چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۶٣ نسخه چاپی
 
 
 


تأکید بر تقویت بخش نوپای گردشگری در کشور

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر مغتنم شمردن ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری کشور، گفت: باید تلاش کنیم تا بخش نوپای گردشگری در کشور تقویت شود.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هفته گذشته بهمنظور انعقاد تفاهمنامه خواهرخواندگی کهنشهر تاریخی همدان و باغشهر جهانی بم شاهد حضور فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بم در پایتخت تاریخ و تمدن ایران بودیم.

به گفته وی؛ این سفر به دنبال حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان در اردیبهشتماه امسال به شهر بم بود که متعاقب آن پیمان خواهرخواندگی بین این دو شهر منعقد شد که بر اساس مفاد این قرارداد مقرر شد، بهرهبرداریهای اقتصادی، سرمایهگذاری و گردشگری صورت گیرد.

قراباغی اعلام کرد: برنامههای مختلفی در طول مدت حضور نمایندگان بم در همدان تدارک دیده شد که از جمله آنها حضور در مراسم روز خبرنگار و بازدید از یادمان عینالقضات همدانی، بازدید از مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان در تالار همایشهای قرآنی و بینالمللی همدان، بازدید از ظرفیت هتلهای شهر، حضور در برنامه زنده تلویزیونی شبهای هگمتانه و همچنین بازدید از ظرفیتهای گردشگری و پیادهراههای ایجاد شده و در حال ساخت شهر همدان بود.

* تأکید بر بهرهبرداری از ظرفیتهای فرهنگی و گردشگری شهرها

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان همچنین گفت: یکی از اقدامات ارزشمند پیمان خواهرخواندگی بین شهرها، بهرهبرداری از ظرفیتهای فرهنگی و گردشگری آنهاست که در این زمینه گالری عکس هنرمند فقید، ایرج بسطامی در عمارت تاریخی نورمهال با حضور نمایندگان شهر بم، افتتاح شد.

قراباغی ادامه داد: در شهر بم نیز از قدیم یکی از خیابانهای اصلی شهر به نام «بوعلی» نام گذاری شده بود که مقرر شد یک مکان آموزشی آن شهر نیز به نام «باباطاهر» نام نهاده شود.

وی در ادامه با اشاره به نشست صمیمی اعضاء شورای اسلامی شهر، شهردار و تیم همراه مدیریت شهری بم با سید سعید شاهرخی، استاندار همدان همراه با ارائه گزارش ظرفیتهای گردشگری، اقتصادی و سرمایهگذاری شهر بم، گفت: شهر بم دارای 4 اثر ثبت جهانی، 5 شرکت خودروسازی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید همراه با 20 شرکت قطعهسازی و 12 هزار اشتغالزایی در سطح شهرستان بم و شهرهای مجاور خود بوده است که باکسهای گردشگری در شهرک ارگ جدید، سه پرواز مستقیم پایه ثابت به تهران با قابلیت استقرار هواپیما در آشیانه فرودگاه بم و روزانه یک حرکت قطار از مسیر ریلی بم_کرمان به تهران و زاهدان_ بم به تهران است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا افزود: در این نشست صمیمی، استاندار همدان انعقاد پیمان خواهرخواندگی را امری قابل تحسین خواند و بیان کرد اگر در روند اجرای آن جدیت داشته باشید خروجی مناسبی را در راه توسعه استان به دنبال خواهد داشت.

قراباغی با تأکید بر مبحث استاندار همدان مبنی بر اینکه باید درصدد تعمیم این مهم با سایر شهرهای تأثیرگذار در حوزه گردشگری کشور باشیم؛ عنوان کرد: در حال حاضر عقد تفاهمنامه خواهرخواندگی با کشورها و شهرهای خارجی دستاورد چندانی برای ما نداشته و فقط در حد یک عکس یادگاری و به عنوان سوابق کاری محسوب میشود؛ در حالی که با توجه به استقبال گردشگران خارجی از 4 اثر ثبت جهانی در شهر بم شاهد انعکاس تبلیغات شهری و جاذبههای گردشگری همدان در شهر بم هستیم.

وی در ادامه گفت: همچنین با توجه به بازدید اعضای شورای اسلامی شهر بم از شهر جهانی لالجین این امر زمینهساز دعوت رسمی تیم مدیریت شهری لالجین برای حضور در شهر بم بهمنظور انعقاد تفاهمنامه مبادلات فرهنگی و اجتماعی و گردشگری با شهر جهانی بم شده است.

قراباغی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ارزشمند آثار صنایعدستی فاخر این شهر مقرر شد نسبت به سفارش ساخت سردیس خواننده پرآوازه ایران و هنرمند فقید ایرج بسطامی از سفال لالجین و نقش بستن ارگ قدیم بم در کاسههای سفالی میناکاری شده برای کادوهای فرهنگی شهرداری بم اقدام شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در پایان گفت: مدتی است که تفاهمنامههای همکاری مشترک و خواهرخواندگی در سطوح شهری در کشور اجرا میشود که با توجه به نتایج ارزشمند و موفق بین شهرهای همدان و بم و بهمنظور انتقال تجربیات این دو شهر به عنوان شهرهای نمونه، این مهم در اختیار سازمان همیاری شهرداریهای وزارت کشور قرار خواهد گرفت تا سایر شهرها نیز از این دستاوردها، بهرهمند شوند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۶٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۳۶۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان