پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸   |   Thu February 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
منطقه یک شهرداری پیشتاز ساماندهی فیزیکی و ایجاد آرشیو الکترونیکی
ایجاد شهرداری منطقه 5 منطبق با الگوهای کشوری باشد
حضور مشاوران شهرداری در مدارس شهر
تشکیل ستاد مقابله با کرونا در همدان
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب
دو دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد
پیام تبریک شهردار همدان به مناسبت روز مهندس
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد
جلوگیری از تشویش اذهان در کنار اطلاع‌رسانی
آماده باش کامل مدیریت شهری برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی معابر
     آخرین اخبار
توزیع رایگان بذر درخت افرا
همدان آب‌گرفتگی نداشت
بهبود بیش از 3 بیمار مشکوک به کرونا در همدان
وایتکس در دسترس‌ترین ماده برای گندزدایی
جلوگیری از تشویش اذهان در کنار اطلاع‌رسانی
آماده باش کامل مدیریت شهری برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی معابر
دو دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد
پیام تبریک شهردار همدان به مناسبت روز مهندس
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب
منطقه یک شهرداری پیشتاز ساماندهی فیزیکی و ایجاد آرشیو الکترونیکی
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد
حضور مشاوران شهرداری در مدارس شهر
ایجاد شهرداری منطقه 5 منطبق با الگوهای کشوری باشد
تشکیل ستاد مقابله با کرونا در همدان
تبادلات گردشگری و فرهنگی همدان با خواهرخواندگی تبریز
درخشش تیم‌های فوتبال پایه شهرداری در لیگ مناطق کشور
آموزش‌ ایمنی به 20 هزار شهروند
تصویب خواهرخواندگی همدان با تبریز
خدوم‌بودن و شرافت در کار، شاخصه کارکنان شهرداري
بیانیه اعضای شورای اسلامی شهر همدان برای حضور حداکثری شهروندان در انتخابات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٣١ تعداد بازدیـد : ١۵٧ نسخه چاپی
 
 
 


"اردوهای خاطرات ماندگار" در شهر

روزنامه هگمتانه  : 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان گفت: شهرداری همدان پیشنهادی مبنی بر راه‌اندازی اردوهای راهیان نور در شهر با حضور راویان داده که می‌تواند بسیار مؤثر باشد و ما هم در این زمینه کمک می‌کنیم

 
 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان صبح دیروز در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان همدان، گفت: سرمایههای ارزشمندی از دفاع مقدس داریم که قادرند دنیا را تغییر دهند، این فرهنگ غنی خودباوری و خودسازی را به ما آموخت که با آن وارد میدان و پیروز شدیم به همین دلیل همه وظیفه داریم فرهنگ دفاع مقدس را پاس داریم و ترویج کنیم.

مصطفی آزادبخت با اشاره به اینکه امروز رسالت ما سنگینتر از دوران دفاع مقدس است، اظهار کرد: شهیدان در زمان جنگ خون دادند و با توجه به این گفته شهید بهشتی که کسانی که میخواهند پای ارزشها بمانند باید خون دل بخورند؛ ما نیز باید با تلاش شبانهروزی خود خون دل بخوریم تا ارزشها را حفظ کنیم.

آزادبخت با بیان اینکه امروز در جنگ تمام عیار روانی و اقتصادی دشمن هستیم ادامه داد: در این جنگ آنچه به داد ما خواهد رسید فرهنگ دفاع مقدس است در واقع دشمن به دنبال این است که مردم ایران را ناامید کند اما باید به او بفهمانیم موشکهای نقطه زن و توان نظامی ما ریشه در جنگ و دفاع مقدس دارد و اگر کوتاه میآمدیم فشارها نیز بیشتر میشد.

وی‌‌ راه مقاومت را ترویج فرهنگ دفاع مقدس و توجه به رهنمودهای رهبر انقلاب دانست و عنوان کرد: این روزها برخی با یکدیگر درگیر میشوند وگاهی نیروهای خودی را با دشمن اشتباه میگیریم اما باید مراقب باشیم سخنان و رفتار ما دستاویزی برای دشمن نشود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه از ابتکارها در حوزه بزرگداشت هفته دفاع مقدس استقبال میکنیم، اظهار کرد: مادران و همسران شهدا سراسر خاطره و تجربه هستند و با برگزاری برنامه خاطرهگویی مادران شهیدان میتوانیم از الگوهای تربیتی آنها نیز بهره ببریم و امسال باید برنامه های پررنگی در این خصوص برگزار شود.

وی با تأکید بر اینکه رسانهها مسائل دفاع مقدس را به صورت پررنگ ترویج کنند، خاطرنشان کرد: برنامه دستگاهها به گونهای برگزار شود که باهم تداخل پیدا نکند تا کیفیت برنامهها نیز پایین نیاید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان در پایان تصریح کرد: در برگزاری برنامههای گرامیداشت هفته دفاع مقدس از شهرداری انتظار ویژهای داریم ضمن اینکه شهرداری همدان پیشنهادی مبنی بر راهاندازی اردوهای راهیان نور در شهر با حضور راویان داده که میتواند بسیار مؤثر باشد و ما هم در این زمینه کمک میکنیم.

*ظفری: نیاز به بازبینی دوران دفاع مقدس داریم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس همدان نیز با اشاره به اینکه دفاع مقدس قرینه واقعه عاشوراست،گفت: نیاز به بازبینی دوران دفاع مقدس داریم و چارهای جز اینکه به «گفتمان دفاع مقدس» بازگردیم، نداریم.

سردار مهدی ظفری تصریح کرد: باتوجه به ترکیب مدیریتی استان شرایط رسیدن به هدف گذاریها در استان بیشتر از همه وقتها فراهم است و باید فرصتها را غنیمت بشماریم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و همین الان نیز خونی ریخته و فردی شهید میشود تا بتوانیم به راهمان ادامه دهیم، ادامه داد: شکی نیست که دفاع مقدس انبساط و قرینه عاشورا است به طوری که همه اتفاقاتی که در دوران دفاع مقدس افتاده در عاشورا نیز رخ داده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس همدان اظهار کرد: امروز حفظ، توسعه و جریان سازی ارزشهای جنگ یک تکلیف همگانی است در این صورت کسی نمیتواند این جریان را تخریب کند ضمن اینکه اقداماتی چون اردوهای راهیان نور یک امر و فرآیند ملی است و همه باید برای آن تلاش کنند.

ظفری با تأکید بر اینکه جنگ تک بعدی نیست و همه ابعاد آن را باید معرفی کنیم، خاطرنشان کرد: جنگ مانند یک فرش نفیس است و به جز رنگ و لعاب آن تاروپودهای زیادی دارد و اگر میخواهیم از جنگ بگوییم باید با نگاهی جدید به همه نقشها و ابعاد آن بپردازیم.

وی تصریح کرد: برنامههای هفته دفاع مقدس با حدود 39 برنامه متنوع و محوری اجرا میشود ضمن اینکه هم زمان با سالگرد شهادت سردار شهید حاج حسین همدانی همایش سراسری مجمع پیشکسوتان نیز در همدان برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس همدان بیان کرد: شرایط ایجاد سالنامه دفاع مقدس از اقدامات همه دستگاهها وجود دارد اما منوط بر این است که ادارات عملکرد خود را به صورت مستند ارائه دهند.

ظفری خاطرنشان کرد: استان همدان در نظر رهبر انقلاب و مسؤولان به عنوان یک قطب فرهنگی شناخته شده و شرایطی فراهم شده تا جهاد و نهضتی در این حوزه داشته باشیم.

*علیمحمدی: یک روز از هفته دفاع مقدس به مادران شهدا اختصاص داده شود

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری همدان نیز بیان کرد: برای تکریم فداکاری و ایثار مادران شهدا در دوران جنگ و معرفی روش تربیتی آنها به عنوان الگو، یک روز از هفته دفاع مقدس به مادران شهدا اختصاص داده شود.

ربیعه علیمحمدی با بیان اینکه امروز خانههای ما با توجه به هجمههای دشمن باید تبدیل به ستاد مقاومت شود، گفت: برای تجلیل از مادران و همسران شهدا، به عنوان سرداران پشت جبهه یک یادمان یا خیابانی با نام «مادر شهدا» تعیین و مشخص شود و از آنها تجلیل و قدردانی گردد.

*وجدی هویدا: آمادگی قصهگویی از کتابهای دفاع مقدس را داریم

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز اظهار کرد: شهرداری همدان برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس طرح "اردوهای خاطرات ماندگار"را اجرا خواهد کرد که بر اساس این طرح شهروندان از تمامی محلهها همچون امامزاده عبدالله، ورزشگاه شهدای قدس و...که یادآور خاطرات دوران دفاع مقدس هستند با حضور راویان و همکاری سایر دستگاهها، در قالب اردوهایی بازدید خواهند کرد.

روحالله وجدی هویدا با تأکید بر اینکه این اردوها سبب ترویج گفتمان دفاع مقدس میشود و نیز باعث میشود تا این مکانها فراموش نشوند ادامه داد: همچنین ما این آمادگی را داریم تا قصهگویی از کتابهای دفاع مقدس همچون" گلستان یازدهم" در شهر انجام شود و این کتابها به شهروندان معرفی شوند.

وی خاطرنشان کرد: از ظرفیتهای شورای اجتماعی محلات در 4 محله شهر همدان نیز میتوان برای هرچه بهتر برگزار کردن برنامههای هفته دفاع مقدس بهره گرفت.

*الوند: ساخت سه پویانمایی در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

کیوان الوند، معاون سیمای صداوسیمای مرکز همدان نیز عنوان کرد: مرکز صداوسیمای همدان در حال تهیه و ساخت سه پویانمایی در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٣١ تعداد بازدیـد : ١۵٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۳۷,۶۴۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان