پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸   |   Thu September 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
     آخرین اخبار
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
همت مدیریت‌ شهری برای رفع مشکلات ایمنی بازار
افزایش20 تا30 درصدی نرخ سرویس مدارس
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
خدمات رسانی به زائران اربعین در همدان، مرز خسروی و کربلا
مدل 98 فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
کاهش 15 درصدی تصادفات فوتی با اقدامات شهرداری همدان
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
همدان آماده مهمترین رویداد فوتبالی
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
لیگ فوتبال محلات به مرحله حذفی رسید
هیأت رئیسه شورای شهر همدان انتخاب شدند
مرکز 137گامی برای ایجاد میز خدمت الکترونیکی
استقبال گسترده شهروندان از پویش "عزاداری پاک"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢٠ تعداد بازدیـد : ٧۴ نسخه چاپی
 
 
 


گشایش مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور با حضور مسؤولان کشوری و استانی در استان همدان، شهر مریانج گشایش یافت.

 
 

آیین گشایش مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور، ظهر چهارشنبه با حضور مسؤولان کشوری و استانی و نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، استاندار همدان و جمعی از بخش خصوصی در شهر مریانج برگزار شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفهای کشور در این مراسم با اشاره به اینکه کار اصلی را در راهاندازی این مرکز بخش خصوصی انجام داد، اظهار کرد: در جایی که بخش خصوصی میتواند ورود پیدا کند ما نباید ورود پیدا کنیم.

سلیمان پاکسرشت ادامه داد: ما باید زمینهها را فراهم کنیم تا بخش خصوصی ورود پیدا کند و امروز میبینیم شرکای بینالمللی و ملی برای راهاندازی این مرکز ورود کردند.

پاکسرشت با بیان اینکه این پروژه وضعیت اسفناک داشت و نیمه کاره باقی مانده بود و بخش خصوصی در این حوزه ورود پیدا کرد، گفت: امروز ما باید به دنبال بخش خصوصی باشیم و از آنها کمک بخواهیم.

وی ابراز کرد: اطمینان داریم یکی از صنایع توسعه یابنده بزرگ در دنیا صنعت گردشگری است و باید در این حوزه سرمایهگذاری کنیم که یکی از مزیتهای اصلی ما برای سرمایهگذاری صنعت گردشگری است و ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی باید اتفاق بیفتد.

معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفهای کشور تصریح کرد: توانمندی نیروی انسانی یکی از اهداف جدی و کلیدی ما در صنعت گردشگری است؛ از همین رو این پروژه راهاندازی شد.

در ادامه مراسم معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه استان همدان با سرعتی بیش از گذشته به سمت توسعه حرکت میکند، عنوان کرد: استان همدان در جذب منابع اشتغال و کاهش نرخ بیکاری جزء استانهای سرآمد است.

محمد امید تصریح کرد: رویکرد مجموعه حوزه سازمان فنی و حرفهای به سمت ایجاد مراکزی است که هم آموزشی و هم مهارتورزی و همتخصصی است که بسیار ارزشمند است.

امید اظهار کرد: این رویه باید در سایر نقاط کشور ساری و جاری باشد.

وی ابراز کرد: اتفاق جالبی که افتاده است این که بخش خصوصی قرار است این مرکز را مدیریت کند و نگرش به بخش خصوصی با توجه به شرایط اقتصادی است.

امید با اشاره به اینکه ایران از جاذبههای گردشگری دنیا، 7 درصد را داراست، عنوان کرد: این در حالی است که جذب گردشگر به یک هزارم هم نمیرسد.

*استاندار همدان: زمینهها و زیرساختهای گردشگری در همدان آماده شده است

استاندار همدان هم اظهار کرد: روالی که استان همدان در زمینه گردشگری در پیش گرفته بسیار مطلوب است و همدان در سال گذشته به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شد.

سید سعید شاهرخی با بیان این مطلب که این عناوین به دلیل داشتههای همدان و قدمت سه هزار و 500 ساله آن به وجود آمده است، عنوان کرد: تاریخ استانهای دیگر به ریشهداری استان همدان نیست.

وی به وجود یک هزار و 800 اثر تاریخی در استان و ثبت ملی یک هزار و 168 اثر اشاره کرد و گفت: ما مصمم هستیم این عناوین را که استان همدان، به عنوان پایتخت گردشگری آسیا بوده حفظ کنیم و هر سال شاهد رویدادهای ملی و فرا ملی باشیم.

شاهرخی غار علیصدر را یکی از عجایب خلقت دانست و گفت: شهر سرابها نهاوند، شهر جهانی سفال و اشتغالی که در آن ایجاد شده است و شهر ملایر به عنوان شهر جهانی مبل منبت و... از داشتههای همدان در صنعت گردشگری و اشتغال است.

استاندار همدان با بیان اینکه ظرفیتهای بسیاری در همدان ایجاد شده است، افزود: زمینهها و زیرساختها آماده شده است و این مرکز با ویژگیهایی که گفته شد در خدمت علاقهمندان است که در سطح ملی کار میکند.

وی تصریح کرد: محور ما رونق تولید و توسعه با همکاری بخش خصوصی است.

* حاجیبابایی: مرکز آموزش هتلداری و گردشگری در سطح ملی است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این پروژه نتیجه همکاری و همدلیهای 13 ساله همه است، اظهار کرد: حدود سال 1385، حس کردم که با گامهای خوبی که در استان برداشته میشود این پروژه را به مساحت دو هزار متر باید پیگیری کنیم.

حمید رضاحاجی بابایی با اشاره به اینکه قرار بود این پروژه هفت طبقه باشد، افزود: در نهایت قرار شد این پروژه سه طبقه باشد و کمکهایی از بودجههای استانی و... به پروژه تعلق گرفت.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه بخش خصوصی و استان همه برای این پروژه آمدند، اظهار کرد: این پروژه در سطح ملی بوده و جای گسترش دارد.

وی با بیان اینکه ساختمان مرکز فنی و حرفهای نیاز به بازسازی دارد،گفت: جایگاه استان با اینگونه پروژهها رشد و افزایش مییابد.

نماینده همدان در مجلس گفت: نگاههای ما در هر جا و در هر مدیریتی در سطح ملی و منطقهای است و امیدواریم این پروژه منشأ خیری برای ایجاد اشتغال باشد.

* خجسته: درآمد و شغل پایدار، در زمینه گردشگری است و همدان جایگاهش را پیدا کرده است

امیر خجسته، دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به فرمایش رهبری در خصوص توسعه آموزش مهارتی، گفت: همدان ظرفیتهای خوبی برای گردشگری دارد.

وی عنوان کرد: این مرکز در سطح ملی بوده و باید به جای مدرکگرایی، مهارتگرایی داشته باشیم؛ چرا که کسی که مهارت داشته باشد، شغل ایجاد میکند.

خجسته گفت: درآمد و شغل پایدار، در زمینه گردشگری است و همدان جایگاهش را پیدا کرده است.

* مختاران: این مرکز در زمینه هتلداری، گردشگری، صنایع دستی و خدماتی فعالیت می‌‌کند

مدیر کل آموزش فنی و حرفهای استان همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه صنعت گردشگری در میان صنایع جهان دارای رشد است، گفت: رشد سه تا چهار درصدی گردشگری در سال 2018، نشان از توسعه چشمگیر این صنعت دارد.

وهب مختاران با اعلام اینکه استان همدان یکی از قطبهای گردشگری است، تصریح کرد: صنعت گردشگری دارای مزیتی برای توسعه است؛ از همین رو باید در راستای توانمند ساختن این صنعت گام برداریم.

وی آموزش و افزایش مهارت را ابزار کلیدی برای توسعه صنعت گردشگری دانست و ابراز کرد: سازمان فنی و حرفهای کشور در عرصه علوم مهارتی ورود پیدا کرده و در این زمینه گام برداشته است و نیاز آموزشی را برطرف میکند.

مختاران ادامه داد: با همین منظور چارچوب آموزشی و در راستای توسعه گردشگری اقدام به ایجاد مرکز آموزشی هتلداری و گردشگری در غرب کشور کردیم.

وی با بیان اینکه این مرکز در سال 1385 آغاز به کار کرد، اظهار کرد: اکنون بعد از 13 سال راهاندازی شده است و تمرکز آن بر آموزش است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفهای استان تصریح کرد: این مرکز در زمینه هتلداری، گردشگری، صنایع دستی و خدماتی فعالیت می‌‌کند و دارای امکاناتی چون خدمات اقامتی، سالن پذیرایی، سونا، جکوزی، کلاسهای آموزشی و... است.

سپس حداد، مدیر عامل شرکت گلنان پراتوس، با بیان اینکه این شرکت 24 سال پیش تأسیس شد، گفت: بر بهبود کیفیت نان کار کردیم و 12 سال روی این کار اشتغال داشتیم.

وی ادامه داد: سپس از تجربه یک شرکت خارجی استفاده کردیم و کیفیت را افزایش دادیم و توانستیم برای 300 نفر اشتغالزایی کنیم.

وی ابراز کرد: مبتنی بر این 24 سال، راهکاری به استان همدان پیشنهاد میدهم و آن استفاده از صنعت انجماد خمیر است که با توجه به شرایط اقلیمی و سرد بودن هوا میتواند به استانهای همجوار و حتی خارج از کشور خمیر بدهد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢٠ تعداد بازدیـد : ٧۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۲۷,۱۱۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان