پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸   |   Thu December 12, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢۵ تعداد بازدیـد : ١٩١ نسخه چاپی
 
 
 


تحکيم بنيان خانواده، مهمترين هدف سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئيس سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان گفت: تحکيم بنيان خانواده، مهمترين هدف سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان است.

 
 

 

به نقل از روابط عمومي سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان، همايش نقش زنان سرپرست خانوار در تحکيم بنيان خانواده به همت کلينيکهاي مددکاري بهزيستي شهرستان همدان و با همکاري سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان برگزار شد.

رئيس سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان در اين همايش با بيان اينکه تحکيم بنيان خانواده از مهمترين اهداف ما در سازمان است، گفت: حفظ بنيان خانواده، رسالت بزرگي بر گردن همه ماست و خوشبختانه همه دغدغه تحکيم بنيان خانواده را دارند.

سعيد خوشبخت با اشاره به مقارن بودن دهه کرامت با هفته بهزيستي اظهار کرد: فعاليتهاي اجتماعي در نهاد بهزيستي بسيار چشمگير است.

خوشبخت با تأکيد براينکه گسترش رحمت الهي کار بسيار بزرگي است که در بهزيستي انجام ميشود، تصريح کرد: وظيفه ماست که در کنارشان باشيم، لذا سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان در حوزه معاونت اجتماعي فعاليتهايي براي حفظ ارزشها انجام ميدهد که وجود 15 فرهنگسرا در محلات و ارائه فعاليتهايي براي مقابله با آسيبهاي اجتماعي نشانگر آن است.

وي با اشاره به اينکه طرح دورهمي محلات با نشاط از ديگرفعاليتهاي ما در اين زمينه است که از طريق اين طرح تست فشار خون و غربالگري و خدمات مشاوره ارائه ميشود، خاطرنشان کرد: همچنين براي گسترش فعاليتهايي در راستاي جلوگيري از اعتياد و طلاق در محلات در اداره سلامت مشاورههاي خوبي صورت ميگيرد.

*نقش زن در تداوم خانواده بسيار مهم است

همچنين در اين همايش معاون بهزيستي شهرستان همدان با بيان اينکه نقش زن در تداوم خانواده بسيار مهم است، گفت: زنان وظيفه بزرگي در تربيت نسل آينده و جلوگيري از ناهنجاريها دارند.

علي جليليان با اشاره به اينکه بانوان سرپرست خانواده مسؤوليت تربيت و تأمين نيازهاي فرزندان را به دوش ميکشند و با تمام توان مسير تحکيم بنيان خانواده را ميپيمايند، اظهارکرد: خانواده، مهمترين ابزار انتقال ارزشها است چرا که آن کودکي که تازه به دنيا آمده با اجتماع آشنايي ندارد و مانند لوح سفيد است بر همين اساس مادران با قلم تربيتي که در دست دارند هر تصويري که بخواهند در لوح سفيد حک ميکنند.

وي با اشاره به هفته بهزيستي که هر سال از 22 تيرماه آغاز ميشود، يادآور شد: شعار امسال هفته بهزيستي"به زيستن در گام دوم شفافيت، توانمند سازي و ارتقاي سلامت اجتماعي" است.

معاون بهزيستي شهرستان همدان در بخش ديگري از سخنانش به مادران سرپرست خانواده در جهت منسجم و توانمند سازي خانواده در مقابل آسيبهاي اجتماعي توصيههايي بيان کرد و ايجاد حسن معاشرت، آموختن شيوه سخن گفتن با کودکان، ايجاد روحيه مشورت در خانواده حتي در تصميمات جزيي، حفظ صبر و ايجاد روحيه گذشت را از موارد مهم در تربيت کودکان دانست.

*ضرورت ايجاد نظام حمايتي از بانوان سرپرست خانواده

معاون اجتماعي سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان هم با اشاره به اينکه بانوان 50 درصد از جمعيت جامعه را تشکيل ميدهند، گفت: نيمي از نيرو متحرکه جامعه زنان هستند و نپرداختن به زواياي مختلف زندگي آنان آسيبهايي به دنبال خواهد داشت.

رضايي با تأکيد بر اينکه زنان سرپرست خانوار وظيفه مضاعف پدري و مادري را بر دوش دارند، تصريح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادي که اکنون در جامعه وجود دارد تعدد نقش براي زنان سرپرست خانوار باعث فشار رواني سنگيني خواهد شد.

وي با تأکيد براينکه توانمندسازي زنان سرپرست خانواده بايد در دو بعد کاهش فشار رواني و کاهش مشکلات اقتصادي باشد، افزود: زنان سرپرست خانواده نيازمند ايجاد نظام حمايتي اجتماعي، بازتواني و افزايش تاب آوري هستند که بايد از سازمانهاي مردم نهاد در اين زمينه بهره جست.

وي با اشاره به اينکه رها شدن اين بانوان آسيب زا خواهد بود، تصريح کرد: اگر خانمي که سرپرست خانواده است احساس پشتيباني اجتماعي داشته باشد، پيمودن مسير زندگي مشکلات کمتري خواهد داشت بر همين اساس بانوان را بايد توانمند کرد.

وي افزود: با شعار موفق نميشويم و بايد همت کنيم لذا زني که سرپرست خانواده است اگر بتواند حمايتها را جذب کند نه تنها تک سرپرستي آسيب زا نخواهد بود بلکه فرزنداني را تحويل جامعه خواهند داد که به آنها ميباليم.

وي با تأکيد بر اينکه نظام حمايتي کنوني از زنان سرپرست خانوار عليرغم تلاشهاي شبانه روزي کافي نيست، خاطرنشان کرد: ما در سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان با در اختيار قرار دادن مشاورههاي رايگان و فرهنگسراها در جهت کاهش مشکلات اين افراد تلاش ميکنيم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/٢۵ تعداد بازدیـد : ١٩١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۵۴۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان