چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/٢٢ تعداد بازدیـد : ١٧٢ نسخه چاپی
 
 
 


بدرقه جشنواره تئاتر کودک

روزنامه هگمتانه  : 
صبح دیروز بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با معرفی برترین‌های خود در بخش‌های خردسال، کودک، نوجوان، خیابانی و نمایشنامه نویسی به کار خود پایان داد.

 
 

*کاراندیش: آموزش افراد در شهرستانها به صورت جدی دنبال شود

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه ضروری است آموزش افراد در شهرستانها و استانها به صورت جدی دنبال شود گفت: در 4 سال اول دولت به همه استانها سفر کردم که مشکلات و مسائل هنرمندان در سه جلد کتاب جمع آوری شد.

علیاصغر کاراندیش با اشاره به اینکه امروزه با مشکل آموزش افراد با استعداد در استانها و شهرستانها مواجه هستیم عنوان کرد: بیشترین نیاز امروز آموزش کودکان و نوجوانان در حوزه هنر است که باید به آن توجه شود.

وی با ضروری خواندن ارتقا فرهنگ بیان کرد: تا فرهنگ جامعه ارتقا پیدا نکند تلاشهای ما در حوزههای مختلف مانند سیاسی، عمرانی و اقتصادی به نتیجه نمیرسد.

کاراندیش با بیان اینکه فرهنگ در جامعه مظلوم است عنوان کرد: هنر تئاتر به خاطر نقش تربیتی آن مانند نان واجب است و باید آن را ارج نهاد.

وی همچنین اظهار کرد: امروز یکی از لحظات بسیار خوب در زندگی ام است زیرا در این جمع بزرگ و کوچک گردهم آمده اند و شور و شوق خاصی در این مراسم وجود دارد.

*کرمی: مشارکت خوب کانون پرورش فکری کودکان در جشنواره

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور نیز در این مراسم ضمن قدردانی از مردم همدان به خاطر برگزاری خوب جشنواره بیان کرد: به سهم خودم از نهادهای دستاندرکار در برگزاری این رویداد تقدیر میکنم.

شهرام کرمی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان امانتهایی هستند که آینده کشور را میسازند گفت: باید برای رشد و تعالی آنان تلاش کرد.

وی در ادامه سخنان خود از حضور پر رنگ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره امسال سخن به میان آورد و بیان کرد: این نهاد امسال مشارکت خوبی در برگزاری جشنواره داشت.

*احسانی: هنرنمایی 400 هنرمند در جشنواره بینالمللی تئاتر کودک همدان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز از هنرنمایی 400 هنرمند در این جشنواره خبر داد و گفت: این جشنواره با فعالیت 52 گروه هنری، سه گروه نقالی، 9 نمایش خارجی، هشت گروه خیابانی و هشت گروه هنری شهرستانی به کار خود پایان داد.

احمدرضا احسانی با بیان اینکه بنیان هیچ سلطنتی جز هنر پایدار نیست اظهار کرد: هفته وحدت را به همگان تبریک میگویم و روزهای خوشی را برای مردم فرهنگدوست ایرانزمین به خصوص همدان آرزو میکنم.

وی با بیان اینکه افتتاحیه بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) در پیادهراه بوعلی آغاز شد و اختتامیه آن با هفته وحدت هم زمان شده است گفت: در این جشنواره شاهد روزهای خوبی بودیم که فضای شادی را برای شهروندان و کودکان و نوجوانان رقم زد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تقدیر از تمام دستاندرکاران برگزاری این جشنواره و همکاری دستگاههای اجرایی افزود: در این دور از جشنواره شاهد حضور گروههای نمایشی داخلی و خارجی در شهر همدان و اجرای تئاتر به عنوان عامل رشددهنده و پرورشی بودیم.

وی از هنرنمایی 400 هنرمند در این جشنواره خبر داد و گفت: این جشنواره با فعالیت 52 گروه هنری، سه گروه نقالی، 9 نمایش خارجی، هشت گروه خیابانی و هشت گروه هنری شهرستانی به کار خود پایان داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به راهاندازی 2 تماشاخانه سیار گفت: نمایشها در 15 سالن مشتمل بر هفت سالن در مرکز استان و هشت سالن در شهرستانها اجرا شد.

وی با بیان اینکه 5 کارگاه تخصصی به مدت 10 شب تشکیل شد افزود: شهرام کرمی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی حامی ما بود و مجید قناد نیز به عنوان دبیر جشنواره تلاش زیادی در برگزاری این جشنواره داشت که قدردان آنها هستیم.

*قناد: شرکت 130هزار کودک و نوجوان در جشنواره

دبیر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از دست اندرکاران برپایی جشنواره بیان کرد: هنرمندان بسیاری در این جشنواره فعالیت داشتند و باید گفت جشنواره تئاتر با حضور هنرمندان روشن شد و بدون حضور پرشور آنان معنایی ندارد.

مجید قناد با بیان اینکه امسال 130 هزار کودک و نوجوان در این جشنواره حضور داشتند گفت: از همه مسؤولان، خبرنگاران، نیروی انتظامی، صداوسیما به خصوص شبکه دوم و نهادهایی مانند آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به خاطر همکاری خوب شان با جشنواره قدردانی میکنم.

*آزادبخت: برگزاری 20 دوره جشنواره تئاتر در همدان

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان نیز در این آیین با بیان اینکه از 26 جشنواره تئاتر 20 دوره آن در همدان برگزار شده است گفت: این موضوع نشان از هنردوستی و فرهنگی بودن این شهر دارد.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه همدان 3300 سال سابقه تاریخی دارد اظهار کرد: از این روست که این استان تاریخی را پایتخت تاریخ و تمدن ایران نام گذاری کرده اند.

وی با اشاره به اینکه دین اسلام با نگاه همهجانبهنگر توجه خاصی به مقوله هنر دارد اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی نیز با ایجاد فضا برای هنرمندان سعی در فراهم کردن زمینه فعالیت بیشتر این افراد کرده است.

*حاجیبابایی: جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان بازگردد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه زیرساختهای خوبی برای برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در همدان فراهم شده است گفت: همدان آمادهترین شهر برای اجرای این جشنواره است.

حمیدرضا حاجیبابایی بیان کرد: توقع داریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه کمک کند و باز هم جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان بازگردد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت خوبی را از فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جشنواره شاهد بودیم عنوان کرد: از نهادهایی که برای برگزاری این جشنواره کمک کردند تشکر میکنیم.

وی اظهار کرد: اگر در جامعه هنر نباشد آن جامعه میمیرد.

حاجی بابایی با بیان اینکه هنر بهترین شیوه برای انتقال پیام به جامعه است عنوان کرد: هنرمندان طیف گستردهای از افراد جامعه هستند که مردم نیز احترام خاصی برای آنان قائل اند.

*معرفی برترینهای جشنواره

در پایان این جشنواره برترینها در بخشهای خردسال، کودک، نوجوان، خیابانی و نمایشنامه نویسی معرفی شدند.

در بخش خردسال تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و 25 میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش هرکی تو دنیا یک شکل و رنگی داره به کارگردانی حامد ترابی به عنوان نمایش برگزیده و لوح تقدیر و 5 میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش دامن خیال انگیز من به کارگردانی بهناز مهدیخواه اهدا شد.

در بخش کودک لوح تقدیر و 5 میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش کچل کفتر باز به کارگردانی آزاده انصاری، در بخش نوجوان تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و 25 میلیون ریال به نمایش به مرور زمان به کارگردانی حسین اسدی به عنوان نمایش برگزیده، لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش افسانه ماردوش به کارگردانی محمد جهانپا تعلق گرفت.

در بخش خیابانی تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و مبلغ 25 میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش یک چالش نه چندان کوچولو و خونه مادربزرگه به کارگردانی نورالله لک به عنوان نمایش برگزیده و لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش وقتی که هفت سالم بود به کارگردانی مهدی حبیبی اهدا شد.

همچنین هیأت داوران بخش مسابقه نمایشنامهنویسی، نمایشنامههای مومو و راز گنج میرمهنا نوشته عقیل جماعتی، ستارهکار نوشته فروغ رستگار و سیروس زردشتی و عملیات نجات مدادرنگیها نوشته حسین حسینزادهجهرمی را به عنوان آثار برتر معرفی کردند.

هیأت داوران بخش خیابانی بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان در بخش طراحی فضا برای نمایشهای وقتی من هفت سالم بود و او کسی در جزیره بدنستان جایزه برتر را به امیرحسین شفیعی و مهدی حبیبی و نسا بخشی اعطا کردند.

در بخش موسیقی برگزیده نیز هیأت داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به محمد نادری آهنگ ساز نمایش یک چالش نه چندان کوچولو اهدا کردند.

در بخش بازیگری زن، نرگس خاک کار، هیام احمدی و زهرا پیرحاجی به خاطر بازی در نمایشهای وقتی من هفت سالم بود، آینده مال بچههاست و یک چالش نه چندان کوچولو جایزه برتر را دریافت کردند.

در بخش بازیگری مرد از بازیگران نمایشهای مرغ، درخت، گل و کمودور، وحید حسن پور و احسان آزادجو بهطور مشترک تقدیر شدند و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مصطفی کولویندی بازیگر نمایش وقتی من هفت سالم بود اهدا شد.

در بخش کارگردانی نیز جایزه هیأت داوران به کارگردانان نمایشهای نقل مبارک آقای طبیعت، اوکسی در جزیره بدنستان و یک چالش نه چندان کوچولو به پژمان شاوردی، نسا بخشی و نورالله لک اعطا شد.

جایزه هیأت داوران در بخش طرح و ایده به طراح نمایش وقتی من هفت سالم بود مهدی حبیبی و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نمایش یک چالش نه چندان کوچولو، نوراله لک اعطا شد.

در بخش بازیگری جشنواره نمایشهای اوکسی در جزیره بدنستان و نقل مبارک آقای طبیعت تقدیر و جایزه ویژه شورای داوران به نمایش سفر جادویی به کارگردانی روحالله سنایی و نمایش یک چالش نه چندان کوچولو به نوراله لک اعطا شد.

هیأت داوران بخش خردسال بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان جایزه برگزیده را به محمد محسنی برای نمایش کودک و پرنده از ساوه اهدا کرد.

همچنین جایزه برگزیده در بخش متن نمایش به منوچهر اکبرلو برای نمایشنامه پر از تهران اهدا شد.

جایزه برگزیده بازیگری مرد به امیرحسین انصافی برای نمایش حیاط خانه ما از تهران و جایزه برگزیده بازیگری زن به بهناز مهدی خواه برای نمایش دنیای خیال انگیز من از تهران اهدا شد.

در بخش طراحی صحنه و عروسک جایزه برگزیده به مهدی حبیبی برای نمایش کودک و پرنده از ساوه اهدا شد و آراد ترابی برای نمایش هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره از همدان و هوراد حبیبی برای نمایش کودک و پرنده از ساوه در بخش ویژه کودکان هنرمند نمایشهای بخش خردسال اهدا شد.

جایزه برگزیده به نمایش کودک و پرنده به کارگردانی محمد محسنی از ساوه اهدا گردید.

در بخش کودک هیأت داوران بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در بخش گریم و طراحی چهره تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح گریم و چهرهپردازی نمایش مرد نون زنجبیلی شهربانو نیسنی اهدا شد.

در بخش موسیقی لوح تقدیر و جایزه نقدی به آذرنوش خدامی، آهنگ ساز نمایش هوشنگ لاکپشته و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عبد آتشانی آهنگ ساز نمایش کچل کفترباز اهدا شد.

لوح تقدیر و جایزه نقدی در بخش طراحی صحنه به الکا هدایت طراح صحنه نمایش هوشنگ لاکپشته، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آویده سعادتپژوه طراح صحنه نمایش کچل کفترباز، جایزه بخش طراحی لباس شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانمها آیسا مالکی مقدم و مریم محمودی طراحان لباس نمایش مرد نون زنجبیلی و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهناز کرمی، طراح لباس نمایش بالتازار اهدا شد.

جایزه بخش بازیگری زن شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به فاطمه عباسی، بازیگر نمایش کچل کفترباز و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مینووش رحیمیان، بازیگر نمایش کچل کفترباز و جایزه ویژه به خاطر تسلط بر صحنه و یادآوری اصول پایهای فرهنگ نمایش دیدن و ارائه روایتی یکدست به الکا هدایت بازیگر نمایش هوشنگ لاکپشته اهدا شد.

جایزه بخش بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمد عمرانی بازیگر نمایش مرد نون زنجبیلی و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سعید باغبانی نیر بازیگر نمایش نمکی و دیو الکی اهدا و همچنین به خاطر بازی روان، شیرین و سرشار از اعتماد به نفس با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از آراد ترابی بازیگر خردسال نمایش بالتازار تقدیر شد.

جایزه بخش نمایشنامهنویسی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به نسرین خنجری نویسنده نمایشنامه کچل کفترباز و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سپیده فلاحفر نویسنده نمایشنامه هوشنگ لاکپشته اهدا شد.

جایزه بخش کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به محسن پورقاسمی کارگردان نمایش بالتازار و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی نیز به آزاده انصاری کارگردان نمایش کچل کفترباز اهدا شد.

هیأت داوران بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از نمایش کچل کفترباز به کارگردانی آزاده انصاری به عنوان نمایش برگزیده بخش کودک تقدیر کردند.

جوایز هیأت داوران بخش نوجوان بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در بخش گریم به طراحان گریم نمایش پر، لیلا پریشان و حسین تبریزی اهدا شد.

در بخش موسیقی نیز از امیر و آرش بیات برای موسیقی نمایش افسانه ماردوش تقدیر و جایزه برگزیده به احمد جعفری و علی خاتمی از نمایش رؤیای کودکانه اهدا شد.

در بخش طراحی صحنه از رضا روان طراح صحنه نمایش افسانه بایبری تقدیر و جایزه برگزیده به مهدی شرفی برای طراحی صحنه نمایش افسانه ماردوش اهدا شد.

از نرگس زهرا در نمایش افسانه بایبری در بخش طراحی لباس تقدیر و جایزه برگزیده به رضا عبدالعلی زاده و پریسا قاسمی از نمایش پرپر سیمرغ پر اهدا شد.

در بخش بازیگری زن از پرستش سلطانی از نمایش افسانه ماردوش تقدیر و جایزه برگزیده به نیلوفر سیاری از نمایش رؤیای کودکانه اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد از محسن قصری از نمایش پر پر سیمرغ پر تقدیر و جایزه برگزیده به طور مشترک به جلال کریمزاده از نمایش افسانه ماردوش و شهرام صمدینیا از نمایش افسانه بایبری اهدا شد.

در بخش کارگردانی نیز از سیروس سپهری کارگردان نمایش رؤیای کودکانه تقدیر و جایزه برگزیده به محمد جهانپا کارگردان نمایش افسانه ماردوش اهدا شد.

در بخش متن نیز از منوچهر اکبرلو نویسنده نمایشنامه افسانه ماردوش تقدیر و جایزه برگزیده به سیروس سپهری نویسنده نمایشنامه رؤیای کودکانه اهدا شد.

همچنین جایزه ویژه شورای داوران بخش نوجوان بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به نمایش به مرور زمان از شهرستان خارک اهدا شد.

در بخش جوایز مردمی نیز نمایش مزه دروغ تلخه به کارگردانی سمیرا یزدانپژوه در بخش کودک و در بخش نوجوان نمایش افسانه ماردوش به کارگردانی محمد جهانپا تعلق گرفت.

گفتنی است در این جشنواره خانه تئاتر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جایزه ویژه "دوستدار کودک" خود را به نمایش پر به کارگردانی اکرم ابوالمعالی در بخش خردسال، در بخش کودک نمایش کچل کفترباز به کارگردانی آزاده انصاری، در بخش نوجوان نیز نمایش افسانه ماردوش به کارگردانی محمد جهانپا و در بخش خیابانی هم نمایش وقتی من هفت سالم بود به کارگردانی مهدی حبیبی اهدا کرد.

*بزرگداشت رضا بابک در جشنواره

همچنین در این جشنواره آیین بزرگداشت رضا بابک از هنرمندان و کارگردانان برجسته عرصه تئاتر کشور برگزار شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/٢٢ تعداد بازدیـد : ١٧٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۲۴۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان