چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١١ تعداد بازدیـد : ٩۵ نسخه چاپی
 
 
 

شهردار همدان در شورای اداری تأکید کرد:
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در شش ماه نخست امسال

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شورای اداری شهرداری همدان صبح روز گذشته با حضور شهردار، معاونان، مدیران مناطق و سازمان‌های زیر مجموعه در مرکز همایش‌های قرآنی و بین المللی برگزار شد.

 
 

شهردار همدان در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای مجموعه مدیریت شهری بر لزوم همگرایی و تلاش بیشتر در شهر تأکید کرد و گفت: اگر چه مشکلات اقتصادی و عدم نقدینگی طی سالهای اخیر به ویژه امسال بر کشور و شهرداریها حاکم است اما نباید از هیچ تلاش و کوششی در راستای خدمترسانی به شهروندان فروگذار باشیم و از تمامی مدیران و کارکنان مجموعه درخواست دارم با برنامهریزی مناسب و ایدههای جدید در حوزه کاری خود اهداف شهرداری و نیازهای شهروندان را به سرانجام برسانند.

عباس صوفی بیان کرد: ارزش افزوده به عنوان یکی از منابع درآمدی در شهرداریها محسوب میشود که متأسفانه سهم شهر همدان از این موضوع در قیاس با سایر شهرداریهای کشور بسیار ناچیز است که بایستی این موضوع مورد بررسی ویژه قرار گیرد چرا که در برخی از شهرداریهای اطراف شاهد هستیم ارزش افزوده جوابگوی بخش اعظمی از نیازهای مالی مدیریت شهری است.

وی در ادامه افزود: در بودجه شش ماه نخست امسال و علی رغم سخت گیرهای قانونی شورای اسلامی شهر شاهد تحقق بیش از 82 درصدی بودجه شهرداری همدان هستیم که علی رغم تنگناهای مالی عملکرد خوبی را در این زمینه شاهد هستیم اما بنده به نوبه خودم از این موضوع راضی نیستم و معتقدم نباید به دلیل نبود نقدینگی اجرای پروژهها و برنامهها با کندی روبرو شود.

صوفی در ادامه گفت: در زمینه خرید تجهیزات، ماشین آلات خدماتی و آتش نشانی نیازهای جدی داریم که باید در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود که ناگفته نماند شهرداری همدان در حوزه ماشین آلات مربوط به برف روبی از سایر کلانشهرهای کشور وضعیت به مراتب بهتری دارد که این امر جای تقدیر دارد.

شهردار همدان با اشاره به وجود 20 هزار واحد تجاری غیرمجاز در شهر همدان گفت: امسال دو تفاهم نامه با اصناف پیرامون ضابطه مند کردن واحدهای تجاری غیرمجاز شهر همدان امضا شد که در این بین واحد املاک و واحد مستغلات شهرداری همدان اقدامات خوبی را انجام داد که بنده معتقدم باید در این حوزه بیشتر کار کنیم و از تمامی مؤدیان درآمد مناطق و سازمانها درخواست دارم با تلاش و کوشش بیشتر خود منابع مالی و درآمدهای کوششی موردنظر را محقق کنند تا در بحث اجرای پروژهها و خدمترسانی به مردم خللی وارد نشود.

وی بیان کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در حوزه املاک شهرداری در حال انجام است که در آینده اثرات مثبت آن را شاهد خواهیم بود که برای نمونه میتوان به زمین 500 هکتاری شهرداری در کوی شهید مدنی اشاره کرد که از زمان شهردار فقید همدان مرحوم بهنامجو پیگیری نشده بود اما در حال حاضر با همراهی و هماهنگی دستگاه قضایی این زمین و یک زمین 300 هکتاری نیز در حال تعیین تکلیف است که سرمایه بسیار عظیمی برای شهرداری همدان محسوب میشود.

شهردار همدان عنوان کرد: در بحث بودجه نویسی همچون گذشته سیاست پروژه محوری را در بودجه سال آینده مورد توجه قرار داده ایم که بایستی به سرانجام برسد.

عباس صوفی در پایان صحبتهای خود با تأکید بر پرهیز از هرگونه دخالت مدیران و کارکنان مدیریت شهری در انتخابات مجلس یازدهم، گفت: مجموعه شهرداری همدان قانوناً و شرعاً از ورود به عرصه انتخابات مجلس معذور است و ما اجازه نداریم در حمایت و یا نقد نامزدهای انتخاباتی گام برداریم و تأکید میکنم تمامی نامزدها برای ما محترم هستند و هیچ کس حق ندارد از منابع و اموال شهرداری در انتخابات استفاده کند که در صورت مشاهده کوچکترین تخلف، بدون اغماض و چشم پوشی برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

* حضرت زاده: بودجه سال آینده شهرداری به روش راهبردی و عملیاتی تدوین میشود

معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان هم در این جلسه اظهار کرد: با توجه به نزدیکی فصل تدوین بودجه شهرداری در سال آینده، از تمامی مدیران مناطق، سازمانها و دستگاههای زیر مجموعه درخواست دارم پروژههای نیمه تمام بودجه سال آینده را در اولویت قرار دهند و همچنین پیشبینی پروژههای لازم و ضروری را مورد توجه قرار دهند.

مرتضی حضرت زاده در ادامه تصریح کرد: درصدد هستیم بودجه سال آینده را به روش راهبردی و عملیاتی تدوین و تهیه کنیم که تحقق این موضوع نیازمند توجه و تلاش مجموعه مدیریت شهری است و در این مسیر به دنبال آن هستیم بودجه سال 99 برشی از برنامه 5 ساله توسعه شهر همدان باشد که در کنار این موضوع از تمامی مدیران درخواست داریم نقطه نظرات، طرحها و ایدههای خود پیرامون بودجه و تعرفه عوارض را ارایه کنند تا قبل از ارسال به شورای اسلامی شهر مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی بیان کرد: اجرای سامانه شهاب که در راستای شفاف سازی است مورد نظر شورای اسلامی شهر و همچنین شهردار همدان است که در این بین از تمامی مدیران و کارکنان مدیریت شهری درخواست ویژه دارم در بحث قراردادها و مباحث مالی از نرم افزارهای تهیه شده ذیل سامانه شهاب استفاده کنند تا شاهد هوشمند سازی امور در شهرداری باشیم.

* ابرار خرم: مباحث درآمدی در اولویت مدیران شهری باشد

معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان نیز در ادامه این شورا گفت: در بحث بودجه شش ماه نخست امسال شاهد تحقق 82 درصدی بودجه هستیم که از این میزان 87 درصد بودجه توسط شهرداری ستاد و شهرداریهای مناطق و 82 درصد نیز توسط سازمانهای زیر مجموعه محقق شده است که با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر کشور و شهرداری رقم بسیار خوبی است که این موضوع مرهون تلاش و کوشش همه مجموعه مدیریت شهری است.

رضا ابرا خرم بیان کرد: از تلاش و جدیت تمامی مدیران مناطق، مدیران سازمان ها، مدیران درآمد مناطق و شهرداری ستاد و همچنین حوزه املاک تشکر میکنم اما درخواست دارم نسبت به تحقق درآمدها در ادامه سال نیز توجه ویژه داشته باشند چرا که همه مجموعه مدیریت شهری نسبت به درخواستهای شهر و شهروندان مسؤول هستیم و باید در این زمینه ساعی و کوشاتر از گذشته عمل کنیم.

در پایان این مراسم شهردار همدان ضمن تقدیر از تلاشهای غیاثی در زمان تصدی مسؤولیت، وی را به عنوان قائم مقام معاونت برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی منصوب و ارسلان محمودی را نیز به عنوان مدیر جدید اداره توسعه بهره وری و سرمایه نیروی انسانی معرفی کرد، همچنین با تقدیر از زحمات مهدی افراسیابی در اداره حقوقی وی را به عنوان سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری معرفی و محمدطاهر خوش لفظ را نیز به سمت سرپرست جدید اداره حقوقی منصوب کرد.

در ادامه مراسم تودیع و معارفه؛ محمد علی گلشن به عنوان سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری، سعید خوشبخت به عنوان مدیر جدید سامانه 137 شهرداری، رضا سراجوق به عنوان معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری معرفی شدند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١١ تعداد بازدیـد : ٩۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۳۶۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان