چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢۶ تعداد بازدیـد : ٢۴۶ نسخه چاپی
 
 
 


کاهش 15 درصدی تصادفات فوتی با اقدامات شهرداری همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری همدان با اشاره به اجرای طرح‌های آرام‌سازی در شهر همدان این اقدامات را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با اجرای این طرح‌ها و اقدامات شهرداری همدان میزان تصادفات فوتی درون شهری در شهر همدان طی 5 ماه نخست سال جاری 15 درصد کاهش یافته است.

 
 

صبح دوشنبه جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان همدان با موضوع بازگشایی مدارس و بررسی مصوبات جلسات قبل تشکیل شد که در این جلسه از کاهش تصادفات فوتی درون شهری استان به میزان 3 درصد و در شهر همدان به میزان 15درصد در نتیجه اجرای طرحهای آرامسازی خبر داده شد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان در این جلسه با قدردانی از شهرداری همدان در خصوص اجرای طرحهای آرامسازی در راستای کاهش تصادفات درونشهری و همچنین اجرای طرحهای پیادهرو سازی گفت: ماحصل این اقدامات، کاهش تصادفات است که امنیت مردم را به دنبال دارد.

* 31 شهریورماه روز جهانی بدون خودرو

محمودرضا عراقی با اشاره به اینکه 31 شهریورماه روز جهانی بدون خودرو است، بر استفاده نکردن از خودروهای شخصی تأکید کرد و افزود: مهرماه، زمان پرترافیکی است و از همینرو تمهیدات مختلفی برای این ماه و بازگشایی مدارس صورت گرفته است.

وی به فرا رسیدن سفرهای اربعین نیز اشاره کرد و ضمن اشاره به اهمیت این سفرها خواستار هماهنگی شهرداران برای اجرای طرحهای ترافیکی شد.

وی در قسمت دیگری از سخنانش در خصوص احداث جایگاه سوخت در شهر همدان بر استاندارد بودن آن تأکید کرد و گفت: ورودی و خروجی جایگاه باید مناسب باشد تا ترافیک ایجاد نکند.

عراقی همچنین در ادامه به اهمیت آموزشهای شهروندی در صداوسیما در راستای کاهش ترافیک تأکید کرد و گفت: اگرچه تصادفات کاهش یافته است اما یک نفر کشته بر اثر تصادف هم زیاد است.

* نتایج مثبت اجرای طرح آرامسازی در شهر همدان

*کاظمی مستقیم: کاهش 3 درصدی تصادفات فوتی درون شهری در استان

مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری همدان نیز در ادامه این جلسه با بیان این مطلب که اجرای طرحهای آرامسازی در شهرها تأثیر بسیاری در کاهش تصادفات فوتی درونشهری داشته است، تصریح کرد: این نتایج به گونهای است که میزان تصادفات فوتی درون شهری در استان 3 درصد کاهش دارد.

کیوان کاظمی مستقیم افزود: اجرای طرح آرامسازی توسط شهرداری همدان موجب شده است که میزان تصادف فوتی درون شهری همدان در 5 ماه نخست امسال 15 درصد کاهش یابد.

*صباغی: 180 مدرسه در اولویت ایمنسازی

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه 478 مدرسه در شهرستان همدان برای ایمن سازی شناسایی شده است، گفت: اقدامات مختلفی در راستای ایمنسازی مدارس نواحی 1 و 2 انجام شده است.

احسان صباغی با اشاره به اینکه 180 مدرسه با توجه به خطرآفرین بودن در اولویت قرار گرفت و کارهای ویژهای در دستور کار قرار دارد، افزود: اقدامات مختلفی همچون کفنوشته، نصب تابلو چراغ عبور دانشآموزان، خطکشی عابر پیاده، ترمیم پاساژهای عابر پیاده، ترمیم چراغ چشمکزن مدارس، ترمیم معابر منتهی به مدارس، نصب و بهسازی تابلوی دانشآموزان و... انجام شده است.

وی در خصوص مدارس غیردولتی نیز تصریح کرد: همکاری لازم در خصوص معرفی مدارس غیردولتی وجود ندارد بنابراین برای اجرای اقدامات ایمنی این مدارس نیاز به معرفی و شناسایی است.

*پوروخشوری: توزیع 10 هزار کارت بلیت الکترونیکی در همدان بین دانشآموزان

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان نیز در این جلسه با اعلام اینکه با بازگشایی مدارس 25 تا 30 درصد به حجم ترافیک شهر اضافه میشود، اظهار کرد: شهرداری همدان در اجرای طرح ترافیکی مهرماه، نقش کلیدی دارد.

سید محمد پوروخشوری به ساماندهی سرویس مدارس اشاره کرد و ضمن بیان اینکه در سال 96، تعداد 980 سرویس مدرسه ساماندهی شد و این عدد در سال گذشته با 50 درصد رشد به 1500 مورد رسید، گفت: در نظر داریم امسال نیز 50 درصد به این آمار اضافه کنیم.

وی از توزیع 10 هزار کارت بلیت الکترونیکی بین دانشآموزان خبر داد و با اعلام اینکه در حال هماهنگی کارهای آن هستیم، عنوان کرد: این اقدام در راستای ترغیب دانشآموزان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی صورت میگیرد.

*طالبی: زائران اربعین 5 استان در مرحله برگشت در همدان تخلیه میشوند

علیمردان طالبی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان نیز به اهمیت اقدامات ترافیکی در ایام اربعین اشاره و بیان کرد: امسال طرح پاپ به معنای پسکرانه یا بارانداز قرار است اجرا شود که ستاد اربعین کشور تصمیم گرفته برای اینکه زائران را با سرعت بیشتری از مرز عراق خارج کند، زائران 5 استان گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و قم و همدان در مرحله برگشت در همدان تخلیه شوند و سپس اتوبوسها از همدان به سمت مقاصد حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه تفکیک مسافر از مرز صورت نمیگیرد، عنوان کرد: بیشک چندین هزار اتوبوس به همدان برای جابهجایی مسافران میآید و قرار بر این است که مسافران کمترین ماندگاری را در همدان داشته باشند که همین موضوع باعث ایجاد ترافیک سنگین خواهد شد.

طالبی با تأکید بر اینکه باید اقدامات زیرساختی، نظافتی، ایمنی را برای این ایام پیشبینی و انجام دهیم، بیان کرد: نظر بر این است که زائران از سهراهی فرودگاه تخلیه شوند تا مشکل کمتری داشته باشیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢۶ تعداد بازدیـد : ٢۴۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۸,۱۳۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان