سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸   |   Tue October 22, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
آغاز آسفالت‌ریزی کندرو بلوار سردار شهید همدانی
تأکید بر تقویت حوزه فناوری در راستای تحقق شهر الکترونیک
تأکید بر توجه ویژه مدیریت شهری به گردشگری سلامت
شرکت 1000 نوآموز مهد کودک در همایش آموزش ترافیک
با تصویب طرح مجموعه شهری همدان کلان شهر شد
آمادگی برای برگشت زائران
پذیرایی شهرداری منطقه یک از زائران اربعین با 3 هزار غذای روزانه
حرکت نخستین قطار اربعین همدان
سال آینده ساختار دفترچه خدمات شهری باید اصلاح شود
تعیین تکلیف مجتمع‌های انبار بنیاد مسکن در کوی رضوان
     آخرین اخبار
همکاری مشترک علوم‌پزشکی و مدیریت‌شهری برای جذب گردشگر سلامت
همت مدیریت شهری برای رسیدن به نظم شهری و حقوق شهروندان
به دنبال توسعه ورزش در تمامی محلات شهر هستیم
ضرورت استفاده از توانمندی نخبگان
تعیین تکلیف مجتمع‌های انبار بنیاد مسکن در کوی رضوان
اعلام زنگ خطر شورا برای مصرف مخدر سالویا در مدارس و دانشگاه
کاهش 184 درصدی صادرات همدان
سال آینده ساختار دفترچه خدمات شهری باید اصلاح شود
رونمایی از جت آموزشی تمام‌ ایرانی یاسین در پایگاه شکاری شهید نوژه
فعالیت پتروشیمی هگمتانه بعد از تعطیلی 12 ساله
تأکید بر تقویت حوزه فناوری در راستای تحقق شهر الکترونیک
تأکید بر توجه ویژه مدیریت شهری به گردشگری سلامت
آغاز آسفالت‌ریزی کندرو بلوار سردار شهید همدانی
شرکت 1000 نوآموز مهد کودک در همایش آموزش ترافیک
آمادگی برای برگشت زائران
با تصویب طرح مجموعه شهری همدان کلان شهر شد
پذیرایی شهرداری منطقه یک از زائران اربعین با 3 هزار غذای روزانه
حرکت نخستین قطار اربعین همدان
صادرات 12 هزار تن سیر همدان به دیگر کشورها
مصوبات شورا در چارچوب حوزه اختیارات، لازم‌الاجراست
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢٨ تعداد بازدیـد : ٩٠ نسخه چاپی
 
 
 


همت مدیریت‌ شهری برای رفع مشکلات ایمنی بازار

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر ایمن سازی بازار تاریخی شهر، گفت: مدیریت‌ شهری با تمام توان در این زمینه صرفاً به منظور رفع مشکلات ایمنی بازار، مساعدت‌های لازم را در نظر خواهد گرفت.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در چهلودومین صحن شورا با حضور رئیس و اعضای اتاق اصناف، اظهار کرد: به طور قطع برای رفع اختلافهای ارگانهای دولتی بهمنظور برطرف کردن مشکلات بازار با محوریت معاونت عمرانی استانداری، درخواست نشست هماندیشی خواهیم داد تا با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان، مدیران شرکتهای خدماترسان و... معضلات بازار تاریخی شهر همدان، حل شود.

گردان همچنین با اشاره به تبادل تفاهمنامه همکاری مشترک اتاق اصناف و شهرداری همدان، اعلام کرد: آورده این همکاری مشترک به تحقق حدود 110 درصد عوارض کسب و پیشه شهرداری ختم شده است که امیدواریم این روند ادامه یابد.

وی در ادامه بر لزوم کاهش فرآیند زمانی صدور پروانههای ساختمانی بهمنظور جلوگیری از سرگردانی و بلاتکلیفی شهروندان، تأکید کرد و گفت: برای رفع این مشکل، تمام تلاش خود را به کار گرفتهایم؛ هرچند به ایدهآل مدنظر نرسیدهایم اما تا حدودی شرایط بهبود یافته است.

گردان افزود: بخشی از صدور پروانه به نظام مهندسی بازمیگردد که انتظار میرود این مجموعه در پاسخ به موارد مربوطه، سرعت عمل بیشتری نشان دهد.

وی همچنین با تأکید بر راهاندازی خزانهداری کل در شهرداری همدان، عنوان کرد: سوابق پیگیری شکلگیری خزانهداری کل در شهرداری به همراه بخشنامههای وزارت کشور در قالب یک بسته تکمیلی به شهرداری همدان ارسال شود تا پاسخ شفاف خود را در این زمینه اعلام کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه گفت: همدان از یکم تا هفتم مهرماه میزبان همایش بینالمللی راه ابریشم با حضور مدیران سازمان یونسکو، است که در آن 11 کشور و 100 مهمان داخلی و خارجی شرکت خواهند داشت.

گردان با بیان اینکه برگزاری این همایش بینالمللی وظیفه شهرداری نیست، اما قصد داریم استان را در حوزه گردشگری و سرمایهگذاری کمک دهیم ابراز امیدواری کرد در هزینههای آن صرفهجویی شود و آورده خوبی هم داشته باشد.

وی اظهار کرد: راهاندازی دفتر منطقهای یونسکو، موضوع مهمی است که به همراه برگزاری همایش بینالمللی راه ابریشم، به همدان کمک خواهد کرد تا موضوع ثبت جهانی آثار گردشگری، پیگیری و عملیاتی شود.

* بادامینجات: یک مهرماه امسال؛ سامانه شفافیت باید فعال شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه گفت: طرح شهاب «شفافیت شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان و ابزار بهرهوری» در شورای اسلامی شهر مصوب شده که در یکی از بندهای آن، شهرداری همدان ملزم به اجرای مفاد آن تا یک مهرماه 1398، شده است.

حمید بادامینجات با تأکید بر اینکه در این زمینه ذیحساب و شهردار، مسؤول هستند، اظهار کرد: حتی یک روز پس از زمان تعیین شده، هرگونه پرداختی و دریافتی در شهرداری، غیرقانونی بوده و خلاف مصوبه شوراست.

وی با تأکید بر اینکه سامانه شفافیت باید فعال شود، افزود: تاکنون درخواست تمدید زمان و یا اجرای این طرح از سوی شهرداری به شورا اعلام نشده است که این مهم نشاندهنده عدم توجه و بیاعتنایی شهرداری نسبت به اجرای مصوبه شفافیت است که جای بحث دارد و یا شاید آماده بهرهبرداری از این طرح در زمان مقرر هستند.

بادامینجات ادامه داد: بنده پس از زمان تعیین شده برای اجرای طرح شهاب، ضمن درخواست از تمامی اعضای شورا و سپس شخصاً به عنوان یک شهروند همدانی، پیگیر این موضوع هستم و در صورت عدم اجرای آن، این مهم را به عنوان تخلف، دنبال میکنم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان همچنین تأکید کرد: این موضوع در چندین مرحله و به روشهای مختلف، به شهرداری همدان گوشزد شده است؛ از این رو هیچگونه عذری پذیرفته نیست.

* فتحی: تأکید بر بهبود و ساماندهی وضعیت درآمد شهرداری

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان هم با تأکید بر بهبود و ساماندهی وضعیت درآمد شهرداری، گفت: باید کمیته درآمد در شهرداری همدان با محوریت معاونت اقتصادی شهرداری با حضور معاونت شهرسازی، مدیران مناطق چهارگانه و مسؤولان واحدهای املاک و درآمد و همچنین مسؤولان نواحی 12گانه شکل گیرد و هر ٢ هفته یکبار در راستای مباحثی از جمله تفکیک، تغییر کاربری، تملک، فروش، تعیینتکلیف منازل مسکونی و تجاریهای بدون سابقه و... تصمیمگیری شود.

علی فتحی با بیان اینکه ثروت بسیاری در شهرداری وجود دارد؛ معتقد است: شهرداری دچار روزمرگی شده است و از سوی دیگر، جزیرهای عمل میشود؛ از اینرو شاهد توفیقات خاصی در حوزه درآمد نیستیم.

وی همچنین با تأکید بر ایمنسازی بازار تاریخی شهر همدان، عنوان کرد: قیمت کارشناسی تعمیرات جزیی و کلی مراکز خرید واقع در بازار شهر باید تعیین شود تا بتوانیم در بودجه سال 99 شهرداری همدان لحاظ کنیم.

*کاوسی امید: فرآیند زمانبندی راهاندازی ادارات کل درآمد و املاک اعلام شود

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور صحن شورا، گفت: راهاندازی اداره کل درآمد شهرداری بهعنوان یک ضرورت اجتنابناپذیر، زمینهساز ایجاد خزانهداری کل است که تمامی سیاستهای درآمدی در آن محل، تدوین و تبیین میشود.

اکبر کاوسیامید افزود: با توجه به اهمیت این مهم، باید ساختمان مجزا برای واحد مورد نظر اختصاص داده شود.

وی همچنین اعلام کرد: تشکیل اداره کل املاک هم بهمنظور تجمیع بانک اطلاعات املاک شهرداری در قالب یک سامانه واحد، امر ضروری است تا سیاستهای شورا و شهرداری به درستی اعمال شود.

کاوسیامید ادامه داد: شهرداری باید بهمنظور عملیاتی شدن 2 مورد فوق، برنامه مدون و فرآیند زمانبندی اعلام کند تا پیشرفت امور را پیگیری کنیم و شاهد تحول خوبی در حوزه درآمد باشیم.

*محرابی: درخواست همکاری از میراث فرهنگی و مدیریتشهری برای ایمنسازی بازار

حسین محرابی، رئیس اتاق اصناف همدان هم در پایان با تأکید بر ایمنسازی بازار گفت: این مهم نیازمند همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیریتشهری همدان است تا وضعیت بازار سامان یابد و از سوی دیگر با در نظر گرفتن مشوقهای لازم، کسبه بازار به بازسازی و اصلاح موارد ایمنی اقدام خواهند کرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢٨ تعداد بازدیـد : ٩٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۶۵,۰۲۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان