پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸   |   Thu September 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
     آخرین اخبار
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
همت مدیریت‌ شهری برای رفع مشکلات ایمنی بازار
افزایش20 تا30 درصدی نرخ سرویس مدارس
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
خدمات رسانی به زائران اربعین در همدان، مرز خسروی و کربلا
مدل 98 فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
کاهش 15 درصدی تصادفات فوتی با اقدامات شهرداری همدان
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
همدان آماده مهمترین رویداد فوتبالی
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
لیگ فوتبال محلات به مرحله حذفی رسید
هیأت رئیسه شورای شهر همدان انتخاب شدند
مرکز 137گامی برای ایجاد میز خدمت الکترونیکی
استقبال گسترده شهروندان از پویش "عزاداری پاک"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١۶ تعداد بازدیـد : ١٢٠ نسخه چاپی
 
 
 


مهلت یک ماهه برای نصب دوربین‌ اتوبوس‌های شهری در همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان ضمن تأکید بر فرهنگ سازی بین شهروندان برای استفاده از کارت‌های شهروندی کرایه اتوبوس‌رانی، گفت: یک ماه فرصت زمانی برای نصب دوربین‌های نظارتی در اتوبوس‌های شهری تعیین می‌شود.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی فتحی در کمیسیون خدمات شهری شورا، اظهار کرد: طرح واگذاری خطوط اتوبوس به بخش خصوصی میبایست مجدداً مورد بازبینی و کارشناسی قرار گیرد تا در نهایت با خدماترسانی بهتر به شهروندان و ایجاد رضایتمندی بیشتر آنان، همراه باشد.

وی در ادامه با توجه به بررسی برنامههای استقبال از مهر، بیان کرد: در ماده 18 و ثبتنام از سرویس مدارس تأکید بر رعایت ظرفیت سرویسها شود تا از بروز تخلف در این زمینه جلوگیری شود.

فتحی افزود: شهرداری باید در راستای طرح استقبال از مهر و ارائه خدمات به مدارس در طول سال، اقدامات انجام شده را مستندسازی کند و در قالب تفاهمنامه به صورت تهاتر با آموزشوپرورش انجام دهد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: رفع معایب و نواقص شهری بهمنظور کاهش حجم کارها و افزایش کارایی، صرفاً به طرحهای استقبال از مهر یا نوروز، محدود نشود.

* گردان: افزایش کرایههای نقدی عاملی برای تشویق شهروندان باشد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در خصوص سرویس مدارس بیان کرد: سال گذشته یکهزار و 500 سرویس مدرسه تحت نظارت سازمان مدیریت حملونقل بار و مسافر شهرداری بود؛ اما 3 هزار و 500 سرویس خدمات ارائه میکردند که امسال باید سرویسهای تحت نظارت را به 2 هزار سرویس برسانیم.

کامران گردان در خصوص افزایش دریافت کرایه نقدی اتوبوس از شهروندان، عنوان کرد: نباید این موضوع منجر به افزایش تخلف از سوی رانندگان اتوبوسها شود؛ بلکه باید عاملی به منظور ترغیب شهروندان به تهیه کارت بلیت الکترونیکی شود.

* عسگریان: ارزیابی محاسن و معایب واگذاری اتوبوسرانی به بخش خصوصی

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: باید محاسن و معایب واگذاری اتوبوسرانی به بخش خصوصی را ارزیابی کنیم؛ بلاتکلیفی بخش خصوصی نیز زیبنده مردم نیست.

سید مسعود عسگریان با تأکید بر اینکه صرفاً با نگاه اقتصادی در این زمینه تصمیم نگیریم، ادامه داد: باید ارزیابی کنیم که آیا واگذاری به بخش خصوصی موجب افزایش سطح ارائه خدمات و رضایتمندی شهروندان میشود و اگر صرف برداشتن باری از دوش شهرداری باشد، در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

وی همچنین تأکید کرد: اگر ما اعتقاد به مدیریت بخش خصوصی داریم و دارای توجیه اقتصادی است، باید در اجرای قوانین برونسپاری با نظارت کامل، این واگذاری انجام شود؛ در غیر این صورت، چنانچه سطح خدماتدهی به شهروندان با این شیوه، کاهش یابد، برونسپاری را انجام دهیم.

عسگریان افزود: در مجموع از شهرداری همدان انتظار میرود با ارزیابی عملکرد بخش خصوصی فعلی و مطالعات جامع، پیرامون واگذاری اتوبوسهای واحد شهری به بخش خصوصی، اقدام کند.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان همچنین با اشاره به سرویس مدارس نیز یادآور شد: باید سال به سال سرویس مدارس منظمتر و قانونمدارتر شوند؛ گاه شاهد هستیم خودروهای از رده خارج با بیش از تعداد ظرفیت در سرویس مدارس فعالیت دارند؛ زیرا حفاظت از جان انسانها اولویت نخست هر مسؤولی است.

* علیضمیر:  ارائه خدمات رایگان اتوبوسهای درونشهری در روز اول مهر

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز با بیان اینکه هر ساله ستاد استقبال از مهر در شهرداری تشکیل میشود، گفت: برای تمام بخشهای مرتبط، دستورالعمل تعریف شده و اقدامات از 25 شهریورماه آغاز و تا 4 مهرماه ادامه خواهد داشت.

وحید علیضمیر با اشاره به انجام نقاشی دیوار مدارس و زیباسازی مدارس، افزود: امسال 12 مدرسه از 4 منطقه در نواحی یک و دو آموزشوپرورش به منظور انجام این اقدامات به عنوان آزمونه انتخاب شده و رنگآمیزی از امروز شنبه، آغاز میشود.

وی ادامه داد: پاکسازی معابر منتهی به مدارس در روز اول مهر و روز شکوفهها و انتخاب یک مدرسه در هر منطقه به منظور نواختن زنگ مهر با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و مسؤولان شهری از دیگر اقدامات در این راستاست.

علیضمیر همچنین با اشاره به همزمانی آغاز مهر ماه با هفته دفاع مقدس، ادامه داد: اقداماتی از جمله نصب بنرهای اطلاعرسانی و تبریک در این زمینه در دستور کار است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان با اشاره به عدم صدور مجوز حفاری به مناسبت آغاز مهرماه و بازگشایی مدرسهها، یادآور شد: امسال نیز همچون سالهای گذشته اهدای گلدان به دانشآموزان در مدارس منتخب را در دستور کار داریم.

علیضمیر با اشاره به اقدامات خوب ترافیکی با توجه به بازگشایی مدارس اظهار کرد: ارائه خدمات رایگان اتوبوسهای درونشهری در روز اول مهر و افزایش تعداد ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در شهر از دیگر اقدامات است.

وی با بیان اینکه تأکید بر نظارت کامل بر ساماندهی سرویس مدارس در دستور کار است، گفت: پایش مدرسهها در راستای حوزه مدیریت بحران همچون سال گذشته انجام میشود؛ سال گذشته این اقدام در 20 مدرسه با جمعیت 300 دانشآموز انجام شد و امسال نیز انجام پایش 20 مدرسه در دستور کار است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان بیان کرد: با توجه به روز آتشنشانی در روز هفتم مهرماه برنامههای مرتبط با آموزش شهروندی و حضور در مدارس پیشبینی شده است؛ توزیع اقلام فرهنگی نیز در هفته اول مهرماه انجام خواهد شد.

علی ضمیر با اشاره به ایجاد بازارچههای ارائه نوشتافزارهای ایرانی اسلامی، افزود: در این خصوص در حوزه نمایشگاهی مگر با مجوز اصناف، مجوز نداریم.

* صباغی: تجهیزات ایمنی ترافیکی در مدارس شهر دیده شده است

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تأمین ایمنی مدارس با توجه به آغاز فصل بازگشایی مدارس، یادآور شد: 487 مدرسه دولتی و غیردولتی در شهر فعال است.

احسان صباغی با تأکید بر اینکه اکنون هیچ مدرسهای در شهر نداریم که حداقل تجهیزات ایمنی ترافیکی را نداشته باشد، اظهار کرد: امسال تمام مدارس شهر را به صورت آماری با وزندهی امتیاز دادیم و مدارس پرحادثه مشخص شدند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه 5 ساله ایمنی مدارس نباید مدرسه فاقد حداکثر موارد ایمنی داشته باشیم، گفت: از 130 مدرسه احصا شده موارد ایمنی 110 مدرسه انجام شده و تعداد باقی مانده نیز تا هفته آینده انجام خواهد شد.

* پوروخشوری: افزودن 30 دستگاه اتوبوس دیگر به بخش خصوصی

رئیس سازمان مدیریت حملونقل بار و مسافر شهرداری همدان نیز در خصوص واگذاری اتوبوسرانی به بخش خصوصی، اظهار کرد: هیأت دولت سال 88 واگذاری ناوگان حمل و نقل به بخش خصوصی را مطرح کرد که در آن زمان در همدان 50 درصد را به بخش خصوصی واگذار کردیم.

محمد پوروخشوری با اشاره به عدم پرداخت یارانه از سوی دولت از سال 94 به این سازمان، بیان کرد: به مردم دوسوم یارانه میدهیم؛ ماهانه 1.5 میلیارد تومان هزینه حمل و نقل بار و مسافر است که بیشتر آن در بخش اتوبوسرانی است.

وی با بیان اینکه 19 خط خصوصی اتوبوسرانی در شهر داریم که هر 4 ماه به صورت چرخشی در خطوط مختلف فعالیت دارند، عنوان کرد: در صورتی که 30 دستگاه دیگر به بخش خصوصی واگذار شود این خطوط نیز به صورت چرخشی خواهند بود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١۶ تعداد بازدیـد : ١٢٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۲۷,۱۲۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان