چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٧ تعداد بازدیـد : ١٨٣ نسخه چاپی
 
 
 


تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان

روزنامه هگمتانه  : 
در مراسمی از خدمات حسن ربانی ارشد قدردانی و داریوش حسینی به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان همدان معرفی شد

 
 

در مراسمی که با حضور جمعی از مسؤولان استانی و کشوری برگزار شد از خدمات حسن ربانی ارشد قدردانی و حسینی به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان همدان معرفی شد.

*عبوری: مسؤولان همدان چقدر از ظرفیت فرودگاه برای توسعه استان بهره خواهند برد؟

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در این مراسم به ظرفیتهای استان همدان اشاره و بیان کرد: از همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران نام برده می‌‌شود که نشان از گذشته پرافتخار این استان دارد.

مهدی عبوری با اشاره به اینکه در اسناد فرادستی عنوان شده است که استان همدان باید قطب گردشگری باشد اظهار کرد: سؤال اینجاست که چقدر کمک کردهایم تا از صنعت مهم گردشگری بهره ببریم.

وی با بیان اینکه باید در حوزه گردشگری به اشتغال برسیم عنوان کرد: سعی کرده ایم در وزارت راه و شهرسازی به وظایف خود عمل کنیم اما تحقق اهداف مستلزم تلاش همگانی است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت و حمل و نقل، همدان حرفی برای گفتن دارد عنوان کرد: در این راستا مسؤولان باید چگونگی برنامهریزی در حوزه خدمات زیربنایی را مورد توجه قرار دهند.

*فرودگاه همدان، فرودگاه مهم غرب بدون پرواز

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه فرودگاه همدان فرودگاه مهمی در غرب کشور به شمار میآید اما پروازهای خوبی ندارد اظهار کرد: دغدغه من این است که چقدر مسؤولان همدانی از ظرفیت موجود برای رشد و توسعه استان بهرهمند خواهند شد.

عبوری با بیان اینکه این برنامهریزی به عهده مدیران استان است گفت: البته با عزمی که در استاندار همدان سراغ دارم کار شروع شده است اما تنها استانداری نمیتواند ظرفیت بالقوه را بالفعل کند.

وی با اشاره به اینکه طبق بررسیها مسیر ایستگاه راه آهن جدید در حال تملک است عنوان کرد: با تکمیل راه ریلی و اتمام آزادراهها و بزرگراهها میتوانیم مسیری مطمئن و امن را برای زائران فراهم کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طرحهای منطقهای، ناحیهای و مجموعه شهری همدان به تصویب رسیده است اظهار کرد: این موضوع اتفاق خوبی است.

*احداث 9 هزار واحد مسکونی در طرح ملی برای همدان برنامهریزی میشود

عبوری با اشاره به اینکه توجه به رعایت حقوق مردم، بهرهگیری از ظرفیت مهم سازمان نظام مهندسی و ایجاد ارتباط سازنده با راه و شهرسازی برای اجرای دقیق توسعه منطقهای باید مورد توجه قرار گیرد عنوان کرد: قرار است احداث 9 هزار واحد مسکونی در طرح ملی برای مردم استان برنامهریزی شود.

*لزوم استفاده از ظرفیت نیروهای بومی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی بر لزوم استفاده از ظرفیت نیروهای بومی تأکید کرد و گفت: انتخاب دو معاون خانم در این حوزه نشان دهنده توجه به اشتغال بانوان است و سعی شود از نیروهای غیر بومی در این نهاد استفاده نشود.

*بهرامنیا: مجوز احداث و ایمنسازی 76.5 کیلومتر از راههای روستایی نهاوند گرفته شد

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در زمینه راه و مسکن اقدامات خوبی با وجود اینکه کفگیر دولت به ته دیگ خورده انجام شده است.

حسن بهرام نیا با اشاره به اینکه از بین 70 هزار پروژه عمرانی 65 پروژه استانی و 5 هزار پروژه ملی نصیب ما شده است گفت: با وجود ممانعتها در استان چندین پروژه ملی انجام شده و ما برای پروژههای نهاوند توانستیم ردیف ملی بگیریم.

وی با اشاره به اینکه امروز همدان در زمینه راههای اصلی در کشور حرفی برای گفتن دارد اظهار کرد: امسال مجوز احداث و ایمنسازی 76.5 کیلومتر از راههای روستایی نهاوند گرفته شده و هم اکنون 90 درصد پروژه راههای فرعی در این شهرستان فعال است.

وی با اشاره به اینکه نهاوند 76کیلومتر راه اصلی یعنی 3 راه اصلی با اعتبار ملی دارد عنوان کرد: پروژههای نهاوند 7 برابر پروژههای استان است اما نیاز به حل مشکلات دارد تا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

*عراقی: اولویت همدان گردشگری است

معاون عمرانی استاندار همدان نیز با بیان اینکه در عرصه خدمت برد و باخت وجود ندارد و تماماً برد است عنوان کرد: همدان شرایط ویژهای برای توسعه دارد و طی چند سال اخیر اقدامات خاصی در این استان انجام شده است.

محمودرضا عراقی با اشاره به اینکه انتخاب مدیران در همدان برحسب شایستهسالاری است گفت: بومی و غیربومی مطرح نیست در کشور هر فرد شایستهای که وجود داشته باشد ما از وی استفاده میکنیم.

معاون عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه در حال حاضر اعتبارات دولتی زیاد نیست بیان کرد: توقعات بالاست و میطلبد مدیر توانمندی در این قسمت حضور داشته باشد.

عراقی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی رتبههای برتر را در کشور داریم و در بخش صنعت نیز هنوز چندان صنعتی نشدهایم گفت: اما اولویت را به حوزه گردشگری اختصاص دادهایم.

*ربانی ارشد: در نظرگیری 400 هزار واحد برای طرح ملی مسکن همدان

مدیرکل سابق راه و شهرسازی همدان هم ضمن قدردانی از همکاری مسؤولان استان و کارکنان این اداره به بیان گزارش عملکرد خود در طی یک سال و نیم مدیریت پرداخت و گفت: طرح مجموعه شهری همدان در سال 87 مصوب و مطالعات آن از سال 91 آغاز شده است.

حسن ربانی ارشد با اشاره به اینکه پس از ارائه این طرح به شورای عالی شهرسازی در مهرماه، امسال همدان کلانشهر شد عنوان کرد: طرح جامع این شهر هم اکنون در حدود 80 درصد پیشرفت دارد و تاکنون با کمترین ایراد اجرا شده است.

وی از مسکن مهر همدان سخن به میان آورد و گفت: این طرح هم اکنون بیش از 96 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تنها 218 واحد آن ناتمام است که مشکلات حقوقی دارد.

وی تصریح کرد:432 واحد مسکن تعاونی نیز در شهرستان ملایر داریم که با رفع موانع تسهیلاتی به زودی تکمیل خواهد شد.

ربانی ارشد همچنین به طرح ملی مسکن هم اشاره و بیان کرد: از 400 هزار واحد این طرح 3 هزار و 500 واحد مسکونی سهم همدان است.

وی با اشاره به اینکه 9 میلیارد تومان یارانه از اوراق خزانه برای مسکن مهر اسدآباد جذب شده است عنوان کرد: تاکنون 180 پرونده حقوقی نیز خاتمه یافته است.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان همدان همچنین با بیان اینکه 14 کیلومتر بزرگراه آماده افتتاح داریم بیان کرد: کنارگذر شیرینسو و مسیر برگشت محور امامزاده محسن نیز آماده افتتاح است.

وی با بیان اینکه استان برنامه سه ساله برای توسعه دارد گفت: در پایش 6 ماههای که صورت گرفت عنوان شد این نهاد تمام امور محول شده را انجام داده است.

ربانی ارشد با بیان اینکه 160 میلیارد تومان قرارداد در 15 ماه منعقد شده است بیان کرد: به عنوان رئیس کمیسیون ماده 5 سعی کردم تمام قوانین را رعایت کنم و هیچ مصوبهای مبنی بر شهرفروشی و باغسازی غیرقانونی انجام نشده است.

*اجرای طرح ملی مسکن، بازآفرینی شهری و ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی اولویتهای مدیرکل جدید

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان نیز با بیان اینکه امیدوارم با توجه به ظرفیتهای موجود همدان در راستای توسعه و ارتقای این استان قدم بردارم بیان کرد: اجرای طرح ملی مسکن، بازآفرینی شهری و ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی از جمله موضوعات اولویت دار خواهد بود.

داریوش حسینی با بیان اینکه در حوزه مسکن ملی باید ظرفیتهای استان را مورد توجه قرار داد گفت: امروز 400 هزار واحد برای همدان مشخص شده که 200 هزار واحد سهم شهرهای جدید، 100 هزار واحد سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و 100 هزار واحد جزو طرح اقدام ملی است.

در پایان این مراسم از زحمات ربانی ارشد قدردانی و حسینی به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی معرفی شد.

گفتنی است داریوش حسینی قبلاً مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بوده است و ربانی ارشد نیز قرار است در وزارت راه و شهرسازی مشغول به فعالیت شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٧ تعداد بازدیـد : ١٨٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٣  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۳۹۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان