چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/٠۴ تعداد بازدیـد : ۵٣ نسخه چاپی
 
 
 


بیماری قلبی مهمترین عامل فوت همدانی‌ها

روزنامه هگمتانه  : 
مدیرکل ثبت احوال استان همدان اعلام کرد: بیماری قلبی مهمترین عامل فوت همدانی‌ها است.

 
 

اسد حسن زاده با اشاره به اینکه در هفت ماه امسال 6هزار و 369 ازدواج ثبت شده بار اولی، 1275 مورد بار دومی و 85 مورد بار سوم بوده و تعدادی نیز برای بار چهارم ازدواج کرده اند، انتقاد کرد: شاخصه نسبت ازدواج و طلاق که در بین مسؤولان جاافتاده، درست نیست چرا که جامعه هدف آنها با هم فرق دارد و ازدواج مربوط به افراد مجرد است اما طلاق مربوط به خانوادههاست و شاید در یک زوج با 40 سال زندگی مشترک نیز رخ دهد.

وی بیان کرد: وقتی میگوییم آمار ازدواج کم شده به علت این است که جامعه هدف ازدواج کم شده به طوری که 25 سال پیش باید کودکی متولد میشده تا امروز به سن ازدواج میرسیده و

اگر در 25 سال آینده همه مقدمات ازدواج یک زوج را فراهم کنیم و همه ولادتهای ما تا مدت مقرر زنده بمانند، باز هم تعداد ازدواج در 25 سال آینده کمتر از سال گذشته خواهد شد به طوری که سال قبل 24 هزار ولادت و 13 هزار ازدواج به ثبت رسیده پس اگر این 24 هزار ولادت تا 25 سال آینده زنده بمانند و همه مهاجرت نکنند، ازدواجها در آن سال 12 هزار خواهد بود.

حسن زاده با بیان اینکه در شش ماه امسال 1845 مورد طلاق صورت گرفته است، تصریح کرد: در شش ماه امسال ازدواج نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 11 درصدی داشته و در میزان طلاق نیز با کاهش 6.1 درصد مواجه بوده ایم همچنین میانگین سنی ازدواج مردان در هفت ماه امسال 29.9 و زنان 24.1 بوده است.

وی با اشاره به اینکه در هفت ماه امسال 15 هزار و 29 مورد ولادت به ثبت رسیده که 7هزار و 818 مورد پسر و 7هزار و 211 مورد دختر بوده است، اظهار کرد: نرخ خام موالید در استان همدان 14.7 در هزار و نرخ وفات شش در هزار است.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان در ادامه با بیان اینکه طبق سرشماری سال 95 جمعیت همدان یک میلیون و 738 هزار و 234 نفر بوده که تا پایان مهرماه این میزان به یک میلیون و 776 هزار و 63 نفر افزایش یافته است، افزود: مهلت ثبت برای ولادت 15 روز و وفات 10 روز است که 99.9 درصد ولادتها در استان با همکاری دستگاههای ذیربط در مهلت قانونی به ثبت میرسد.

*کبودراهنگ دارای بالاترین و تویسرکان کمترین نرخ موالید استان

حسنزاده با اشاره به اینکه کبودراهنگ با 15.9 در هزار بالاترین و تویسرکان با 12.4 در هزار کمترین نرخ موالید استان را به خود اختصاص داده اند، اضافه کرد: عواملی همچون مهاجرت، عدم تسهیلات زایمانی و بیمارستانی و... باعث تغییر آمار زایمانی در شهرستانها میشود.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان خاطرنشان کرد: 1.4 کل ولادتهای ثبت شده در استان همدان دوقلوزایی بوده که 215 مورد در هفت ماه امسال، دو مورد سه قلو و یک مورد چهارقلو در استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه اقبال عمومی مردم همدان به اسامی مذهبی بالاست، تأکید کرد: امیرعلی، امیرحسین، علی، امیرعباس و محمدحسین بیشترین اسامی پسرانه و فاطمه، زهرا، حلما و زینب نیز اسامی دخترانه مورد استقبال مردم استان همدان است.

حسنزاده با بیان اینکه بیماریهای قلبی- عروقی بیشترین فوتیهای استان را به خود اختصاص داده، خاطرنشان کرد: در هفت ماه امسال 6هزار و 263 مورد فوتی به ثبت رسیده که از این تعداد، 3هزار و 624 مورد مرد و 2هزار و 639 مورد زن بوده اند.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان در ادامه بیان کرد: در هفت ماه امسال 44 هزار و 332 مورد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده که ضریب امنیت و اطمینان بالایی دارد.

*15 درصد کارتهای ملی هوشمند صادرشده در باجه معطله ثبت احوال همدان

حسن زاده با بیان اینکه 85.5 درصد مردم استان همدان یعنی حدود یک میلیون و 214 هزار و 911 نفر کارت هوشمند ملی خود را دریافت کرده اند، گفت: 15 درصد از کارتهای ملی هوشمند صادرشده در باجه معطله ثبت احوال قرار دارد و علت آن عدم مراجعه مردم برای دریافت کارت هوشمند است و برخی نیز شماره تلفنهایی در فرم ثبت نام نوشته اند که اغلب خاموش بوده و در دسترس نیست.

وی با بیان اینکه خوشبختانه استان همدان به موازات سیاستهای کشوری عملکرد خوبی در تغییر کارت ملی به هوشمند داشته است، افزود: در صورتی که 15 درصد یعنی حدود 240 هزار نفر باقیمانده مردم استان برای دریافت کارت ملی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کنند، تا انتخابات اسفندماه همه مردم استان کارت هوشمند خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کارتهای ساخت ایران با کارتهای وارداتی از لحاظ کیفیت قابل قیاس است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: کارتهای ایرانی از لحاظ کیفیت هم رده کارتهای وارداتی بوده و به جرأت میتوان گفت که کیفیت آنها بالاتر هم هست.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان در گفتگو با ایسنا، در انتقاد به این خبر که در همدان آمار کودک همسری بالاست، گفت: متأسفانه ما یاد نگرفته ایم از کلمه «نمی دانم» استفاده کنیم اما باید شجاعت داشته باشیم و بدون منبع و تحقیقات میدانی آماری ارائه ندهیم. چندین سال است که به پژوهشگران، محققان، دانشگاهیان و کارشناسان درخواست داده ایم که از اطلاعات و منابع ثبت احوال برای بررسی مسائل جمعیتی استان استفاده کنند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/٠۴ تعداد بازدیـد : ۵٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۳۷۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان