چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٣ تعداد بازدیـد : ۴٠٠ نسخه چاپی
 
 
 


تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همد‌ان با تأکید‌ بر اینکه کمیته تخصصی «شهر سبز» باید‌ تشکیل شود‌؛ گفت: انتظار می‌رود‌ د‌ر حوزه شهر سبز به همت و همراهی مجموعه محیط زیست استان، د‌ر راستای بهبود‌ کیفیت محیط زیست و هوای پاک همد‌ان حرکت کنیم

 
 

ابراهیم مولوی در نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه از گذشته همدان به عنوان باغشهر معروف است، اظهار کرد: متأسفانه با گذشت زمان قسمت اعظم باغهای شهر به مسکونی تبدیل شده است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه با محوریت همدان؛ آزمونه شهر سبز جهان اسلام در دوره چهارم شورای اسلامی شهر همدان، عنوان کرد: در این راستا همایش دو روزه قابل توجهی به عنوان یک نشان در شهر همدان برگزار شد که انتظار میرود دومین همایش شهر سبز پایدار نیز برگزار شود.

مولوی اظهار کرد: شهر سبز پایدار جهان اسلام، یک نشان بینالمللی است که کلانشهر و کهنشهر همدان میتواند با این عنوان در مجامع جهانی بدرخشد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان همچنین گفت: جلوگیری از صدور پروانه ساختمانی بلندمرتبهسازی در جنوب شهر و همچنین پیادهراهسازی معابر اصلی شهر از جمله اقدامات مناسب مدیریتشهری همدان در حوزه محیط زیست محسوب میشود.

* عسگریان: مدیریتشهری، چارچوب محیط زیست را رعایت میکند

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه با بیان اینکه در مقاطع قبل منتظر دریافت پیامهای زیستمحیطی بودیم؛ گفت: مدیریتشهری در حوزه ساختوسازها، چارچوب محیط زیست را رعایت کرده است.

سید مسعود عسگریان اظهار کرد: در کمیته کارشناسی فنی کمیسیون ماده 5 پیشنهاد شد در هنگام ارائه پروانه ساختمانی به شهروندان، منوط به شرط کاشت درخت در پیادهرو مقابل منازل و همچنین 40 درصد فضای باز داخل منازل مسکونی شود که این مهم، اثرات مثبتی را به دنبال داشت.

وی افزود: مدیریت شهری آمادگی کامل این مهم را دارد که در کمیتههای تخصصی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان به طرح و بررسی دقیق مباحث زیستمحیطی بپردازد.

عسگریان معتقد است: تعامل و همدلی یکی از ویژگیهای قابل توجه مدیران همدانی در راستای توسعه شهر است.

* فتحی: اقدامات مدیریتشهری برای جبران خسارات زیستمحیطی است

همچنین رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان در ادامه این نشست؛ احداث شبکههای جدید فاضلاب و اصلاح نظام جمعآوری فاضلاب شهری را از مهمترین اقدامات ارزشمند برشمرد و گفت: در گذشته اراضی سبزیکاری با آب فاضلاب آبیاری میشد و سالیان سال شهروندان همدانی با این معضل شهری که با حدود 90 درصد آلودگی همراه بود؛ درگیر بودند.

علی فتحی افزود: حدود 100 هکتار باغشهر در سطح دانشگاه آزاد در دست پیگیری است که در نظر داریم با مشارکت سرمایهگذار خارجی، بخشی از آسیب به محیط زیست را جبران کند.

وی ادامه داد: ایجاد پارک جنگلی 100 هکتاری ولایت فخرآباد و 230 هکتاری اکباتان همراه با کاشت درختان شناسنامهدار به همت شهروندان همدانی، از جمله اقدامات مدیریت شهری است که کمک حال محیط زیست استان خواهد بود.

فتحی با تأکید بر اینکه بسیاری از اقدامات مدیریت شهری در دوره پنجم شورا در راستای جبران بسیاری از ضررهای زیستمحیطی همدان است؛ گفت: در شورای پنجم کمترین قطع درخت را در سطح شهر همدان شاهد بودهایم.

وی؛ آمادگی همکاری کمیسیون خدمات شهری را با مجموعه محیط زیست استان اعلام کرد و گفت: با کمک اداره کل حفاظت محیطزیست استان، درصدد هستیم بخش محیط زیست کمیسیون خدمات شهری شورای شهر و شهرداری را فعالتر کنیم.

* جعفرینژاد بسطامی: محیط زیست در کنار مدیریتشهری است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز با تأکید بر اینکه به همدان باید نگاه کلان داشته باشیم تا در مسیر کلان شهر حرکت کنیم؛ گفت: همدان دارای شاخصهایی در حد شهر کوچک است که این مهم در شأن این شهر نیست.

محسن جعفرینژاد بسطامی با بیان اینکه دغدغه شوراها نسبت به مباحث شهری، کاملاً مشخص است؛ افزود: مجموعه محیط زیست در کنار مدیریتشهری است.

وی؛ همدان را شهر سبز خواند و بیان کرد: این مهم به عنوان یک ظرفیت، بهترین ظرفیت گردشگری محسوب میشود.

جعفرینژاد بسطامی معتقد است: در حال حاضر فرصت خوبی است که به مباحث شهر سبز همدان، نگاه عملیاتیتر همراه با پیگیری و جدیت لازم، داشته باشیم که در این زمینه باید تمامی دستگاههای اجرایی استان درگیر این مهم شوند، چراکه جا دارد این ظرفیت را با جدیت پیگیری کنیم.

وی از تشکیل نخستین اتاق فکر در حوزه محیط زیست همدان متشکل از اعضای فعال و پای کار، خبر داد.

* محمدی: شهر سبز، حمایت ویژه مدیریت ارشد را میطلبد

مشاور شهردار همدان در پایان با اشاره به انتخاب همدان به عنوان نخستین شهر سبز پایدار جهان اسلام، گفت: تفاهمنامه همدان آزمونه، شهر سبز پایدار جهان اسلام در حال اتمام است که انتظار میرود بر اساس گامهای اساسی که در این حوزه برداشتهایم و قطعاً تمامی انتظارات را برآورده نساخته است؛ پیگیریهای لازم نسبت به تمدید آن صورت پذیرد.

به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسن محمدی افزود: گام گذاشتن در مسیر شهر سبز، همراهی و حمایت ویژه مدیریت ارشد را میطلبد و اگر بخواهیم در این راه حرکت کنیم و از غافله عقب نمانیم، باید بخشی از مدیران مرتبط نسبت به این مهم، حساسیت بالاتری داشته باشند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٣ تعداد بازدیـد : ۴٠٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۴۴۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان