سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸   |   Tue January 28, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تقدیم بودجه 1001 میلیارد تومانی شهرداری به شورای اسلامی شهر همدان
تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت شهرداری باشد
عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن رضایت‌بخش نیست
اختصاص70 میلیارد تومان به راه‌آهن همدان- ملایر
برگزاری برنامه‌های"انقلابی می‌مانیم"در ایام‌الله دهه فجر
سیاست جمع‌آوری زباله از مبدأ در برنامه‌ کلان شهرداری قرار گیرد
ایجاد فضای امن، شاد و خلاق در شهر برای کودکان همدانی
نام‌گذاری خیابان شهید احمد شوهانی در کوی چمران
کارگاه آموزشی همیاران مرکز 137
برف روبی و یخ زدایی معابر شهر در چند نوبت
     آخرین اخبار
برگزاری برنامه‌های"انقلابی می‌مانیم"در ایام‌الله دهه فجر
عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن رضایت‌بخش نیست
برف روبی و یخ زدایی معابر شهر در چند نوبت
نام‌گذاری خیابان شهید احمد شوهانی در کوی چمران
دعوت از عموم شهروندان برای حضور در محفل انس با قرآن به یاد سردار دل‌ها
کارگاه آموزشی همیاران مرکز 137
تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت شهرداری باشد
سیاست جمع‌آوری زباله از مبدأ در برنامه‌ کلان شهرداری قرار گیرد
ایجاد فضای امن، شاد و خلاق در شهر برای کودکان همدانی
اختصاص70 میلیارد تومان به راه‌آهن همدان- ملایر
تقدیم بودجه 1001 میلیارد تومانی شهرداری به شورای اسلامی شهر همدان
بانوان توانمند باید شناسایی شوند
لغو پرواز همدان - مشهد به دلیل شرایط جوی
پیش‌بینی چهارشنبه پرُبرف برای همدان
لزوم برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز
استانداردسازی پیاده رو خیابان بوعلی
خودداری از مصرف نان‌ بدون بسته بندی بهداشتی
تشییع شهدای همدانی هواپیمای اوکراین
نارضایتی از تأمین اجتماعی، بانک‌های خصوصی و میراث فرهنگی
اولین پرواز همدان - کیش
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١۶ تعداد بازدیـد : ١٢٢ نسخه چاپی
 
 
 


لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
دومین جلسه ستاد برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان به ریاست معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار در تالار جلسات شهرداری همدان برگزار شد.

 
 

معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان در این جلسه اظهار کرد: برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان به عنوان اولین برنامه مشارکتی شهر همدان از ابتدای سال جاری در دستور کار معاونت برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان قرار گرفت، تهیه و تدوین این برنامه بر اساس «دستورالعمل تهیه، تصویب، اجرا و پایش برنامه عملیات نوسازی و عمران و اصلاحات شهر (برنامه راهبردی-عملیاتی شهر و شهرداری)» ابلاغی وزارت کشور آغاز شده است.

مرتضی حضرت زاده تصریح کرد: در برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان یک چشمانداز بیست ساله با مشارکت تمامی ذینفعان تدوین میشود، سپس تدوین اولین برنامه عملیاتی پنج ساله از چهار برنامه عملیاتی پنج ساله در دستور کار قرار میگیرد که این برنامههای عملیاتی بایستی در راستای تحقق چشمانداز تدوین شوند.

وی تصریح کرد: اتصال برنامههای عملیاتی به بودجههای سنواتی شهرداری و پایش و ارزیابی روند پیشرفت برنامهها متضمن موفقیت این برنامه راهبردی- عملیاتی خواهد بود.

این مسؤول اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور بالاترین رکن تهیه و تدوین برنامه ستاد برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری است که ریاست آن بر عهده شهردار است و معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی دبیری ستاد برنامه را عهده دار است در مراتب پایینتر ارکان تهیه و تدوین برنامه کارگروههای تخصصی و مناطق تعریف میشود که شامل کارگروههای تخصصی اجتماعی و فرهنگی؛ حمل و نقل و ترافیک؛ محیط زیست، خدمات شهری و مدیریت بحران؛ شهرسازی و معماری؛ مدیریت و هوشمندسازی؛ مالی و اقتصاد شهری است.

وی در ادامه گفت: به ازای هر کدام از مناطق چهارگانه شهرداری، یک کارگروه منطقهای نیز تشکیل میشود که دبیرخانه برنامه حلقه واصل ستاد برنامه، کارگروههای تخصصی و مناطق است که وظیفه هماهنگی و پیشبرد مراحل تهیه و تدوین برنامه را بر عهده دارد.

حضرت زاده با تأکید بر اینکه این برنامه برای تمامی شهروندان دارای اهمیت است، گفت: در این برنامه شهروندان باید حضور فعال داشته باشند چرا که از منظر شهروندی در موضوعات مدیریت شهری ورود پیدا خواهند کرد و چون این برنامه به صورت مشارکتی اجرا خواهد شد قطعاً اتفاقات بهتری را برای شهر رقم خواهد زد که در این راستا شهرداری همدان قصد دارد برای تسهیل مشارکت شهروندان در فرآیند تهیه برنامه، از طریق روشهای متنوع و نوین اطلاع رسانی نظیر وبگاه برنامه، جراید، فضای مجازی، رسانههای دیداری و شنیداری و... شهروندان را با مفاهیم این موضوع بیشتر آشنا کند تا در اداره امور شهر شاهد مشارکت بالای آنها باشیم.

وی 2040.hamedan.ir  را به عنوان نشانی برنامه راهبردی عملیاتی معرفی کرد.

معاون شهردار همدان تأکید کرد: از دبیران کارگروههای تخصصی و کارگروه مناطق درخواست دارم در اجرای این برنامه از وجود نیروهای زبده، کاردان، توانمند و مجرب استفاده کنند که نسبت به این قبیل موضوعات اشراف کامل دارند و در دست یابی به اهداف مورد نظر برنامه کمک رسان هستند.

* عسگریان: مشاور طرح بر اساس نیازسنجیهای مدیریت شهری اهداف بالا دستی را ارائه کند

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: این برنامه اگرچه در اداره بهتر شهر اثرگذار خواهد بود اما باید به صورت کاملاً شفاف و قابل فهم ارائه شود تا اهداف مورد نظر به درستی تبیین و اجرایی شود.

سیدمسعود عسگریان در این باره گفت: مشاور این طرح باید بر اساس نیازسنجیهای مدیریت شهری اهداف بالا دستی را بررسی و در نهایت ارائه کند که در این راستا انتظار میرود جلسه توجیهی و تخصصی از سوی مشاور تهیه و برای مدیران شهری برگزار شود تا الگوی مناسب و جامعی را شاهد باشیم که قطعاً در روند تخصصی شدن موضوع اثرگذار خواهد بود.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه رویکرد تهیه و تدوین برنامه، مشارکتی است و همه ابعاد آن مشخص نیست از مشاور طرح درخواست دارم اگر نمونه مشابهی در این زمینه در کشور تهیه، تدوین و اجرایی کرده است ارائه دهد تا مدیران شهری نسبت به همه ابعاد طرح آشنا شوند.

* نماینده شرکت مهندسین مشاور: مشارکت مردمی محور اصلی تهیه و تدوین برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری است

نماینده شرکت مهندسین مشاور نقش جهان پارس نیز بیان کرد: وجه تمایز و نقطه قوت این طرح مشارکتی بودن آن است که طیف وسیعی از جامعه را در بر میگیرد چرا که شهرداری، شورای اسلامی شهر، سازمان ها، دستگاههای دولتی، صاحب نظران و نخبگان و شهروندان در اجرای آن نقش محوری دارند.

حیدری عنوان کرد: بالاترین رکن تهیه برنامه ستاد برنامه است که مهمترین ابزار تهیه و تدوین آن کارگروههای تخصصی و مناطق هستند که براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور تشکیل شده اند و دبیرخانه نیز به عنوان هماهنگ کننده و رابط ستاد و کارگروهها بسته به موضوعات مورد نظر در مراحل مختلف مطالعات و در جهت پیشبرد اهداف به وظایف خود میپردازند.

نماینده شرکت مشاور نقش جهان پارس اضافه کرد: وظیفه تدوین، سیاست گذاری و جهت دهی به برنامه با ستاد برنامه است که ریاست آن برعهده شهردار است و ریاست دبیرخانه آن نیز بر عهده معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار است.

یادآور میشود در ادامه این جلسه معاونان، مدیران مناطق و برخی مسؤولان مرتبط با این برنامه راهبردی و عملیاتی به بیان نظرات، ایدهها و نقد و بررسی طرح پرداختند که مقرر شد مشاور طرح در جلسات بعدی نسبت به رفع دغدغهها و پیگیری درخواستهای معاونان و مدیران موضوعات مورد نظر را تهیه و در اختیار اعضای ستاد برنامه قرار دهد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١۶ تعداد بازدیـد : ١٢٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۹۹,۱۶۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان