چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٢ تعداد بازدیـد : ۵٩ نسخه چاپی
 
 
 

حضرت زاده معاون شهردار همدان خبر داد:
بودجه سال آینده شهرداری به روش راهبردی و عملیاتی تهیه می‌شود

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
معاون شهردار همدان از تهیه بودجه سال آینده شهرداری به روش راهبردی و عملیاتی خبر داد.

 
 

دومین جلسه برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان به ریاست معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار و با حضور رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر، اعضای ستاد و دبیرخانه برنامه و نمایندگانی از کارگروههای شش گانه تخصصی، نمایندگانی از کارگروههای چهار گانه مناطق و نماینده مشاور در سالن جلسات شهرداری همدان برگزار شد.

معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار در این جلسه اظهار کرد: برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان به عنوان اولین برنامه مشارکتی شهر همدان در تابستان سال جاری در دستور کار معاونت برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان قرار گرفت، این برنامه بر اساس «دستورالعمل تهیه، تصویب، اجرا و پایش برنامه عملیات نوسازی و عمران و اصلاحات شهر (برنامه راهبردی-عملیاتی شهر و شهرداری)» ابلاغی سال 1394 در چارچوب 9 مرحله تعریف شده است.

مرتضی حضرت زاده بیان داشت: به موجب این برنامه چشمانداز شهر در افق 20 ساله ترسیم میشود و چهار برنامه عملیاتی در ابتدای فازهای پنج ساله تهیه میشود. وجه تمایز این برنامه با سایر طرحها و برنامهها، مشارکتی بودن آن است و کوشیده میشود تا ضمن اخذ نظرات تمامی گروههای ذینفع، ذیربط و ذینفوذ از جمله شهرداری همدان، شورای اسلامی شهر همدان، دستگاههای اجرایی مشارکتکننده، نخبگان و متخصصین شهر و جامعه مدنی، چشمانداز مورد وفاق همگان تبیین شود و بر مبنای چشمانداز، برنامههای عملیاتی تعریف گردد.

وی تصریح کرد: اتصال برنامههای عملیاتی به بودجههای سازمانی و اندازهگیری روند پیشرفت برنامهها به کمک سازوکار پایش متضمن موفقیت این برنامه خواهد بود.

حضرت زاده با بیان اینکه با اجرای این برنامه راهبردی میتوان نسبت به آینده شهر و شهرداری خوشبین بود، گفت: کمیتههای مشخصی با حضور معاونین شهردار و مدیران مناطق در این زمینه تشکیل خواهد شد که در قابل کارگروههای مشخصی اهداف این برنامه را بررسی، تبیین و ارایه خواهند کرد.

وی با تأکید بر اینکه این برنامه برای همه شهروندان حایز اهمیت است، گفت: در این برنامه راهبردی و عملیاتی شهروندان باید حضور فعالی داشته باشند چرا که از منظر شهروندی در موضوعات مدیریت شهری ورود پیدا خواهند کرد و چون این برنامه به صورت مشورتی اجرا خواهد شد قطعا اتفاقات بهتری را برای شهر رقم خواهد زد.

معاون شهردار همدان تأکید کرد: از دبیران کارگروههای تخصصی و کارگروه مناطق درخواست دارم در اجرای این برنامه از وجود نیروهای زبده، کاردان، توانمند و مجرب استفاده کنند که نسبت به این قبیل موضوعات اشراف کاملی دارند و در دست یابی به اهداف مورد نظر برنامه کمک رسان هستند.

حضرت زاده در ادامه تصریح کرد: درصدد هستیم بودجه سال آینده را به روش راهبردی و عملیاتی تدوین و تهیه کنیم که تحقق این موضوع نیازمند توجه و تلاش مجموعه مدیریت شهری است و در این مسیر به دنبال آن هستیم بودجه سال 99 برشی از برنامه 5 ساله توسعه شهر همدان باشد که در کنار این موضوع از تمامی مدیران درخواست داریم نقطه نظرات، طرحها و ایدههای خود پیرامون بودجه و تعرفه عوارض را ارایه کنند تا قبل از ارسال به شورای اسلامی شهر مورد ارزیابی قرار گیرد.

* عسگریان: مشاور طرح بر اساس نیازسنجیهای مدیریت شهری اهداف بالا دستی را ارایه کند

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر نیز در این جلسه گفت: این برنامه اگر چه در اداره بهتر شهر اثرگذار خواهد بود اما باید به صورت کاملا شفاف و قابل فهم ارایه شود تا اهداف مورد نظر به درستی تبیین و اجرایی شوند.

سیدمسعود عسگریان در این باره گفت: مشاور این طرح باید بر اساس نیازسنجیهای مدیریت شهری اهداف بالا دستی را بررسی و در نهایت ارایه کند که در این راستا انتظار میرود جلسه توجیهی و تخصصی از سوی مشاور تهیه و برای مدیران شهری برگزار شود تا الگوی مناسب و جامعی را شاهد باشیم که قطعا در روند تخصصی شدن موضوع اثرگذار خواهد بود.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه این برنامه جدید میباشد و همه ابعاد آن مشخص نیست از مشاور طرح درخواست دارم در صورتی که نمونه مشابهی در این زمینه را که در کشور تهیه، تدوین و اجرایی کرده است ارایه دهد تا مدیران شهری نسبت به همه ابعاد طرح آشنا شوند.

* نماینده شرکت مشاور: این برنامه ذیل طرح جامع و طرح تفصیلی شهر همدان است

نماینده شرکت مشاور نقش جهان پارس نیز در ادامه این جلسه و ضمن معرفی ویژگیهای برنامه راهبردی و عملیاتی شهر و شهرداری همدان و الزامات قانونی و تفاوت آن با برنامههای قبلی، گفت: این برنامه ذیل طرح جامع و طرح تفصیلی شهر همدان است که بایستی این دو طرح باید نهایی ده باشد تا برنامه عملیاتی و راهبردی شهر شهرداری عملیاتی شود.

حیدری بیان داشت: وجه تمایز و نقطه قوت این طرح مشارکتی بودن آن است که طیف وسیعی از جامعه را در برمی گیرد چرا که شهرداری، شورای اسلامی شهر، سازمان ها، دستگاههای دولتی، صاحب نظران و نخبگان و شهروندان در اجرای آن نقش محوری دارند.

وی عنوان کرد: مهمترین ابزار این طرح کارگروههایی هستند که بر اساس دستورالعمل ستاد تشکیل شده اند و دبیرخانه نیز به عنوان مجری طرح را عهده دار است که این کارگروهها بسته به موضوع مورد نظر و در مراحل مختلف مطالعات و در جهت پیشبرد اهداف به وظایف خود میپردازند.

حیدری تصریح کرد: مطالعات موضوعی این برنامه متنوع است و برای نمونه از منظر فرهنگی و اجتماعی، مشارکت مردمی، منظر اقتصادی، منظر کالبدی، محیط زیست، گردشگری، جغرافیایی و اقلیمی، مدیریتی و اسناد بالادستی و... را شامل میشود.

نماینده شرکت مشاور نقش جهان پارس در ادامه اضافه کرد: وظیفه تدوین، سیاست گزاری و جهت دهی به برنامه با ستاد است که ریاست آن برعهده شهردار میباشد که دبیرخانه آن نیز بر عهده معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار است که در قالب چند کار گروه تخصصی شامل: کارگروه اجتماعی و فرهنگی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، محیط زیست و مدیریت بحران، شهرسازی و معماری، مدیریت هوشمند سازی و مالی و اقتصاد شهری میباشد که در ساختار چیده شده است و یادآور میشود در کارگروههای ستاد نمایندگان مناطق نیز حضور دارند و بر اساس دستور العمل ستاد جهت گیریهای لازم را انجام میدهند.

حیدری در پایان گفت: بعد از اخذ تصمیمات نهایی در کارگروههای تخصصی؛ کارگروه مناطق جهت تدوین، پیگیری و اجرای اهداف وارد عمل میشود که بخش اجرایی و نهایی برنامهها را بر عهده دارد.

یادآور میشود در ادامه این جلسه معاونان، مدیران مناطق و برخی مسوولان مرتبط با این برنامه راهبری و عملیاتی به بیان نقطه نظرات، ایدهها و نقد و بررسی طرح پرداختند که مقرر شد مشاور طرح در جلسات بعدی نسبت به رفع دغدغهها و پیگیری درخواستهای معاونان و مدیران موضوعات مورد نظر را تهیه و در اختیار اعضا ستاد قرار دهد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٢ تعداد بازدیـد : ۵٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۴۲۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان