چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٢٣ تعداد بازدیـد : ٣۶٩ نسخه چاپی
 
 
 


بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود

روزنامه هگمتانه  : 
معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار همدان از احداث شهرک گلخانه‌ای 25 هکتاری در شهرستان همدان خبر داد و گفت: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای استان در شهرستان همدان احداث می‌شود.

 
 

رضا زمانی دیروز در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان، با بیان اینکه اولویت اول استان و شهرستان برنامه 3 ساله است، اظهار کرد: پیشرفت پروژههای جهادکشاورزی همدان 49 درصد بوده که در بخش گلخانهها 3 درصد پیشرفت داشته است.

وی با اشاره به سند توسعه استان همدان تصریح کرد: 2 شهرک گلخانهای 15 هکتاری و 10 هکتاری و یک گلخانه 10 هکتاری در شهرستان همدان در حال احداث است که با اجرای این میزان برنامه سال 98 جهادکشاورزی شهرستان در زمینه توسعه سطح گلخانهها محقق میشود.

زمانی افزود: شهرک گلخانهای نیکو سخن نخستین شهرک گلخانهای بخش خصوصی در استان بوده که در سطح 25 هکتار و در 44 قطعه احداث خواهد شد.

وی یادآور شد: این شهرک گلخانهای 18 هکتار سطح مفید دارد که برای 216 نفر اشتغال زایی خواهد داشت که امیدواریم در هفته دولت نخستین واگذاریها به متقاضیان آغاز شود.

معاون فرماندار همدان بیان کرد: سطح گلخانههای موجود در شهرستان همدان 35 هکتار است که رتبه اول را در زمینه سطح گلخانهها در استان داریم.

وی درباره تخصیص آب برای واحدهای گلخانهای شهرستان، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از محل ابطال تخصیصهای موجود بخش کشاورزی را تقویت کنیم که در این راستا نیاز است بدانیم چند درصد از تخصیصها ابطال و به متقاضیان جدید واگذار شده است.

زمانی از امور آب شهرستان خواست با توجه به اینکه اهتمام دولت افزایش سطح زیرکشت گلخانهها است، درباره تخصیص آب به گلخانهها بیش از پیش توجه کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار همدان با تأکید بر ذخیره و تأمین سوخت گلخانههای شهرستان همدان، خاطرنشان کرد: طبق روال قبل سازمان جهاد کشاورزی به واحدهای تولیدی شهرستان اعلام کند تا برای ذخیرهسازی سوخت مورد نیاز خود اقدام داشته باشند.

*فضلی: 471 هکتار دانه روغنی کشت میشود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان هم گفت: تا پایان تیر ماه 49 درصد تعهدات بخش کشاورزی شهرستان همدان در سند توسعه سه ساله استان تحقق پیدا کرده است.

حسین فضلی با اشاره به تعهدات بخش کشاورزی شهرستان همدان در سند راهبردی سه ساله استان اظهار کرد: هفت تعهد در سند توسعه استان بر عهده بخش کشاورزی گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامهها تولید دانههای روغنی است افزود: طبق برنامه راهبردی باید در سالجاری در شهرستان همدان 471 هکتار دانه روغنی کشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه سال گذشته در شهرستان همدان 340 تن دانه روغنی از 120 هکتار برداشت شد ادامه داد: کشت دانههای روغنی در شهرستان همدان از تاریخ 15 شهریور تا پنجم مهرماه انجام میشود.

وی برنامه دوم بخش کشاورزی شهرستان همدان در سند توسعه استان را تولید گوشت قرمز عنوان کرد و افزود: تعهد شهرستان همدان برای تولید گوشت قرمز در برنامه توسعه استان در سالجاری 317 هزار و 200 کیلوگرم بوده که تا پایان تیرماه 12 تن اجرایی شده است.

فضلی تعهد سوم را توسعه گلخانهها دانست و بیان کرد: طبق سند توسعه استان امسال باید مساحت گلخانههای استان همدان به میزان 11 هکتار توسعه یابد که تاکنون 1.7 هکتار برابر سه درصد تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان همدان دو شهرک گلخانهای و 11 گلخانه در حال ساخت است افزود: مجتمع گلخانهای «نیکوسخن» به مساحت 25 هکتار نیز در حال ساخت است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان اصلاح باغات را یکی دیگر از تعهدات بخش کشاورزی دانست و بیان کرد: امسال 3 هزار مورد تعهد پیوند سرشاخهکاری داشتیم که تاکنون 5 هزار و 880 مورد انجام شده است.

*اجرای 10 درصد تعهد امسال جهادکشاورزی برای احیای قنات

وی احیا و مرمت قنوات را یکی دیگر از تعهدات بخش کشاورزی شهرستان همدان در سند توسعه استان برشمرد و افزود: تعهد امسال مرمت و احیای قنوات به طول سه کیلومتر است که 300 متر معادل 10 درصد اجرایی شده است.

فضلی با اشاره به اینکه توسعه سامانههای آبیاری نوین از دیگر برنامههاست افزود: تعهد اجرای سامانههای آبیاری نوین در سالجاری 500 هکتار بود که تاکنون 263 هکتار معادل 52 درصد اجرایی شده است.

وی ایجاد ظرفیت فرآوری و ذخیرهسازی جدید را از تعهدات بخش کشاورزی در سند توسعه استان عنوان کرد و افزود: ایجاد ظرفیت فرآوری و ذخیرهسازی جدید 8 هزار تن بوده که 4.5 هزار تن معادل 56 درصد اجرایی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان بیان کرد: تا پایان تیرماه سالجاری 49 درصد تعهدات بخش کشاورزی شهرستان همدان در سال 98 در سند توسعه سه ساله استان محقق شده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٢٣ تعداد بازدیـد : ٣۶٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۲۷۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان