چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/٠٢ تعداد بازدیـد : ١۵٩ نسخه چاپی
 
 
 


وزیر علوم زنگ مهر دبیرستان شریعتی همدان را زد

روزنامه هگمتانه  : 
زنگ بازگشایی مهر در همدان توسط وزیر علوم در دبیرستان «دکتر علی شریعتی» که خود در آن مدرسه درس خوانده است، نواخته شد.

 
 

زنگ آغاز مهرماه صبح دیروز با حضور وزیر علوم و تحقیقات، معاون امور بینالملل و مدارس خارج از کشور، نماینده ولی فقیه در استان همدان، استاندار، نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس، فرماندار و مدیران در دبیرستان شریعتی که بزرگان بسیاری را به جامعه تحویل داده است نواخته شد.

*غلامی: رتبه شانزدهم علمی دنیا را داریم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم گفت: در علوم و تحقیقات رشد خوبی داشتیم و رتبه شانزدهم دنیا را در رقابت نفسگیری با کشورهای توسعه یافته به خود اختصاص دادیم.

منصور غلامی اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از وجوه انقلاب توجه به آموزش و پرورش و تحصیل جوانان بوده است و امروز 14 میلیون و 750 هزار دانشآموز و نزدیک 4 میلیون دانشجو سال تحصیلی جدید را شروع میکنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه جوانان آیندهسازان کشور هستند خطاب به دانشآموزان بیان کرد: زمان زود میگذرد، حتماً فرصتهای طلایی را در دوره جوانی و تحصیل غنیمت بشمارید.

غلامی با بیان اینکه بخشی از آینده توسط هوش مصنوعی کنترل میشود تصریح کرد: عدم تسلط به علوم جدید و آمادگی برای استفاده از این ظرفیتها به معنای دور ماندن و عقب ماندن از قافله تحولهاست.

وی با اشاره به انجام اقدامات بسیار خوب کشور در حوزه علوم و تحقیقات غیر از آنچه در حوزه آموزش و پرورش انجام شده است ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی تمام نیازها به کارشناسان متخصص و تحصیل کرده را دانشگاهها تأمین کردند.

وی خاطرنشان کرد: دلیل اینکه اکنون برای بخشی از فارغالتحصیلان زمینه اشتغال فراهم نیست این است که در دورهای به برخی رشتهها نیاز بوده و امروز تأمین شده است.

وی با بیان اینکه در 10 سال گذشته انتقال فناوری به جامعه خوب انجام شده است، اظهار کرد: این امر حاصل تلاش مراکز علمی و آموزشی ماست؛ در آینده با دنیای متحول به خوبی پیش میرویم و حوزه جوانان در آموزش و پرورش نیز باید ظرفیت خود را تقویت کنند.

*حاجی بابایی: رمز اعتلای آموزش و پرورش توجه به شأن معلم است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی هم گفت: رمز اعتلای آموزش و پرورش نگاه به شأن و جایگاه معلم است؛ تا معلم را معلم ندانیم در نظام تعلیم و تربیت دچار مشکل خواهیم بود.

حمیدرضا حاجیبابایی اظهار کرد: تا معلم را معلم ندانیم در نظام تعلیم و تربیت دچار مشکل خواهیم بود.

وی گفت: میزان رشد و اعتلای یک کشور بستگی به میزان رشد و اعتلای جایگاه معلم در جامعه دارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه خوشبختیهای آموزش و پرورش در حد توان در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیشبینی شده است؛ هرچه این سند را اجرا کنیم آموزش و پرورش رنگینتر و زیباتر میشود.

وی با تأکید بر اینکه 131 راهکار در سند تحول بنیادین پیشبینی شده تا آموزش و پرورش متحول شود افزود: یکی از این راهکارها نظام رتبهبندی معلمان است که مهندسی نیروی انسانی نیز آن روی سکه است؛ یعنی جایگاه علمی برای معلم پیشبینی کردهاند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس خاطرنشان کرد: اگر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کشور اجرا شود آموزش و پرورش هیچ وقت در هیچ زمانی توسط معلم مطالبات درخواست نمیکند چراکه این در شأن معلم نیست.

وی بدترین نوع نگاه را نگاهی دانست که هیچ گونه نگاه تربیتی در آن نبوده است و در ادامه یادآور شد: اگر مدرسهای دانشآموزان موفق در المپیادها و یا کنکور سراسری داشته باشد کافی نیست. این یک مورد از صد مورد تشویق است اما مهم این است دانشآموز با نیازهای مختلف جامعه تربیت و انسان شایسته شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کسی که به معلم خود اعتماد و احترام نکند معرفت ندارد البته بازیگوشی و شیطنت دوران دانشآموزی جای خود را دارد.

*سلیقه، حزب و گروه در معلم اثر ندارد اگر کسی بیش از حد وارد این قضایا شد به معنای واقعی معلم نیست

حاجیبابایی با تأکید بر اینکه سلیقه، حزب و گروه در معلم اثر ندارد تصریح کرد: اگر کسی بیش از حد وارد این قضایا شد به معنای واقعی معلم نیست.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه امروز پرافتخارآفرین کشور دنیا هستیم یادآور شد: دانشآموزانی که در این دبیرستانها درس خواندهاند با فناوری و علم از طریق تنها یک موشک مدرن، پهپاد آمریکایی را پایین آوردند.

*آیتالله شعبان خطاب به دانشآموزان: در فضای مجازی فقط عمرتان تلف میشود

نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز با بیان اینکه با تنبلی و مشغول بودن در فضای مجازی فقط عمر تلف میشود، گفت: امروز آینده روشن در گرو علم آموزی است. آیتالله حبیبالله شعبانی اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند که طلب علم بر هر مسلمانی واجب است.

نماینده ولیفقیه در استان همدان خطاب به دانشآموزان با تأکید بر اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب امید رهبر معظم انقلاب به شما جوانان است، گفت: شما جوانان هستید که باید حرکتهای جامعه به سوی تمدن اسلامی و ظهور را رقم زده و آینده و امروز کشور را مدیریت کنید.

آیتالله شعبانی با اشاره به اینکه نه تنها مدیریت فردای کشور بلکه مدیریت امروز نیز باید به دست جوانان باشد، بیان کرد: امروز جوانان نسلی هستند که میتوانند تحول آفرین بوده و در جامعه تحرک ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه جوانان برای مدیریت اجتماعی نیازمند علم هستند و بدون علم هیچ جوانی قدرت مدیریت نخواهد داشت، تأکید کرد: بدون تقوا، تعهد و تخصص هیچ جوانی موفق نمیشود.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه همه ما برای آینده برنامهریزیهایی داریم اما با تنبلی، مشغول بودن در فضای مجازی و غیره فقط عمر تلف میشود، تصریح کرد: امروز آینده روشن در گرو علم آموزی است.

آیتالله شعبانی با اشاره به اینکه بسیاری آینده را در ثروت اندوزی میبینند، اظهار کرد: یکی از معضلات ما در علمآموزی در جامعه امروز این است که ارزش ذاتی علم به خطر افتاده است.

وی با بیان اینکه دیگر در شهرها همانند بوعلی سینا، باباطاهر، عین القضات را کمتر میبینیم، افزود: چراکه علم را وسیلهای برای به دست آوردن ثروت قرار دادهایم.

نماینده ولیفقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه ثروتمندان بسیاری حاضرند میلیاردها تومان هزینه کنند تا علمی بهدست آورند، گفت: علم برای به دست آوردن ثروت نیست بلکه ارزش ذاتی علم این است که انسان را رشد و تکامل میدهد.

آیتالله شعبانی با اشاره به اینکه یک دکتر بیکار از نظر اندیشه، تفکر و فرهنگ با یک انسان ثروتمند بیسواد بسیار متفاوت است، بیان کرد: درس آموختن سخت است اما باید قدر این فرصتهای طلایی علم آموزی را بدانیم.

وی تأکید کرد: آموزش و پرورش باید بر روی موضوع چگونه درس خواندن سرمایهگذاری کند.

*آموزش و پرورش به روش درس آموزی که امروز رشته مستقل در دنیا است توجه کند

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه چگونه درس خواندن امروز یک هنر است و این هنر باید به دانشآموزان آموزش داده شود خطاب به مسؤولان آموزش و پرورش تصریح کرد: به جای آن که با زور به دانشآموزان بگوییم درس بخوانید آموزش و پرورش به روش درس آموزی که امروز رشته مستقل در دنیا است توجه کند.

*شاهرخی: هدف از تحصیل قطعاً نگاه مادی نیست

استاندار همدان نیز یادآور شد: تقارن هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی در ماه محرم یک تقارن معنادار است؛ هدف علم و دانش در آغاز سال تحصیلی و فلسفه حرکت امام شهید این است که ارزشهای انسانی اعتلا پیدا کند.

سید سعید شاهرخی با تأکید بر اینکه هدف از تحصیل قطعاً نگاه مادی نیست و نباید باشد خاطرنشان کرد: اگرچه در مسیر تحصیل مادیات هم مطرح هست.

وی با تقدیر از حسن انتخاب دبیرستان شریعتی برای آیین بازگشایی مدارس ادامه داد: این مدرسه فرهیختگان زیادی تحویل جامعه داده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/٠٢ تعداد بازدیـد : ١۵٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۸,۱۷۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان