 44 درصد فضای فراغتی پیشبینی شده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/١٣ تعداد بازدیـد : ١٠۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۹۱,۲۹۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان