چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/٢۵ تعداد بازدیـد : ٢٣٣ نسخه چاپی
 
 
 


اختصاص 320 میلیارد‌ تومان به راه آهن همد‌ان- سنند‌ج

روزنامه هگمتانه  : 
استاند‌ار همد‌ان گفت: از محل رد‌یف اعتبارات ملی مبلغ 320 میلیارد‌ تومان به تکمیل راه آهن همد‌ان – سنند‌ج اختصاص یافته است.

 
 

سید سعید شاهرخی صبح پنجشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه از محل ردیف اعتبارات مبلغ 320 میلیارد تومان به تکمیل راه آهن همدان – سنندج اختصاص یافته است گفت: این اعتبارات منهای خط راه آهن همدان به ملایر و ایستگاه درونشهری همدان است که در این حوزه نیز به یقین کار انجام میشود.

وی با بیان اینکه یکهزار و 800 پروژه نیمهتمام در استان وجود دارد عنوان کرد: 500 پروژه در سال گذشته در استان واگذار شد و امسال نیز تاکنون صد پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

شاهرخی با تأکید بر اینکه میبایست دستگاهها واگذاری پروژههای نیمهتمام را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند گفت: بیشترین منابعی که میتواند به استان کمک کند در وزارتخانههاست که میبایست مسؤولان برای اخذ منابع بیشتر تلاش بیشتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: در بودجه اقتصادی سال جاری رضایتمندی به دست آمد که امیدواریم در بودجه سال آینده نیز همینطور باشد.

استاندار با اشاره به صحبتهایی با وزیر دفاع در تهران گفت: به وزیر دفاع تعداد 8 طرح معرفی شد که وی نیز قول سرمایهگذاری خوبی را در استان داد.

*باید 10 درصد آب کشاورزی را صرفهجویی کنیم

استاندار همدان با اشاره به اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید 10 درصد آب کشاورزی را صرفهجویی کنیم گفت: راه حل این موضوع اجرای طرح آبیاری نوین است.

وی با بیان اینکه قرار بود 70 هکتار کشت گلخانهای در استان عملیاتی شود بیان کرد: در این راستا تاکنون 100 هکتار انجام شده و امیدواریم تا پایان برنامه این میزان را به 220 هکتار برسانیم.

شاهرخی با بیان اینکه همدان بهترین محصول سیر دنیا را دارد گفت: اما تاکنون یا آن را به صورت خام از استان خارج میکردیم و یا نتوانستهایم بهره برداری مناسبی از آن انجام دهیم.

وی با بیان اینکه 30 نوع منابع معدنی در استان وجود دارد عنوان کرد: تاکنون سرمایهگذاری یکهزار و 500 میلیارد تومانی در حوزه معادن استان انجام شده است.

استاندار همدان از مدیرعامل شرکت آبفا به خاطر اقدامات خوبی که در استان انجام داده است تقدیر کرد.

*تخصیص 3 میلیون مترمکعب آب به منطقه ویژه اقتصادی

وی در ادامه سخنان خود از تخصیص 3 میلیون مترمکعب آب به منطقه ویژه اقتصادی خبر داد و گفت: انتظار داریم شرکت توانیر اقدام جدی در استان انجام دهد.

استاندار عنوان کرد: وقتی وزیر نیرو دستور انجام اقداماتی را در همدان داده، ما نیز توقع داریم سازمانها کار خود را به خوبی انجام دهند.

شاهرخی با بیان اینکه ادارهکل اوقاف و امور خیریه استان اختصاص زمین پست برق را در ملایر قطعی کرده است عنوان کرد: در مجاورت منطقه اقتصادی زمین مهیا شده و باید برق و گاز آن نیز اجرا شود.

استاندار به جشنواره تئاتر کودک و نوجوانان اشاره و بیان کرد: جا دارد از فعالیتهای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر کنیم، جشنواره امسال متفاوتتر از پارسال بود.

*پورمجاهد: انجام 30 میلیادر تومان بخشش جریمههای مالیاتی در استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان نیز از بخشش جریمههای مالیاتی و تأمین اجتماعی سخن به میان آورد و گفت: 30 میلیارد تومان بخشش جریمههای مالیاتی و 4میلیارد تومان نیز مربوط به جریمههای تأمین اجتماعی بوده است که در 6 ماه نخست امسال در راستای رونق واحدهای صنعتی و تولیدی انجام شده است.

ظاهر پورمجاهد عنوان کرد: در مجموع 60 برنامه با 74 درصد پیشرفت در کمیته اقتصادی ستاد اقتصاد مقاومتی وجود داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به اینکه 500 میلیارد تومان برای اخذ تسهیلات در سامانه بهینیاب متقاضی داشتیم عنوان کرد: ضروری است نظام بانکی کشور روند ارائه تسهیلات را هر چه سریعتر آسان کند.

وی با بیان اینکه در سال جاری 60 جلسه ستاد تسهیل در دستور کار بود بیان کرد: از این تعداد تاکنون بیش از 40 جلسه برگزار شده و 223 مورد مصوبه در این ستاد به تصویب رسیده است.

*حاجی بابایی: تپه هگمتانه آماده جهانی شدن

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن انتقاد از نبود تابلوهایی برای تعیین مسافت در برخی از بزرگراههای استان گفت: از بزرگراه تهران به آزادگان باید تابلو داشته باشیم تا مسافتها مشخص شود.

حمیدرضا حاجیبابایی با اشاره به اینکه برخی از اقدامات همانند نصب تابلوی مسافت از کار احداث بزرگراه کمتر نیست عنوان کرد: قبلاً در ورودی شهر همدان تابلوی "پایتخت تاریخ و تمدن ایرانزمین" نصب بود که نمیدانم به چه علت برداشته شده است.

وی درباره بیمارستان اکباتان نیز عنوان کرد: این بیمارستان یکی از به روزترین بیمارستانهای کشور است و باید بررسی کنیم چقدر اوراق میخواهد تا کار هرچه سریعتر انجام شود.

وی به جلسات هفته گذشته مسؤولان استانی با معاون رئیس جمهور و وزاری اطلاعات، نیرو و راه اشاره و بیان کرد: در این جلسات تصمیمهای مهمی برای استان گرفته شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه در این جلسه مبلغ 55 میلیارد تومان برای خط مشترک آب تخصیص یافت گفت: با اختصاص این رقم مشکل آب استان از این ناحیه حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه میبایست نیروگاه و پست برق در منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود عنوان کرد: در این زمینه نیز وزیر نیرو دستوراتی داده است.

حاجیبابایی با اشاره به اینکه با تصمیمات گرفته شده تپه هگمتانه نیز آماده جهانی شدن است گفت: همچنین دستوراتی داده شده تا کار مطالعاتی مناطق گردشگری مانند امامزاده محسن و ابرو سرعت داده شود

وی با بیان اینکه براساس دستور وزیر راه مطالعاتی باید انجام دهیم تا از همدان تا تهران کنار بزرگراه منطقه گردشگری ایجاد شود گفت: قنات قاسمآباد از جمله جاذبههای گردشگری است که باید مطالعاتی در این زمینه انجام شود.

*بازگشت روستاییان به روستای خالی از سکنه قهاوند

حاجیبابایی با اشاره به اینکه قرار شده در خرداد سال آینده جشنواره ملی سیر در استان برگزار شود گفت: بازدیدی از روستای راه جرد قهاوند داشتیم که دیدیم منطقهای که قبلاً خالی از سکنه شده بود 60 خانواده به آن بازگشته اند و هم اکنون خواستار ایجاد مدرسه در این روستا هستند.

حاجیبابایی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به خاطر برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان تشکر کرد.

*پورمختار: تعطیلی 260 کارگاه سفال در لالجین

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی نیز از تعطیلی 260 کارگاه سفال در شهر لالجین خبر داد و عنوان کرد: این واحدها با مشکل گاز و نفت روبرو هستند.

محمد علی پورمختار با اشاره به اینکه با تعطیلی این واحدها 260 خانوار و هزاران نفر دچار مشکلاتی شدهاند گفت: ضروری است هر چه سریعتر مشکلات این واحدها حل شود.

وی همچنین به مشکل واحد گاوداری 2 هزار رأسی کبودراهنگ اشاره کرد و گفت: کار احداث این واحد به دلیل اختلاف با بانک 8 سال است که معطل مانده است.

وی با بیان اینکه برای حل مشکل این واحد با شرکت شستا مذاکره کردهایم عنوان کرد: در این رابطه نیاز به ورود استاندار داریم، همه چیز برای احداث این واحد مهیاست و تنها مشکل خرید گاو وجود دارد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کار در بخشهایی قفل شده است عنوان کرد: در این رابطه شاهد موانع در تولید هستیم و نه هفتخوان بلکه هفتاد خوان در مسیر تولید ایجاد شده است.

پورمختار با اشاره به اینکه جابهجاییهای مدیران باعث شده برخی از تصمیمات بعداً اجرایی نشود گفت: اگر کارها تثبیت نشود تولید با مشکل مواجه خواهد شد.

*حسینی بیدار: آب تصفیه خانه همدان در حد آب شرب است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان نیز بیان کرد: در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی سال 98 طرح آب رسانی به نیروگاه شهیدمفتح از تصفیهخانه فاضلاب به عنوان پروژه شاخص شرکت آب و فاضلاب شهری انتخاب شده است.

سیدهادی حسینیبیدار با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب همدان به عنوان طرح نمونه کشوری انتخاب شده است اظهار کرد: آب این تصفیه خانه در حد آب شرب است. وی با بیان اینکه در گذشته نیروگاه شهید مفتح با 25 حلقه چاه تنها 25 درصد فعالیت داشت بیان کرد: امروز این نیروگاه با بستن چاهها به طور کامل فعال است که این امر باعث اشتغالزایی و کاهش بیابانی شدن این منطقه شده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت زیر پوشش فاضلاب استان از 54 درصد به 75 درصد رسیده است گفت: متوسط جمعیت زیر پوشش فاضلاب کشور برابر با 45 درصد است.

*شهیدی: راهاندازی نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی در کبودراهنگ

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز از راهاندازی نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی "بشیکتپه" در شهرستان کبودراهنگ خبر داد و عنوان کرد: هم اکنون در استان همدان 42 مگاوات برق در حال بهرهبرداری است.

محمدمهدی شهیدی با اشاره به اینکه در راستای دولت الکترونیک 96.5 درصد شماره تلفنهای مشترکان استان تاکنون جمع آوری شده است عنوان کرد: مشکل عمده ما در این رابطه در بخش سازمانها و ادارات است به طوری که تاکنون 74 درصد شمارهها در اختیار ما قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به طرح کاهش تلفات انرژی در شهرستان ملایر عنوان کرد: برای مرحله نخست آن مبلغ 5 میلیارد تومان هزینه شده که میتوان گفت در مجموع به ارزش 6 میلیارد تومان در این شهرستان اصلاح شبکه انجام شده است.

وی عنوان کرد: در سال جاری پست 63.20 کیلوولت همدان و پست 63.20 کیلوولت عبدالرحیم احداث شده است.

*ولدی: وضعیت برق ملایر نامطلوب است

فرماندار ملایر نیز با اشاره به وضعیت برق این شهرستان گفت: برق ملایر در 17 سال گذشته ناپایدار بوده است.

قدرت اله ولدی با بیان اینکه وضعیت برق مسکن مهر ملایر بسیار نامطلوب است عنوان کرد: یک میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار برای بهبود این وضعیت از وزارت نیرو دریافت کرده ایم که امیدواریم اعتباراتی برای حل مشکل تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه برای بازار سنتی ملایر مبلغ صد میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است بیان کرد: تاکنون یک سوم کار بهبود وضعیت شبکه این منطقه انجام شده است.

فرماندار ملایر درباره راهاندازی گاوداری 6 هزار رأسی این شهر اظهار کرد: برای راهاندازی این گاوداری 80 هکتار زمین تحویل داده شده و هم اکنون مجوزها و استعلامها در حال انجام است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/٢۵ تعداد بازدیـد : ٢٣٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۳۱۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان