چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٧ تعداد بازدیـد : ١٧٨ نسخه چاپی
 
 
 


شورای مساجد همدان تشکیل شود

روزنامه هگمتانه  : 
نماینده ولی فقیه در استان همدان بر تشکیل شورای عالی مساجد برای انسجام بخشی به اقدامات فرهنگی تأکید کرد.

 
 

آیت ا... حبیب ا... شعبانی صبح شنبه در اولین ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همدان، مرکز جامعی باید باشد تا تمام فعالیتهای مسجد در آن مدیریت شود و یک شورای عالی مسجد تشکیل شود که تمام اقدامات و برنامهریزیهای مساجد در آن تصمیم گیری شود.

وی با بیان اینکه مسجد نخستین پایگاه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است، اظهار کرد: ترویج فرهنگ اسلامی نیازمند توجه جدی به مساجد است و کانونهای فرهنگی هنری مساجد میتواند در بازسازی و احیای مساجد کمک کننده باشد.

وی با بیان این مطلب که نمونه واقعی مسجد در اسلام مسجد النبی(ص) است، عنوان کرد: در خصوص مساجد از آنجا که نهادها و سازمانهای مختلفی متولی اجرای برنامههای فرهنگی در مساجد هستند تشتّت در تصمیم گیری نسبت به مساجد ناهماهنگی ایجاد میکند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در این خصوص ادامه داد: هیأتهای مذهبی، اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی، کانونهای فرهنگی هنری مساجد و... اقدامات فرهنگی در مسجد انجام میدهند که اختلاف سلیقهها باعث مشکلاتی میشود و این یک ضعف در مدیریت مسجد است.

آیت ا... شعبانی در ادامه تصریح کرد: مرکز جامعی باید باشد تا تمام فعالیتهای مسجد در آن مدیریت شود و یک شورای عالی مسجد تشکیل شود که تمام اقدامات و برنامهریزیهای مساجد در آن تصمیم گیری شود.

وی با تأکید بر اینکه این موضوع برای منسجم کردن تمام فعالیتها در مسجد انجام میشود، تصریح کرد: با راهاندازی شورای عالی مساجد انسجام بندی بین برنامهها صورت میپذیرد.

امام جمعه همدان اظهار کرد: جلسات مربوط به مساجد هر چه بیشتر باشد به طور قطع مورد استقبال است و تشکیل ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد را به فال نیک میگیریم.

وی تأکید کرد: البته این که پیشنهاد میکنم یک مرکز جامع برای برنامهریزی فعالیتهای مساجد باید تشکیل شود منظورم فراتر از یک شورای فرهنگی است و باید یک مرکز جامعی باشد که تمام این موارد را مدیریت کند.

*احسانی: احیای نقش واقعی مساجد از اهداف تشکیل ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه در راستای ترویج فرهنگ دینی در مساجد اقدامات مختلفی صورت گرفته است، عنوان کرد: 520 کانونفرهنگی هنری مساجد در استان وجود دارد که 230 مورد آن در شهرستان همدان و قهاوند و بقیه در سایر شهرستانهای استان است.

احمدرضا احسانی با اشاره به اینکه فعالیت فرهنگی در کانونها تعریف شده است، ابراز کرد: کانونهای فرهنگی مساجد دارای دبیرخانه هستند.

وی به تشکیل ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی، هنری مساجد استان اشاره و بیان کرد: این ستاد برای احیای نقش واقعی مساجد و هم افزایی دستگاههای دولتی و غیردولتی در این راستا تشکیل میشود.

احسانی با اشاره به اینکه توسعه در استان مد نظر است، گفت: فعالیتها در مساجد باید احصا و تقویت شود که در همین راستا برای احیای کانونهای مساجد ستاد تشکیل شده است و احکامی صادر شده که به اعضا اهدا میشود.

احسانی با بیان اینکه امکانات در سازمانها و در بخش دولتی و غیر دولتی باید احصا شود، تصریح کرد: حوزه فعالیت ما در حواشی شهر و در کانونها و مساجد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: فعالیتهای فرهنگی و هنری را در تمام حوزهها با کمک واحدهای سازمانی و دستگاههایی که فعالیت فرهنگی دارند انجام میدهیم و در حوزه مساجد در زمینه فرهنگی و هنری موفق عمل شده است.

وی به اهداف تشکیل ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اشاره و بیان کرد: احیای نقش واقعی مساجد، استفاده بهینه از امکانات وزارتخانه، احیای نقش واقعی فرهنگی و هنری مساجد، تربیت نیروهای انقلابی و کارآمد، توسعه فرهنگ اسلامی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، ساماندهی و کمک به کانونهای فرهنگی هنری و شناسایی و حمایت از نخبگان برتر استان، از جمله اهداف است.

*براتی: 26 بهمن پایتخت فرهنگی هنری مساجد معرف میشود

در ادامه مدیرکل امور استانهای ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری کشور نیز با اعلام اینکه در کشور 25 هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد و 13 هزار کتابخانه عمومی وابسته به مسجد فعالیت میکنند، عنوان کرد: حدود 45 درصد کانونهای فرهنگی در روستاست و مجموعه فرهنگی هنری مساجد این شایستگی را دارد کهدیده شود.

حسین براتی با بیان این مطلب که پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران راهاندازی شده است، اظهار کرد: با پیشینهای که استان همدان دارد و دارای ظرفیت بالقوه در حوزه مساجد است طی برنامهای که در 26 بهمن ماه برگزار میشود منتخبان و افراد شاخص وکتابخانهها در حوزه مساجد معرفی و پایتخت فرهنگی هنری مساجد نیز معرفی میشود که امیدواریم استان همدان با پیشینه خوب که دارد در این رویداد ملی بدرخشد.

*سردار فرجی: ناهماهنگی بین نهادها و تشکلهای مردمی مساجد

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان هم با بیان اینکه مهم تأثیرگذاری کانونهای فرهنگی هنری مساجد است، خواستار هماهنگی اقدامات فرهنگی در مساجد استان شد.

سردار مهدی فرجی افزود: انتظار داریم تشکلهای مردمی با بسیج همکاری داشته باشند.

وی با ابراز تأسف از اینکه در بین نهادها و تشکلهای مردمی که در مسجد اقدامات فرهنگی انجام میدهند ناهماهنگی وجود دارد، اظهار کرد: هر کدام از این نهادها یک هیأت امنا انتخاب میکنند در صورتی که باید تمام اینها با هم هماهنگ باشند.

در پایان این جلسه احکام اعضای شورای استانی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دست نماینده ولی فقیه در استان همدان به اعضا اعطا شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٧ تعداد بازدیـد : ١٧٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۲۷۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان