پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸   |   Thu February 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
منطقه یک شهرداری پیشتاز ساماندهی فیزیکی و ایجاد آرشیو الکترونیکی
ایجاد شهرداری منطقه 5 منطبق با الگوهای کشوری باشد
حضور مشاوران شهرداری در مدارس شهر
تشکیل ستاد مقابله با کرونا در همدان
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب
دو دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد
پیام تبریک شهردار همدان به مناسبت روز مهندس
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد
جلوگیری از تشویش اذهان در کنار اطلاع‌رسانی
آماده باش کامل مدیریت شهری برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی معابر
     آخرین اخبار
توزیع رایگان بذر درخت افرا
همدان آب‌گرفتگی نداشت
بهبود بیش از 3 بیمار مشکوک به کرونا در همدان
وایتکس در دسترس‌ترین ماده برای گندزدایی
جلوگیری از تشویش اذهان در کنار اطلاع‌رسانی
آماده باش کامل مدیریت شهری برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی معابر
دو دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد
پیام تبریک شهردار همدان به مناسبت روز مهندس
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب
منطقه یک شهرداری پیشتاز ساماندهی فیزیکی و ایجاد آرشیو الکترونیکی
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد
حضور مشاوران شهرداری در مدارس شهر
ایجاد شهرداری منطقه 5 منطبق با الگوهای کشوری باشد
تشکیل ستاد مقابله با کرونا در همدان
تبادلات گردشگری و فرهنگی همدان با خواهرخواندگی تبریز
درخشش تیم‌های فوتبال پایه شهرداری در لیگ مناطق کشور
آموزش‌ ایمنی به 20 هزار شهروند
تصویب خواهرخواندگی همدان با تبریز
خدوم‌بودن و شرافت در کار، شاخصه کارکنان شهرداري
بیانیه اعضای شورای اسلامی شهر همدان برای حضور حداکثری شهروندان در انتخابات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٠٢ تعداد بازدیـد : ١٣٩ نسخه چاپی
 
 
 

در جشنواره شهید رجایی
معرفی 7 مدیر و 5 دستگاه اجرایی برتر همدان

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی گفت: همدان با داشتن تمام ظرفیت‌ها مستعد توسعه متوازن است.

 
 

جمشید انصاری ظهر پنجشنبه در بیستودومین جشنواره شهید رجایی، با بیان اینکه استان همدان با تاریخی کهن و دارا بودن همه ظرفیتها مستعد توسعه متوازن است، اظهار کرد: آشنایی با روحیات و منش شهید رجایی از بزرگترین و مهمترین دستاوردها در این هفته است.

وی با اشاره به ویژگیهای شهید رجایی تصریح کرد: سلامت نفس، جدا کردن حساب کار اداری و کار شخصی از هم، احساس مسؤولیت در برابر بیتالمال و مراقبت از آن از ویژگی مهم شهید رجایی است.

انصاری هفته دولت را فرصت مناسبی برای بیان مجموعه اقدامات دولت عنوان کرد و افزود: بیان خدمات و اقدامات برای منت گذاشتن نیست اما مردم باید بدانند چه زحماتی کشیده میشود.

انصاری با تأکید بر اینکه عدم اعتماد به مردم در مواردی همچون اخذ سوء پیشینه و عدم اعتیاد در جذب نیرو موجب بی اعتمادی مردم به دولت میشود، اظهار کرد: این نگاه از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشت که باید تغییر میکرد و تغییر نکرده است.

وی با بیان اینکه شهرداری وقتی مردم میخواهند 100 متر زمین بسازند مرحله به مرحله از آنها عدم خلافی میگیرد، گفت: این نوع نگاه به مردم در نظام اداری درست نیست و باید قوانین در این خصوص را تغییر دهیم؛ ما نباید تبصرهای برای دور زدن قانون بگذاریم و باید به مردم اعتماد کنیم.

انصاری گفت: در سال جاری 24 دستگاه کشور در 31 استان مورد ارزیابی قرار گرفت و در اسفندماه از مردم نظرسنجی صورت گرفت که هفته آینده دستگاههای برتر در کسب رضایتمندی مردمی در جشنواره معرفی میشوند.

*مردم فقط از 41 درصد دستگاهها راضی بودند، استانداران برای عملکرد بهتر آنها برنامهریزی کنند

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان کرد: مردم فقط از 41 درصد دستگاهها راضی بودند و در 59 درصد رضایتمندی پایین است که باید تلاش بیشتری بکنند و استانداران باید برای عملکرد بهتر آنها برنامهریزی کنند.

وی با بیان اینکه سال آینده ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی برای 50 دستگاه انجام میشود، ادامه داد: در اجرای جشنواره شهید رجایی دستاوردهای خوبی داشتیم و دستگاهها رقابتی در تحقق شاخصهای عمومی و اختصاصی داشتهاند و اثر خود را در بهبود خدمات به مردم داشته و خواهند داشت.

*شاهرخی: ایجاد بیش از یکهزار فرصت شغلی در سال جاری

استاندار همدان نیز اظهار کرد: امسال در شرایط خاصی به هفته دولت ورود میکنیم که دشمنان قسم خورده ایران و انقلاب اسلامی، عزم خود را جزم کردند که به گفته خود با محاسبه دقیق در 13 آبانماه و 22 بهمنماه، اثری از این دولت و نظام نباشد.

سید سعید شاهرخی با بیان اینکه ساز و کار دشمنان ایجاد نارضایتی حداکثری، فلج کردن نظام اقتصادی و تولید است، افزود: این امر با تدبیر و صلابت رهبر انقلاب، تدابیر دولت، همه قوا و نیروهای نظامی بینتیجه ماند؛ رکن اصلی پیروزی انقلاب اسلامی حضور آگاهانه مردم در لبیک به فرمان رهبر معظم مبنی بر استقامت و مقاومت در برابر گرانی و مشکلات  است.

شاهرخی ادامه داد: اما امروز نه تنها شرایط بر اساس شرایطی که آنها ترسیم کرده بودند، تغییر نکرده بلکه شاهد ثبات در کشور هستیم و در عرصه جهانی نیز با پایین آوردن پهپاد توسط سبزپوشان و متوقف کردن کشتی انگلیسی روحیه دشمن و همراهانش را در منطقه فروریخته ایم.

وی افزود: با صبر و استقامت نظام سربلند پیش میرود و دولت نیز با تدبیر امور را پیش میبرد که شرایط بهتر شود.

وی به فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با هیأت دولت اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر همکاری و همافزایی سه قوا تأکید داشتند و این مهم را در استان به عینه میبینیم.

*از یکهزار واحد تولیدی و صنعتی استان تاکنون هیچ واحد تولیدی به دلیل تحریمها و شرایط اقتصادی تعطیل نشده است

استاندار همدان در ادامه سخنانش تصریح کرد: از یکهزار واحد تولیدی و صنعتی استان تاکنون هیچ واحد تولیدی به دلیل تحریمها و شرایط اقتصادی تعطیل نشده است و در نظر داریم واحدهای تولیدی راکد شده از قبل را به کار برگردانیم.

شاهرخی عنوان کرد: ما در جنگ اقتصادی هستیم و نقش ما حمایت از تولید است؛ کاری واجبتر از این امر و حمایت از مردم نداریم، بارها گفتهام کار ساعت معینی ندارد و باید شبانه روزی کار و تلاش کنیم.

شاهرخی عدم توجه به حواشی و توجه به اولویتها را از دیگر نکات بیان شده در دیدار هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب برشمرد و گفت: این مهم در دستور کار ما خواهد بود.

استاندار همدان با اشاره به تدوین سند راهبردی سه ساله استان، گفت: در این سند تکلیف اشتغال برای همه دستگاهها روشن شده و طبق سند، سالیانه 20 هزار و برای سه سال60 هزار شغل تکلیف کردیم که فرصت شغلی برای جوانان ایجاد کنیم.

*پیشبینی 15 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژههای همدان

وی با تأکید بر اینکه از مجموع 20 هزار شغل در سال 98 تاکنون فرصت بیش از 8 هزار شغل ایجاد شده است، بیان کرد: برای تحقق پروژهها 15 هزار میلیارد تومان از محل منابع دولتی، تسهیلات بانکی و سرمایهگذاری بخش خصوصی، پیشبینی شده است.

*تلاش برای توسعه کشتهای گلخانهای به 210 هکتار در استان طی سه سال

وی با اشاره به برنامهها در بخش آب و کشاورزی، بیان کرد: در حوزه آب صرفهجویی10 درصدی و در بخش کشاورزی محدودسازی سد اما بالا بردن بهرهوری در برنامه است؛ ایجاد، نوسازی و توسعه آبیاری مکانیزه و توسعه کشتهای گلخانهای به 210 هکتار طی سه سال از دیگر برنامههاست.

وی تصریح کرد: در بخش راه بیش از 10 پروژه ملی در استان وجود دارد که به جد مورد توجه دولت قرار گرفته و وزیران به استان سفر میکنند که آوردههای خوبی برای استان دارد؛ در سفر اخیر وزیر صنعت سه پروژه مهم بازدید شد.

*شهرک مبتنی بر فناوریها در بیش از 50 هکتار زمین در حال انجام است

استاندار همدان به پروژه با اهمیت و اثربخش منطقه اقتصادی ویژه جهانآباد با 1100 هکتار اراضی آماده سرمایهگذاری، اشاره و بیان کرد: از معدود استانهایی هستیم که شهرک مبتنی بر فناوریها در بیش از 50 هکتار زمین در حال انجام است.

وی نرخ مشارکت اقتصادی استان را طبق اعلام مرکز آمار در بهار سال گذشته 42 درصد دانست و بیان کرد: این نرخ در سال جاری به 44 درصد رسیده و نشان از این دارد که مردم ما مشارکت جو هستند.

* حاجیبابایی: همدان استان اول از لحاظ هماهنگی، همراهی و کار برای توسعه استان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این مطلب که عزت نظام جمهوری اسلامی ایران در گرو مردمی بودن آن است، هرچه مردمی بودیم موفقتر بودیم و هرچه از مردم دور شدیم مشکل پیش آمد، اظهار کرد: مردمی بودن، عدالتمحوری چه از سوی دولت، قوه قضاییه، قوه مقننه و یا تمام نهادهاست؛ زیباترین جلوه است و دولت باید عصاره کارش عدالتمحوری باشد هیچ چیز به اندازه عدالت به دولت قوام نمیدهد.

حمیدرضا حاجیبابایی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر اینکه در عدالت ضعیف هستیم و باید عدالتمحوری کنیم، افزود: هر مسؤولی مردمی و ساده زیست است، مردم دوستش دارند؛ مردم به جناح سیاسی نگاه نمیکنند.

وی با اشاره به اینکه، همدان استان اول از لحاظ هماهنگی، همراهی و کار برای توسعه است، تصریح کرد: یکی از ملاکهای من برای استاندار همدان سلامتش بود و اگر امروز این همراهیها و همگامیها هست برای این است که مسؤولان و مردم دوست دارند همدان رشد کند.

حاجیبابایی یکی از مشکلات اساسی را موضوع بهرهوری در کشور دانست و اظهار کرد: 50 هزار معلم خرید خدمتی در آموزش و پرورش وجود دارد که این افراد نسبت به وضعیت خود اعتراض دارند و حق با اینهاست و ما حامی آنها هستیم؛ البته تأکید ما این است دانشگاه فرهنگیان حق ایجاد میکند.

وی با تأکید بر اینکه حقوق مکتسبه مردم را نمیشود از بین برد و باید پرداختها را عادلانه کنیم، افزود: نامه رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه یک فرد 10 سال قاضی و یا هیأت علمی است به او حقوق دادیم و حالا او را برگردانیم قبول نداریم و به مجلس هم بیاید رأی نمیآورد.

*خجسته: حجم بسیار زیاد مراجعات در خصوص بیعدالتیهای موجود در پرداخت حقوق و مزایا باعث نگرانی شدید است

دیگر نماینده مردم همدان در خانه ملت نیز با بیان این مطلب که ساختار و بخشبندیهای موجود در استخدام کارکنان دولت نیازمند خانه تکانی کلی است، گفت: وجود انواع مختلف کارمندی در دستگاه اجرایی مانند کارکنان رسمی، قراردادی، پیمانی، شرکتی و حجمی توجیه منطقی ندارد و باعث بالا رفتن بهرهوری کار در دستگاههای اجرایی نمیشود.

امیر خجسته، در ادامه افزود: از سویی به لحاظ روانی هم شرایطی در دستگاههای اجرایی به وجود آمده که هر چقدر نوع قرارداد کارکنان به سمت ثبات و رسمی شدن پیش میرود بهرهوری کار پایینتر میآید.

وی با طرح این سؤال که مگر میشود نوعی قرارداد ابداع شود که کارمند از هر گونه مزایا، اضافه کار و حق مأموریت و استفاده از امکانات رفاهی و طبقهبندی مشاغل محروم شود اما بار عملیاتی در سازمان را به دوش همین قشر محروم انداخت و ادعای عدالتگستری داشت؟ تصریح کرد: این موضوع و حجم بسیار زیاد مراجعات به ما نمایندگان در خصوص بیعدالتیهای موجود در پرداخت حقوق و مزایا و... در این شرایط سخت اقتصادی باعث نگرانی شدید است.

*پورمختار: شاهد ایجاد نهضتی از کارآفرینان و افراد برای خوداشتغالی در همدان هستیم

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان هم با بیان اینکه شاهد ایجاد نهضتی از کارآفرینان و افراد برای خوداشتغالی در همدان هستیم، گفت: مراجعات فراوانی به ویژه از سوی بانوان در حوزه خوداشتغالی داریم و افراد بسیاری انگیزه دارند حتی در منزل به کار و تولید بپردازند که نیازمند حمایت قویتر در این حوزه هستیم.

محمدعلی پورمختار اضافه کرد: در روستاها نیز مراجعان بسیاری خواستار دریافت امکانات و یا وام به ویژه وامهای قرضالحسنه و با سود پایین هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان هم اظهار کرد: از بین کل دستگاههای استان و بر اساس تقسیمبندی در پنج گروه، پنج دستگاه برتر در شاخصهای عمومی و اختصاصی انتخاب و در جشنواره معرفی میشوند.

اسکندر صیدایی با بیان اینکه در مجموع 14 دستگاه، در یک رصد چند ماهه و کار کارشناسی دقیق انتخاب شدند، اظهار کرد: امسال علاوه بر این دستگاهها، 7 مدیر استان که دارای خدمات ممتاز از حیث توسعهای، برنامهای، امنیتی، اجتماعی و عمرانی بودند نیز انتخاب شدند.

در پایان این مراسم اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان، شرکت آب و فاضلاب شهری استان، اداره کل بهزیستی استان، اداره کل آموزش فنی و حرفهای استان و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان به عنوان دستگاههای برتر در شاخصهای عمومی و اختصاصی معرفی شدند.

شرکت آب منطقهای استان، اداره کل امور مالیاتی استان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نیز در بخش دستگاههای برتر در رشد شاخصهای اختصاصی و اداره کل استاندارد استان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان و اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در بخش دستگاههای برتر در رشد شاخصهای عمومی انتخاب شدند.

اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اداره کل کمیته امداد امام(ره) استان، دستگاههای برتر در شاخص ویژه معرفی شدند.

رئیس کل دادگستری استان، فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان، مدیرکل اطلاعات استان، فرمانده انتظامی استان، معاون سیاسی امنیتی استاندار، معاون عمرانی استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان نیز  به عنوان برگزیدگان ممتاز استان معرفی شدند.

همچنین از ستاد اقامه نماز استان، اداره کل بهزیستی استان، شرکت توزیع برق، اداره کل حفاظت محیط زیست، شرکت آب و فاضلاب شهری استان، شرکت گاز استان و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان به عنوان دستگاههای همکار در ارزیابی تقدیر شد.

گفتنی است شهرداری، فرمانداری و سازمان برنامه و بودجه جزو ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی استان نبودند.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٠٢ تعداد بازدیـد : ١٣٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۳۷,۶۲۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان