چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١۶ تعداد بازدیـد : ٢١٧ نسخه چاپی
 
 
 


تمرکز همدان بر گردشگری زیارتی باشد

روزنامه هگمتانه  : 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حوزه گردشگری را برای منطقه‌3 کشور یک فرصت برشمرد و گفت: گردشگری مذهبی و تردد 5 میلیون زائر اربعین از غرب کشور امتیازی برجسته برای این منطقه است و باید تمرکز بر این موضوع باشد.

 
 

نشست تخصصی آمایشی منطقه 3 کشور با حضور استاندار همدان، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس امور استانهای سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونان اقتصادی استانداریها و مدیران اقتصادی استانهای منطقه 3 کشور شامل همدان، کرمانشاه، لرستان و ایلام به میزبانی استان همدان برگزار شد.

این نشست در تالار جلسات شهدای استانداری همدان و با هدف بررسی محورهای توسعه منطقهای در حوزه کشاورزی، صنعت و گردشگری برگزار شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست با بیان اینکه در زمینه توسعه منطقهای باید افزایش درآمد در اولویت باشد، گفت: باید میزان صادرات و واردات منطقه با 3 کشور عراق، لبنان و سوریه به 40 میلیون دلار برسد که رسیدن به این هدف نیازمند کار و تلاش و برنامهریزی است.

علی آقا محمدی با بیان اینکه حوزه گردشگری منطقهای یک فرصت است و یک نمونه آن گردشگری مذهبی است و همین میتواند بسیار تأثیر گذار باشد، از استاندار همدان به دلیل نگاه ویژه به توسعه استان تشکر کرد و گفت: در حال حاضر حجم تجارت این منطقه کمتر از 20 میلیارد دلار است که باید آن را به 40 میلیارد دلار رساند.

وی با اشاره به ویژگیهای برجسته گردشگری این منطقه اضافه کرد: در اربعین حسینی 5 میلیون گردشگر زیارتی در منطقه 3 حضور خواهند داشت که باید تمرکز بر این موضوع باشد چراکه اگر خدمات مناسبی به آنها ارائه شود در مراحل بعدی مقصد سفر خود را از این منطقه انتخاب خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه باید چند کار مهم در منطقه 3 کشور انجام شود، افزود: باید 4.7 تولید ناخالص ملی در این منطقه را به 7.4 برسانیم و تجارت خود را با کشورهای عراق و لبنان گسترش دهیم.

*شاهرخی: باید پروژههای عملیاتی برای توسعه منطقهای تعریف شود

استاندار همدان نیز در این نشست با بیان اینکه برای رسیدن به تولید ناخالص ملی 7.4 منطقه نیازمند برنامهریزی عملیاتی در حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعتی و استفاده از ظرفیتهای موجود در منطقه هستیم، گفت: باید پروژههای عملیاتی برای توسعه منطقهای تعریف شود تا روند توسعه در منطقه شتاب گیرد.

سید سعید شاهرخی با تأکید بر ظرفیت رسانهها برای معرفی ظرفیتهای منطقه بیان کرد: با همکاری صورت گرفته در چهار استان منطقه 3 سندهایی تنظیم شده که در بخشهای مختلف چراغ راه خواهند بود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه در استان همدان برای 3 سال آینده برنامه عملیاتی تعریف و در آن به تفکیک بخش و شهرستان تا حد توان پروژه تعریف شده است، گفت: در این 3 سال در هر شهرستان استان همدان اتفاقات مشخصی رخ خواهد داد.

*زادبوم: ظرفیت صادراتی 4 استان منطقه 3 باید به 7 میلیارد دلار برسد

سرپرست سازمان توسعه و تجارت کشور نیز با بیان اینکه سال گذشته استان کرمانشاه 2.5 میلیارد دلار، ایلام 706 میلیون دلار، همدان 115 میلیون دلار و لرستان 71 میلیون دلار در صادرات سهم داشتند، گفت: ظرفیت صادراتی 4 استان منطقه 3 که دو استان از آن یعنی ایلام و کرمانشاه مرزی هستند، مطلوب نیست.

حمید زادبوم با بیان اینکه به کشورهای همسایه 24 میلیارد دلار صادرات صورت میگیرد که سهم منطقه 3 بسیار کم است، گفت: باید حداقل سهم چهار استان از صادرات 30 درصد یعنی چیزی نزدیک به 7 میلیارد دلار باشد.

زادبوم با بیان اینکه سیاستهای اقتصاد مقاومتی بخشی از مشکلات را حل خواهد کرد، افزود: اگر در این زمینه کوتاهی کنیم مسؤولیم.

*مالمیر: تکمیل موزه منطقهای، ثبت تپه هگمتانه و غار علیصدر در فهرست آثار جهانی از برنامههای مهم میراث فرهنگی استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان هم گفت: 49 طرح در حوزه سرمایهگذاری گردشگری استان در حال اجرا است که ما را به اهداف پیشبینی شده برای هفت هزار تخت پذیرایی میرساند.

علی مالمیر درباره توسعه گردشگری منطقه غرب کشور گفت: طاق بستان تنها اثر ثبت شده جهانی در منطقه 3 کشور است که باید برای افزایش این آثار تلاش کرد.

وی با اشاره به ظرفیتهای ارزشمند تاریخی بسیار که در بین چهار استان ایلام، کرمانشاه، لرستان و همدان وجود دارد گفت: برنامهریزی مدونی برای توسعه گردشگری جهانی باید انجام شود.

مالمیر گفت: غار علیصدر و تپه هگمتانه در همدان میتواند با تکمیل زیرساختها گردشگران زیادی را در غرب کشور جذب کند.

وی خاطرنشان کرد: 6 درصد جمعیت استان همدان را هنرمندان صنایع دستی تشکیل میدهند که مبل و منبت ملایر و تویسرکان و شهر جهانی سفال نمونههای بارز و موفق صنایع دستی هستند.

وی گفت: 20 روستای هدف گردشگری از ظرفیتهای دیگر استان همدان است و چهار هزار تخت برای پذیرش گردشگر داریم و برای رسیدن به آمار هفت هزار تخت در این حوزه تلاش میکنیم.

مالمیر ماندگاری گردش، تکمیل موزه منطقهای و ثبت تپه هگمتانه و غار علیصدر در فهرست آثار جهانی را از برنامه مهم میراث فرهنگی این استان عنوان کرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١۶ تعداد بازدیـد : ٢١٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۳۲۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان