چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/١٠ تعداد بازدیـد : ١۴٠ نسخه چاپی
 
 
 


آمار بالای فوتی‌های تصادفات همدان

روزنامه هگمتانه  : 
در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان به آمار بالای فوتی‌های تصادفات همدان در مرحله بیمارستانی و پیش بیمارستانی و تفاوت این آمار با میانگین کشوری اشاره شد.

 
 

صبح چهارشنبه شورای ترافیک استان همدان با حضور استاندار و اعضای این شورا تشکیل شد که در این جلسه سرهنگ رضا عزیزی، رئیس پلیس راه استان همدان خبر از کشته شدن 322 نفر طی سال گذشته در تصادفات برونشهری استان داد و به بالاتر بودن میزان تصادفات برونشهری استان نسبت به میانگین کشوری به میزان 88 درصد اشاره کرد.

استاندار همدان در این جلسه با بیان اینکه استان همدان یکی از استانهای پرتردد است، عنوان کرد: سالانه نزدیک به 180 میلیون تردد در جادههای استان اتفاق میافتد.

سیدسعید شاهرخی با اشاره به اینکه آمار تصادفات از سال 85 تا 95 نزدیک به 50 درصد کاهش داشته است، این اتفاق را مطلوب عنوان کرد و گفت: سال گذشته استان همدان در کاهش تصادفات رتبه نخست را کسب کرد اما این کسب رتبه باید بدون تلفات باشد.

وی انجام اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده را در راستای کاهش تصادفات و تلفات جادهای ضروری عنوان کرد و افزود: طی این سالها اقدامات بسیاری در حوزه زیرساختها، فرهنگسازی، آموزش و... صورت گرفته به طوری که آمار کشور از 27 هزار به 15 هزار نفر فوتی در تصادف رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه چنانچه در اثر نامناسب بودن جاده اتفاقی برای مردم بیفتد دستگاههای مسؤول باید پاسخگو باشند، عنوان کرد: در استان همدان به جز محور سامن- بروجرد عمده راههای اصلی استان شرایط مطلوبی دارند و اغلب تصادفات ناشی از سرعت بالاست.

شاهرخی به اقدامات بازدارنده و آموزش در حوزه پیشگیری به عنوان یک ضرورت اشاره و بیان کرد: اعمال قانون یک اقدام بازدارنده است.

وی خواستار نگاه فرابخشی به حوزه ترافیک و تصادف از سوی دستگاهها شد و گفت: بدون شک نصب دوربینهای ثبت تخلف و اقداماتی چون خطکشی در کاهش تصادفات مؤثر است.

* کامرانیصالح: 42 درصد از فوتیهای حوادث در استان مربوط به بیمارستانهاست

در ادامه سردار بخشعلی کامرانیصالح فرمانده انتظامی استان همدان نیز فرهنگسازی ترافیکی و اقدامات بازدارنده را در کنترل و کاهش تصادفات مهم عنوان کرد و با بیان اینکه ما در زمینه فرهنگسازی مشکل داریم، عنوان کرد: وظایف هر یک از دستگاهها در این زمینه احصا و اولویتها مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه 46 درصد فوتیهای حوادث ترافیکی استان در بیمارستانها رخ میدهد، افزود: در این مورد 15 درصد از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

وی نصب دوربین سرعتگیر و استفاده از وسایل الکترونیکی را از موارد مهم در کاهش تصادفات عنوان کرد.

* عزیزی: جان باختن 103 نفر طی چهار ماه در جادههای برونشهری همدان

رئیس پلیس راه استان همدان نیز گفت: بیشترین حوادث استان در حوزه برونشهری است در حالی که میانگین تصادفات برونشهری در کشور 73 درصد است این میزان در همدان نزدیک به 88 درصد و از میانگین کشوری بالاتر است.

سرهنگ رضا عزیزی با اشاره به اینکه سال گذشته 275فقره تصادف در جادههای برونشهری استان رخ داده، ابراز کرد: 322 نفر در این تصادفات کشته و 4 هزار و 189 نفر مجروح شدند.

عزیزی با اشاره به اینکه طی چهارماه نخست امسال بیش از 9 میلیون تردد در جادههای استان انجام شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 16 درصد افزایش دارد، تصریح کرد: طی چهارماه امسال 87 فقره تصادف در جادههای برونشهری رخ داد که 103 نفر در جادههای استان کشته شدند، در مدت مشابه سال گذشته این میزان 97 کشته بود.

وی با اعلام اینکه در بزرگراهها و آزادراهها سرعت بالا است و امسال 715 فقره تصادف جرحی اتفاق افتاد، بیان کرد: 41 درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو، 23 درصد سرعت غیرمجاز و 5 درصد تجاوز به چپ است.

عزیزی اظهار کرد: 60 درصد تصادفات استان در راههای اصلی، 18 درصد در راههای روستایی و 22 درصد در راههای فرعی رخ میدهد.

* فکری: در زمینه کشتهشدگان عابر پیاده در تصادفات درونشهری 6 درصد از میانگین کشوری بالاتریم/کاهش 50 درصدی صدور گواهینامه رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان همدان هم اظهار کرد: طی سالهای 95، 96 و 97 تعداد 224 نفر بر اثر حوادث ترافیکی درونشهری جان خود را از دست دادند که از این تعداد 122 نفر یعنی 56 درصد عابران پیاده هستند.

سرهنگ علی فکری با اعلام اینکه همدان در زمینه کشتهشدگان عابر پیاده در تصادفات درونشهری 6 درصد از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: در حوزه کشتهشدگان عابر پیاده وضعیت خوبی نداریم که نیاز به بازنگری دارد.

وی فوتشدگان تصادفات را در بخش پیشبیمارستانی استان 72.5 درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی است که این میانگین در کشور 62.5 درصد است.

فکری با اشاره به اینکه سال گذشته 28 هزار و 839 جلد گواهینامه صادر شد، افزود: این میزان 50 درصد کاهش دارد و آن هم به دلیل این است که تمام آزمونها در پلیس راهور و به صورت سختگیرانه انجام میشود.

وی به صدور 310 هزار برگه اخطاریه و انتقال 4 هزار و 165 دستگاه خودرو به پارکینگ اشاره کرد و گفت: 22 هزار و 805 مورد اعمال قانون صورت گرفته که بخش اعظم آن با دوربین است.

این مسؤول به ضبط 111 گواهینامه در مدت چهار ماه سال جاری اشاره کرد و با بیان اینکه از 70 نقطه حادثهخیز شناسایی شده در استان 50 درصد آن برطرف شده است، تصریح کرد: در سال 95، قرار شد 27 دوربین ثبت تخلف در استان نصب شود که 5 دستگاه در همدان فعال است اما در باقی شهرستانها راهاندازی نشده است که خواستار بررسی این موضوع و فعال کردن دوربینها هستیم.

* پناهنده: محور گنجنامه و علیصدر به دوربین ثبت تخلف مجهز میشوند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای استان همدان نیز با بیان اینکه برای تجهیز جادههای استان و افزایش ایمنی جاده و در حوزه فناوری نوین، امسال یک میلیارد تومان اعتبار جذب شد، گفت: 180 میلیون تومان در زمینه مطالعات کاهش تصادفات برونشهری هزینه میشود.

مصطفی پناهنده به جابهجایی و قرار گرفتن 11 دوربین ثبت تخلف در محورهای پرتصادف استان اشاره و بیان کرد: محور گنجنامه و غارعلیصدر به دوربین ثبت تخلف سرعت مجهز خواهند شد که در حال حاضر محور پادگان شهید قهرمان به دوربین مجهز شده و 1500 تخلف ثبت شده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/١٠ تعداد بازدیـد : ١۴٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۳۸۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان