سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸   |   Tue October 22, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
آغاز آسفالت‌ریزی کندرو بلوار سردار شهید همدانی
تأکید بر تقویت حوزه فناوری در راستای تحقق شهر الکترونیک
تأکید بر توجه ویژه مدیریت شهری به گردشگری سلامت
شرکت 1000 نوآموز مهد کودک در همایش آموزش ترافیک
با تصویب طرح مجموعه شهری همدان کلان شهر شد
آمادگی برای برگشت زائران
پذیرایی شهرداری منطقه یک از زائران اربعین با 3 هزار غذای روزانه
حرکت نخستین قطار اربعین همدان
سال آینده ساختار دفترچه خدمات شهری باید اصلاح شود
تعیین تکلیف مجتمع‌های انبار بنیاد مسکن در کوی رضوان
     آخرین اخبار
همکاری مشترک علوم‌پزشکی و مدیریت‌شهری برای جذب گردشگر سلامت
همت مدیریت شهری برای رسیدن به نظم شهری و حقوق شهروندان
به دنبال توسعه ورزش در تمامی محلات شهر هستیم
ضرورت استفاده از توانمندی نخبگان
تعیین تکلیف مجتمع‌های انبار بنیاد مسکن در کوی رضوان
اعلام زنگ خطر شورا برای مصرف مخدر سالویا در مدارس و دانشگاه
کاهش 184 درصدی صادرات همدان
سال آینده ساختار دفترچه خدمات شهری باید اصلاح شود
رونمایی از جت آموزشی تمام‌ ایرانی یاسین در پایگاه شکاری شهید نوژه
فعالیت پتروشیمی هگمتانه بعد از تعطیلی 12 ساله
تأکید بر تقویت حوزه فناوری در راستای تحقق شهر الکترونیک
تأکید بر توجه ویژه مدیریت شهری به گردشگری سلامت
آغاز آسفالت‌ریزی کندرو بلوار سردار شهید همدانی
شرکت 1000 نوآموز مهد کودک در همایش آموزش ترافیک
آمادگی برای برگشت زائران
با تصویب طرح مجموعه شهری همدان کلان شهر شد
پذیرایی شهرداری منطقه یک از زائران اربعین با 3 هزار غذای روزانه
حرکت نخستین قطار اربعین همدان
صادرات 12 هزار تن سیر همدان به دیگر کشورها
مصوبات شورا در چارچوب حوزه اختیارات، لازم‌الاجراست
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٣١ تعداد بازدیـد : ۵١ نسخه چاپی
 
 
 


تقدیر از راه‌اندازی کتابخانه سیار از سوی شهرداری همدان

روزنامه هگمتانه  : 
فرماندار همدان گفت: راه‌اندازی کتابخانه سیار از سوی شهرداری همدان اقدامی بسیار مؤثر است و راه‌اندازی یک اتوبوس در شهر با عنوان کتابخانه ذهن‌ها را به سمت مطالعه سوق می‌دهد.

 
 

 حسین افشاری ظهر دیروز در انجمن کتابخانههای عمومی شهرستان همدان با بیان اینکه کتاب و کتاب خوانی در ارتباط مستقیم با ارتقای فرهنگ اسلامی ـ ایرانی ما قرار دارد افزود: هرچه فهم ما نسبت به عالم هستی افزایش یابد، راه و هدف خود را بهتر شناسایی میکنیم.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات شایعات جای واقعیات را میگیرد تصریح کرد: کتاب خوانی به کشف واقعیات هستی کمک میکند و یکی از راههای رسیدن به این مهم بهره بردن از کتابخانههای عمومی است.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه عملکرد کتابخانههای شهرستان نشان میدهد دستاوردهای حاصل شده از برنامههای پیشبینی شده پیشی گرفته است ادامه داد: برای تحقق تعهدات و وظایف کتابخانههای عمومی شهرداریهای شهرستان فرصت دارند تا جلسه آتی در ماه آینده تعهدات مالی خود را طبق قانون نسبت به کتابخانههای عمومی انجام دهند.

وی در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه با تلگرام، پیام کوتاه و... نمیتوان به تعمیق مسائل دینی آن طور که باید و شاید کمک کرد گفت: ما برای ترویج فرهنگ غنی اسلامی ـ ایرانی خود به اطلاعات عمیق سازمانیافته نیاز داریم که کتابخانهها میتوانند بخشی از آن را تأمین کنند.

وی با بیان اینکه میزان مطالعه در جامعه از آنچه در اذهان شکل گرفته بیشتر است اظهار کرد: راهاندازی کتابخانه سیار از سوی شهرداری همدان اقدامی بسیار مؤثر است و راهاندازی یک اتوبوس در شهر با عنوان کتابخانه ذهنها را به سمت مطالعه سوق میدهد.

فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اینکه جای کتاب کاغذی را هیچ چیز پر نمیکند، در ادامه درباره کتابخانه شهید مظاهری مریانج گفت: برای این کتابخانه حدود 600 میلیون تومان مصوب شده که یک سوم آن تخصیص داده شده و در حال مبادله موافقتنامه است.

*فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزهای پردیس سینمایی کتابخانه شهید مظاهری مریانج را پیگیری کند

وی با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزهای پردیس سینمایی این کتابخانه را از وزارتخانه پیگیری کند ادامه داد: کتابخانه شهید مظاهری مریانج در یکی از سفرهای مسؤولان ارشد کشور افتتاح میشود.

*اگر در جورقان زمین مناسبی برای کتابخانه عمومی وجود دارد، مسؤولان شهر پیشنهاد کنند

افشاری خاطرنشان کرد: اگر در جورقان زمین مناسبی برای توسعه کتابخانه عمومی وجود دارد، مسؤولان شهر پیشنهاد کنند تا با تأمین اعتبار از سوی فرمانداری توسط اداره کل کتابخانههای عمومی استان احداث شود، ما سعی میکنیم به شکلی برنامهریزی کنیم تا در مدت سه سال این کتابخانه احداث شود.

*زارعی: پیگیری برای تبدیل همدان به «پایتخت کتاب»

مدیرکل کتابخانههای عمومی استان همدان هم با بیان اینکه تبدیل همدان به پایتخت کتاب را دنبال میکنیم گفت: برای تحقق این امر به همکاری همه دستگاهها به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری نیاز داریم.

عاطفه زارعی با بیان اینکه منابع دیجیتالی در کنار منابع کاغذی در کتابخانههای عمومی در دسترس قرار گرفته است اظهار کرد: کتابخانه مرکزی «همدان» و کتابخانه «آزادی» به بانک نورمگز دسترسی داشتند که در 6 ماه گذشته کتابخانههای «شهید مدرس» و «اعتمادیه» نیز به این امکانات مجهز شد.

وی با بیان اینکه با وجود هزینه اشتراک این بانکهای اطلاعاتی سنگین است اما استفاده برای اعضا به صورت رایگان در نظر گرفته شده است افزود: در این بانک اطلاعاتی یکمیلیون مقاله قابل بارگیری است که با استقبال خوبی از سوی اعضا نیز مواجه شده است.

مدیرکل کتابخانههای عمومی همدان با بیان اینکه 4 هزار مقاله در 6 ماه اول سال توسط اعضای کتابخانهها بارگیری شده است تصریح کرد: این پایگاه بیشتر مورد استفاده دانشگاهیان است که به دلیل مراجعه این افراد و محققان دیگر که در مورد موضوعات مختلف مطالعه میکنند از سال گذشته این امکان برای مراجعان به کتابخانههای عمومی فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه در 6 ماه اول سال تاکنون 12 هزار نسخه کتاب به کتابخانههای عمومی شهرستان همدان اهدا شده است ادامه داد: در این بازه زمانی 2 هزار نفر به عضویت کتابخانههای عمومی درآمدهاند که باعث شده تعداد اعضا نسبت به سال گذشته 57 درصد رشد داشته باشد.

زارعی با بیان اینکه 145 هزار و 401 نسخه کتاب امانت داده شده است خاطرنشان کرد: این میزان 32 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل کتابخانههای عمومی همدان اظهار کرد: خوشبختانه پس از مدتها مسیر دسترسی به کتابخانه مرکزی همدان با مساعدت فرمانداری همدان، شهرداری، شورای شهر و شهرداری منطقه 2 در حال ساماندهی است.

وی با بیان اینکه تبدیل همدان به «پایتخت کتاب» را دنبال میکنیم افزود: برای تحقق این امر به همکاری همه دستگاهها به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری همدان نیاز داریم.

زارعی با تأکید بر اینکه در روستای «عبدالرحیم» برای احداث کتابخانهعمومی زمین جدیدی در نظر و مورد تأیید قرار گرفته است تصریح کرد: خیران میتوانند عملیات عمرانی را آغاز کنند تا در سال‌‌های آینده ردیف اعتباری برای آن در نظر گرفته شود.

وی درباره کتابخانه عمومی شهید مظاهری مریانج نیز گفت: در حال تأمین تجهیزات این کتابخانه و اخذ مجوزهای لازم از جمله برای پردیس سینمایی و پایان کار آن از شهرداری هستیم.

مدیرکل کتابخانههای عمومی همدان اظهار کرد: ساختمان کتابخانه شهید مظاهری مریانج تکمیل شده و تجهیزات از جمله صندلی، صوت و نور باقی مانده که در انتظار تأمین اعتبار است.

*سلماسی: کتابخانه سیار محقق شد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه در شورای اسلامی شهر مسائل کتاب خوانی را به طور ویژه دنبال میکنیم اظهار کرد: یکی از موضوعات کتابخانه سیار بود که محقق شد.

رضوان سلماسی همچنین درباره پرداخت مطالبات کتابخانههای عمومی از شهرداریها افزود: در یک جلسه میزان پرداختیها و مطالبات بررسی شود تا بتوانیم به نتیجه مطلوبی دست یابیم.

وی تأکید کرد: هر اقدامی باعث شود فرهنگ کتاب و مطالعه در شهر گسترش یابد در شورای اسلامی شهر حمایت خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه برای تبدیل همدان به پایتخت کتاب باید اقدامات لازم آغاز شود خاطرنشان کرد: دستگاههای فرهنگی چون فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به کمک ما بیایند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٣١ تعداد بازدیـد : ۵١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۶۵,۰۶۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان