چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٢ تعداد بازدیـد : ۵٢ نسخه چاپی
 
 
 


معارفه رسمی حسن ختن‌لو به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی همدان

روزنامه هگمتانه  : 
صبح دیروز با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم حسن ختن‌لو به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی همدان منصوب شد.

 
 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با تأکید بر اینکه فارغالتحصیلان کارآفرین در دانشگاههای صنعتی تربیت شوند گفت: امسال 40 میلیون یورو برای تجهیزات از سازمان برنامه بودجه جذب شد.

 مسعود برومند ظهر روز گذشته در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی همدان اظهار کرد: در وزارت علوم و تحقیقات دوران پرفراز و نشیبی را در طول چهل سال اخیر پشت سر گذاشتهایم تا به اینجا رسیدهایم.

وی با بیان اینکه از جایی شروع کردیم که مهندسان زیادی از کشورهای مختلف در ایران کار میکردند اما امروز نیازی به این نیروها نداریم گفت: در یک دورهای از حوزه آموزش وارد تحصیلات تکمیلی شدیم و به جای اینکه دانشجویان را برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بفرستیم به آرامی دوره تحصیلات تکمیلی در کشور توسعه یافت و امروز بخش قابل توجهی از فارغالتحصیلان کشور در دانشگاههای صنعتی با کیفیت عالی مشغول به کار هستند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و تحقیقات با اشاره به اینکه در دورانی به توسعه علمی بیشتر توجه شد و سیاستها به سوی پشتیبانی از پژوهش رفت خاطرنشان کرد: نتیجه این بود که امروز در جهان رتبه بسیار خوبی داریم.

وی از رتبه شانزدهم ایران در تولید مقالات علمی خبر داد و افزود: از طرف دیگر رتبه اول بیشترین نرخ رشد مقالات را در منطقه داریم.

برومند با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی همدان جزو دانشگاههایی است که در این دستاوردها نقش مهمی ایفا کرده است گفت: در پی این دوران پرفراز و نشیب با توجه به نیازهایی که احساس میشد، این مجموعه تغییرات اساسی داشته است.

وی با تأکید به اینکه امروز هرآنچه حاصل شده نتیجه زحمات کسانی بوده که در دانشگاهها تلاش کردهاند افزود: امروز بعد از پنج سال آقای نیلی امانت را به آقای ختنلو میسپارد که از سوی وزارت علوم از ایشان به خاطر تمام تلاشها قدردانی میکنم.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به اینکه مطمئنم اگر پیشرفت و موفقیتی حاصل شده حتما با مشارکت اعضای هیأت علمی بوده است و امیدوارم این هماهنگی و مشارکت همچنان باشد گفت: آقای نیلی دارای تجربههای زیادی شدهاند که نمیتوان نادیده گرفت و همچنان از وجود ایشان استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دانشگاهها با کمبود اعتبار مواجه هستند اما از طرفی انتظارات از دانشگاهها متفاوت شده است افزود: اگر تا دهه 80 با الگوی ذهنی توسعه پژوهشی پیش رفتهایم از آن زمان به بعد وارد حوزه فناوری شدیم و به دستاوردهای زیادی یافتیم.

برومند با بیان اینکه بسیاری از مدیران شرکتهای بزرگ در کشور فارغالتحصیلان این دانشگاهها هستند خاطرنشان کرد: تغییرات موجود نیازهایی را ایجاد میکند و امروز بحث از دانشگاهی است که گاهی از آن به عنوان دانشگاه نسل سه و یا کارآفرین یاد میشود.

وی با اشاره به اینکه مفهوم همه اینها این است که اگر تا دیروز به بروندادههای پژوهشی توجه زیادی داشتیم امروز باید به اثربخشی خود در جامعه توجه کنیم گفت: امروز برای ما مهم است که بدانیم جامعه از دانشگاه رضایت لازم را دارد یا خیر و دانشگاه مجبور است به ذینفعان خود توجه کند که یکی از آنها مردم هستند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه توجه به این موضوع موجب بهبود زندگی میشود تصریح کرد: نباید در این راستا تنها به داخل دانشگاه توجه کنیم، افرادی در بیرون فعال هستند و با حوزههای صنعتی و اجتماعی در تعامل نزدیک قرار میگیرند.

وی با اشاره به اینکه آنها سعی میکنند نه تنها نیازهای آشکار بلکه نیازهای پنهان را تشخیص دهند گفت: باید توجه کنیم ما به عنوان دانشگاه مجبوریم چند سال جلوتر از بقیه حرکت کنیم و این کار سادهای نیست، انتظارات هم بسیار سنگین است اما در هر صورت این نیاز زمان است.

برومند با بیان اینکه دانشگاه امروز بسیار متفاوت از گذشته است افزود: امروز کنار هم بودن دانشگاه صنعتی و بوعلی سینا مزیت بزرگی است و در بسیاری از جاها این مزیت را نداریم.

وی ادامه داد: همکاری دانشگاهها با هم و همکاری آنها با پارکهای علم و فناوری برای ما یک راهبرد کیفی است چراکه دانشگاهها اگرچه مسوول اشتغال فارغالتحصیلان نیستند اما مسوولیت اشتغالپذیری و افزایش سطح اشتغالپذیری دانشجویان خود هستند و در این راه عملا باید فارغالتحصیلان کارآفرین تربیت شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه این اتفاق بستری میخواهد که بخشی از آن در پارکهای علم و فناوری است افزود: نیاز امروز ما به گونه دیگر فکر کردن است و یافتن راهحلهایی است که تا دیروز مطرح نبوده است؛ برای چنین کاری دانشگاه صنعتی همدان مجبور است سازوکار خود را بازنگری کند.

وی عنوان کرد: مشورت امروز جزو نیاز اساسی ماست و باید استفاده از خرد جمعی را مورد توجه قرار دهیم که اگر اینگونه باشد پای نتایج آن هم خواهیم ایستاد و در بدی و خوبی آن نیز خواهیم بود.

برومند با بیان اینکه فضا باز شود تا از تجربیات بقیه اساتید و هیأت علمی استفاده شود گفت: تلاش میکنیم تا جایی که امکان دارد در آموزش عالی از سازمان برنامه، بودجه بیشتری بگیریم.

وی با اشاره به اینکه امسال 40 میلیون یورو برای تجهیزات گرفته شد و به دنبال این هستیم همین میزان را برای سال‌‌ بعد زنده کنیم افزود: سیاست وزارت علوم واگذاری بخشی از اختیارات به دانشگاههاست که در این راستا حرکت خواهیم کرد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه امروز شکل نشریات و برگزاری همایشها تغییر یافته که باید در این راستا هم هم کار کنیم تأکید کرد: به ایجاد ارتباط با صنعت به شدت در همدان نیاز داریم و باید به گونهای دیگر از روابط با صنعت بیاندیشیم.

گفتنی است در این آیین از زحمات محمود نیلی تقدیر و حسن ختنلو به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی همدان معرفی شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٢ تعداد بازدیـد : ۵٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۳۴۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان