چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٨ تعداد بازدیـد : ٣۴٠ نسخه چاپی
 
 
 


420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: 420 نفر برای کرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان ثبت نام کردند.

 
 

مصطفی آزادبخت صبح دوشنبه در نشست خبری روند ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد و با بیان اینکه رهبر انقلاب رأی دادن را حق مردم میدانند، اظهار کرد: از تاریخ 10 اردیبهشت سال جاری مقدمات برگزاری انتخابات مجلس شروع شد که البته برگزاری انتخابات بی طرف زمینههایی دارد که باید فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم استعفای داوطلبان مشمول ماده 29 صورت گرفت، عنوان کرد: مرحله سوم ثبت نام نامزدها بود که از 10 آذر ماه تا 16 آذر جاری انجام شد.

این مسؤول با بیان اینکه همدان یکی از موفقترین استانها در هیأت اجرایی بود، ابراز کرد: با توجه به هماهنگی خوب با هیأت نظارت که توانمندی بالایی دارد، با رعایت مُر قانون معتمدان معرفی و هیأت اجرایی تأیید شد.

آزادبخت با اشاره به اینکه انتخابات خوبی پیش رو خواهیم داشت، اظهار کرد: مرحله بعدی استعلام از مراجع چهارگانه است برای بررسی صلاحیت هاست که با محور قراردادن قانون پیشبینی میکنیم که مشکلی نخواهیم داشت.

وی ضمن بیان این مطلب که با بستر سازی انجام شده، گامهای اول و دوم انتخابات خوب برداشته شده است و انتخاباتی را در نهایت سلامت و بی طرفی و رقابت پرشور برگزار میکنیم، تصریح کرد: مردم همدان همواره یکی از برگهای برنده در جمهوری اسلامی هستند و در تمام صحنهها حضوری پرشور داشته اند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان در ادامه گفت: تعداد داوطلبان قطعی در استان 420 نفر است که در دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی 133 نفر و در دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی 296 نفر در استان ثبت نام کردند، که البته ممکن است به تعداد داوطلبان این دوره افزوده شود.

*10 بیکار داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم

آزادبخت در خصوص شغل داوطلبان کرسی مجلس یازدهم، اظهار کرد: از 420 نفر ثبت نام کننده، 50 نفر دارای شغل آزاد، 48 نفر استاد دانشگاه، 37 نفر بازنشسته، 6 نفر روحانی، 51 نفر فرهنگی، 157 کارمند، 4 نفر نظامی، 9 نفر از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی، 8 نفر وکیل، 11 نفر پزشک، 10 نفر بیکار و 28 نفر هم سایر هستند.

وی در ادامه اضافه کرد: از مجموع ثبت نام کنندگان، 85 نفر قبلاً سابقه نامزدی دارند و 320 نفر برای نخستین بار داوطلب شده اند و 18 نفر هم دارای سابقه نمایندگی مجلس هستند.

آزادبخت به تفکیک تعداد داوطلبان در شهرستانهای استان پرداخت و افزود: تعداد ثبت نام کنندگان در شهرستان همدان و فامنین 139 نفر، شهرستان ملایر 71 نفر، نهاوند 42 نفر، تویسرکان 29نفر، بهار و کبودراهنگ 62 نفر، شهرستان رزن 44 نفر و اسدآباد 33 نفر است.

وی تعداد داوطلبان بانو را در همدان و فامنین 15 نفر اعلام و اظهار کرد: تعداد داوطلبان خانم در ملایر 10 نفر، نهاوند 4نفر، تویسرکان یک نفر، بهار و کبودراهنگ 6 نفر و در رزن و درگزین یک نفر است و در شهرستان اسدآباد داوطلب خانم نداریم.

وی به ترکیب سنی داوطلبان این دوره از انتخابات مجلس اشاره و بیان کرد: رده سنی بین 30 تا 35 سال 81 نفر، 36 تا 40 سال 99 نفر، 41 تا 45 سال 74 نفر، 46 تا 50 سال 66 نفر، 50 تا 55 سال 52 نفر، 56 تا 60 سال 25 نفر، 61 تا 65 سال 11 نفر، 66 تا 70 سال 8 نفر، 71 تا 85 سال هم یک نفر است.

*بشترین داوطلبان در رده سنی 30 تا 40 سال

وی تصریح کرد: بیشترین داوطلب در رده سنی 30 تا 40 سال است که 80 نفر هستند.

*ریزش کمی خواهیم داشت

رئیس ستاد انتخابات استان همدان در خصوص تأیید صلاحیت نامزدها عنوان کرد: ما قانون داریم و کسانی که داوطلب شدند باید سنجیده شوند و قانون بهترین محک و میزان است که پیشبینی میکنیم ریزش کمی خواهیم داشت.

*احضار چند نامزد به دلیل تبلیغات زودهنگام

آزادبخت در مورد تخلف در انتخابات و تخلف داوطلبان نیز گفت: چند نامزد را دستگاه قضایی به دلیل تبلیغات زودهنگام احضار کرده است و به طور قطع و یقین با متخلفان برخورد میکند و البته برخی با روشهای غیر مستقیم تبلیغ میکنند و قانون با کسانی که به وضوح تخلف میکنند برخورد میکند.

وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه کم سنترین داوطلب 30 سال و بالاترین آن 71 تا 75 سال سن دارد، اظهار کرد: 93 نفر دارای سابقه ایثارگری، 16 نفر دارای مدرک کارشناسی، 338 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، 42 نفر دکترا و 20 نفر مدرک حوزوی دارند.

*در انتخاب معتمدان از همه قشر استفاده کردیم

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه در بین داوطلبان همه نوع تفکر و گرایش سیاسی و طیف مستقل داریم، در خصوص سؤال یکی از خبرنگاران که چرا هیأت اجرایی از افراد مسن انتخاب شده است و جوان نداریم و اغلب از جریان خاصی هستند، عنوان کرد: تأیید نمیکنم که هیأت اجرایی از مسنها هستند و راجع به جریان خاص نظری نداشتیم و ما میخواستیم افرادی پای کار بیایند که معتمد و خداترس و دیندار باشند و از همه تفکرات استفاده کردیم و در خصوص سن موردی که من از آن دفاع میکنم، دارا بودن تجربه است و در انتخاب معتمدان از همه قشر استفاده کردیم.

آزادبخت ادامه داد: ما 30 نفر را برای هیأت اجرایی انتخاب کردیم که این افراد در جلسهای که فرماندار با دادستان داشت، انتخاب و معرفی شدند.

وی در مورد تغییر فرمانداران تا زمان انتخابات نیز ابراز کرد: بنا بر این بوده که فرمانداران و بخشداران ماندگار باشند.

این مسؤول در مورد نظرسنجی در خصوص انتخابات هم تصریح کرد: در این خصوص نظرسنجی شده است و اصل انقلاب ما مردمی است و مردم ما نسبت به انقلاب متعهد هستند و آگاهی و دید مردم بسیار است و استقبال قابل قبولی در خصوص شرکت در انتخابات داریم.

آزادبخت تصریح کرد: جلسات توجیهی برگزار شده و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تشکیل شده است و هر کس مرز قانون را بشکند با وی برخورد قانونی میشود.

وی در پاسخ این سؤال که مردم از مجلس دهم راضی نیستند، و این موضوع حضور در انتخابات را تحت تأثیر قرار میدهد، گفت: در خصوص ارزیابی نمایندگان نظر خاصی اعلام نمیکنم نمایندگان فعلی مورد احترام هستند و در این دوره سلایق متعددی به میدان آمدند و امیدواریم انتخابات پر شوری داشته باشیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٨ تعداد بازدیـد : ٣۴٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٩  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۳۶۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان