چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸   |   Wed August 21, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
تصویب انتقال آب از سدهای «قوچم» و «آزاد» به همدان
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
     آخرین اخبار
سامانه جدید اتوماسیون اداری در راستای تحقق میز خدمت الکترونیک
آیین پایان تابستانه‌های شاد سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان
نخستین دانشکده جواهرشناسی کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
بهره‌وری سرمایه انسانی شهرداری همدان بهبود می‌یابد
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان می‌شود
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
52 مجموعه ورزشی و 71 زمین بازی کودکان در بوستان‌های شهر
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مسؤولان مسئله اجاره‌نشین‌ها را حل کنند
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
مدیران میدان را برای جوان‌ها باز کنند
بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢٢ تعداد بازدیـد : ۶۴ نسخه چاپی
 
 
 


مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند؛ چراکه سکوت در مبارزه با فساد به معنای مرگ یک مجموعه است.

 
 

امیر خجسته در جلسه ارائه گزارش عملکرد فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس که پیرو مطالبهگری نماینده ولی فقیه در استان عصر چهارشنبه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان تشکیل شد، با ارائه گزارش عملکرد این فراکسیون اظهار کرد: هماکنون در قوه قضاییه شکایتهای عدیدهای علیه سران مفاسد اقتصادی از سوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس وجود دارد.

وی با طرح این سؤال که چرا صداوسیما اجازه نمیدهد گزارش مبارزه با فساد را ارائه دهیم؟ با تأکید بر اینکه مطالبهگری جلوی فساد را خواهد گرفت، ادامه داد: تذکر، سؤال، استیضاح، گزارش عدم کفایت و تحقیق و تفحص از وظایف مجلس است و اگر اینها کنار برود مجلس بیخاصیت خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه مجلس معاملهگر نیست، ادامه داد: تحقیق و تفحص از مجلس عملی شده است و شفافیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی یک اصل است بنابراین آرای نمایندگان هم باید شفاف باشد و مسؤولان باید در اتاق شیشهای بنشینند.

وی با اعلام اینکه مسأله اموال نامشروع برخی مسؤولان نیز علیرغم همه مقاومتها در حال پیگیری است، اظهار کرد: مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند؛ چراکه سکوت در مبارزه با فساد به معنای مرگ یک مجموعه است.

خجسته با اشاره به اینکه با آمدن آیتالله رئیسی به قوه قضائیه افقهای بسیار روشنی باز شده است، گفت: به دنبال آن هستیم تا فضا را برای کسانی که بیتالمال را غارت میکنند ناامن کنیم و آنها باید تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه در تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران 30 هزار برگ سند استخراج و 36 پرونده در قوه قضاییه ایجاد شد، خاطرنشان کرد: از جمله این پروندهها، کشف و افشای مبلغ یک هزار و 689 میلیارد تومان تسهیلات مشکوک الوصول بانک دی بود که استرداد آن هم انجام شد ضمن اینکه 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات مشکوک دیگر نیز کشف و افشا شد که قسمت عمدهای از آن بازگشته است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 433 میلیون درهم [معادل 2 هزار میلیارد تومان] از صرافی دعا به دبی رفته بود که بلافاصله پولها بازگردانده شد.

وی گفت: هتل سفیدکنار با ارزش 200 میلیارد تومان که به مبلغ ناچیز 12 میلیارد تومان فروخته شده بود، به بنیاد شهید و امور ایثارگران بازگردانده شد ضمن اینکه تبانی در خرید و فروش آهن قراضه توسط برخی مسؤولان نیز تعیین تکلیف و مبالغ بازگردانده شد و افراد مقصر هماکنون در زندان به سر میبرند.

وی ادامه داد: در پرونده اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان نیز ورود پیدا کردیم که 14 هزار میلیارد تومان از دارایی فرهنگیان به غارت رفته بود و قسمت عمدهای از آن هم بازگردانده شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین وقت در مبارزه با فساد صرف گمرک و کالاهای قاچاق شده است، تصریح کرد: با بازدیدها و نظارتهایی که انجام شد مشخص شد 1128 کانتینر کالای قاچاق وارد کشور شده که حدود 360 هزار نفر به ویژه در بخش پوشاک بیکار شده بودند بنابراین اینها باید تعیین تکلیف شوند و موضوع گمرک هم اکنون هم در حال پیگیری است.

*ایران خودرو و سایپا حیاط خلوت برخی مسؤولان

وی با اشاره به اینکه خودروسازان داخلی نیز بلای جان مردم شدهاند، ادامه داد: 80 تا 100 هزار خودرو، احتکار شده بود که با جدیت ایستادهایم و متأسفانه ایران خودرو و سایپا حیاط خلوت برخی مسؤولان شده است ضمن اینکه در موضوع سیلوی همدان هم سازمان خصوصیسازی عملکرد مطلوبی ندارد به طوری که سیلوی همدان بدون برگزاری مزایده به یک دهم قیمت واگذار شده بود که ورود پیدا کردیم و آن را بازگرداندیم.

*تنها بخشی از «نفوذ» در سریال گاندو نمایش داده شد

خجسته با بیان اینکه یک باند زمینخواری اصفهانی- همدانی نیز کشف شد، اضافه کرد: با پیشنهاد نماینده ولی فقیه در استان مبنی بر ارائه گزارش عملکرد به مردم توسط مسؤولان، فضای بسیار خوبی در استان ایجاد شده است، امروز شرایط کشور با توجه به مسأله «نفوذ» بسیار حساس است و ما تنها بخشی از این نفوذ را در سریال تلویزیونی گاندو مشاهده کردیم بنابراین اگر فرصت شود از تریبون دانشگاهها راجع به این مورد مفصل صحبت خواهیم کرد.

*صادرات سیر همدان تعیین تکلیف شد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همدان محور تولید سیر است بنابراین سیر همدان باید صادر شود که با پیگیریهای لازم این موضوع نیز تعیین تکلیف شد.

*بحران آب شرب همدان جدی است

وی مشکل اصلی استان را بحران آب دانست و گفت: سد تالوار دیگر آب ندارد و حدود 500 میلیارد تومان اعتبار لازم است تا سد قوچم به همدان وصل شود در صورتی که تنها 5 میلیارد تومان اعتبار تخصیص دادهاند بنابراین اگر کشاورزی را نادیده بگیریم، بحران آب شرب همدان جدی است.

وی در پایان با اشاره به دستگیری 31 نفر از سران مفاسد اقتصادی از دستگاههای نظارتی به ویژه اطلاعات سپاه تشکر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز گفت: اگر در یک جامعه فساد رواج پیدا کند اعتماد عمومی را سلب خواهد کرد و در این راستا یکی از وظایف اصلی مجلس شورای اسلامی نظارت و مبارزه با فساد است.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با عملکرد مجلس دهم گلهمندیهایی وجود دارد، تصریح کرد: این قبیل جلسات میتواند فتح بابی برای سایر مسؤولان شود تا در مبارزه با فساد به مردم گزارش دهند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: مسؤولان در مبارزه با فساد باید به مردم پاسخگو باشند.

آیتالله شعبانی تصریح کرد: در قرآن کریم نیز در مبارزه با فساد شفقت معنی ندارد بنابراین نباید مفسدان در عرصههای مختلف، احساس امنیت کنند.

امام جمعه همدان گفت: با ریاست آیتالله رئیسی بر قوه قضاییه عزم و اراده برای مبارزه با فساد جدیتر شده است، ادامه داد و امیدواریم در همدان تمام ارگانهایی که جنبه نظارتی دارند از جمله دولت به مردم گزارش دهند که در مبارزه با فساد چه کردهاند؟

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢٢ تعداد بازدیـد : ۶۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۸۶,۲۷۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان