چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/٠۴ تعداد بازدیـد : ١٧٣ نسخه چاپی
 
 
 


بیماری قلبی مهمترین عامل فوت همدانی‌ها

روزنامه هگمتانه  : 
مدیرکل ثبت احوال استان همدان اعلام کرد: بیماری قلبی مهمترین عامل فوت همدانی‌ها است.

 
 

اسد حسن زاده با اشاره به اینکه در هفت ماه امسال 6هزار و 369 ازدواج ثبت شده بار اولی، 1275 مورد بار دومی و 85 مورد بار سوم بوده و تعدادی نیز برای بار چهارم ازدواج کرده اند، انتقاد کرد: شاخصه نسبت ازدواج و طلاق که در بین مسؤولان جاافتاده، درست نیست چرا که جامعه هدف آنها با هم فرق دارد و ازدواج مربوط به افراد مجرد است اما طلاق مربوط به خانوادههاست و شاید در یک زوج با 40 سال زندگی مشترک نیز رخ دهد.

وی بیان کرد: وقتی میگوییم آمار ازدواج کم شده به علت این است که جامعه هدف ازدواج کم شده به طوری که 25 سال پیش باید کودکی متولد میشده تا امروز به سن ازدواج میرسیده و

اگر در 25 سال آینده همه مقدمات ازدواج یک زوج را فراهم کنیم و همه ولادتهای ما تا مدت مقرر زنده بمانند، باز هم تعداد ازدواج در 25 سال آینده کمتر از سال گذشته خواهد شد به طوری که سال قبل 24 هزار ولادت و 13 هزار ازدواج به ثبت رسیده پس اگر این 24 هزار ولادت تا 25 سال آینده زنده بمانند و همه مهاجرت نکنند، ازدواجها در آن سال 12 هزار خواهد بود.

حسن زاده با بیان اینکه در شش ماه امسال 1845 مورد طلاق صورت گرفته است، تصریح کرد: در شش ماه امسال ازدواج نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 11 درصدی داشته و در میزان طلاق نیز با کاهش 6.1 درصد مواجه بوده ایم همچنین میانگین سنی ازدواج مردان در هفت ماه امسال 29.9 و زنان 24.1 بوده است.

وی با اشاره به اینکه در هفت ماه امسال 15 هزار و 29 مورد ولادت به ثبت رسیده که 7هزار و 818 مورد پسر و 7هزار و 211 مورد دختر بوده است، اظهار کرد: نرخ خام موالید در استان همدان 14.7 در هزار و نرخ وفات شش در هزار است.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان در ادامه با بیان اینکه طبق سرشماری سال 95 جمعیت همدان یک میلیون و 738 هزار و 234 نفر بوده که تا پایان مهرماه این میزان به یک میلیون و 776 هزار و 63 نفر افزایش یافته است، افزود: مهلت ثبت برای ولادت 15 روز و وفات 10 روز است که 99.9 درصد ولادتها در استان با همکاری دستگاههای ذیربط در مهلت قانونی به ثبت میرسد.

*کبودراهنگ دارای بالاترین و تویسرکان کمترین نرخ موالید استان

حسنزاده با اشاره به اینکه کبودراهنگ با 15.9 در هزار بالاترین و تویسرکان با 12.4 در هزار کمترین نرخ موالید استان را به خود اختصاص داده اند، اضافه کرد: عواملی همچون مهاجرت، عدم تسهیلات زایمانی و بیمارستانی و... باعث تغییر آمار زایمانی در شهرستانها میشود.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان خاطرنشان کرد: 1.4 کل ولادتهای ثبت شده در استان همدان دوقلوزایی بوده که 215 مورد در هفت ماه امسال، دو مورد سه قلو و یک مورد چهارقلو در استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه اقبال عمومی مردم همدان به اسامی مذهبی بالاست، تأکید کرد: امیرعلی، امیرحسین، علی، امیرعباس و محمدحسین بیشترین اسامی پسرانه و فاطمه، زهرا، حلما و زینب نیز اسامی دخترانه مورد استقبال مردم استان همدان است.

حسنزاده با بیان اینکه بیماریهای قلبی- عروقی بیشترین فوتیهای استان را به خود اختصاص داده، خاطرنشان کرد: در هفت ماه امسال 6هزار و 263 مورد فوتی به ثبت رسیده که از این تعداد، 3هزار و 624 مورد مرد و 2هزار و 639 مورد زن بوده اند.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان در ادامه بیان کرد: در هفت ماه امسال 44 هزار و 332 مورد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده که ضریب امنیت و اطمینان بالایی دارد.

*15 درصد کارتهای ملی هوشمند صادرشده در باجه معطله ثبت احوال همدان

حسن زاده با بیان اینکه 85.5 درصد مردم استان همدان یعنی حدود یک میلیون و 214 هزار و 911 نفر کارت هوشمند ملی خود را دریافت کرده اند، گفت: 15 درصد از کارتهای ملی هوشمند صادرشده در باجه معطله ثبت احوال قرار دارد و علت آن عدم مراجعه مردم برای دریافت کارت هوشمند است و برخی نیز شماره تلفنهایی در فرم ثبت نام نوشته اند که اغلب خاموش بوده و در دسترس نیست.

وی با بیان اینکه خوشبختانه استان همدان به موازات سیاستهای کشوری عملکرد خوبی در تغییر کارت ملی به هوشمند داشته است، افزود: در صورتی که 15 درصد یعنی حدود 240 هزار نفر باقیمانده مردم استان برای دریافت کارت ملی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کنند، تا انتخابات اسفندماه همه مردم استان کارت هوشمند خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کارتهای ساخت ایران با کارتهای وارداتی از لحاظ کیفیت قابل قیاس است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: کارتهای ایرانی از لحاظ کیفیت هم رده کارتهای وارداتی بوده و به جرأت میتوان گفت که کیفیت آنها بالاتر هم هست.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان در گفتگو با ایسنا، در انتقاد به این خبر که در همدان آمار کودک همسری بالاست، گفت: متأسفانه ما یاد نگرفته ایم از کلمه «نمی دانم» استفاده کنیم اما باید شجاعت داشته باشیم و بدون منبع و تحقیقات میدانی آماری ارائه ندهیم. چندین سال است که به پژوهشگران، محققان، دانشگاهیان و کارشناسان درخواست داده ایم که از اطلاعات و منابع ثبت احوال برای بررسی مسائل جمعیتی استان استفاده کنند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/٠۴ تعداد بازدیـد : ١٧٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۳۱۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان