چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸   |   Wed August 21, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
تصویب انتقال آب از سدهای «قوچم» و «آزاد» به همدان
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
     آخرین اخبار
سامانه جدید اتوماسیون اداری در راستای تحقق میز خدمت الکترونیک
آیین پایان تابستانه‌های شاد سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان
نخستین دانشکده جواهرشناسی کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
بهره‌وری سرمایه انسانی شهرداری همدان بهبود می‌یابد
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان می‌شود
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
52 مجموعه ورزشی و 71 زمین بازی کودکان در بوستان‌های شهر
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مسؤولان مسئله اجاره‌نشین‌ها را حل کنند
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
مدیران میدان را برای جوان‌ها باز کنند
بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/١٧ تعداد بازدیـد : ٧٢ نسخه چاپی
 
 
 


کمک شایان خواهرخواندگی با بم به توسعه گردشگری همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: خواهرخواندگی همدان و بم به توسعه گردشگری همدان کمک شایانی خواهد کرد.

 
 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان صبح چهارشنبه در سی و چهارمین صحن شورا که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بم، شهردار و فرماندار این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: انعقاد تفاهمنامه خواهرخواندگی میان همدان و بم به توسعه گردشگری همدان کمک شایانی خواهد کرد.

کامران گردان تصریح کرد: در سالهای گذشته با تعاملات انجام شده در حال تلاش بودیم تا موضوع خواهرخواندگی میان همدان و بم محقق شود که خوشبختانه این اتفاق امروز رقم خورد.

وی ضمن ارائه گزارشی مختصر از مزیتها و موقعیت تاریخی و جغرافیایی شهر همدان خاطرنشان کرد: تاکنون با 4 شهر جهان تفاهمنامه خواهرخواندگی منعقد شده که شهرستان بم، نخستین شهر کشور است که با همدان خواهرخوانده میشود.

وی با اشاره به اینکه تفاهمنامههای قبلی آورده چندانی برای شهر همدان نداشته است، ادامه داد: انتظار داریم با این تفاهمنامه در بم کارهای بهتری انجام شود همانطور که این اقدامات در بم از طریق معرفی همدان در هتلها، بنرها و... آغاز شده و در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بم 4 اثر ثبت جهانی را در کارنامه خود دارد، ادامه داد: میتوانیم از ظرفیتهای بم برای همدان نیز استفاده کنیم تا آثار تاریخی همدان نیز ثبت جهانی شوند.

*عزیزآبادی: بلواری در شهر بم به نام همدان نامگذاری شده است

رئیس شورای اسلامی شهر بم نیز ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران بازوان پرتوان شورا محسوب میشوند و آنها باعث میشوند تا فعالیتها و اقدامات شورا سریعتر به نتیجه برسد.

منصور عزیزآبادی تصریح کرد: متأسفانه همدان با این حجم عظیم ظرفیتهای گردشگری، هنوز اثری که به ثبت جهانی رسیده باشد در کارنامه خود ندارد که امیدواریم با پیگیریهای شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان این اتفاق خوب رقم بخورد.

وی با اشاره به اینکه مدیرکل یونسکو نیز قول مساعد در این زمینه را داده است، ادامه داد: از خبرنگاران همدان دعوت میکنم تا در مراسم تاسوعا و عاشورای شهرستان بم که به ثبت ملی نیز رسیده است حضور پیدا کنند تا زمینه تعاملات و معرفی 2 شهرستان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه بلواری در شهرستان بم به نام همدان نامگذاری شده است، ادامه داد: مدرسهای با عنوان باباطاهر نیز با همکاری آموزش و پرورش بم کلنگزنی شد ضمن اینکه پیشتر نیز مدرسهای با عنوان بوعلی سینا در شهرستان بم وجود داشت.

عزیزآبادی خاطرنشان کرد: خیابان بوعلی بم بزرگترین خیابان این شهرستان است و ما با بهرهگیری از ظرفیتهای بم میتوانیم به یکدیگر کمک کنیم.

وی همچنین با اشاره به حادثه تلخ زلزله بم افزود: ما میتوانیم تجربیات خود را در مجموعه ستاد مدیریت بحران در اختیار همدان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تیم فوتبال بانوان بم برای ششمین بار قهرمان لیگ برتر کشور شده است، ادامه داد: با همکاری و مساعدت بانوان عضو شورای اسلامی شهر همدان ما این آمادگی را داریم تا مربیان برجسته ملی ما برای آموزش به همدان بیایند و تیم فوتبال بانوان همدان راهاندازی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه ساله در شهرستان بم جشنی با عنوان جشن خرما و سپاس از مائدههای الهی طی 20 روز برگزار میشود که با تدابیر اندیشیده شده یکی از این 20 روز به نام همدان نامگذاری شده است.

*صوفی: شهرستان بم میتواند یک ظرفیت خوب برای معرفی همدان به ایران و جهان باشد

شهردار همدان نیز ضمن تبریک روز خبرنگار با اشاره به تفاهمنامه خواهرخواندگی میان همدان و بم اظهار کرد: زمانی که به بم سفر کردیم چیزی جز محبت و بزرگی مشاهده نکردیم که همین مهم سبب علاقهمندی بیشتر ما به شهرستان بم شد.

عباس صوفی ادامه داد: یکی از ایراداتی که به ما در خصوص انعقاد تفاهمنامه خواهرخواندگی با بم مطرح میشد این بود که باید 2 شهرستان از لحاظ جمعیتی همتراز باشند اما شهرستان بم یکی از فاخرترین شهرهای ایران با آثار دارای ثبت جهانی است که با افتخارات تاریخی شهر همدان نیز اشتراکات بسیاری دارد.

وی اذعان کرد: یکی از سیاستهای بسیار خوب شورای اسلامی شهر همدان و کمیسیون گردشگری این شورا، موضوع خواهرخواندگی با شهرهای مختلف داخلی و خارجی است و شهرستان بم اولین شهر داخلی کشور است که با همدان تفاهمنامه خواهرخواندگی منعقد کرد.

صوفی خاطرنشان کرد: توافقهای لازم انجام شده است تا تبریز نیز دومین شهر داخلی کشور باشد که تفاهمنامه خواهرخواندگی با همدان را منعقد میسازد.

وی با تأکید بر اینکه انعقاد تفاهمنامه خواهرخواندگی زمینه توسعه و پیشرفت گردشگری 2 شهرستان را فراهم میسازد، افزود: شهرستان بم با وجود اینکه جمعیت بالایی ندارد اما سالانه میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است که میتواند یک ظرفیت خوب برای معرفی همدان به ایران و جهان باشد.

گفتنی است اعضای شورای اسلامی شهر بم به منظور انعقاد تفاهمنامه خواهرخواندگی به همدان سفر کردند ضمن اینکه در این سفر خیابانی نیز به نام بم در همدان نامگذاری شد.

همچنین تالاری در نگارخانه پرواز به نام زندهیاد ایرج بسطامی خواننده ترانههای سنتی و اصیل بم نامگذاری شد.

تفاهمنامه خواهرخواندگی شهرهای همدان و بم نیز در 7 بند تنظیم و به امضای رئیس شوراها و شهرداران هر 2 شهر رسید.

سه شنبه شب نیز بازدید شبانه فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بم و رئیس شورای اسلامی شهر بَرَوات به همراه رئیس و اعضای شورای شهر همدان از مرکز همایشهای قرآنی و بینالمللی شهر و مجتمع عینالقضات همدانی رخ داد و همچنین این جمع در جشن روز خبرنگار به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان حضور یافتند.

همچنین فرماندار، اعضای شورای شهر و شهردار بم به همراه رئیس و اعضای شورای شهر همدان در ویژهبرنامه زنده تلویزیونی شبهای هگمتانه بهمنظور بیان دغدغهها و داشتههای تاریخی هر دو شهر و تشریح تفاهمنامه خواهرخواندگی آنها حضور یافتند.

منصور عزیزآبادی، رئیس شورای شهر بم در ویژهبرنامه زنده تلویزیونی شبهای هگمتانه گفت: همدان یکی از شاخصهای شناخته شده گردشگری در سطح کشور بوده که مایه افتخار ماست.

کامران گردان، رئیس شورای شهر همدان هم در ویژهبرنامه زنده تلویزیونی شبهای هگمتانه اظهار کرد:

با توجه به هدفگذاریهایی که شورای شهر همدان در بخش سرمایهگذاری و گردشگری داشته و مورد وثوق مدیریت ارشد استان نیز بوده است؛ در بخش جذب گردشگر تلاش کردیم با ارائه راهکارها، اقدامات مفیدی انجام دهیم.

وی افزود: با توجه به تاریخی بودن شهرهای بم و همدان و در راستای بهرهگیری از ظرفیتهای هر دو شهر، تفاهمنامه خواهرخواندگی توسط شورا و شهرداریهای شهرهای همدان و بم منعقد شده است.

وی گفت: انعقاد تفاهمنامه خواهرخواندگی شهرهای همدان و بم در راستای توسعه گردشگری شهر است تا بتوانیم تعاملات فرهنگی و گردشگری با هم داشته باشیم.

گردان افزود: در همین راستا، یکی از بلوارهای شهر همدان به نام «بم» نامگذاری شد که این اقدام در راستای شناساندن و معرفی باغشهر جهانی بم در شهر گردشگری همدان بسیار مؤثر است.

حسین قراباغی، رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای شهر همدان هم در حاشیه حضور فرماندار ویژه، اعضای شورای شهر و شهردار بم گفت: ما میتوانیم با توجه به اشتراک تاریخی بین همدان و بم و بهرهگیری از ظرفیتهای گردشگری هر دو شهر و تبلیغات محیطی و تعامل با مسؤولان، مکانهای مشترک گردشگری را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

وی ادامه داد: به همت شورای شهر بم یکی از بلوارهای اصلی در این شهر به نام همدان نامگذاری شد که ما نیز در همدان یکی از خیابانها را به نام بم نامگذاری کردیم.

گفتنی است اهدای ۳ اثر هنری پویا کدری، هنرمند جوان همدانی در قالب تابلو نقاشی کروکی از آثار گردشگری مشترک دو شهر همدان و بم به فرماندار ویژه، رئیس شورا و شهردار بم در صحن شورا از دیگر اقدامات روز چهارشنبه بود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/١٧ تعداد بازدیـد : ٧٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۸۶,۳۷۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان