چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/١٨ تعداد بازدیـد : ٢۶٠ نسخه چاپی
 
 
 


بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
برگزاری پنجاه و سومین صحن شورای اسلامی شهر همدان با بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همراه بود که وی پس از گذشت 11 ماه، به طور رسمی کار خود را به عنوان نماینده مردم همدان در شورای اسلامی شهر از سر گرفت.

 
 

بر اساس طرح شکایت مولوی نسبت به شورای حل اختلاف استان همدان به هیأت مرکزی شورای حل اختلاف وزارت کشور، نقض رأی سلب عضویت وی از شورای اسلامی شهر، اعلام شد.

در این نشست از زحمات جواد گیاهشناس در راستای خدمت 11 ماههاش به عنوان رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا، قدردانی شد.

* گردان: مولوی از شورای اسلامی شهر، شکایتی نداشته است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در صحن شورا، گفت: انتظار میرود در مدت زمان باقیمانده از عمر دوره پنجم شورا همانند گذشته، با وفاق و همدلی در خدمت شهروندان باشیم و در این بین، رسانهها هم تلاش کنند تا فضای آرام و به دور از حاشیه در مدیریتشهری حکمفرما شود.

کامران گردان با تأکید بر اینکه استدعا دارم بحثهای حاشیهای و فضای مجازی از ذهنها دور شود؛ بیان کرد: بنده مصاحبهای در این رابطه نخواهم کرد، زیرا آقای فرماندار گفت آقای مولوی از شورای اسلامی شهر گلایه و شکایتی نداشته؛ بلکه از شورای حل اختلاف استان شکایت داشته است و ما دعوایی نداشتیم و بر اساس روند قانونی، مراحل طی شد.

وی همچنین گفت: اکنون همه حاضران در جلسه شاهد هستند که آقایان مولوی و گیاهشناس همچون دو برادر رفتار میکنند و امید است رسانهها نیز به دوستی این دو عزیز و همه اعضای شورا، دقت کنند.

* فرماندار: حضور در صحن شورا برای ابلاغ یک رأی قانونی

فرماندار همدان نیز فلسفه حضور خود در صحن شورا را ابلاغ یک رأی قانونی دانست و گفت: با توجه به اینکه سال گذشته با یک فرآیند قانونی، جواد گیاهشناس را به عنوان جانشین ابراهیم مولوی معارفه کردم، او منشأ خدمات ارزشمندی بود و لازم میدانم از وی هم قدردانی کنم.

حسین افشاری با اشاره به شکایت مولوی از شورای حل اختلاف استان و نه شورای اسلامی شهر همدان، افزود: طی انجام فرآیندهای مختلفی،طی 4 جلسه در شورای حل اختلاف، این مهم مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته وی؛ موضوع در هیأت مرکزی شورای حل اختلاف مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نتیجه، ختم رسیدگی اعلام و نقض رأی مبنی بر سلب عضویت آقای مولوی از شورای اسلامی شهر برای مدت باقی مانده دور پنجم اتخاذ شد که این رأی، قطعی است.

افشاری با بیان اینکه این رأی روز گذشته (13 آبانماه 98) از وزارت کشور و دبیر شورای حل اختلاف کشور به استاندار ابلاغ شد؛ ادامه داد: استاندار در 14 آبان جاری رأی را به معاون عمرانی و بنده ابلاغ کرد و فلسفه حضور بنده معرفی آقای مولوی و تقدیر از زحمات آقای گیاهشناس است.

وی بیان کرد: لازم به ذکر است پایتخت تاریخ و تمدن ایرانزمین و تراز شهر همدان به عنوان یک شهر جهانی مطرح است؛ از این رو طبیعتاً شورای اسلامی شهر، فرماندار، شهردار، رئیس و اعضای شورا نیز در تراز همدان جهانی هستند.

فرماندار همدان با تقدیر مجدد از مولوی و گیاهشناس، یادآور شد: این قدردانی به دلیل الزام به رعایت قانون و دوری از حواشی است؛ از سوی دیگر ریاست آقای گردان در شورا همراه با آرامش طی یک سال گذشته، قابل تقدیر است.

* فعالیتهای کمنظیر فرهنگی شورا و شهرداری

فرماندار همدان در ادامه با اشاره به اظهار نظر خود مبنی بر فعالیتهای کمنظیر فرهنگی شورا و شهرداری در این دوره در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، گفت: اعتقاد ما نیز همین است که شورا و شهرداری در عرصه فرهنگی موفق عمل کردهاند.

افشاری افزود: باید هرچه میتوانیم روی مباحث گردشگری و جذب گردشگر کار کرده و همدان را به دنیا معرفی کنیم.

* مولوی: تنها بدهکار مردم شریف همدان هستم

ابراهیم مولوی، عضو شورای اسلامی شهر همدان هم با بیان اینکه خدا را شاکرم یک بار دیگر به بنده توفیق داد در خدمت مردم شریف و نجیب همدان باشم، گفت: بار دیگر این افتخار به من داده شد تا لباس خادمی و نوکری مردم همدان را به تن بپوشم و بتوانم باری از مشکلات آنها را که در دو دوره به بنده اعتماد کرده و رأی خود را به امانت نزد من گذاشته بودند، بردارم؛ این حق به صاحب اصلی آن که مردم شریف همدان هستند، برگردانده شد.

وی با عذرخواهی از افرادی که طی این مدت موجب رنجش آنها شده بود؛ گفت: اگر در این مسیر موجب رنجش کسی شدم، حلالیت میطلبم.

مولوی افزود: 15 مهرماه سال گذشته وقتی در شورا چند روز قبل از آن ریاست شورا فارغ شده بودم، مصوبهای که قبل از آن برای درمانم بود، را پیگیری کردم.

وی با اشاره به مراجعه بیش از 32 بار خود به خارج از کشور برای درمان از سال ١٣65، بیان کرد: با مرخصی قانونی این مجموعه و لطف و امضای این عزیزان تا 15 آبان مرخصی داشتم.

مولوی با بیان اینکه 15 آبان ماه سال گذشته با توجه به اینکه مرخصی اتمام یافت و روند درمان طولانی شد، تصویب مجدد مرخصی بنده در همان جلسه مطرح شده بود، گفت: همه دوستان مصوب کرده بودند که به دلیل شرایط جسمی بنده مرخصی دوم 45 روزه هم مصوب شد.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به تصویب مرخصی با خیال راحت آنجا ماندم و کارهای درمانی را انجام دادم؛ ادامه داد: 21 روز پس از تصویب مرخصی دوم در ششم آذرماه کمیته انطباق با آن مخالفت میکند و میگوید هر عضو شورا نمیتواند بیش از یک ماه مرخصی داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: بنده روال قانون را که کمیته انطباق و شورای حل اختلاف استان و مرکزی بود، پیگیری کردم و روند قانونی در 4 جلسه شورای حل اختلاف مرکزی بررسی شد.

مولوی با تأکید بر اینکه بنده به شورا برگشتم و با کسی دعوا ندارم؛ گفت: آقای گیاهشناس برادر بنده هستند و مشکلی هم با هم نداشتیم.

وی با بیان اینکه همه آنهایی که ندانسته به بنده تهمت و افترا زدند و شایعات را دامن زدند، بخشیدم و حلال کردم؛ ادامه داد: اما از آنهایی که عامدانه و آگاهانه تهمت زدند و افترا بستند نه در این دنیا و نه در آن دنیا نخواهم گذشت و باید پاسخگو باشند.

مولوی یادآور شد: اگر کارم را پیگیری کرده و به موارد قانونی، شکواییه خود را اعلام کردم، فقط به دفاع از حق مردمی بود که بر من منت گذاشته بودند و صیانت از آبروی خانوادهای که بیش از 20 شهید برای نظام و امنیت داده است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان در پایان گفت: تنها و تنها بدهکار مردم شریف و نجیب همدان هستم.

* گیاهشناس: ما هم به قانون تمکین میکنیم

جواد گیاهشناس، عضو علیالبدل شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست، یادآور شد: بحث اصلی تمکین به قانون بود و ما هم تمکین میکنیم؛ اما قانون یک فرصت دیگر و بستر مناسب را برای ما فراهم کرده است.

* قدردانی کمیسیون ملی یونسکو در ایران از مدیران استانی و شهری

در ادامه جلسه دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اهدای لوحی از استاندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان به‌‍ منظور برپایی شایسته اجلاس راه ابریشم، قدردانی کرد.

*ایوبی: ایران؛ میزبان «هنر خوشنویسی راه ابریشم»

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در صحن شورا ضمن قدردانی از مدیران شهری در برگزاری نشست جهانی «راه ابریشم» با بیان اینکه برگزاری این نشست نشان از اراده جمعی مردم همدان و مدیریت شهری دارد، گفت: تغییر لهجه و نگاه «راه ابریشم» از جمله نتایج این نشست بود.

حجتا... ایوبی با تأکید بر اینکه مردم جهان فکر میکردند زبان «راه ابریشم» چینی است، افزود: با برگزاری همایش راه ابریشم در همدان توانستیم زمین بازی را تغییر داده و نشان دهیم ایران حرفی برای گفتن در این زمینه دارد.

وی بیان کرد: پیش از برگزاری نشست، نگران بودیم که آیا میتوانیم آن طور که باید، نشست را برگزار کنیم که خوشبختانه توانستیم این کار را به نحو احسن انجام دهیم.

ایوبی با اشاره به پذیرش طرح برپایی همایش خط و خوشنویسی در «راه ابریشم» توسط یونسکو، افزود: یونسکو پذیرفت که این مهم در اطلس یونسکو تجدیدنظر شود و همایش بینالمللی خط و خوشنویسی اردیبهشتماه سال آینده در ایران برگزار شود.

وی؛ هر کشوری که بتواند تصویر خوبی از خود در جهان ارائه دهد را پیروز نبرد فرهنگی دانست و بیان کرد: این نشست توانست تصویر بسیار خوب از ایران و همدان ارائه دهد؛ از این رو در همایشهای جهانی و بینالمللی نباید به دنبال نتایج فوری باشیم.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با بیان اینکه اگر میخواهیم کشور و یا شهری مانند همدان در جهان دیده شود، باید جهانی نگاه و فکر کنیم؛ یادآور شد: جایزه جهانی ابن سینا به عنوان جایزه اخلاق در علم بوعلی سینا 4 سال است که برگزار میشود و مسؤولی از شهر همدان در این رویداد مهم، حضور ندارد.

ایوبی با تأکید بر اینکه بوعلی سینا نماد همدان است؛ اظهار کرد: به همین دلیل تلاش کردیم در این دوره، اهدای جایزه ابن سینا علاوه بر حضور مسؤولانی از همدان در این مراسم، شب هگمتانه و یا روز همدان نیز برگزار شود.

وی با اعلام آمادگی برای راهاندازی دفتر نمایندگی یونسکو در همدان و موزه هنر «راه ابریشم» با آثاری مختلف از کشورهای عضو این اجلاس، گفت: مسؤولان همدان نیز باید به ما قول بدهند که بتوانند موزهای فرهنگی همچون موزهای که در چین برای مسأله اقتصادی در راه ابریشم ایجاد شده است، ایجاد کنند.

* شهردار: نام «همدان» در جهان مطرح شد

شهردار همدان هم در ادامه با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر و استانداری در برگزاری نشست راه ابریشم، گفت: این نشست، یکم تا هفتم مهرماه امسال برگزار شد.

عباس صوفی با بیان اینکه سیاستهای در نظر گرفته شده از نظر کمی و کیفی در این نشست بسیار مناسب برگزار شد، افزود: اتفاق خوب این بود که نام «همدان» در یونسکو و جهان مطرح شد و اعتقاد داریم همدان، ظرفیتهای بسیاری در حوزه تاریخی و فرهنگی دارد.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری این نشست موجب شد مدیران و اعضای یونسکو با همدان بیشتر آشنا شوند؛ افتتاح دفتر نمایندگی یونسکو در همدان، نشانسازی، موزه مورد حمایت یونسکو و ثبت آثار تاریخی را از اتفاقات خوب این نشست برشمرد و ادامه داد: ثبت آثار تاریخی همدان در این نشست مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش روابطعمومی شورای اسلامی شهر همدان، شهردار همدان با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنایعدستی کشورهای عضو یونسکو به میزبانی همدان، گفت: همانطور که یونسکو تقاضای برگزاری نشست راه ابریشم را داشت و همدان صادقانه به آن پاسخ داد، امیدواریم کمک و حمایت کنند تا بتوانیم ظرفیتهای بیبدیل همدان را با ظرفیت یونسکو، بشناسانیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/١٨ تعداد بازدیـد : ٢۶٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۸,۰۷۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان