پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸   |   Thu September 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
     آخرین اخبار
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
همت مدیریت‌ شهری برای رفع مشکلات ایمنی بازار
افزایش20 تا30 درصدی نرخ سرویس مدارس
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
خدمات رسانی به زائران اربعین در همدان، مرز خسروی و کربلا
مدل 98 فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
کاهش 15 درصدی تصادفات فوتی با اقدامات شهرداری همدان
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
همدان آماده مهمترین رویداد فوتبالی
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
لیگ فوتبال محلات به مرحله حذفی رسید
هیأت رئیسه شورای شهر همدان انتخاب شدند
مرکز 137گامی برای ایجاد میز خدمت الکترونیکی
استقبال گسترده شهروندان از پویش "عزاداری پاک"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٢۴ تعداد بازدیـد : ١١۶ نسخه چاپی
 
 
 


مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همدان از مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر خبر داد و گفت: استفاده از آب شرب در آبیاری فضای سبز و بوستان‌های شهر همدان ممنوع است.

 
 

بابک مهدی آزاد ، توسعه فضای سبز را یکی از اولویتهای مهم مدیریت شهری همدان دانست و اظهار کرد: با توجه به رشد شهرنشینی و افزایش زندگی آپارتمان نشینی ارتقای سرانه فضای سبز شهری برای شهروندان بیش از گذشته ضروری است که در همین راستا شهرداری همدان اجرای بوستان جنگلی ٢٢١ هکتاری اکباتان، بوستان 102 هکتاری ولایت در منطقه فخرآباد حیدره، احداث پارک 6 هکتاری کوی رضوان و... را با هدف افزایش سرانه فضای سبز در دستور کار خود قرار داده است.

وی سرانه فضای سبز متوسط کشوری را برای هر شهروند 15 مترمربع دانست و اظهار کرد: در حال حاضر مساحت پارکهای شهر همدان 1.044.962 مترمربع است که از این مقدار سرانه فضای سبز شهری برای هر شهروند در حدود 10.6 مترمربع است و با این اوصاف در ردیف شهرهای متوسط کشور از نظر سرانه فضای سبز قرار داریم که طی چندسال آینده با احداث بوستانهای چند 10 هکتاری که پیشتر به آنها اشاره شد، سرانه فضای سبز برای شهروندان همدانی افزایش خواهد یافت و به استانداردهای کشوری نزدیک خواهیم شد.

وی در ادامه بر لزوم آبیاری فضای سبز با آب غیر شرب تأکید و اظهار کرد: در آبیاری فضای سبز و بوستانهای شهر همدان به هیچ عنوان از آب شرب استفاده نمیشود و تمامی پارکها از چاهها و قناتها برای آبیاری استفاده میکنند، که در همین رابطه اکثر بلوارهای شهر با استفاده از آب چاه و به صورت بارانی آبیاری میشوند تا از هدر رفت آب تا حد امکان جلوگیری شود.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان بر ضرورت اصلاح شیوههای آبیاری فضای سبز تأکید کرد و گفت: طی سالهای اخیر موضوع تغییر و اصلاح گونههای گیاهی نظیر چمنهای طبیعی با گونههای دائمی کم آب بر مورد توجه قرار گرفته است که در بلوارهایی نظیر شهید احمدیروشن، خلیج فارس، عمار، آیتالله نجفی و برخی از بوستانهای شهر این موضوع انجام شده است.

مهدی آزاد در خصوص مهمترین طرحهای بهسازی و ساماندهی فضای سبز شهری طی امسال اظهار کرد: مهمترین طرحهای بهسازی و ساماندهی فضای سبز شهری طی سال جاری در پارک مردم، بوستان ارم، بوستان چهارراه سعیدیه، پارک فانوس و... است که کفسازی، تعمیر وسایل بازی کودکان و اصلاح روشنایی و... را شامل میشود، همچنین استانداردسازی 9 پارک شامل پارکهای مردم، ارم، سپیده، مریم، زنبق، صابری، پدر، مروارید و مهر دیزج در دستور کار این سازمان قرار دارد که علاوه بر این موارد نصب کفپوش استاندارد به مساحت یکهزار مترمربع در پارکهای رضوان، گلزاری، اندیشه، ولی عصر(عج)، کوی الوند و نیز ترمیم کفپوش در 2 پارک باغ ایرانی و شکریه اجرایی خواهد شد.

وی در این باره تصریح کرد: علاوه بر موارد یاد شده خریداری و نصب 8 مجموعه بازی پلی اتیلن و کفپوش پارکی در پارکهای ایثار، منوچهری، بهشت، شهید مدرس، فانوس، شهید رجایی، کوثر و زندگی نیز انجام خواهد شد.

وی در خصوص اعتبارات اختصاص یافته به موضوع فضای سبز طی سالهای اخیر، یادآور شد: در سال 97 اعتباری در حدود 15 میلیارد تومان و در سال جاری نیز اعتباری در حدود 18 میلیارد تومان به منظور نگهداری، خرید گل و گیاه و توسعه فضای سبز اختصاص داده شده است که در همین رابطه بیش از دو میلیون قطعه انواع گل بهاری شامل شب بو، لاله، آنمون، پامچال و... در معابر، میادین و بوستانهای شهر همدان کاشته شده است.

این مسؤول اضافه کرد: همچنین در هفته درخت کاری بیش از دو هزار اصله نهال غیرمثمر در شهر کاشته شد که در همین رابطه 6 هزار نهال مثمر نیز در بین شهروندان توزیع شد و یادآور میشود در این بازه و برای نخستین بار بیش از 400 اصله درخت چندساله نیز در نقاط مختلف شهر همدان کاشته شده است.

مهدی آزاد تصریح کرد: به منظور رفاه حال تمامی شهروندان مناسب سازی پارکها در تمامی پارکهای احداث شده و در حال احداث مورد توجه قرار دارد که تاکنون بیش از 70 درصد از پارکهای شهر مناسب سازی شده است، که در همین رابطه مناسب سازی معابر موجود در پارکها و بوستانها به منظور استفاده معلولان نیز در دستور کار سازمان قرار دارد و در حال حاضر اکثر پارکها و بوستانهای شهر دارای گذرگاه (رمپ) اختصاصی برای معلولان است.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٢۴ تعداد بازدیـد : ١١۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۲۷,۰۴۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان