چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۴١ نسخه چاپی
 
 
 


مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند؛ چراکه سکوت در مبارزه با فساد به معنای مرگ یک مجموعه است.

 
 

امیر خجسته در جلسه ارائه گزارش عملکرد فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس که پیرو مطالبهگری نماینده ولی فقیه در استان عصر چهارشنبه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان تشکیل شد، با ارائه گزارش عملکرد این فراکسیون اظهار کرد: هماکنون در قوه قضاییه شکایتهای عدیدهای علیه سران مفاسد اقتصادی از سوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس وجود دارد.

وی با طرح این سؤال که چرا صداوسیما اجازه نمیدهد گزارش مبارزه با فساد را ارائه دهیم؟ با تأکید بر اینکه مطالبهگری جلوی فساد را خواهد گرفت، ادامه داد: تذکر، سؤال، استیضاح، گزارش عدم کفایت و تحقیق و تفحص از وظایف مجلس است و اگر اینها کنار برود مجلس بیخاصیت خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه مجلس معاملهگر نیست، ادامه داد: تحقیق و تفحص از مجلس عملی شده است و شفافیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی یک اصل است بنابراین آرای نمایندگان هم باید شفاف باشد و مسؤولان باید در اتاق شیشهای بنشینند.

وی با اعلام اینکه مسأله اموال نامشروع برخی مسؤولان نیز علیرغم همه مقاومتها در حال پیگیری است، اظهار کرد: مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند؛ چراکه سکوت در مبارزه با فساد به معنای مرگ یک مجموعه است.

خجسته با اشاره به اینکه با آمدن آیتالله رئیسی به قوه قضائیه افقهای بسیار روشنی باز شده است، گفت: به دنبال آن هستیم تا فضا را برای کسانی که بیتالمال را غارت میکنند ناامن کنیم و آنها باید تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه در تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران 30 هزار برگ سند استخراج و 36 پرونده در قوه قضاییه ایجاد شد، خاطرنشان کرد: از جمله این پروندهها، کشف و افشای مبلغ یک هزار و 689 میلیارد تومان تسهیلات مشکوک الوصول بانک دی بود که استرداد آن هم انجام شد ضمن اینکه 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات مشکوک دیگر نیز کشف و افشا شد که قسمت عمدهای از آن بازگشته است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 433 میلیون درهم [معادل 2 هزار میلیارد تومان] از صرافی دعا به دبی رفته بود که بلافاصله پولها بازگردانده شد.

وی گفت: هتل سفیدکنار با ارزش 200 میلیارد تومان که به مبلغ ناچیز 12 میلیارد تومان فروخته شده بود، به بنیاد شهید و امور ایثارگران بازگردانده شد ضمن اینکه تبانی در خرید و فروش آهن قراضه توسط برخی مسؤولان نیز تعیین تکلیف و مبالغ بازگردانده شد و افراد مقصر هماکنون در زندان به سر میبرند.

وی ادامه داد: در پرونده اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان نیز ورود پیدا کردیم که 14 هزار میلیارد تومان از دارایی فرهنگیان به غارت رفته بود و قسمت عمدهای از آن هم بازگردانده شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین وقت در مبارزه با فساد صرف گمرک و کالاهای قاچاق شده است، تصریح کرد: با بازدیدها و نظارتهایی که انجام شد مشخص شد 1128 کانتینر کالای قاچاق وارد کشور شده که حدود 360 هزار نفر به ویژه در بخش پوشاک بیکار شده بودند بنابراین اینها باید تعیین تکلیف شوند و موضوع گمرک هم اکنون هم در حال پیگیری است.

*ایران خودرو و سایپا حیاط خلوت برخی مسؤولان

وی با اشاره به اینکه خودروسازان داخلی نیز بلای جان مردم شدهاند، ادامه داد: 80 تا 100 هزار خودرو، احتکار شده بود که با جدیت ایستادهایم و متأسفانه ایران خودرو و سایپا حیاط خلوت برخی مسؤولان شده است ضمن اینکه در موضوع سیلوی همدان هم سازمان خصوصیسازی عملکرد مطلوبی ندارد به طوری که سیلوی همدان بدون برگزاری مزایده به یک دهم قیمت واگذار شده بود که ورود پیدا کردیم و آن را بازگرداندیم.

*تنها بخشی از «نفوذ» در سریال گاندو نمایش داده شد

خجسته با بیان اینکه یک باند زمینخواری اصفهانی- همدانی نیز کشف شد، اضافه کرد: با پیشنهاد نماینده ولی فقیه در استان مبنی بر ارائه گزارش عملکرد به مردم توسط مسؤولان، فضای بسیار خوبی در استان ایجاد شده است، امروز شرایط کشور با توجه به مسأله «نفوذ» بسیار حساس است و ما تنها بخشی از این نفوذ را در سریال تلویزیونی گاندو مشاهده کردیم بنابراین اگر فرصت شود از تریبون دانشگاهها راجع به این مورد مفصل صحبت خواهیم کرد.

*صادرات سیر همدان تعیین تکلیف شد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همدان محور تولید سیر است بنابراین سیر همدان باید صادر شود که با پیگیریهای لازم این موضوع نیز تعیین تکلیف شد.

*بحران آب شرب همدان جدی است

وی مشکل اصلی استان را بحران آب دانست و گفت: سد تالوار دیگر آب ندارد و حدود 500 میلیارد تومان اعتبار لازم است تا سد قوچم به همدان وصل شود در صورتی که تنها 5 میلیارد تومان اعتبار تخصیص دادهاند بنابراین اگر کشاورزی را نادیده بگیریم، بحران آب شرب همدان جدی است.

وی در پایان با اشاره به دستگیری 31 نفر از سران مفاسد اقتصادی از دستگاههای نظارتی به ویژه اطلاعات سپاه تشکر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز گفت: اگر در یک جامعه فساد رواج پیدا کند اعتماد عمومی را سلب خواهد کرد و در این راستا یکی از وظایف اصلی مجلس شورای اسلامی نظارت و مبارزه با فساد است.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با عملکرد مجلس دهم گلهمندیهایی وجود دارد، تصریح کرد: این قبیل جلسات میتواند فتح بابی برای سایر مسؤولان شود تا در مبارزه با فساد به مردم گزارش دهند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: مسؤولان در مبارزه با فساد باید به مردم پاسخگو باشند.

آیتالله شعبانی تصریح کرد: در قرآن کریم نیز در مبارزه با فساد شفقت معنی ندارد بنابراین نباید مفسدان در عرصههای مختلف، احساس امنیت کنند.

امام جمعه همدان گفت: با ریاست آیتالله رئیسی بر قوه قضاییه عزم و اراده برای مبارزه با فساد جدیتر شده است، ادامه داد و امیدواریم در همدان تمام ارگانهایی که جنبه نظارتی دارند از جمله دولت به مردم گزارش دهند که در مبارزه با فساد چه کردهاند؟

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۴١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۳۵۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان