یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹   |   Sun May 31, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
     آخرین اخبار
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
کرایه اتوبوس 700 تومان شد
جمع آوری 5 واحد غیرقانونی نگهداری دام
استاندار همدان: اقامه نماز عید فطر در فضای باز و مساجد
ایجاد استودیو قرآن کودکان در آینده نزدیک
فعالیت شهرداری همدان در ایام کرونا با برگزاری مسابقات مجازی
حمایت از کارگران شرکت علیصدر با بسته معیشتی و تسهیلات
از هر صدهزار همدانی 36 نفر کرونا گرفتند
تقدیر از شهرداری و دستگا ه های برتر در شورای برنامه ریزی استان
انعکاس فعالیت های مدیریت شهری نتیجه اطلاع رسانی به موقع است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/٢٨ تعداد بازدیـد : ٢١٧ نسخه چاپی
 
 
 


فعالیت پتروشیمی هگمتانه بعد از تعطیلی 12 ساله

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان گفت: پتروشیمی هگمتانه بعد از 12 سال در بهمن ماه سال جاری شروع به کار آزمایشی می‌کند و در بهار سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

 
 

سید سعید شاهرخی صبح پنجشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم عنصری باعث خلل در کارها شود بیان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی باید شجاعانه کار کنند.

استاندار با اشاره به اینکه مدیران دستگاههای اجرایی باید برای رفع مشکلات مردم خطرپذیر باشند گفت: امکانات برای مردم در نظر گرفته شده نه برای ما، اگر در این مسیر حرکت نکردیم در حق مردم جفا کردهایم.

وی با بیان اینکه امروز استان در مسیر پیشرفت قرار گرفته است گفت: این امر حاصل درک مدیران استانی است که هم قدم با سیاستهای دولت حرکت کردند.

شاهرخی با اشاره به اینکه به فرموده رهبر انقلاب امروزه اولویت نخست کشور توجه به رونق تولید و اشتغال جوانان است از مسؤولان خواست به این هدف توجه ویژهای داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه هر یک از مدیران وظیفهای دارند که میبایست به آن عمل کنند گفت: مدیران ما باید مقتدر، مسؤولیت پذیر و اهل خطر کردن باشند.

استاندار با بیان اینکه ما در استان مدیران مقتدری داریم عنوان کرد: از مسؤولان نظارتی میخواهم تیزبینانه بر امور نظارت داشته باشند تا جریانی برخلاف قانون در استان رخ ندهد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه املای نانوشته غلط ندارد بیان کرد: دستگاههای نظارتی برای کمک به ما هستند که راه را کج نرویم.

وی اظهار کرد: استان همدان یک استان دارای برنامه حرکتی مشخص است که هیچ عنصری نباید به خودش اجازه دهد موجب خلل در حرکت و راه توسعه استان شود.

شاهرخی خطاب به مدیران با تأکید بر لزوم کار شبانه روزی آنان افزود: انتظار بنده از مدیران این است که با جدیت در مسیر توسعه استان شتابان حرکت کنند و از این فرصت برای خدمت گزاری به مردم استفاده کنند.

*پذیرایی 85 موکب در همدان از زائران اربعین

شاهرخی با اشاره به اینکه بیش از 85 موکب میزبان زائران اربعین در مسیر تردد آنها به کربلا بود گفت: مردم استان در زمینه خدمترسانی به زائران پیشتاز بودند که میبایست از زحمات آنان قدردانی کرد.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: پتروشیمی هگمتانه که به مدت 12 سال استان پیگیر راهاندازی آن است امسال قرار است در بهمن ماه سال جاری شروع به کار آزمایشی کند و در بهار سال آینده راهاندازی شود.

استاندار با بیان اینکه در دو مرحله 30 میلیارد تومان به این پتروشیمی تخصیص یافته است گفت: 237 نفر در پتروشیمی هگمتانه مشغول ساخت و راهاندازی و بهروز کردن دستگاهها و سامانهها هستند.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی پتروشیمی ابن سینا در هفته جاری انجام میشود بیان کرد: مشکلات آب این پروژه نیز حل شده است.

*فرمانداران از دستگاههای اجرایی کار بخواهند

شاهرخی با اشاره به اینکه عملکرد دستگاههای مختلف اجرایی در حوزه اقتصاد مقاومتی قابل توجه است گفت: فرمانداران میبایست به صورت جدی پیگیر اجرای پروژهها در شهرستان خود باشند و از دستگاههای اجرایی کار بخواهند.

*از ظرفیت رسانهها غفلت شده است

شاهرخی همچنین بر لزوم همکاری با رسانههای استان تأکید و بیان کرد: در استان رسانههای دلسوزی داریم که از این ظرفیت غفلت شده است و باید از آنها بیشتر استفاده شود.

*افشاری:پرداخت 56 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان همدان

فرماندار همدان نیز با بیان اینکه اقدامات خوبی در شهرستان همدان در راستای اقتصاد مقاومتی انجام شده گفت: راهاندازی دانشگاه دی 8، ساخت مرکز جامع زنان، ایجاد منطقه ویژه مبنی بر فناوریهای برتر، افتتاح فرهنگسرای ولایت به عنوان مرکز کسب و کار، احداث شهرک بنکداران و در دستور کار قرار گرفتن راهاندازی مجدد پتروشیمی هگمتانه با اشتغالزایی 300 نفر در بهار 99 از جمله این اقدامات بوده است.

حسین افشاری بیان کرد: تاکنون 147 پروژه تملک دارایی به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی با بیان اینکه روستای یکن آباد به عنوان آزمونه اشتغال روستایی در نظر گرفته شده است گفت: در این روستا 410 نفر در 11 واحد تولیدی مشغول به کار هستند.

افشاری با بیان اینکه 56 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان همدان پرداخت شده است بیان کرد: چرم یکی از مزیتهای اقتصادی و توسعه استان است که در این راستا بزرگترین کارخانه کفش زنانه در غرب کشور در همدان با 450 نفر اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم راهاندازی شد.

*سلامتی: افت منفی آب در دشتهای قهاوند و کبودراهنگ

سیدرضا سلامتی فرماندار رزن نیز از کاهش افت آب در دشتها سخن به میان آورد و گفت: با بستن چاههای غیر مجاز در استان در دو دشت کبودراهنگ و دشت قهاوند سالهای گذشته افت آب به ترتیب 137 و 56 سانتی متر بود که این رقمها هم اکنون به منفی 66 سانتی متر و منفی49 سانتی متر رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه نرخ بیکاری در تابستان سال گذشته 6.5 درصد بوده است گفت: این رقم در تابستان سال جاری به 5.3 درصد رسیده است.

احمد توصیفیان با اشاره به اینکه بعد از زنجان استان همدان دومین استان از نظر کمترین نرخ بیکاری در کشور است بیان کرد: نرخ مشارکت در تابستان سال جاری در استان 47.5 درصد بوده که این رقم در تابستان سال گذشته 44.7 درصد بوده است.

*رضوانی جلال: 202 هکتار مجتمع گلخانهای در استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز با بیان اینکه در استان 124 هزار پیوندک گردو آماده شده است گفت: سهمیه استان 90 هزار مورد بوده است.

منصور رضوانی جلال بیان کرد: برای نخستین بار نهال گردوی گواهی شده در کشور از استان همدان توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه راهاندازی گلخانهها در استان یکی از اقدامات مناسب برای اقتصاد مقاومتی بوده است بیان کرد: در استان 202 هکتار مجتمع گلخانهای داریم.

وی بیان کرد: گاوداری 6 هزار رأسی نیز در شهرستان درگزین کلنگ زنی شده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/٢٨ تعداد بازدیـد : ٢١٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۵,۲۷۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان