پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸   |   Thu February 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
منطقه یک شهرداری پیشتاز ساماندهی فیزیکی و ایجاد آرشیو الکترونیکی
ایجاد شهرداری منطقه 5 منطبق با الگوهای کشوری باشد
حضور مشاوران شهرداری در مدارس شهر
تشکیل ستاد مقابله با کرونا در همدان
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب
دو دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد
پیام تبریک شهردار همدان به مناسبت روز مهندس
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد
جلوگیری از تشویش اذهان در کنار اطلاع‌رسانی
آماده باش کامل مدیریت شهری برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی معابر
     آخرین اخبار
توزیع رایگان بذر درخت افرا
همدان آب‌گرفتگی نداشت
بهبود بیش از 3 بیمار مشکوک به کرونا در همدان
وایتکس در دسترس‌ترین ماده برای گندزدایی
جلوگیری از تشویش اذهان در کنار اطلاع‌رسانی
آماده باش کامل مدیریت شهری برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی معابر
دو دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد
پیام تبریک شهردار همدان به مناسبت روز مهندس
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب
منطقه یک شهرداری پیشتاز ساماندهی فیزیکی و ایجاد آرشیو الکترونیکی
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد
حضور مشاوران شهرداری در مدارس شهر
ایجاد شهرداری منطقه 5 منطبق با الگوهای کشوری باشد
تشکیل ستاد مقابله با کرونا در همدان
تبادلات گردشگری و فرهنگی همدان با خواهرخواندگی تبریز
درخشش تیم‌های فوتبال پایه شهرداری در لیگ مناطق کشور
آموزش‌ ایمنی به 20 هزار شهروند
تصویب خواهرخواندگی همدان با تبریز
خدوم‌بودن و شرافت در کار، شاخصه کارکنان شهرداري
بیانیه اعضای شورای اسلامی شهر همدان برای حضور حداکثری شهروندان در انتخابات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/١۶ تعداد بازدیـد : ٢٢٨ نسخه چاپی
 
 
 


ظرفیت مرکز مطالعات همدان برای تبدیل به الگوی موفقیت

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
13 مهرماه اعضای شورای اسلامی شهر و رئیس و کارکنان مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان از مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و رصدخانه تهران بازدید کردند.

 
 

در ابتدای جلسهای که طی این بازدید برگزار شد محمدحسین بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامهریزی شهر تهران ضمن عرض خیر مقدم تاریخچه شکل گیری مرکز مطالعات در تهران را بیان و وظایف این مرکز را معرفی کرد و افزود: ارتباط مرکز با شورا در چارچوب مشخصی تعریف شده است که اعلام نظر درباره لوایح مختلف یکی از آنهاست.

بوچانی همچنین بر لزوم توجه به نوآوری و خلاقیت در اداره شهر تأکید کرد و گفت: به کارگیری خلاقیت تنها به معنای بهره مندی از فناوری نیست بلکه معنای گسترده تری دارد؛ در حال حاضر کشورهای توسعه یافته و شهرهای الگو در جهان از روشهای خلاقانه در مدیریت شهری بهره میبرند.

بوچانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تجاری سازی پژوهشهای مرکز گفت: با توجه به اینکه تمامی پروژههایی که در شهرداری کلید میخورد دارای بهره بردار مشخص است و همچنین پروژهها بسیار تخصصی و جزیی هستند و اغلب موارد مصرف دیگری ندارند امکان تجاری سازی آنها وجود ندارد، با این حال تلاش برای تجاری سازی پژوهشهای موردی مد نظر قرار گرفته است.

در ادامه جلسه اعضای شورای اسلامی شهر همدان به بیان نظرات و دیدگاههای خود در حوزههای مختلف درآمدهای پایدار، گردشگری، عوارض، ساختار سازمانی و امور قراردادها پرداختند و سؤالاتی را از معاونان و مدیران مرکز مطالعات و برنامهریزی شهر تهران مطرح کردند.

گیاه شناس رئیس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان نیز ضمن تشکر از میزبانی شایسته مرکز مطالعات تهران، گفت: به دنبال انسجام فعالیتهای علمی و مرتبط با حوزه مدیریت شهری هستیم تا مبنای علمی برای تصمیمگیریها و فعالیتهای مدیریتی شهر همدان باشد.

وی ضمن ارائه پیش نویس تفاهم نامه همکاری، آمادگی خود را برای گسترش همکاریها در طرحهای پژوهشی، هم افزایی در امور مطالعاتی و تشریک تجارب مشترک اعلام کرد.

در ادامه این جلسه حمید بادامی نجات نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به ساختار مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان ضمن ابراز علاقه مندی برای انتقال تجربیات تهران به همدان در قالبهای گوناگون از جمله امضای تفاهم نامه گفت: امیدوارم پیش نویس تنظیم شده باعث گسترش ظرفیتهای همدان شود و به سمت پیشرفت بیشتر حرکت کنیم.

وی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان را جزو مراکز پیشتاز علمی در مدیریت شهری کشور معرفی کرد و افزود: این مرکز میتواند با همکاری با کلان شهرهایی که سابقه بیشتری در پژوهش دارند مانند تهران و مشهد به یکی از الگوهای موفقیت تبدیل شود.

گفتنی است مرکز مطالعات و برنامهریزی شهر تهران متشکل از 13 کمیته پژوهشی است که آخرین آن با عنوان کمیته نوآوری و هوشمندسازی به تازگی و پیرو رویکردهای نوین مدیریت شهری در تهران شکل گرفته است.

در انتهای این جلسه رئیس و کارکنان مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان از بخشهای مختلف مرکز مطالعات و برنامهریزی شهر تهران همچون کتابخانه و مرکز اسناد دیدار کردند و با کارکنان این مرکز و فعالیت هایشان آشنا شدند.

در برنامه بعدی پیشبینی شده، اعضا از رصدخانه شهری تهران بازدید کردند و در جلسهای با مدیر رصدخانه شهری تهران به بیان دیدگاههای خود پرداختند.

بر اساس این گزارش، رصدخانه شهری به عنوان مرکز تصمیم گیری کلان شهری و به سفارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری در سال 1391 در مدت زمان سه ماه احداث شد که این رصدخانه محل تجمیع دادههای پالایش شده لازم برای تصمیمگیریهای مرتبط با مدیریت شهری است به تعبیری ساده، علاوه بر اینکه وظیفه دارد کل دادهها را جمعآوری کند، باید امکان شبیهسازی فرآیندهایی که امکان وقوع در شهر را دارد نیز فراهم کند در ضمن با استفاده از رصدخانه شهری وضعیت موجود شهر به صورت مستند و بصری را فراهم کند که قابلیت پایش را دارا باشد. به طوری که تصمیمات کلان بسیار راحت، ملموس و بصری گرفته شود.

در پایان جلسه مقرر شد نماینده مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان با همکاری رصدخانه شهری تهران، مراحل مطالعاتی و امکان سنجی تأسیس رصدخانه شهری همدان را پیگیری کند. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در پایان برنامه اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس و قائم مقام مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان از واحدهای مختلف شرکت برج میلاد تهران همچون موزه شهرداری تهران بازدید کردند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/١۶ تعداد بازدیـد : ٢٢٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۳۷,۵۳۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان