چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢٠ تعداد بازدیـد : ٢٢١ نسخه چاپی
 
 
 


همدان رتبه نخست کشور در کاهش بیکاری

روزنامه هگمتانه  : 
در کارگروه اشتغال و برنامه ریزی استان همدان، از این استان به عنوان دارنده رتبه نخست کشور در کاهش بیکاری نام برده شد.

 
 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور صبح دیروز در کارگروه اشتغال و توسعه استان با اشاره به اینکه همدان توانایی زیادی برای توسعه دارد اظهار کرد: تأثیرات بخش اقتصاد روستایی در همدان پررنگتر از همه جای کشور بوده است.

محمد امید با تأکید بر اینکه حتی اگر اعتبارات دولتی و توجیهی نیز نباشد همدان جاذبه سرمایهگذاری بالایی دارد گفت: اتفاقات خوبی در استان افتاده است که یکی از این اتفاقات افزایش نرخ مشارکت و کاهش نرخ بیکاری بوده است.

این مسؤول با بیان اینکه با تخصیص بیشتر اعتبار نرخ بیکاری همدان کاهش بیشتری خواهد داشت تصریح کرد: این استان سرشار از استعداد است.

امید با اشاره به اینکه تا 2 یا 3 سال آینده نرخ تکرقمی بیکار را در کشور شاهد خواهیم بود عنوان کرد: در کشور طرحی در نظر گرفته شده تا در هر استان یک شهرستان به قطب یک صنعت تبدیل شود که در همدان لالجین مثال مناسبی برای این طرح است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به موضوع گردشگری استان نیز اشاره و بیان کرد: در برنامهریزیها و آمارهای سرمایهگذاری استان توجه ویژهای به این مسئله شده است، همدان را باید ببینید تا ایران را دیده باشید.

وی با بیان اینکه شورای عالی توانمندسازی و مهارتورزی در کشور مصوب و نخستین نشست این شورا نیز برگزار شده عنوان کرد: امروز همه در کشور باید قبول کنیم به صورت جدی نقص مهارت داریم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به اینکه در کشور نیروی ماهر بیکار نداریم گفت: در کشور 2.5 میلیون نفر اتباع خارجی کار میکنند که اکثر آنها دارای مهارت هستند.

امید همچنین به وضعیت روستاها در زمینه اشتغال و تسهیلات اشتغال روستایی اشاره و بیان کرد: در سال گذشته با اجرای طرح تسهیلات روستایی سهم اشتغال در روستاها در سبد اشتغال کشور 25 درصد رشد یافته است.

وی با بیان اینکه 38 هزار روستای بالای 20 خانوار کشور از زیرساختهای توسعهای برخوردار هستند عنوان کرد: مراکز آمار دنیا میگویند جمهوری اسلامی در حوزه رسیدگی به روستاها اسراف کرده در حالی که ما معتقد هستیم این امکانات باید بیشتر شود.

امید افزود: مصوبه مجلس و تقاضای دولت برای منابع اشتغال روستایی از محل صندوق ذخیره ارزی یک میلیون دلار بود که رهبر انقلاب این رقم را به 1.5 میلیون دلار افزایش داده اند.

*رزمجو: نرخ بیکاری استان همدان از 8.2 درصد به 6.1 درصد رسیده است

معاون سرمایهگذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی نیز در این کارگروه از کاهش نرخ بیکاری همدان در سه ماه ابتدایی امسال خبرداد و گفت: نرخ بیکاری استان همدان از 8.2 درصد به 6.1 درصد رسیده است.

منوچهر رزمجو با اشاره به اینکه نرخ مشارکت نیز از 42.8 درصد به 44.1 درصد رسیده است عنوان کرد: استان همدان رتبه نخست کشور در کاهش نرخ بیکاری را داشته است.

*سهم تولید ناخالص داخلی حوزه روستایی همدان 30.2 درصد از تولید ناخالص ملی است

وی با بیان اینکه تولید ناخالص داخلی( GDP ) حوزه روستایی در کل کشور 26.5 درصد است افزود: سهم تولید ناخالص داخلی حوزه روستایی همدان 30.2 درصد از تولید ناخالص ملی است.

وی با اشاره به اینکه روستاهای همدان جزو روستاهای خوب کشور است عنوان کرد: نرخ بیکاری روستایی 5.2 و نرخ مشارکت 50.6 درصد است که آمار فوق العاده خوبی است.

رزمجو با بیان اینکه 20 درصد اعتبارات اشتغال روستایی تخصیص پیدا نکرده گفت: از نهادهای حمایتی خواهش میکنیم طرحهای خود را آماده و به بانکها ارسال کنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه کمیتههای خوبی در استان تشکیل شده عنوان کرد: اما تأکید ما در حوزه نظارت است؛ باید کمیتهای در این زمینه فعال و طرحها را به صورت جدی و مستمر پیگیری کند.

وی به ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه هم اشاره و عنوان کرد: طبق این ماده 5 هزار روستا در کشور شناسایی شده است که میبایست در راستای شکوفایی و توسعه آنها قدم برداشت.

*پاکسرشت: اشتغال زمانی پایدار خواهد بود که مسئله فقط پرداخت پول و تسهیلات نباشد

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور نیز گزارش اشتغال همدان را خوب برشمرد و گفت: اشتغال زمانی پایدار خواهد بود که ملاحظاتی را در برنامهریزیها در نظر بگیریم و مسئله فقط پرداخت پول و تسهیلات نباشد.

سلیمان پاک سرشت اظهار کرد: عده زیادی تسهیلات گرفته و فعالیتهای خود را آغاز کردهاند اما سؤال اینجاست که آیا این افراد از مهارتهای کافی برخوردار هستند؟

وی تصریح کرد: خیلی به موضوع آموزش توجه نمیشود که ما از استاندار همدان میخواهیم به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

*شاهرخی: ایجاد 5 هزار و 628 شغل در روستاهای همدان

استاندار همدان نیز در این کارگروه با بیان اینکه در روستاهای استان 5 هزار و 628 شغل ایجاد شده است گفت: همدان رتبه برتر کشور در حوزه اشتغال روستایی را دارد.

سید سعید شاهرخی با تأکید بر اینکه اگر برخی موانع برداشته شود ظرفیت استان برای ایجاد اشتغال هموار خواهد شد بیان کرد: استان همچنین در جذب تسهیلات و ایجاد شغل از محل تسهیلات روستایی جزو استانهای اول است.

وی به سند راهبردی استان اشاره و عنوان کرد: بر اساس این سند سه ساله هر سال باید 5 هزار میلیارد تومان سرمایهگذاری در همدان صورت گیرد.

شاهرخی با بیان اینکه در بهار سال 97 نرخ بیکاری در همدان 8.2 درصد بوده اظهار کرد: براساس اعلام مرکز آمار ایران این رقم در سه ماه ابتدای سال به 6.1 درصد رسیده است.

استاندار خطاب به رسانهها با اشاره به اینکه قطعاً جمعیت بیکار در استان وجود دارد تصریح کرد: اگر صحبت از کاهش نرخ بیکاری در استان میشود به این معنا نیست که دیگر بیکار نداریم.

وی با تأکید بر اینکه تا پایان برنامه سه ساله باید 60 هزار شغل در استان ایجاد شود گفت: امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه بتوانیم شغلهای هدفگذاری شده را ایجاد کنیم.

*حاجیبابایی: مالیات به اشتغال آسیب میزند و کارآفرینان ما را آزار میدهد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز به موضوع مالیات اشاره و بیان کرد: مالیات بالا زنجیری به پای اشتغال استان است.

حمیدرضا حاجیبابایی با تأکید بر اینکه مالیات به اشتغال آسیب میزند و کارآفرینان ما را آزار میدهد اظهار کرد: طی رایزنیها قرار شده وزیر اقتصاد موضوع مالیات همدان را بررسی کند تا برای بودجه سال بعد این رقم مقداری عاقلانهتر و واقعیتر باشد.

وی درباره کارخانه شیشه همدان عنوان کرد: قرار شده است وزیر و مدیرعامل بانک ملی به این واحد کمک کنند.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه مقرر شده است تا آخر تابستان وزیر اقتصاد به همدان با هدف رونق واحد فولاد ویان سفر کند بیان کرد: مشکل بانک ملی و بقعه متبرک شاهزاده حسین(ع) نیز حل شد.

*خجسته: 1500 میلیارد تومان در همدان سرمایهگذاری میشود

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با تأکید بر اینکه طرحهای مهمی در حوزه گردشگری در دست اقدام داریم اظهار کرد: فراکسیون اشتغال با جدیت موضوع اشتغال و کاهش بیکاری را اولویت خود قرار داده که نمونه آن برداشت 1.5 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی با فرمان رهبر انقلاب بوده است.

امیر خجسته با اشاره به اینکه همدان شتاب خوبی در پیش دارد و اشتغال پایدار در حال شکل گرفتن و ایجاد شدن است اظهار کرد: همدان در حوزه گردشگری در حال پیدا کردن جایگاه ملی و بینالمللی خود است.

خجسته از رایزنی با یک سرمایهگذار برای سرمایهگذاری در استان خبر داد و گفت: یک سرمایهگذار در رابطه با سرمایهگذاری 1500 میلیارد تومانی صحبت کرده که این طرح وی منجر به ایجاد 7 یا 8 هزار شغل میشود.

وی در پایان سخنان خود از همه نهادها خواست با این طرح برای ایجاد اشتغال همکاری کنند.

*توصیفیان: ایجاد 6 هزار و 41 نفر شغل در حوزه مسکن در همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه در 4 مرحله 3582 میلیارد ریال اعتبار روستایی به بانکهای استان ابلاغ شده گفت: 2580 میلیارد ریال معادل 72 درصد سهمیه عقد قرار داد شده است.

احمد توصیفیان با بیان اینکه 86 درصد تسهیلات روستایی غیر حمایتی استان جذب شده بیان کرد: در مجموع 912 میلیارد ریال از اعتبارات ابلاغی صرفاً مخصوص طرحهای دستگاههای حمایتی تخصیص داده شده است که تاکنون از این مبلغ فقط 292 میلیارد ریال جذب و حدود 620 میلیارد ریال از منابع حمایتی هنوز جذب نشده است.

وی با اشاره به اینکه بانکهای توسعه تعاون و کشاورزی کل تسهیلات غیر حمایتی را پرداخت کرده اند اظهار کرد: طرحهای مازاد نیز نزد بانک وجود دارد که در این زمینه میبایست مرحله 5 تسهیلات روستایی توسط صندوق ملی نزد بانکها سپرده گذاری شود.

این مسؤول با بیان اینکه از کلیه طرحهای عقد قرارداد شده در استان بازدید کردهایم گفت: 19 طرح که متقاضی بوده اند به تعهدات خود عمل نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری 4 هزار و 661 شغل توسط دستگاههای اجرایی در سامانه رصد ثبت شده است بیان کرد: با اشتغال ایجاد شده در بخش مسکن مجموعاً 6 هزار و 41 نفر شغل در استان ایجاد شده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢٠ تعداد بازدیـد : ٢٢١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۷,۹۵۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان