چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢۵ تعداد بازدیـد : ٢۶۵ نسخه چاپی
 
 
 


از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
نشست خبری همایش جهانی راه ابریشم با حضور معاون عمرانی استاندار، رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و خبرنگاران همدان روز گذشته در مرکز همایش‌های قرآنی و بین المللی همدان برگزار شد.

 
 

 این همایش یکم تا هفتم مهرماه امسال به میزبانی همدان برگزار خواهد شد که میتواند در معرفی و تبیین ظرفیتهای گردشگری شهر همدان راهگشا باشد که طبق گفته برگزارکنندگان این همایش، پیگیری ثبت جهانی یکی از آثار فاخر همدان از اولویتهای برگزاری این همایش بی المللی است.

* عراقی: وزیر علوم در همایش راه ابریشم در همدان حضور خواهد داشت

معاون امور عمرانی استاندار همدان در این نشست اظهار کرد: معرفی و تبیین ظرفیتهای بی بدیل همدان در عرصه گردشگری طی سالهای اخیر مورد توجه مسؤولان استان قرار گرفته است که در همین رابطه و در ادامه برگزاری همایشهای بین المللی همدان 2018 و سازمان جهانی گردشگری، برگزاری همایش جهانی راه ابریشم از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان پیشنهاد و با موافقت استاندار همدان پیگیری شد که در نتیجه آن میزبانی این همایش به همدان واگذار شد.

محمودرضا عراقی بیان کرد: این همایش از یکم تا هفتم مهرماه در همدان برگزار میشود و تاکنون حضور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این همایش قطعی شده است و برای حضور سایر شخصیتها در حال رایزنی هستیم.

وی با اشاره به اینکه پنلهای مختلفی برای معرفی همدان در این همایش پیشبینی شده است، گفت: نمایندگان 16 کشور حوزه راه ابریشم از جمله رئیس یونسکو و اعضای ثبت جهانی این سازمان برای حضور در همایش به همدان سفر میکنند و این موضوع در معرفی ظرفیتهای جهانی همدان مؤثر خواهد بود و جا دارد از زحمات و تلاشهای ارزنده رسانههای استان در همایشهای بین المللی گذشته تشکر کنم و برای پوشش خبری مناسب این همایش نیز از رسانههای استان درخواست دارم، همدان را در سطوح کشوری و جهانی مطرح کنند.

* گردان: تهیه بلیت و جابجایی میهمانان همایش از سوی یونسکو تأمین شده است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست بیان کرد: معتقدیم توسعه همدان نیازمند توجه به گردشگری است و به همین دلیل برگزاری همایشهای بین المللی را گامی مهم در این زمینه میدانیم که به همین خاطر پیشنهاد برگزاری این همایش از سوی آقای بادامی نجات نایب رئیس شورای اسلامی شهر مطرح شد که با موافقت اعضای شورا اعتبار لازم برای برگزاری آن نیز تخصیص یافت و امیدواریم بتوانیم از ظرفیتهای خوب این همایش بهترین بهره را ببریم.

کامران گردان با اشاره به اینکه بایستی بستر جذب گردشگران و سرمایهگذاران داخلی و خارجی را برای توسعه همدان فراهم کنیم، گفت: سیاستهای شورا در سالهای اخیر به ویژه دوره پنجم ایجاد زیرساختهای گردشگری است و به همین منظور بستههای تشویقی نیز برای مشارکت سرمایهگذاران نظیر رایگان کردن عوارض ساخت هتل در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه به اعتبارات اختصاص یافته به این نشست اشاره کرد و گفت: بابت اقامت و پذیرایی از میهمانان همایش، بودجهای را در نظر گرفته ایم که تهیه بلیت و جابجایی میهمانان همایش از سوی یونسکو تأمین شده است و علاوه بر آن استاندار نیز قول همکاری در بخش تأمین منابع مالی را داده است.

* صوفی: حضور 16 کشور عضو مسیر جاده ابریشم در همدان

شهردار همدان نیز در ادامه این نشست خبری اظهار کرد: این همایش در هفته نخست مهرماه و با حضور 16 کشور عضو مسیر جاده ابریشم و به میزبانی همدان برگزار خواهد شد که باید از تمامی ظرفیتهای موجود برای معرفی همدان و بهره مندی از حوزه گردشگری نهایت بهره را داشته باشیم.

عباس صوفی گفت: با توجه به حضور ارکان اصلی یونسکو در همدان که در کشور کمنظیر است، به دنبال آن هستیم که این همایش فرصتی برای شهرمان باشد تا از طریق برگزاری آن ظرفیتهای گردشگری را تبیین و معرفی کنیم تا شاهد توسعه همه جانبه همدان باشیم.

وی با تأکید بر اینکه باید از هر فرصتی برای معرفی همدان استفاده کرد، گفت: وفاق و همدلی خوبی برای برگزاری همایش راه ابریشم بین شورای اسلامی شهر، شهرداری و مسؤولان استان وجود دارد که اطلاع رسانی گسترده همایش مهمترین برنامه کمیته اجرایی است و انتظار دارم رسانههای استان با اطلاع رسانی مناسب، به موقع و اثرگذار خود از این همایش، ظرفیتهای همدان را به درستی منعکس کنند.

عباس صوفی در ادامه با اشاره به اینکه 90 میهمان در این مراسم در همدان حضور پیدا خواهند کرد، گفت: در حاشیه این نشست به دنبال آن هستیم که یکی از آثار تاریخی همدان را برای ثبت جهانی معرفی کنیم تا شروعی باشد برای بهره مندی از ظرفیتهای بین المللی در جهت تأمین منافع و توسعه اقتصادی و فرهنگی همدان.

* مالمیر: دولت در تعریف محور گردشگری غرب کشور، نگاه ویژهای به استان همدان دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان نیز در این نشست گفت: مایه مسرت است که بعد از برگزاری دو همایش بین المللی در سال گذشته، میزبان همایش جاده ابریشم در همدان باشیم چرا که این برنامه یک همایش تخصصی در راستای معرفی همدان خواهد بود.

علی مالمیر افزود: در گذشته اتفاقات مثبتی برای معرفی همدان صورت گرفته است و همین موضوع باعث شده دولت و به ویژه وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تعریف محور گردشگری غرب کشور نگاه ویژهای به استان همدان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه این رویداد تخصصی بزرگ با یک تیم منسجم در همدان برگزار میشود، گفت: خوشبختانه با توجه به تجربه سالهای اخیر از لحاظ نیروی انسانی ظرفیت خوبی برای برگزاری این رویداد در همدان وجود دارد و این همایش ششمین نشست کمیته تخصصی راه ابریشم خواهد بود که در برگزاری آن محورهای متفاوتی در پنلهای تخصصی را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: سیاستهای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر اثر رویدادهای بینالمللی گذشته نسبت به محور گردشگری غرب کشور تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه گردشگری همدان در مسیر رشد و شکوفایی قرار دارد، گفت: در پنج ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 30 درصدی اقامت مسافران در همدان بودیم.

مدیرکل میراث فرهنگی همدان یادآور شد: سیاستها و پرونده سازیهای مناسبی در جهت ثبت تپه هگمتانه و غار علیصدر اتخاذ شده است که این آثار از اولویتهای اصلی ثبت جهانی گردشگری همدان هستند.

* بادامینجات: دفتر نمایندگی یونسکو در همدان ایجاد شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به برگزاری این همایش در همدان و ارائه سه پیشنهاد به سازمان یونسکو، گفت: ایجاد دفتر نمایندگی یونسکو در همدان یکی از پیشنهاداتی است که مطرح شده است چرا که معتقدم میتوانیم با گسترش ارتباطات و کمک همه جانبه، اهداف مورد نظر را بهتر و سریعتر به سرانجام برسانیم و یاد آور میشوم در حال حاضر فقط شهر یزد از ظرفیت این دفتر بین المللی در کشور بهره مند است.

حمید بادامینجات تصریح کرد: دومین پیشنهاد ارایه شده به سازمان یونسکو، کشف (دیسکاوری) همدان به عنوان پروژه جهانی با همکاری وزارت میراث فرهنگی و شهرداری است تا گردشگران داخلی و خارجی، همدان را به عنوان مبدأ بشناسند و سومین پیشنهاد نیز شاخص سازی شهری همدان (سیتیبرندینگ) است، چرا که استان همدان ظرفیتهای شاخص سازی مختلفی دارد که سازمان یونسکو میتواند در اجرای اهداف آن مؤثر باشد.

*محمدی: برگزاری سه نشست تخصصی در همایش "راه ابریشم"

دبیر اجرایی همایش راه ابریشم نیز در ادامه این نشست، گفت: این همایش با حضور 16 کشور از جمله: روسیه، چین، هند، کره، ترکیه، ژاپن، افغانستان، بوتان، قرقیزستان، قزاقستان، نپال، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و آذربایجان از یکم لغایت هفتم مهرماه به میزبانی شهر همدان برگزار میشود.

حسن محمدی در ادامه به جزئیات برگزاری همایش اشاره و تصریح کرد: آیین افتتاح این همایش یکم مهرماه در سالن همایشهای شهدای استانداری برگزار میشود و روزهای یکم و دوم مهرماه ششمین نشست کمیته هماهنگی معرفی میراث برای ثبتهای زنجیرهای در کشورهای مسیر جاده ابریشم با حضور میهمانان داخلی و خارجی در هتل باباطاهر همدان برگزار خواهد شد و سوم مهرماه نیز گشت شهری میهمانان همایش از اماکن تاریخی و فرهنگی انجام میشود.

وی افزود: در روز چهارم مهرماه نیز کنفراس بین المللی گفتگوی بین ادیان و گفتگوی بین فرهنگی در مسیر جاده ابریشم با تأکید بر تأثیر ادیان بر میراث فرهنگی و با حضور میهمانان داخلی و خارجی و اساتید کشوری و بین المللی برگزار میشود و برای میهمانان این مراسم نیز گشت شهری از اماکن تاریخی و فرهنگی در نظر گرفته شده است.

دبیر اجرایی همایش در ادامه بیان کرد: ششم و هفتم مهرماه نیز نشست کارشناسی گفتگو و تأثیرات متقابل میان ادیان و معنویات در مسیر جاده ابریشم در چارچوب اطلس تعاملات فرهنگی این مسیر بین المللی در سالن همایشهای دانشگاه بوعلی سینا برگزار میشود.

در پایان این نشست، پوستر همایش "راه ابریشم" با حضور مسؤولان و اعضای حاضر در جلسه رونمایی شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢۵ تعداد بازدیـد : ٢۶۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۸,۰۴۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان