چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢۴ تعداد بازدیـد : ٢١٠ نسخه چاپی
 
 
 


مدیریت شهری به تنهایی نمی تواند آثار تاریخی را حفظ کند

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه موضع شورای شهر در خصوص حفظ آثار تاریخی مشخص است، گفت: آثار تاریخی باید حفظ شود؛ اما به تنهایی قادر به این کار نیستیم.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در بیستوهفتمین صحن شورا با بیان اینکه جلسهای در زمینه اقدام مؤثر بهمنظور جلوگیری از ساختوساز در محدوده عمارت نورمهال در صحن شورا با دعوت از مسؤولان مربوط برگزار میشود، عنوان کرد: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مسؤولان راهوشهرسازی، کمیته امداد امام(ره)، میراث فرهنگی و شهردار در این جلسه حضور خواهند داشت.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات دیدار مردمی اعضای شورا در مساجد مناطق مختلف شهر، اظهار کرد: به دنبال برگزاری این دیدارهای صمیمی همراه با بیان مسائل و مشکلات مختلف و پیگیریهای شورا، اقدامات خوبی در مناطق مورد بازدید صورت گرفته است.

گردان همچنین با اشاره به بازدید تعدادی از اعضای شورا از اماکن قدیمی شهر تهران و اقدامات شهرداری تهران در باززندهسازی این اماکن، گفت: هرچند شورای اسلامی شهر در این زمینه وظیفه خود را ادا میکند و همراه با برنامهریزی برای توسعه شهر قدم میگذارد، اما در بازدیدهایی که بحث فنی و سیما و منظر مطرح است، باید عوامل شهرداری نیز حضور داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه از نظر اجرایی موضوعات بسیاری همچون جدارهسازی پیادهراه میدان امام(ره) و پیادهراه بوعلی باقی مانده است که باید انجام شود، افزود: با توجه به در نظر گرفتن بودجه به منظور جدارهسازی پیادهراه بوعلی، متأسفانه هنوز شهرداری اقدامی نداشته است.

گردان همچنین با اشاره به ارائه طرح تحول اداری در شهرداری توسط مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان، تأکید کرد: با توجه به اینکه این امر، نقشه راهی برای شهرداری است ارائه این طرح موفق موجب ماندگاری در کارنامه شورای پنجم و رفع ابهامات در حوزه استخدامی شهرداری خواهد بود.

وی در ادامه خواستار رعایت عدالت از سوی روابط عمومی شورا در انتشار اخبار کمیسیونها و اعضای شورا شد و گفت: به منظور اطلاعرسانی دقیقتر در زمینه اقدامات انجام شده در شورا و کمیسیونها، باید رعایت عدالت در خبررسانی صورت گیرد.

* بادامینجات: اصلاح قانون شوراها در دستور کار شورای عالی استانها

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به تصمیمات گرفته شده در شورای عالی استانها، گفت: پیشنویس اصلاح قانون شوراها در شورای عالی استانها با برگزاری چندین نشست، تهیه شده است که اتفاق کم نظیری خواهد بود.

حمید بادامینجات با بیان اینکه قانون 156 مادهای قانون شوراها و تمام وظایف، اختیارات، قوانین و تشکلات شوراها اصلاح شده است، افزود: در صورت تصویب این قانون در مجلس، حیطه وظایف و اختیارات شوراها به صورت مشخصتر، توسعه یافته و بخشی از دغدغههای شوراها برطرف میشود.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس شورای عالی استانها در مردادماه، بیان کرد: تمامی نظرات در این راستا میبایست پیش از برگزاری این اجلاس، جمعبندی و برای تصویب به مجلس ارسال شود.

* عسگریان: تأکید بر حفظ حقوق مالکان همجوار املاک واجد ارزش

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: در همدان ضوابط میراث فرهنگی را مقداری سختگیرانه برای شهروندان اعمال میکنند که این امر موجب شده املاک واجد ارزش حفظ نشوند و حق و حقوق مردم نیز نادیده گرفته شود.

سید مسعود عسگریان با تأکید بر اینکه مالکان همجوار املاک واجد ارزش و نیز حریمهای میراثی حق و حقوقی دارند که باید حفظ شود، افزود: باید برای مالکان همجوار این املاک ارزشی همراه با رعایت قوانین، چارهای اندیشید.

وی همچنین با انتقاد از روابط عمومی شورا به منظور عدم انعکاس یک میزان اخبار مربوط به اعضای شورا و کمیسیونها، گفت: اعضای شورا در مقابل مردم پاسخگو هستند و باید نظرات خود را بیان کنند؛ از این رو روابط عمومی باید به گونهای برنامهریزی کند تا نظرات همه اعضا به سمع و نظر مردم برسد؛ اما این عدالت کاری توسط روابط عمومی شورا یا نادیده گرفته میشود یا توجهی به آن نمیشود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان همچنین تأکید کرد: تمام تلاش اعضای شورای شهر همدان بر این است تا مشکلات، نارساییها و اقدامات مؤثر برای رفع مشکلات به گوش مردم برسد که لازمه آن پرداختن روابط عمومی به اطلاعرسانی دقیق و بهموقع است.

عسگریان همچنین در ادامه با اشاره به بررسی مشکل تعدادی از شهروندان در جلسهای با حضور مسؤولان شهرداری، عنوان کرد: با توجه به اینکه نحوه محاسبه عوارض غرامت املاک شهروندانی که بخش عمده از املاک آنها در تعریض معابر قرار دارد و طبق مندرجات دفترچه عوارض محلی عنوان شده است متأسفانه در شهرداری برداشتهای خود را دارند که در برخی موارد در حق شهروندان اجحاف میشود.

وی با بیان اینکه ضوابط شهرسازی را به صورت ناصحیح در محاسبات ریالی دفترچه عوارض محلی منظور میکنند، کاملا اشتباه است و باید هرچه سریعتر اصلاح شود، یادآور شد: شهروندان از برخورد دوگانه در این زمینه گلایه دارند که مدیران و کارشناسان شهرداری در محاسبه تعرفه عوارض محلی دچار اشتباه و تفسیر به رأی میشوند که باید در این زمینه به شهرداری تذکر داده شود.

* سلماسی: چارهاندیشی فوری برای تُنگ ترک خورده نورمهال

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور صحن شورا، گفت: بهمنظور حفظ آثار تاریخی شهر همدان، الگوبرداری از تجربههای موفق ملی باید در دستور کار قرار گیرد.

رضوان سلماسی با تأکید بر اینکه حفظ آثار تاریخی مهم و ضروری ست، افزود: کمیته امداد امام(ره) و پیمانکار پروژه بهرغم داشتن مجوز قانونی برای ادامه کار، با ورود شهردار همدان همکاری داشته و روند کار را به طور موقت، متوقف کرده است.

وی با توجه به فرصت کوتاه ایجاد شده، خواستار چارهاندیشی در کوتاهترین زمان ممکن شد.

سلماسی بیان کرد: با توجه به اینکه پیدا کردن راهکار مناسب برای حلِ چالش ایجاد شده میسر بوده؛ اما در یک سال اخیر اقدام مؤثری در این زمینه صورت نگرفته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا ادامه داد: با توجه به قانونی بودن ساختوساز در مجاورت عمارت نورمهال، اما این بنا یک اثر ملی است که نه تنها متعلق به زمان حال است، بلکه به آیندگان نیز تعلق دارد و عزم ملی را به منظور حفظ آن میطلبد.

* قراباغی: تأکید بر باززندهسازی بافتهای قدیمی و فرسوده شهر

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه با اشاره به سفر 2 روزه اعضای این کمیسیون به شهر تهران، گفت: در این سفر شاهد برداشتهای تخصصیتر و فنیتر و کسب تجارب در حوزه گردشگری شهر تهران بودیم.

حسین قراباغی با تأکید بر اینکه مرمت و باززندهسازی بافتهای قدیمی و فرسوده شهر از اهمیت بالایی در حوزه گردشگری و اقتصادی برخوردار است؛ افزود: استفاده بهینه از تمامی فضای موجود در بافتهای شهری و تأمین حقوق شهروندی به اقتضای مکان و مقیاس درهر نقطهای از شهر (فضای سبز ایجاد شده در محله امامزاده یحیی به اندازه یک ملک مسکونی، سنگفرش محلات برای نظافت و ساماندهی محیط زیست مناسب)، ایجاد سنگفرش محلات و جلوگیری از هدررفت منابع مالی و فیزیکی به دلیل لکهگیری متوالی و سایر موارد (امامزاده یحیی، عودلاجان، پامنار)، مرمت و احیای اماکن واجد ارزش بهمنظور رونق اجتماعی و اقتصادی منطقه (تیمچه اکبریان)، احیا و تبدیل اماکن و خانههای قدیمی به فرهنگسراها و غذاخوریها به جای ایجاد ساختمانهای جدید (عمارت دبیرالملک و باغ موزه مقدم) و همچنین احیا و بازآفرینی یکپارچه اماکن با همان معماری اولیه و تاریخچه اماکن به منظور ایجاد پایگاههای گردشگری ( بازار محله عودلاجان) از جمله مباحث مورد توجه در حوزه گردشگری تهران بود که مورد تأکید کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم قرار دارد.

وی افزود: جدارهسازی و پیادهراهسازی توأمان معابر دارای طرح توجیهی و منضم به پیوستهای اقتصادی، اجتماعی، گردشگری و فرهنگی ( بازار بزرگ تهران و راسته و گذرهای موجود درآن بازار)، ارزشگذاری و ایجاد موزههای اختصاصی بهمنظور مفاخر برجسته در هر منطقه (موزه مفاخر برج میلاد و سرای کاظمی)، برنامهریزی و دغدغه خاص درخصوص حفظ آثار تاریخی (کاخ گلستان و نیاوران) و ایجاد درآمد پایدار، ضمن برنامهریزی و دقت در طراحی و اجرای طرحها و مدیریت زمان و مکان (مجموعه سالنهای مرکز همایشهای برج میلاد) از دیگر مباحث مورد توجه در شهر تهران بود که در این سفر به عنوان دستاورد تجربی مورد نظر قرار گرفت.

* گیاهشناس: تهیه طرح «تحول اداری در شهرداری» در مرکز مطالعات شورا

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به موضوع بهکارگیری نیروهای مازاد در شهرداری، اظهار کرد: نخستین جلسه مشترک کمیته ارزیابی، برنامهریزی و بودجه با کمیته آموزش، بهرهوری و نیروی انسانی مرکز مطالعات شورا با محوریت طرح «تحول اداری و بهبود بهرهوری نیروی انسانی در شهرداری» برگزار شد که مقرر شد اطلاعات لازم برای بررسیهای مقتضی از سوی شهرداری صورت گیرد و وضعیت موجود هم احصا شود.

جواد گیاهشناس افزود: محور این طرح نظام ارزیابی عملکرد مدیران، سلامت اداری، خدمات الکترونیک و همچنین اجرای شرایط احراز شغل و شاغل و به کارگیری نیروهای حجمی و جدید است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢۴ تعداد بازدیـد : ٢١٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٨۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۴۰۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان