چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/٠۴ تعداد بازدیـد : ١٧٨ نسخه چاپی
 
 
 


یک هزار و صد تاکسی فرسوده نوسازی می‌شود

روزنامه هگمتانه  : 
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با صندوق کارآفرینی امید مقرر شده است با پرداخت تسهیلات یک هزار و صد تاکسی در همدان نوسازی شود.

 
 

حمیدرضا حاجیبابایی روز پنجشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایهگذاری شهرستان همدان با بیان اینکه اغلب مردم به دنبال وام و تسهیلات هستند تا بتوانند اشتغالی ایجاد کنند بیان کرد: با رایزنیهای صورت گرفته با صندوق کارآفرینی امید مقرر شده است با پرداخت تسهیلات یک هزار و 100 تاکسی در همدان نوسازی شود.

وی با بیان اینکه بیش از 3 هزار تاکسی در همدان وجود دارد که یک هزار و صد تاکسی آن فرسوده است تصریح کرد: صاحبان این تاکسیهای فرسوده درخواست 50 میلیون تومان تسهیلات را دارند که در مجموع 55 میلیارد تومان میشود.

وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید گفته است این طرح نیز همانند تهران و با مشارکت شهرداری انجام شود افزود: در این طرح مبلغی از منابع داخلی شهرداری اختصاص مییابد.

حاجی بابایی تصریح کرد: در این طرح بانک از صندوق پول را دریافت و آن را به حساب شهرداری واریز میکند که در واقع شهرداری هیچ مبلغی پرداخت نمیکند.

*میزان تسهیلات پرداختی بانکها به مددجویان کمیته امداد امام(ره) 58 تا 60 درصد بوده است

وی ضمن تشکر از بانکها به خاطر همکاری آنان در تولید و اشتغال عنوان کرد: میزان تسهیلات پرداختی بانکها به مددجویان کمیته امداد امام(ره) 58 تا 60 درصد بوده است که جای قدردانی و تشکر را دارد.

وی ادامه داد: میزان پرداختی بانکها باید به 100 درصد برسد و این موضوع مربوط به مردم و یا کمبود اعتبارات نیست بلکه مشکل در اجراست.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه در کشور پول به اندازه کافی وجود دارد اظهار کرد: برخی از بانکها در پرداخت تسهیلات کوتاهی میکنند و سعی دارند تا پایان سال پرداختی آنان به 30 درصد برسد ولی در مجلس مصوب کردهایم که باید این رقم به 100 درصد برسد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه استان همدان در حوزه اشتغال عملکرد خوبی داشته است بیان کرد: اما میبایست معضل ها، موانع و مشکلات شناسایی شود تا شهرستان و استان همدان در حوزه ایجاد اشتغال در کشور رتبه نخست را داشته باشد.

* 100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در حوزه دامداری سنتی هزینه میشود

این مسؤول با بیان اینکه مقرر شده است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبلغ 100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی را در حوزه دامداری سنتی هزینه کند گفت: وزیر کار دستور داده است تا طرح را در ابتدا با پرداخت 20 میلیارد تومان آغاز کنند که هم اکنون نیز در حال انجام است.

حاجی بابایی عنوان کرد: اگر کل مبلغ در نظر گرفته شده به طرح اختصاص یابد شاهد ایجاد 3 هزار شغل جدید در فامنین و همدان خواهیم بود.

*پورمجاهد: جذب 105 درصدی تسهیلات اشتغال روستایی در همدان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان هم از جذب 105 درصدی تسهیلات اشتغال روستایی در همدان خبر داد و گفت: باید موانع ایجاد اشتغال برداشته شود و پرداختها به خوبی انجام شود.

ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه تسهیلات اشتغال روستایی سقفی دارد که در حال ابلاغ است اظهار کرد: باید در راستای جذب سرمایهگذار نیز اقدامات مؤثری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه باید به سرمایهگذاران خط بدهیم تا چه کاری انجام دهند گفت: برخی از بانکها از توجیه نداشتن برخی طرحها سخن میگویند که میبایست سرمایهگذاران را راهنمایی کرد.

* 70 پرونده وام اشتغال مددجویان کمیته امداد امام(ره) تعیین تکلیف شود

وی با بیان اینکه در زمینه پرداخت تسهیلات باید با دلسوزی کار کرد بیان کرد: 70 پرونده وام اشتغال مددجویان کمیته امداد امام(ره) به پست بانک برگشته که امیدوارم به سرعت این موضوع تعیین تکلیف شود.

این مسؤول گفت: کمیته امداد امام(ره) تا 37 میلیارد تومان میتواند طرح به بانکها معرفی کند.

*افشاری: رتبه آخر همدان در ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری

فرماندار همدان نیز بر پرداخت تسهیلات به طرحهای اشتغالزا تا یک ماه آینده تأکید و بیان کرد: تعهد اشتغال شهرستان همدان یکسوم استان است که در این زمینه میبایست 6 هزار و 211 شغل ایجاد کرد.

حسین افشاری با بیان اینکه میزان اشتغال شهرستان از متوسط استانی بالاتر است که جای قدردانی دارد اظهار کرد: چند دستگاه نیز از میانگین پایینتر هستند که میبایست تلاش بیشتری در راستای بهبود اشتغال انجام دهند.

وی با بیان اینکه برخی از بانکها در تعهدات به مددجویان کمیته امداد امام(ره) عقب هستند بیان کرد: میبایست تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

فرماندار همدان تصریح کرد: یکهزار و 445 طرح کشاورزی در بانک اصلاح شده که تاکنون قرارداد 151 طرح منعقد شده است.

افشاری با بیان اینکه میبایست به طرحهای دانش بنیان توجه بیشتری شود گفت: باید سرمایهگذاران را به این سو ترغیب کنیم.

وی به شهرک صنعتی قهاوند نیز اشاره و بیان کرد: کار در این شهرک فراهم است و امکانات خوبی مانند زمین رایگان نیز برای ایجاد اشتغال و توسعه دارد.

فرماندار همدان همچنین با بیان اینکه 34 هزار صنف در همدان وجود دارد عنوان کرد: در این حوزه نیز شرایط خوبی وجود دارد و اتاق اصناف تا 50 درصد تخفیف برای بهای خدمات در نظر گرفته است.

وی از ضرورت ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری سخن به میان آورد و گفت: اولویت نخست استان ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری است اما متأسفانه در این زمینه در رتبه آخر قرار داریم.

افشاری با بیان اینکه باید همدان رتبه اول را در حوزه گردشگری داشته باشد عنوان کرد: تغییر رئیس میراث فرهنگی شهرستان همدان نیز به خاطر فعالیت و کار بیشتر در زمینه ایجاد اشتغال گردشگری بود.

وی بیان کرد: در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی نیز میبایست طرحهای عمده مانند گاوداری برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شود.

*ترکمانه: ایجاد 16 درصد مشاغل شهر همدان از سوی کمیته امداد امام(ره)

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان همدان نیز با بیان اینکه تعهد اشتغال شهرستان همدان در سال جاری 848 شغل است عنوان کرد: امیدواریم این تعداد شغل تا پایان سال محقق شود.

پیمان ترکمانه با اشاره به اینکه تاکنون 69 درصد تعهد اشتغال شهرستان تحقق یافته است اظهار کرد: تاکنون توانسته ایم 584 شغل را ایجاد کنیم.

ترکمانه با بیان اینکه کمیته امداد امام(ره) سعی کرده است در راستای اشتغال افراد مددجو گامهای مؤثری بردارد بیان کرد: 16 درصد مشاغل شهر همدان از سوی کمیته امداد امام(ره) ایجاد میشود.

وی با اشاره به اینکه طی 7 سال گذشته 20 درصد مشاغل کشور را کمیته امداد امام(ره)محقق کرده گفت: در سال گذشته این نهاد توانسته است به یکهزار و 172 نفر آموزش مهارتی و 571 نفر آموزش کوتاهمدت ارائه دهد.

ترکمانه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه 25 درصد آموزشهای مهارتی استان در شهر همدان انجام میشود اظهار کرد: در این زمینه تاکنون 571 میلیون تومان هزینه کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه همه این آموزشها با همکاری و از طریق انعقاد تفاهم نامه با آموزش فنی و حرفهای انجام میشود عنوان کرد: تمامی آموزشها مطابق با استانداردها و به روز است.

این مسؤول با اشاره به اینکه در سال گذشته 66 درصد آموزش دیدگان در استان توانسته اند مشغول به کار شوند گفت: میبایست بانکها در پرداخت تسهیلات همکاری بیشتری داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان همدان با اشاره به اینکه تعدادی از طرحهای اشتغالزا که به بانکها ارسال شده است برگشت خورده گفت: تعدادی از طرحها نیز در بانکها باقی مانده که در این زمینه میبایست همکاری بیشتری صورت گیرد.

وی از شرایط سخت پرداخت تسهیلات به مددجویان سخن به میان آورد و بیان کرد: ارائه 3 ضامن برای پرداخت 50 میلیون تومان تسهیلات مطلوب نیست.

وی عنوان کرد: ضروری است در این زمینه به درستی و با دقت عمل شود زیرا اگر پول از مجموعه خارج شود بر نخواهد گشت.

ترکمانه با بیان اینکه هم اکنون یک صد و 17 نفر نیز بیمه شدهاند اظهار کرد: 20 میلیارد تومان پرونده دریافت تسهیلات در بانکها وجود دارد که تاکنون 13.5 درصد این رقم جذب شده است.

ترکمانه با تأکید بر اینکه میانگین معوقات بانکی در کشور 10 تا 15 درصد است بیان کرد: بانکها نگران پرداخت اقساط نباشند زیرا معوقات مددجویان کمیته امداد امام(ره) در بانکها به کمتر 1.5 درصد میرسد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/٠۴ تعداد بازدیـد : ١٧٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۷,۹۸۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان