چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸   |   Wed July 24, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
حمید گلی پور مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان شد
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
شفافیت مالی شهرداری در گرو اجرای خزانه داری کل است
تیم داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست
تأمین ایمنی بازار نیازمند همکاری کسبه
فرهنگسرای مهر پذیرای سومین دورهمی محله با نشاط
برنامه پنج ساله شهرداری کاربردی باشد
فعالیت سالانه 10 هزار همدانی در ورزش محلات
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر همدان از نیروگاه شهید مفتح
     آخرین اخبار
دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با دادستان جدید همدان
شهرداری ها فرصت ندارند به هوشمندسازی شهر فکر کنند
12 میلیارد تومان هزینه سالانه شهرداری برای فضای سبز شهری
برنامه پنج ساله شهرداری کاربردی باشد
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر همدان از نیروگاه شهید مفتح
تور رسانه ای بازدید از فرهنگسراهای شهر
پوشش 75 درصدی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در همدان
حمید گلی پور مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان شد
فعالیت سالانه 10 هزار همدانی در ورزش محلات
سوم مرداد آغاز سفر حجاج از فرودگاه همدان
تأمین ایمنی بازار نیازمند همکاری کسبه
فرهنگسرای مهر پذیرای سومین دورهمی محله با نشاط
تیم داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست
شفافیت مالی شهرداری در گرو اجرای خزانه داری کل است
بوعلی سینا می‌تواند نماد هویت همدان باشد
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
ضرورت بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری در پیاده‌راه اکباتان
تحکيم بنيان خانواده، مهمترين هدف سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان
مدیریت شهری به تنهایی نمی تواند آثار تاریخی را حفظ کند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/١۵ تعداد بازدیـد : ۶۵ نسخه چاپی
 
 
 


2 هزار پروژه نیمه کاره در استان همدان

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان گفت: 2 هزار پروژه نیمه کاره در استان همدان داریم.

 
 

 

استاندار همدان، صبح پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان با بیان اینکه امسال 328 میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای بین دستگاه های اجرایی همدان توزیع می شود بیان کرد: در حوزه عمرانی نیز مبلغ 357 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

سید سعید شاهرخی با تأکید بر اینکه هیچ دستگاهی دغدغه هزینهها و حقوق را نداشته باشد گفت: مقدار اعتبارات هزینهای که برای استان در نظر گرفته شده است خوب است.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون در جذب اعتبارات به خوبی عمل کرده ایم اظهار کرد: 85 درصد اعتبارات در تهران و در مراکز وجود دارد که دستگاههای استانی باید پیگیر دریافت اعتبارات بیشتر از دستگاه خود باشند.

وی با اشاره به اینکه در پایان برنامه ششم توسعه نرخ بیکاری استان باید به 7 درصد برسد گفت: ملاک تحقق این امر برنامه سه ساله راهبردی است که باید مطالبه فرمانداران از مدیران استان باشد.

این مسؤول با بیان اینکه در بخش صنعت 4 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایهگذاری شده است اظهار کرد: استان ظرفیت خوبی در رابطه با بخش معدن دارد و برای فرآوری سنگهای معدنی یک هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. استاندار همدان با بیان اینکه همدان کانون راهآهن غرب کشور شناخته شده است افزود: در این شورا مصوب می‌‌شود که پروژه ایستگاه درون شهری راهآهن به زودی اجرایی شود.

*وجود 2هزار پروژه نیمه کاره در استان

شاهرخی با اشاره به اینکه در روستای ملوسان مسیری معین شده که راهآهن کرمانشاه وارد نهاوند شود اظهار کرد: مطالعه قطار شهری همدان مصوبه جدول 20 را گرفته است. وی با بیان اینکه 2هزار پروژه نیمه کاره در استان که بسیاری از آن یادگاری از دهه 80 است گفت: همدان رتبه نخست کشور را در واگذاری پروژهها به بخش خصوصی دارد.

استاندار همدان تصریح کرد: 23 درصد سهم ریالی کل پروژههای واگذاری در کشور سهم همدان بوده است.

وی از اختصاص 82 میلیارد تومان اعتبار بلاعوض برای جبران خسارت اراضی استان خبر داد و گفت: ضروری است فرمانداران از آغاز پروژههای جدید خودداری کنند.

*افتتاح بیمارستان تویسرکان در مهر ماه

شاهرخی همچنین به افتتاح بیمارستان تویسرکان در ابتدای مهر ماه اشاره کرد و گفت: فرمانداران و دستگاههای اجرایی میبایست با رسانهها تعامل داشته باشند، قبول ندارم دستگاهی از رسانهها فاصله بگیرد.

وی بیان کرد: رسانههای خوبی داریم که البته آنها دغدغه استان را دارند و ممکن است یکی تند و دیگری کند باشد اما ضروری است همدیگر را تحمل کنیم.

*حاجیبابایی: مدیران استان پیگیر پروژهها باشند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت جذب اعتبارات ملی از سوی دستگاهها تأکید کرد و گفت: در کشور مشکل کمپولی نیست و اتفاقاً پول زیادی وجود دارد که باید جذب کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به اینکه از محل اعتبارات 3 درصد نفت، 4 هزار و 700 میلیارد تومان در کشور توزیع میشود بیان کرد: سهم همدان از این اعتبارات 59 میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: پروژههای زیادی نظیر راه مرادبلاغی و جاده امامزاده محسن(ع) در استان هم اکنون در حال پیگیری است که امیدوارم مدیران استان از طریق ماده 23 آنها را پیش ببرند.

*رنجبرزاده: اقدامات در همدان شتاب لازم را گرفته است

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه وضعیت استان نسبت به استانهای دیگر مطلوب است گفت: اقدامات در همدان شتاب لازم را گرفته است.

اکبر رنجبرزاده با بیان اینکه بسیاری از اعتبارات با مبادله توافقنامهها جذب میشود اظهار کرد: به همین دلیل پولهایی بلوکه میشود که نمیتوان جذب کرد و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

*پورمختار: عدالت در توزیع اعتبارات رعایت نشده است

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی نیز با تأکید بر اینکه ضروری است توزیع بودجه شهرستانها در استان با عدالت انجام شود گفت: بودجههایی که در راستای محرومیت زدایی شهرستانها در نظر گرفته شده باید در همین منظور هزینه شود.

محمدعلی پورمختار با اشاره به اینکه باید برای محرومیت زدایی برنامه وجود داشته باشد اظهار کرد: هدف از اختصاص بودجه نفت و گاز این نیست که سال بعد نیز باز همان بودجه دریافت شود و اتفاقی صورت نگیرد بلکه باید اقداماتی صورت گیرد که به محرومیت زدایی بیانجامد. وی با بیان اینکه کبودراهنگ بیشترین پراکندگی روستایی را دارد گفت: این شهرستان از هزینه حمل و نقل بالایی برخوردار است و نیاز به بهسازی روستاها دارد اما عدالت در توزیع اعتبارات رعایت نشده است.

*بهرامنیا: 50 درصد از اعتبارات نهاوند تخصیص داده نشد

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره اینکه در خصوص بودجه آمار و ارقام صحیحی ارائه نشده گفت: به عنوان مثال در نهاوند 2 منطقه محروم خزل شرقی و بخش فیروزان وجود دارد که باید مورد توجه باشد. حسن بهرامنیا با اشاره به اینکه گاهی اعتباری مصوب میشود اما تخصیص کامل نیست بیان کرد: پارسال 50 درصد از اعتبارات نهاوند تخصیص داده نشد.

*صیدایی: اختصاص 500 میلیون تومان برای تعمیر و نگهداری اماکن ورزشی استان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان هم با بیان اینکه در ردیف بودجه توازن 21 شاخص مبنا قرار گرفته است گفت: در این بخش 211 میلیارد تومان اعتبار وجود دارد.

سید اسکندر صیدایی با اشاره به اینکه در بخش تملک سه ردیف اعتباری وجود دارد گفت: سه درصد نفت، تعمیر و تجهیز و پروژههای استانی و توازن است.

وی با بیان اینکه در این سه بخش به تفکیک شهرستان اعتباراتی در نظر گرفته شده است تصریح کرد: برای شهرستان همدان 56 میلیارد و 535 میلیون تومان، ملایر 37 میلیارد و 431 میلیون تومان، 31 میلیارد و 971 میلیون تومان برای شهرستان نهاوند و 17 میلیارد و 323 میلیون تومان برای شهرستان تویسرکان، 21 میلیارد و 320 میلیون تومان برای اسدآباد و 32 میلیارد و 556 میلیون تومان برای کبودراهنگ، شهرستان رزن 16 میلیارد و 271 میلیون تومان و درگزین 12 میلیارد و 957 میلیون تومان، شهرستان فامنین 19 میلیارد و 340 میلیون تومان و برای شهرستان بهار 14 میلیارد و 163 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

صیدایی با بیان اینکه 420 هزار و 221 نفر از جمعیت استان جزء جمعیت کمتر برخوردارند عنوان کرد: 24 هزار و 331 نفر در همدان، 33 هزار و 773 نفر در ملایر، 31 هزار و 247 نفر در نهاوند،9 هزار و 38 نفر در تویسرکان، بیش از 13 هزار نفر در اسدآباد، 141 هزار نفر در کبودراهنگ، 76 هزار نفر در رزن، 36 هزار نفر در درگزین، 42 هزار نفر در فامنین و 9 هزار 603 نفر در بهار جزو جمعیت کمبرخوردار استان محسوب میشوند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان جمعیت کمبرخوردار استان در کبودراهنگ است افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای این شهرستان از 3 درصد نفت رقم 17 میلیارد و 900 میلیون تومان است.

این مسؤول تصریح کرد: برای ملایر 4 میلیارد و 200 میلیون تومان، نهاوند 3 میلیارد و 900 میلیون تومان، اسدآباد یکمیلیارد و 700 میلیون تومان، تویسرکان یکمیلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار، همدان 3 میلیارد و 100 میلیون تومان، رزن 9 میلیارد و 700 میلیون تومان، درگزین 4 میلیارد و 600 میلیون تومان، فامنین 5 میلیارد و 400 میلیون تومان و برای بهار یکمیلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار تعریف شده است.

صیدایی با بیان اینکه براساس قانون در اعتبارات تملک استانی میتوان پروژههایی که ماهیت استانی دارد را تفکیک کرد گفت: 18 میلیارد تومان اعتبار تملک استانی، 14 میلیارد تومان اعتبار پروژههای استانی و 4 میلیارد تومان نیز در خصوص تعمیر و تجهیز است.

این مسؤول با اشاره به اختصاص 500 میلیون تومان برای تعمیر و نگهداری اماکن ورزشی استان بیان کرد: 200 میلیون تومان برای تأمین تجهیزات ورزشی مدارس استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در بازنگری طرح جامع استان 500 میلیون تومان اعتبار تعریف شده عنوان کرد: در طرح بازنگری آمایش سرزمین 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده و 500 میلیون تومان هم برای تعمیر و تجهیز باغ موزه دفاع مقدس تعریف شده است.

صیدایی با اشاره به اینکه براساس برنامهریزیها یک میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز پاسگاههای انتظامی در نظر گرفته شده است بیان کرد: اعتباری نیز برای تعمیر و تجهیز حوزههای علمیه در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان همچنین از اختصاص یک میلیارد تومان برای طراحی، جانمایی و اجرای سایت دفع پسماند شهری و روستایی در استان خبر داد و گفت: منابع محدود و نیازها نامحدود هستند که میبایست اعتبارات طبق نیازسنجی و براساس اولویت هزینه شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/١۵ تعداد بازدیـد : ۶۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۵۰,۸۸۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان