چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٠١ تعداد بازدیـد : ٢١٧ نسخه چاپی
 
 
 


تور رسانه ای بازدید از فرهنگسراهای شهر

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
تور رسانه ای به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به منظور آشنایی با فعالیت فرهنگسراهای شهرداری برگزار شد.

 
 

صبح دوشنبه به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان، تور رسانهای خبرنگاران و بازدید از چندین فرهنگسرا انجام شد.

در ابتدای این بازدید، خبرنگاران از موزه مشاهیر و خانه ریاضی استاد غیور واقع در مجموعه فرهنگی عینالقضات همدانی بازدید کردند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در خصوص خانه ریاضی استاد غیور اظهار کرد: خانه ریاضیات استاد غیور از سال 1388 تأسیس شد که ابتدا در مسابقات جدول سودوکو در کشور شرکت کردیم.

سعید خوشبخت در ادامه افزود: سپس در مسابقات دومینو شرکت کردیم و در بخش تألیفات نیز کتابهای جادوی دومینو و دنیای روبیک توسط اعضا تألیف شده است.

وی به برگزاری کلاسهای مختلف در خانه ریاضیات اشاره کرد و گفت: اتاق بازی ریاضی در سال 91، با هزار بازی راهاندازی شده است.

* بازدید از فرهنگسرای تاریخ و تمدن

در ادامه خبرنگاران به همراه اعضای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان از فرهنگسرای تاریخ و تمدن، در بافت تاریخی شهر و در محور گردشگری تپه هگمتانه در میدان عینالقضات، جنب بلوار الوند که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است بازدید کردند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان اینکه فرهنگسرای تاریخ و تمدن با هدف توسعه هنر دینی و استفاده از ابزار هنری برای ترویج فرهنگ غنی ایرانی اسلامی آغاز به کار کرده است، گفت: این فرهنگسرا با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب آن و واقع شدن در مرکز شهر و همجواری با مسجد آیتالله آخوند ملا علی معصومی همدانی بستری مناسب را برای رشد و ارتقای فرهنگ عمومی ایجاد کرده است.

خوشبخت در ادامه به فعالیتهای این فرهنگسرا اشاره و بیان کرد: برگزاری کارگاه سفالگری و نقش برجسته، طراحی، آبرنگ، نقاشی، خوشنویسی فارسی و لاتین، کارگاه نقاشی مینیاتور و تذهیب، معرق، داستاننویسی، تئاتر و نمایش، کارگروههای تخصصی شامل هنرهای تجسمی، نمایش، موسیقی، ادبیات، پژوهش، انجمنهای ادبی شامل شعر کلاسیک و نو، انجمن علمی از جمله برنامههای این فرهنگسرا است.

وی به وجود کتابخانه تخصصی همدانشناسی و اتاق مطالعه در این فرهنگسرا اشاره و بیان کرد: کلاسهای قرآن، نهجالبلاغه، احکام، زبان انگلیسی، رایانه و اینترنت و قالیبافی نیز در این فرهنگسرا فعال است.

در ادامه فعالان رسانه از سرداب فرهنگسرای تاریخ و تمدن بازدید کردند.

* بازدید از باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری همدان

خبرنگاران در ادامه تور رسانهای از باشگاه شهرداری همدان، مدرسه فوتبال بازدید کردند و در این مکان برای خبرنگاران مسابقه دارت برگزار شد.

سعید خوشبخت در این بازدید با بیان اینکه در مدرسه فوتبال شهرداری تیمهای نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان شکل میگیرد، عنوان کرد: اینها پشتوانه تیم شهرداری همدان میشوند.

وی بیان کرد: یکی از برنامههای باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری همدان بارور ساختن سرمایههای ورزشی شهر در سنین مختلف است.

این مسؤول به وجود سالن اسکواش، استخر چندمنظوره در باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری همدان نیز اشاره کرد و گفت: در سال 96 و 97 این باشگاه در زمره باشگاههای برتر کشور قرار گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: قسمتی نیز برای بازی فوتبال گل کوچک در نظر گرفته شده است.

پیام حیدری، مشاور ورزشی شهردار همدان نیز در این بازدید عنوان کرد: چمنهای مصنوعی در فرهنگسراهایی نظیر شهید مدنی و ولایت وجود دارد که مسابقات محلی در آن برگزار میشود.

وی افزود: مسابقات شطرنج، دارت، والیبال محلی، کشتی و... نیز برگزار میشود.

حیدری با بیان اینکه هدف ما ترویج ورزش بومی و محلی است، گفت: در زمستان نیز ورزشهای سالنی را برگزار میکنیم و آماده پذیرش نظرات و انتقادات خبرنگاران هستیم.

* بازدید از فرهنگسرا و کتابخانه مهر

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در ادامه در بازدید از فرهنگسرا و کتابخانه مهر واقع در کوی ولی عصر(عج) با بیان اینکه این فرهنگسرا از فعالترین فرهنگسراهاست، اظهار کرد: در این فرهنگسرا نیز کلاسهای مختلف از جمله آموزش شهروندی برگزار میشود و طرح دورهمی محله بانشاط با شرکت هزار نفر در این فرهنگسرا برگزار شد.

خوشبخت تصریح کرد: کتابخانه این فرهنگسرا بیش از 4 هزار کتاب درسی و غیردرسی دارد که 90 نفر در آن عضو هستند.

* بازدید از مجموعه فرهنگی، ورزشی شهید مدنی

در ادامه این تور رسانهای خبرنگاران از مجموعه فرهنگی، ورزشی شهید مدنی واقع در کوی شهید مدنی بازدید کردند و از نزدیک با فعالیتهای آن آشنا شدند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در این بازدید اظهار کرد: تفاوت این فرهنگسرا با سایر فرهنگسراها، انجام اقدامات ورزشی در کنار سایر کلاسها است.

سعید خوشبخت به ویژگی این فرهنگسرا و فعالیت آن تا ساعت 23 اشاره و بیان کرد: این فرهنگسرا، مرکزی برای جمعیت قابل ملاحظه کوی شهید مدنی است.

وی به مشارکت سالمندان، بانوان، دانشآموزان و دانشجویان در فعالیتهای این مرکز اشاره کرد و گفت: مجموعه فرهنگی ورزشی شهید مدنی(ره) در حوزه فرهنگی، ورزشی، کتابخانه و ادبی فعالیت دارد.

خوشبخت به فعالیت 10 رشته ورزشی در بخش خانمها و آقایان این مجموعه اشاره کرد و گفت: بسکتبال، هندبال و والیبال، ورزش صبحگاهی ویژه بانوان، کاراته، پیلاتس، ژیمناستیک و... در سطح حرفهای برگزار میشود.

وی تصریح کرد: علاوه بر کلاس آموزش شهروندی، کلاس خیاطی، نقاشی و... نیز برگزار میشود.

خوشبخت عنوان کرد: کلاسهای نهضت سوادآموزی به صورت سوادآموزی و مهارتی برای ایجاد شغل و کارآفرینی نیز برگزار میشود.

وی ابراز کرد: کتابخانه این مرکز به همراه کارگروه ادبی، شعر، داستان و نوشته خلاق ویژه بزرگسالان و کودکان فعال است.

این مسؤول اضافه کرد: این کتابخانه دارای 3 هزار و 50 جلد کتاب و 300 عضو فعال است.

* بازدید از فرهنگسرای کسب و کار ولایت به عنوان نخستین فرهنگسرای کسب و کار کشور

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در بازدید تور رسانهای از فرهنگسرای کسب و کار ولایت واقع در کوی خضر در مورد این فرهنگسرا اظهار کرد: این فرهنگسرا به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان راهاندازی شد که مرحله دوم فرهنگسرای ولایت کوی خضر با عنوان فرهنگسرای کسب و کار به عنوان نخستین فرهنگسرای کسب و کار در کشور راهاندازی شد.

سعید خوشبخت عنوان کرد: این فرهنگسرا در تیرماه سال جاری با هدف ارائه راهکارهای توسعه مهارت شغلی و پرورش ایدههای ناب کسب و کار افتتاح شد.

وی عنوان کرد: همایشی برای معرفی فرهنگسرای کسب و کار در روز پنجشنبه سوم مردادماه جاری با عنوان اقیانوس قرمز برگزار میشود.

این مسؤول در این خصوص اضافه کرد: هم زمان با این همایش افتتاح و کلنگ زنی زمین کشتی و زورخانه فرهنگسرای ولایت با حمایت شورای اسلامی شهر و پیگیری شهردار در دست اقدام است.

خوشبخت عنوان کرد: در زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع در دو طبقه در مجموع 6 هزار مترمربع، سوله کسب و کار در مجاورت فرهنگسرا کلنگ زنی میشود که برای استقرار واحدهای تولیدی و ایجاد بازارچه دائمی فروش محصولات و خدمات ایجاد میشود و مراحل ساخت آن توسط شهرداری منطقه سه در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در دست اقدام است.

ریحانه رضاییزاده، مسؤول فرهنگسرای کسب و کار ولایت نیز گفت: این فرهنگسرا دارای بخشهای مختلف، فرهنگی، هنری، ورزشی و کتابخانه است که هرکدام به صورت مجزا در حال فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: این فعالیتها در تمام فصول بر مبنای آموزشهای شهروندی و خدمات آموزشی انجام میشود.

رضایی بیان کرد: این خدمات آموزشی شامل توانمندسازی و کارآفرینی، خیاطی، بافندگی، قالیبافی، رایانه و دورههای زبان خارجه، چرتکه، هوش و خلاقیت و نقاشی است.

وی بیان کرد: در پایان دوره به شرکتکنندگان با معرفی به آموزش فنی و حرفهای و برگزاری آزمون گواهینامه شغلی اعطا میشود.

در ادامه تور رسانهای خبرنگاران، نشست خبری به همراه پرسش و پاسخ نیز برگزار شد.

*خوشبخت: 380 میلیون تومان برای آموزشهای شهروندی هزینه شد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در این نشست به فعالیت 15 فرهنگسرا در شهر همدان اشاره و بیان کرد: ما این تور رسانهای را برگزار کردیم تا خبرنگاران از نزدیک با فعالیت فرهنگسراها آشنا شوند و بدانند که این فرهنگسراها فعال هستند.

خوشبخت تأکید کرد: رویکرد ما و سیاست شورا و شهرداری تسهیلگری و حمایت ورزشی، گردشگری، امور اجتماعی و فرهنگی و هنری از شهروندان است.

وی تصریح کرد: رویکرد دیگر ما توانمندسازی در حوزه شهروندی، سلامت، اشتغال و کارآفرینی است.

خوشبخت ادامه داد: سه راهبرد اجرایی تعامل سازمانها، پایگاههای بسیج، نهادهای حاکمیتی، دولتی، سازمانهای داخل شهرداری را در دستور کار قرار دادیم.

وی یکی از اهداف مهم سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری را نهادینه کردن رونق تولید دانست و گفت: برای ورزش از لحاظ بودجه مشکلی نداریم و برای ورزش بانوان اقداماتی شده است و بودجه نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

خوشبخت تصریح کرد: در ورزش محلات 4 هزار نفر را پوشش دادیم.

وی با تأکید بر اینکه تیم فوتبال شهرداری با قدرت در لیگ دسته دو شرکت خواهد کرد، گفت: نزدیک به 70 درصد افراد تیم بومی هستند.

خوشبخت به تشکیل شورای اجتماعی محلات در چهار محله کوی کوثر، جولان، شهید مدرس و محمدیه اشاره کرد و گفت: 380 میلیون تومان برای آموزش شهروندی هزینه شد و 17 هزار نفر در اردوهای آموزش شهروندی شرکت کردند که البته هدف ما عملکرد کیفی است.

خوشبخت عنوان کرد: یکصد هزار نفر طی سال گذشته از فرهنگسراها بازدید و در کلاسها شرکت کردند.

وی فعالیت در فرهنگسراهای شهر را بسیار گسترده عنوان و تصریح کرد: یکی از حوزههای فعال ما گردشگری است که در همین زمینه تور گردشگری رایگان را برگزار میکنیم.

*رضایی: افزایش هویت محله هدف راهاندازی شورای اجتماعی محلات

حسین رضایی، معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان هم در این نشست هدف اصلی راهاندازی شورای اجتماعی محلات را افزایش هویت محله دانست و گفت: با راهاندازی این شورا، مشکلات محله سریعتر رسیدگی میشود و اولویتبندی صورت میگیرد.

وی عنوان کرد: یکی از برنامههای سازمان، پیادهسازی و استقرار ایستگاه دوچرخه در شهر است.

رضایی به برگزاری جشنواره شهروند برگزیده اشاره کرد و با اعلام اینکه یک هزار و 625 نفر در آن شرکت کردند، گفت: پس از بررسی پروندهها، 12 نفر در بخش شهروند برگزیده و 9 نفر در قسمت شهروند برتر انتخاب میشوند و اختتامیه آن در هفته همدان برگزار میشود.

وی عنوان کرد: برگزاری تور گردشگری، جشن امید در پیادهراه بوعلی، نمایشگاه عکس و جشن در 15 فرهنگسرا از جمله برنامههای هفته همدان است.

*زارعی: هیأت اندیشهورز متشکل از نخبگان و بزرگان محل در تمام فرهنگسراها شکل میگیرد

محمدجواد زارعی، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان هم با بیان اینکه شهروندان همدانی به فرهنگسراها اعتماد دارند، عنوان کرد: مبلغ شهریهها در فرهنگسراها نسبت به آموزشگاهها بسیار مناسب است.

وی عنوان کرد: با مصوبه شورای اسلامی شهر، هیأت اندیشهورز متشکل از نخبگان و بزرگان محل در تمام فرهنگسراها شکل میگیرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٠١ تعداد بازدیـد : ٢١٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۳۳۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان