یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹   |   Sun May 31, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
     آخرین اخبار
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
کرایه اتوبوس 700 تومان شد
جمع آوری 5 واحد غیرقانونی نگهداری دام
استاندار همدان: اقامه نماز عید فطر در فضای باز و مساجد
ایجاد استودیو قرآن کودکان در آینده نزدیک
فعالیت شهرداری همدان در ایام کرونا با برگزاری مسابقات مجازی
حمایت از کارگران شرکت علیصدر با بسته معیشتی و تسهیلات
از هر صدهزار همدانی 36 نفر کرونا گرفتند
تقدیر از شهرداری و دستگا ه های برتر در شورای برنامه ریزی استان
انعکاس فعالیت های مدیریت شهری نتیجه اطلاع رسانی به موقع است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/١۵ تعداد بازدیـد : ٣٩٩ نسخه چاپی
 
 
 

گزارش به مناسبت روز شهرداری ها:
شهرداری ها ویترین خدمات دولت هستند

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
در قدیم شهرداری را بلدیه می گفتند. در سال 1300 هجری قمری ناصرالدین شاه به دنبال اصلاح امور داخلی، تصمیم گرفت بلدیه را در تهران تأسیس کند اما موفق نشد. سرانجام در سال 1283 ه. ش، قانون بلدیه در مجلس شورای ملی تصویب شد.

 
 

به گزارش لیلا نادعلی فر خبرنگار هگمتانه، نخستین بلدیه (شهرداری) در سال 1286 در بزرگترین شهر ایران و مرکز دارالحکومه آذربایجان به نام انجمن شهر تبریز تأسیس شد. نخستین شهرداری که براساس قانون جدید تأسیس شد، شهرداری تهران بود که با تشکیلات جدید در همان سال تقریباً بلافاصله پس از تصویب قانون، پایهگذاری شد و با تشکیلات جدید آغاز به کار کرد. بعد از آن تا سال 1300 فقط در 10 شهر، شهرداری تأسیس شد.

 این شهرها عبارت بودند از اصفهان در سال 1286، شیراز و همدان در سال 1290، تبریز (تغییر ساختار ) در سال 1296، مشهد و آستارا در سال 1297، دزفول در سال 1299 و مراغه، کرمان و ماکو نیز در سال 1300 شهرداری خود را تشکیل دادند. شهرداریها امروزه از اهمیت بسیار زیادی در جامعه برخوردار هستند تا جایی که شورای عالی انقلاب فرهنگی روز 14 تیر ماه را به عنوان روز شهرداری و دهیاری در سالنامه رسمی کشور به ثبت رساند.

* جعفری: شهرداری یک نهاد غیردولتی است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان با بیان اینکه شهرداری ویترین خدمات به شهروندان به شمار میآید گفت: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است که سهم عمدهای در اداره شهر برعهده دارد.

سید حسین جعفری با تبریک روز شهرداری و دهیاری با بیان اینکه مسؤولیت شهر براساس قوانین بر عهده شهرداریها است بیان کرد: این نهاد جایگاه ویژهای را در سطح مدیریت شهری، بین مردم و افکار عمومی دارد.

وی با تأکید بر اینکه از این منظر هیچ دستگاهی به اندازه شهرداریها با مردم ارتباط ندارد اظهار کرد: براین اساس شهروندان انتظار دارند که خدمات مطلوبی را از سوی این نهاد دریافت کنند. پس شهرداریها باید درک درستی از نیازها و انتظارات شهروندان در کسب رضایت مندی آنان داشته باشند.

جعفری با بیان اینکه نقطه مقابل فعالیتهای شهرداری ها، وجود شهروندانی است که از روحیه مشارکت، همکاری و مسؤولیت پذیری در امور شهری برخودار هستند گفتند: هر چقدر شهروندان به وظایف و مسؤولیت خود آگاه باشند به همان میزان شاهد شهری توسعه یافته خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه تأکید دولت بر آن است که شهرداری با روحیه قانون مداری به وظایف خود بپردازد عنوان کرد: یقیناً در این راه شهرداریها باید در جهت تنویر افکار عمومی توجه بیشتری داشته باشند.

این مسؤول به چالشهای پیش روی شهرداریها نیز اشاره و بیان کرد: شهرداریها تراکم نیرو دارند اما برای تربیت نیروی متخصص باید تلاش کنند.

وی بر لزوم آموزش نیروها تأکید و بیان کرد: شهرداریها میتوانند به آموزش نیروهای خود در راستای افزایش سطح رضایتمندی شهروندان بپردازند.

جعفری با بیان اینکه شهرداریها امروز نیاز دارند با ایجاد انرژی خمودگیها را بر چینند عنوان کرد: الزامات شهری حکم میکند از روشهای نوین مدیریت در راستای امور بهره بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه شهرداریها نباید صرفاً به مسائل عمرانی محض بیاندیشند اظهار کرد: مسائل فرهنگی، سبک زندگی و آموزش شهروندی نیز باید در دستور کار شهرداریها قرار گیرد.

این مسؤول با بیان اینکه شهرداریها نیازمند تعریف منابع پایدار درآمدی هستند گفت: باید بخش خصوصی و سرمایههای عمومی وارد کار شود و صرفاً نگاه شهرداریها به کمکهای دولتی نباشد و برای بهبود امور و دسترسی به یک منابع پایدار از دانش روز و کسب و کارهای جدید بهره مند شوند. با این حال دولت همواره حامی شهرداریها به خصوص شهرداریهای کوچک مقیاس در تمامی ابعاد بوده و خواهد بود.

*دهبانی صابر: اعتبار پروژههای عمرانی منطقه یک در حدود 84 میلیارد تومان است

سرپرست منطقه یک شهرداری همدان نیز با بیان اینکه19 محله و 3 ناحیه در این منطقه قرار دارد بیان کرد: این نهاد همواره سعی کرده است خدمات مناسبی را به این منطقه و محلات داشته باشد.

مسعود دهبانی صابر با اشاره به اینکه امسال انجام پروژههای مختلفی در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: میزان اعتبار پروژههای عمرانی منطقه یک در حدود 84 میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این میزان اعتبار برای 70 پروژه است گفت: امسال علاوه بر پروژههای معمولی که همواره در سطح محلات و شهر انجام میشود چندین پروژه شاخص نیز در سطح منطقه انجام خواهد شد.

دهبانی صابر با بیان اینکه برای پیاده رو سازی بلوار ارم 8 میلیارد تومان در نظر گرفته شده گفت: تا پایان تیرماه خط شمالی این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه خط جنوبی پیاده رو نیز تا پایان تابستان انجام خواهد شد اظهار کرد: امسال احداث سایت موزه میدان امام خمینی(ره) نیز با مبلغ 3 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.

این مسؤول با بیان اینکه شهرداری منطقه یک پروژههای مختلف دیگری نیز در دست اقدام دارد گفت: پیاده رو سازی بلوار بعثت با 2.4 میلیارد تومان، احداث پارکینگ طبقاتی پشت هتل مرمر با 10 میلیارد تومان، اجرای آسفالت در سطح منطقه با 20 میلیارد تومان و پوشش و تجهیز سن اصلی تالار قرآن با 6.6 میلیارد تومان از دیگر پروژههای این نهاد در راستای خدمترسانی به مردم و داشتن شهری زیبا است.

* جلیلوند: در سال جاری حدود 85 میلیارد تومان به بخش عمرانی اختصاص یافته است

سرپرست منطقه 2 شهرداری همدان نیز با بیان اینکه 17 محله و 3 ناحیه در این منطقه قرار دارد اظهار کرد: در سال جاری حدود 85 میلیارد تومان به بخش عمرانی این منطقه اختصاص یافته است.

حامد جلیلوند با اشاره به اینکه براساس نیازسنجیهایی که در منطقه انجام شده است بیشترین مشکلات مربوط به آسفالت و پیاده رو سازی بوده است بیان کرد: 18 تا 20 میلیارد تومان از بودجه عمرانی را به این بخشها اختصاص داده ایم.

وی با تأکید بر اینکه خدمترسانی به مردم اولویت نخست این نهاد است تصریح کرد: امسال سعی میکنیم حداقل 30 هزار تن آسفالت با کیفیت و به روش فینیشری در محلات مورد نیاز پخش کنیم.

این مسؤول با بیان اینکه از جمله نیازهای منطقه 2 احداث پارک و فضای سبز است گفت: در این راستا نیز امسال 2 پارک خاص در منطقه ایجاد خواهد شد.

جلیلوند با اشاره به اینکه شهرداری همدان در مقایسه با شهرداریهای شهرهای اطراف یکی از شهرداریهای موفق است بیان کرد: امروزه طراوت و شادابی را در شهر همدان میتوان به خوبی حس کرد.

جلیلوند با بیان اینکه شهرداری پروژههای تأثیر گذاری را در بخش ترافیکی دارد اظهار کرد: همه اقدامات و خدمات شهرداری در راستای رضایتمندی شهروندان و داشتن شهری خوب است.

وی با اشاره به شعار " هر سال یک یا چند پروژه شاخص و تأثیرگذار" گفت: این شعار در دستور کار این نهاد قرار دارد و تمامی سعی و تلاش خود را به کار خواهیم بست که علاوه بر پروژههایی که در سطح منطقه انجام میدهیم یک یا چند پروژه تأثیرگذار را در سطح منطقه داشته باشیم.

* فیضی منش: بودجه بخش عمرانی منطقه 3، 44 میلیارد تومان است

سرپرست منطقه 3 شهرداری همدان نیز با بیان اینکه در این منطقه 20 محله و 3 ناحیه وجود دارد اظهار کرد: وسعت منطقه افزون بر 2 هزار هکتار است.

محمدرضا فیضی منش با اشاره به اینکه بودجه مصوب سال 98 منطقه توسط شورای اسلامی شهر همدان بیش از 69 میلیارد تومان است گفت: سهم بخش عمرانی این منطقه 44 میلیارد تومان است.

فیضی منش با بیان اینکه امسال پروژههای مختلفی چون تعریض فاز2بلوار شهید سردار همدانی با پیشرفت 45 درصدی در دستور کار این نهاد است اظهار کرد: احداث مغازههای تجاری شهرک صنعتی شهید بهشتی برای ساماندهی سنگ فروشان نیز از پیشرفت 55 درصدی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه امسال ایجاد روشنایی فضای سبز انتهای خیابان 17شهریور با نصب حدوداً 80پایه چراغ و پایههای بتنی در دستور کار است اظهار کرد: در راستای بازگشایی بلوار تازه ساخت قدر و دسترسی خیابان سرداری خضر به بلوار امام خمینی(ره) تملک چندین مغازه و بنا هم در سال جاری انجام خواهد شد.

فیضی منش با اشاره به اینکه فضای سبز منطقه سه دربین تمام مناطق دارای بیشترین وسعت فضای سبز است اظهار کرد: از ابتدای سال 98 تاکنون به منظور افزایش کیفیت نگهداری فضای سبز و جلب رضایت بیشتر شهروندان احیا و راهاندازی تأسیسات زیربنایی در اولویت قرار گرفته که در این مدت اقدامات مختلفی مانند تعمیر و تجهیز چاه عمیق باغ بهشت، تعمیر مسیر آب و تجهیز موتور آب میدان عاشورا، تعمیر و سرویس موتور چاه آب امامزاده خضر، پیگیری و تعمیر موتور راکد منطقه جهت پل هوایی با120میلیون ریال انجام شده است.

وی همچنین به ساماندهی مشاغل مزاحم نیز اشاره و اظهار کرد: جمع آوری و پاک سازی کامل مصالح فروشان حاشیه بزرگراه امام(ره)، بلوار خلیج فارس، بلوار علاقبندیان و همچنین جمع آوری آهن فروشان بلوار خوزستان که باعث ایجاد مشکل در رفت و آمد شهروندان شده نیز در دستور کار قرار دارد.

*یوسفینوید: بازار و بسیاری از بافتهای تاریخی شهر در منطقه 4 قرار دارد

سرپرست منطقه 4 شهرداری همدان نیز با بیان اینکه این منطقه دارای 19 محله و 3 ناحیه است گفت: این منطقه مساحت وسیعی از شهر از حدود میدان امام خمینی(ره) تا کوی الوند و فرهنگیان را در بر میگیرد.

مجید یوسفی نوید با اشاره به اینکه بازار و بسیاری از بافتهای تاریخی شهر در منطقه 4 قرار دارد اظهار کرد: همچنین مناطق کم برخوردار و پر تردد شهر در این منطقه است که باید خدمات ویژهای در این راستا انجام گیرد.

یوسفینوید با اشاره به اینکه سطوح معابر در منطقه 4 زیاد است عنوان کرد: هزینههای زیادی میطلبد که برای ایجاد و نگهداری زیرساختها در این منطقه هزینه شود.

وی با بیان اینکه انبوه سازان تمایلی به ورود به این منطقه ندارند گفت: اکثر ساختمانها در این منطقه یک یا دو طبقه است که براین اساس سطح درآمد این منطقه نیز کمتر از سایر مناطق است.

یوسفی نوید با اشاره به اینکه شهرداری تمامی سعی و تلاش خود را به کار میبندد تا بتواند خدمترسانی خوبی به شهروندان این منطقه داشته باشد اظهار کرد: در این منطقه پروژههای بزرگی در دست اقدام است که با بهره برداری از آن یقیناً چهره شهر زیباتر، حمل و نقل آسانتر و رضایت شهروندان نیز بیشتر جلب خواهد شد.

این مسؤول عنوان کرد: پروژه بزرگ سردار همدانی و پل غدیر در این منطقه است که هرکدام هزینهای افزون بر 36 تا 37 میلیارد تومان را در بر میگیرد.

وی با بیان اینکه بلوار آیتا... نجفی در این منطقه قرار دارد اظهار کرد: امسال ایجاد یک کیلومتر از مسیر کندرو این بلوار را در دستور کار داریم که یکی از پروژههای تأثیر گذار در این منطقه به شمار میآید.

وی با اشاره به اینکه احداث چندین پارک در این منطقه در سال جاری در دستور کار قرار دارد عنوان کرد: این پارکها در کوی الوند و اسلام شهر قرار دارند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/١۵ تعداد بازدیـد : ٣٩٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٣  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۵,۲۶۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان