پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸   |   Thu February 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
منطقه یک شهرداری پیشتاز ساماندهی فیزیکی و ایجاد آرشیو الکترونیکی
ایجاد شهرداری منطقه 5 منطبق با الگوهای کشوری باشد
حضور مشاوران شهرداری در مدارس شهر
تشکیل ستاد مقابله با کرونا در همدان
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب
دو دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد
پیام تبریک شهردار همدان به مناسبت روز مهندس
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد
جلوگیری از تشویش اذهان در کنار اطلاع‌رسانی
آماده باش کامل مدیریت شهری برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی معابر
     آخرین اخبار
توزیع رایگان بذر درخت افرا
همدان آب‌گرفتگی نداشت
بهبود بیش از 3 بیمار مشکوک به کرونا در همدان
وایتکس در دسترس‌ترین ماده برای گندزدایی
جلوگیری از تشویش اذهان در کنار اطلاع‌رسانی
آماده باش کامل مدیریت شهری برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی معابر
دو دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد
پیام تبریک شهردار همدان به مناسبت روز مهندس
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب
منطقه یک شهرداری پیشتاز ساماندهی فیزیکی و ایجاد آرشیو الکترونیکی
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد
حضور مشاوران شهرداری در مدارس شهر
ایجاد شهرداری منطقه 5 منطبق با الگوهای کشوری باشد
تشکیل ستاد مقابله با کرونا در همدان
تبادلات گردشگری و فرهنگی همدان با خواهرخواندگی تبریز
درخشش تیم‌های فوتبال پایه شهرداری در لیگ مناطق کشور
آموزش‌ ایمنی به 20 هزار شهروند
تصویب خواهرخواندگی همدان با تبریز
خدوم‌بودن و شرافت در کار، شاخصه کارکنان شهرداري
بیانیه اعضای شورای اسلامی شهر همدان برای حضور حداکثری شهروندان در انتخابات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١۶ تعداد بازدیـد : ٢٩۶ نسخه چاپی
 
 
 


هر سال یک یا چند پروژه شاخص و تأثیر گذار

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
مدیر منطقه دو شهرداری همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را به خدمتگزاران مردم تبریک گفت و تأکید کرد: منطقه 2 شهرداری با اجرای پروژه‌های عمرانی فعال، نگاه توسعه محور به آبادانی شهر دارد.

 
 

به نقل از روابط عمومی منطقه 2 شهرداری، حامد جلیلوند با اشاره به شعار سال مبنی بر "رونق تولید " که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است یاد آور شد: از بدو قبول مسؤولیت شهرداری منطقه دو خیز مناسبی برای تحول در خدمات شهری برداشته ایم که تحقق توفیق در این مهم جز با راهنمایی عباس صوفی شهردار و همفکری اعضای شورای اسلامی شهر همدان ممکن نبود، باوجود رکود بازار ساخت و ساز و کمبود نقدینگی، منطقه 2 شهرداری همچنان با اولویت بندی پروژهها و برنامهریزی انجام گرفته با قوت به دنبال خدمات رسانی و تأمین رفاه حال شهروندان است.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه دو پروژههای متعددی را برای رفاه حال شهروندان منطقه در دست اقدام دارد، اظهار کرد: اجرای پروژههای متعدد نیازمند بودجه و اعتبارات لازم است و تا هنگامی که اعتبارات مورد نیاز تأمین نشود نمیتوان عملیات اجرایی را آغاز کرد.

وی افزود: شهرداری منطقه دو خود را موظف به پاسخگویی و تأمین نیازها و رضایتمندی شهروندان میداند و در راستای تأمین خواستههای شهروندان تمام تلاش خود را معطوف کرده است که با توجه به ارزیابی عملکردها میتوان گفت وضعیت عمرانی مطلوبی با شتاب بیشتر نسبت به سالهای قبل در این منطقه شاهد هستیم.

مدیر منطقه دو با اشاره به فعالیتهای مهم جاری مجموعه خود ابراز داشت: آنچه روزی به عنوان رویا در اذهان و خواست شهروندان همدانی تداعی شده بود امروز با عزم و اراده جدی شورای اسلامی شهر و شهردار همدان و مجموعه شهرداری به واقعیت تبدیل خواهد شد.

جلیلوند به پروژههای در دست اقدام اشاره کرد و گفت: باغ گلها از پروژههای مهم این منطقه است که یکی از پارکهای تخصصی در دست اقدام است که باغی بزرگ در قالب پارک محلهای محسوب میشود و از این نظر که همدان به عنوان شهر اطلسیها مشهور است باغ گلها احیای همدان به عنوان شهر اطلسیهاست که البته باغی محصور و آموزشی است تا ضمن برگزاری نمایشگاههای هفتگی گل و گیاه امکان مراقبت از گلها فراهم میشود که انشاءالله در آینده نزدیک قابل بهره برداری است.

وی هدایت آبهای سطحی بلوار مطهری را از دیگر پروژههای مهم منطقه دو دانست و افزود: با هدف جمع آوری و هدایت آبهای سطحی و پیشگیری از مشکلات آبگرفتگی در زمان بارش طرح لوله گذاری و دفع آبهای سطحی در حال اجراست.

وی اعتبار عمرانی این پروژه را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و خاطرنشان کرد: 2 هزار و 500 متر لوله گذاری در خیابانهای اطراف میدان رسالت و بلوار چمران در حال انجام است که از طریق آن آبهای سطحی به سمت رودخانه پشت پمپ بنزین فروغ هدایت میشود.

مدیر منطقه دو در ادامه از آغاز اجرای عملیاتی طرح عمرانی پیادهروسازی بصورت گسترده در سطح منطقه خبر داد و افزود: پیادهروهای استاندارد که قابلیت پیاده روی مطمئن برای شهروندان را داشته باشند میتواند باعث ایجاد بسیاری از تعاملات مثبت بین شهروندان شود از آنجایی که تأمین امنیت شهروندان هنگام عبور و مرور از معابر یکی از مهمترین وظایف شهرداریها محسوب میشود در راستای بهسازی و استاندارد سازی پیاده روها در حفظ امنیت و آرامش شهروندان علی الخصوص معلولان، جانبازان، سالمندان و نابینایان تلاش میشود و به همین دلیل بازسازی و ساخت پیاده روها از جمله فعالیتهای مستمر در دستور کار شهرداری منطقه 2 است.

وی وسعت پیاده رو سازی را 20000 مترمربع با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: پیاده رو سازی خیابان گلزار، بلوار عباس دوران، بلوار صدر، بلوار رنجبران، خیابان فرهنگ و.... از جمله پروژههایی است که عملیات عمرانی در قالب خاکبرداری، زیرسازی، جدولگذاری، مناسب سازی فضای باغچههای طول پیاده رو و نصب جالیز جدید اجرا میشود.

مدیر شهرداری منطقه دو در ادامه ضمن بیان پیشرفت چشمگیر پروژههای عمرانی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین انتظارات شهروندان تسطیح و آسفالت معابر عمومی در سطح منطقه بود که تا کنون بخش عمدهای بحمدالله با تلاش همکاران بصورت شبانه روزی انجام شده و هنوز ادامه دارد.

جلیلوند از اجرای عملیات آسفالتریزی و لکه گیری بیش از13000 تن در سطح منطقه 2 خبر داد و افزود: با توجه به وضعیت نا مناسب قسمتهایی از آسفالت کوچهها و خیابانها سطح منطقه، اجرای عملیات روکش آسفالت معابر به صورت ویژه در سطح منطقه 2 در حال انجام است.

وی افزود: شهروندان در مراجعه به شهرداری درخواست انجام ترمیم ولکه گیری آسفالت کوچهها و معابر شهری منطقه را دارند که در این خصوص واحد فنی مهندسی این منطقه بصورت مداوم اجرای آسفالت توسط فینیشر و اکیپ دستی را در دستور کار دارد که طبق بازدید کارشناسان فنی مهندسی منطقه اولویت بندی لازم جهت آسفالتریزی صورت میگیرد و در این راستا حجم بسیار زیادی آسفالت در معابر اصلی و فرعی از جمله کوچه مشکی، کوچههای رفاه،تعاون و خیابان نوژه در کوی شهید بهشتی، بلوار مدنی، 18 متری میلاد، بلوار مطهری و... پخش و اجرا شده است.

جلیلوند هدف از این اقدامات را بهسازی و زیبا سازی محیط، بهبود تردد خودروها، ایمنی تردد و رسیدن به استانداردهای مطلوب شهری دانست و گفت: منطقه 2شهرداری با جدیت مسؤولان اجرایی با همکاری سازمان عمران با اقداماتی بی سابقه و با حجم عملیاتی بالا توانسته است خدمات شایستهای در 5 ماهه اول سال جاری در بخش آسفالت به شهروندان ارائه کند و امیدواریم باپیگیری ویژه بتوانیم خدمات ارزندهای را جهت رفاه شهروندان به سرانجام برسانیم.

وی از عملیات گسترده پیاده رو سازی جدولگذاری و ایجاد نهری در سطح منطقه خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت نگاه به مسائل عمرانی شهر و مدیریت شهری سطح این منطقه با هدف ساماندهی معابر و همچنین زیبا سازی فضای شهری و مناسب سازی جداول خیابانهای سطح منطقه این پروژه در دستور کار قرار داده شد.

وی با اعلام اینکه این اقدامات باعث تحولات ساختاری مثبتی خواهد شد افزود: در همین راستا بیش از 8 هزار و 500 متر طول عملیات جدولگذاری با اعتباری بالغ بر10 میلیارد ریال را در سطح منطقه شاهد هستیم که از جمله پروژهها میتوان به جدولگذاری و ایجاد خیابان ارغوان در کوی شهید بهشتی، خیابان ذولفقار، خیابان بوعلی و... اشاره کرد که شاهد اجرای عملیات عمرانی هستیم.

مدیر منطقه دو ظرفیت پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ را 531 خودرو عنوان کرد و افزود: این پروژه در 8 طبقه در حال احداث است که با تلاش همکاران در شهرداری در پی آن هستیم که در کوتاهترین زمان به بهره برداری برسانیم.

وی همچنین از ساخت بوستان برای کودکان کم توان جسمی و ذهنی در منطقه دو خبر داد و افزود: در نظر داریم احداث بوستانها بصورت موضوعی باشد،در همین راستا 10 هزار مترمربع زمین در جاده فقیره با کاربری فضای سبز در نظر گرفته شده که تصمیم بر آن است یک بوستان مناسب مختص کودکان کم توان ذهنی و جسمی بسازیم و یک کار بی نظیر محسوب میشود. کارهای مطالعاتی پروژه انجام شده و در حال حل کردن مشکل معارض دار بودن زمین هستیم.

وی افزود: این بوستان دارای نقشه بسیار جالبی است و در عین ساده بودن کاملا برای کودکان کم توان جسمی و ذهنی مناسب است. برای این بوستان سایتی تعریف شده تا کودکان کم توان در کنار کودکان سالم به راحتی بازی کنند. این بوستان همسطح و بدن پستی و بلندی و کاملا امن برای کودکان با شرایط خاص است.

وی در ادامه به برخی از پروژههای اجرا شده اشاره کرد: ساخت پارک محلهای کوی محمدیه جدولگذاری، پیاده روسازی، حفر چاه و لایروبی قنوات، احداث کانال و هدایت آبهای سطحی و زیر سازی معابر، اصلاح هندسی، تهیه و اجرای شبکه آبیاری مکانیزه جهت فضای سبز منطقه، خرید و نصب وسایل بازی کودکان و اجرای نصب کفپوش گرانولی جهت ایمن سازی محوطه بازی کودکان در پارکهای سطح منطقه، احداث پارکهای جدید، بازسازی پارکهای سطح منطقه، اجرای روشنایی پارکهای سطح منطقه، پیاده راه سازی، تجهیز بازسازی پلهای عابر پیاده از جمله پروژههایی است که به اتمام رسیده اند.

جلیلوند از آماده سازی و انتشار , و توزیع فیش عوارض نوسازی به منظور اجرای قانون نوسازی و عمران شهری در این منطقه خبرداد و افزود: بخش قابل توجهی از فعالیتهای عمرانی، اجتماعی، ترافیکی و خدماتی شهر از طریق دریافت این عوارض به وسیله شهروندان محترم انجام میگیرد که امید است با همکاری و همیاری شهروندان این منطقه در پرداخت به موقع عوارض نوسازی، ضمن برخورداری از 30 درصد تخفیف پرداخت اینترنتی در عوارض مذکور، شاهد رونق فعالیتهای شهرداری در توسعه و آبادانی شهر باشیم.

وی تصریح کرد: روزانه به طور متوسط یکصد تن زباله از سطح منطقه جمع آوری و حمل میگردد که طی شش ماه به میزان تقریبی 100/17 تن جمع آوری و به محل دفن بهداشتی حمل گردیده است.

وی نقش مشارکت عمومی شهروندان را در اجرایی شدن اهداف منجر به خدمت بی بدیل دانست و افزود: به موازات عملیات عمرانی در سطح منطقه به فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی هم توجه ویژهای هست و در این راستا چند مورد جلسه با شوراهای اجتماعی محلات برگزار و جشنهای محلی و مسابقات خانوادگی تا قبل از شروع محرم برنامهریزی و اجرایی شد.

مدیر منطقه دو اذعان داشت: مشارکت جویی مردم منطقه دو شایسته تقدیر و احترام است که تمام تلاش همکارانم در اداره منطقه دو معطوف به مهیا کردن زمینه زندگی ایده آل شهری برای شهروندان خوب همدانی است.

وی در ادامه به جشنواره شهروندان برگزیده همدان هم گریزی زد و با تقدیر از عوامل اجرایی این جشنواره گفت: نقش سیاستهای تشویقی در فرهنگسازی بلامنازع است و چنین جشنوارههایی در دراز مدت ثمربخش خواهند بود.

وی در پایان افزود: شهرداری منطقه دو در اجرای مراسم ملی و مذهبی و برنامههای فرهنگی از جمله: برگزاری دعای عرفه، ایام فاطمیه، ایام نوروز، بزرگداشت ارتحال امام خمینی ( ره ) و ایام شعبانیه، آذین بندی نماز عید فطر و فعالیتهای دیگر به میزان قابل توجهی حضور داشته و بویژه با نهادها، افراد و گروههای مختلف در این زمینهها مشارکت داشته است ودیگر فعالیتهای این حوزه تهیه و ارسال خبر و گزارشهای خبری، تعامل با رسانهها در موارد متعدد، تهیه و آرشیو فیلم و صدا، عکس از اخبار منعکسشده، بهره گیری از فناوریهای آی تی در جهت پیشبرد فعالیتهای این واحد و... در زمره اقدامات منطقه 2 شهرداری بوده که قابل اشاره است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١۶ تعداد بازدیـد : ٢٩۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۳۷,۵۷۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان