چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢٧ تعداد بازدیـد : ٣٣۵ نسخه چاپی
 
 
 


افزایش20 تا30 درصدی نرخ سرویس مدارس

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
آیین رونمایی از برچسب سرویس مدارس شهر همدان در سال تحصیلی جدید با حضور رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و برخی مدیران شهری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان و جمعی از رانندگان سرویس مدارس در تالار فجر برگزار شد.

 
 

*گردان: رانندگان سرویس مدارس از رانندگی عجولانه و پر خطر به شدت پرهیز کنند

به گزارش خبرنگار هگمتانه رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این مراسم گفت: با همکاری و همدلی صورت گرفته بین دستگاهها در سالهای اخیر شاهد اقدامات مثبت و سازندهای در ساماندهی سرویس مدارس شهر همدان هستیم که موجب ارتقای امنیت ایمنی دانشآموزان و افزایش سطح رضایتمندی خانوادهها شده است.

کامران گردان افزود: شورای اسلامی شهر، فرمانداری، شهرداری، آموزش و پرورش و پلیس راهور در سالهای اخیر با برگزاری جلسات متعدد در زمینه افزایش کمیت و کیفیت خدماترسانی به دانشآموزان شهر، گامهای ارزندهای برداشتهاند و در سال تحصیلی جدید و با توجه به برنامهریزیها و هدف گذاری صورت گرفته درصدد افزایش تعداد سرویسهای مدارس به تعداد دو هزار دستگاه هستیم.

وی در ادامه خطاب به رانندگان سرویس مدارس شهر همدان گفت: رانندگی افراد در جامعه به سه دسته رانندگی عادی، تدافعی و تهاجمی تقسیم میشود که خوشبختانه مصادیق رانندگی تهاجمی که در زمره رانندگی پر خطر محسوب میشود در شهر همدان بسیار پایین است و ما از رانندگان سرویس مدارس درخواست داریم همواره از رانندگی عجولانه و پر خطر به شدت پرهیز کنند تا در سال تحصیلی جدید شاهد حوادث ناگوار نباشیم البته اکثر قریب به اتفاق رانندگان از تجربه و تبحر بالایی برخوردار هستند و بیان این موارد صرفاً جنبه پیشگیرانه دارد.

* فکری: افراد دارای گواهینامه پایه 3 به شرط داشتن 23 سال تمام میتوانند در ثبت نام سرویس مدارس شرکت کنند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان نیز در این مراسم گفت: توجه به امنیت رانندگی و دانشآموزان از مهمترین اولویتهای پلیس راهور در ساماندهی سرویس مدارس است که در این باره لزوم اجرای قانون از سوی رانندگان در صدر اقدامات قرار دارد چرا که پیشگیری در این زمینه ضروری و اجتناب ناپذیر است.

سرهنگ علی فکری بیان کرد: در مبحث انتخاب رانندگان سرویس مدارس اجرای ضوابط قانونی مورد توجه است که خوشبختانه در سالهای اخیر اقدامات خوبی در این زمینه و با همکاری دستگاهها صورت گرفته است که امیدواریم امسال نیز بتوانیم سال تحصیلی پیش رو را با بالاترین کیفیت خدمات و نیز کاهش خطرات احتمالی به سرانجام برسانیم.

وی در ادامه افزود: پیش از این و بر اساس قانون، افراد متقاضی سرویس مدارس ملزم به داشتن گواهینامه پایه دو بودند که نظر به درخواست افراد متقاضی و مشکلات موجود در این زمینه و با توجه به رایزنی صورت گرفته و با موافقت هیأت وزیران، در سال تحصیلی جدید افراد دارای گواهینامه پایه 3 به شرط داشتن 23 سال تمام و گذشت 2 سال از دریافت گواهینامه میتوانند نسبت به ثبت نام در طرح ساماندهی سرویس مدارس اقدام کنند.

* صوفی: 10 هزار کارت بلیت اتوبوس رایگان در اختیار دانشآموزان قرار میگیرد

شهردار همدان نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: با همکاری و همفکری دستگاههای متولی سرویس مدارس در سالهای اخیر اقدامات خوبی را شاهد هستیم و مدیریت شهری همدان سعی دارد با برنامهریزیها و اقدامات کارشناسی صورت گرفته بستر لازم به منظور ایجاد فضایی شاد و ایمن را برای دانشآموزان و خانوادههای آنان فراهم کند.

عباس صوفی بیان کرد: در سالهای گذشته و در روز اول شروع سال تحصیلی استفاده از اتوبوس برای دانشآموزان رایگان بود که امسال در اقدامی جدید و جالب توجه و در راستای تردد ایمن و نیز ارتقای فرهنگ استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تعداد 10 هزار عدد کارت بلیت اتوبوس از سوی مدیریت شهری همدان تهیه و در اختیار دانشآموزان قرار خواهد گرفت.

* کریمی: هر دستگاه خودرو ون مجاز به جابجایی 10 دانشآموز و هر دستگاه خودرو سواری مجاز به سوار کردن چهار دانشآموز است

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان نیز در این مراسم عنوان کرد: در کنار توجه به کیفیت خدمات ارایه شده به دانشآموزان در زمینه سرویس مدارس و با توجه به برنامهریزیهای صورت گرفته درصدد هستیم تعداد خودروهای متقاضی طرح ساماندهی سرویس مدارس را نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش دهیم.

میلاد کریمی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته 1500 دستگاه خودرو در طرح ساماندهی سرویس مدارس شهر همدان شرکت داشتند، گفت: از این میزان، تعداد330 دستگاه خودرو تاکسی و تعداد 1170 دستگاه خودرو شخصی حضور داشت که امسال هدف ما افزایش سرویسهای مدارس به دو هزار دستگاه خواهد بود.

وی با بیان اینکه هر دستگاه خودرو ون مجاز به جابجایی 10 دانشآموز و هر دستگاه خودرو سواری مجاز به سوار کردن چهار دانشآموز است، گفت: در ماههای اخیر جلسات کارگروه ماده 18سرویس مدارس به صورت مستمر برگزار شد که در خصوص نرخ گذاری سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید تصمیمات لازم در این کمیته صورت گرفته که در نهایت با تأیید شورای اسلامی شهر و کمیته انطباق فرمانداری در سال تحصیلی جدید نرخنامه سرویس مدارس بین 20 تا30 درصد افزایش خواهد داشت.

وی در ادامه به بیان برخی اقدامات انجام شده در طرح اشاره کرد و گفت: تشدید و افزایش عوامل بازرسی با بیش از 10 دستگاه خودرو و20 نفر بازرس در شهر با همکاری پلیس راهور، ثبت نام و نام نویسی از متقاضیان سرویس مدارس در پنج شرکت زیر مجموعه و دارای مجوز از سازمان حمل و نقل شهرداری، آماده سازی و نصب برچسب سرویس مدارس قبل از فرارسیدن مهر ماه، برگزاری کلاس آموزشی و توجیهی با حضور 150 نفر از مدیران مدارس و برگزاری کلاس آموزشی توجیهی با حضور 500 نفر از رانندگان سرویس مدارس در شهریورماه از جمله اقدامات معاونت تاکسیرانی شهر همدان است که در موضوع ساماندهی سرویس مدارس انجام شده است.

کریمی اضافه کرد: با رانندگان خودروهای متخلف که اقدام به سوار کردن دانشآموزان، بیش از تعداد مجاز کنند و نیز اقدام به دریافت هزینه مازاد بر نرخنامه مصوب نمایند به شدت برخورد خواهد شد و از خانوادهها درخواست داریم هرگونه تخلف سرویس مدارس را از طریق "سامانه 137 مرکز رسیدگی به درخواستهای شهروندی" با ما در میان بگذارند تا از طریق بازرسان تاکسیرانی با رانندگان متخلف بر اساس قانون برخورد شود.

در پایان این مراسم و با حضور رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و برخی مدیران شهری و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان برچسب سرویس مدارس شهر همدان در سال تحصیلی "98- 99" رونمایی شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢٧ تعداد بازدیـد : ٣٣۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۸,۱۸۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان