سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸   |   Tue January 28, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تقدیم بودجه 1001 میلیارد تومانی شهرداری به شورای اسلامی شهر همدان
تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت شهرداری باشد
عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن رضایت‌بخش نیست
اختصاص70 میلیارد تومان به راه‌آهن همدان- ملایر
برگزاری برنامه‌های"انقلابی می‌مانیم"در ایام‌الله دهه فجر
سیاست جمع‌آوری زباله از مبدأ در برنامه‌ کلان شهرداری قرار گیرد
ایجاد فضای امن، شاد و خلاق در شهر برای کودکان همدانی
نام‌گذاری خیابان شهید احمد شوهانی در کوی چمران
کارگاه آموزشی همیاران مرکز 137
برف روبی و یخ زدایی معابر شهر در چند نوبت
     آخرین اخبار
برگزاری برنامه‌های"انقلابی می‌مانیم"در ایام‌الله دهه فجر
عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن رضایت‌بخش نیست
برف روبی و یخ زدایی معابر شهر در چند نوبت
نام‌گذاری خیابان شهید احمد شوهانی در کوی چمران
دعوت از عموم شهروندان برای حضور در محفل انس با قرآن به یاد سردار دل‌ها
کارگاه آموزشی همیاران مرکز 137
تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت شهرداری باشد
سیاست جمع‌آوری زباله از مبدأ در برنامه‌ کلان شهرداری قرار گیرد
ایجاد فضای امن، شاد و خلاق در شهر برای کودکان همدانی
اختصاص70 میلیارد تومان به راه‌آهن همدان- ملایر
تقدیم بودجه 1001 میلیارد تومانی شهرداری به شورای اسلامی شهر همدان
بانوان توانمند باید شناسایی شوند
لغو پرواز همدان - مشهد به دلیل شرایط جوی
پیش‌بینی چهارشنبه پرُبرف برای همدان
لزوم برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز
استانداردسازی پیاده رو خیابان بوعلی
خودداری از مصرف نان‌ بدون بسته بندی بهداشتی
تشییع شهدای همدانی هواپیمای اوکراین
نارضایتی از تأمین اجتماعی، بانک‌های خصوصی و میراث فرهنگی
اولین پرواز همدان - کیش
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٩ تعداد بازدیـد : ٨٩ نسخه چاپی
 
 
 


افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی

روزنامه هگمتانه  : 
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی همدان از افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی در استان طی هفت ماه سال جاری خبر داد.

 
 

حبیب معصومی در جمع خبرنگاران به اجرای طرح سلامت زمستانی اشاره و بیان کرد: از 20 آذر ماه تا 20 اسفند ماه وارد اجرای طرح سلامت زمستانی میشویم که این طرح با هماهنگی سایر دستگاهها از جمله هلال احمر، پلیس راه و.. انجام میشود.

وی با بیان اینکه اورژانس پیش بیمارستانی همواره باید برای شرایط بحرانی آماده باشد، افزود: در همین راستا آمبولانسها بررسی و از نظر تجهیز به زنجیر چرخ، ضد یخ، وسایل گرمایشی، و... به روز رسانی و ازسوی دیگر نیز ذخیره داروها و سرمها بررسی و انجام شده است.

این مسؤول به برخی حوادثی که در فصل زمستان و یخبندان همچون تروما، یخ زدگی و... اتفاق میافتد، اشاره کرد و گفت: آموزش یکی از برنامههای اورژانس پیشبیمارستانی است.

معصومی در ادامه سخنانش به چهارشنبه پایان سال و حوادثی که در آن زمان رخ میداد اشاره داشت و افزود: دستورالعملی برای چهارشنبه پایان سال داریم، که آموزش همگانی برای پیشگیری از حوادث آخر سال، انجام میدهیم.

وی با تأکید بر آموزش در پیشگیری از حوادث، تصریح کرد: بدون شک آنچه که در حوزه سلامت اتفاق میافتد خسارت هم به بار میآورد از همین روی بسیج آموزشی را از سه ماه قبل آغاز میکنیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی همدان در ادامه اظهار کرد: طی هفت ماه سال جاری 337 نفر در حوادث ترافیکی فوت کردند.

معصومی تصریح کرد: این رقم در حالی است که تعداد فوتیهای حوادث ترافیکی در مدت مشابه سال گذشته 289 مورد است که با این احتساب با افزایش 14 درصدی فوتیهای حوادث ترافیکی در استان مواجه هستیم.

وی درهمین خصوص اضافه کرد: اگرچه در آبان ماه سه مورد کاهشفوتی حوادث ترافیکی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم اما در مهر ماه بیشترین افزایش را داشتیم چرا که 5 میلیون خودرو از استان همدان عبور کردند.

معصومی با بیان این مطلب که تعداد فوت شدگان حوادث ترافیکی طی سال جاری 45 نفر افزایش دارد، عنوان کرد: حوادث ترافیکی بسیار اهمیت دارد زیرا 8 درصد تولید ناخالص ملی برای این حوادث هدر میرود و در مجموع 19 درصد از ثروت ملی برای حوادث ترافیکی، بیماریهای واگیر و حوادث غیر مترقبه هزینه میشود.

وی در قسمت دیگری از سخنانش به حوادث چون سقوط از درخت اشاره کرد و با اعلام اینکه 102 نفر سقوط از درخت داشتیم، ابراز کرد: به طور مثال در این زمینه ما پیگیری میکنیم ببینیم جهاد کشاورزی در این خصوص چه آموزشها و یا پیشگیریهایی انجام میدهد.

وی به افزایش اتفاقات مختلف با بارش برف اشاره و بیان کرد: به طور مثال با بارش برف تیوپ سواری زیاد میشود در حالیکه بسیار خطرناک است، و چه بسا سالهای گذشته فوتی و مصدوم داشتیم.

معصومی با بیان اینکه فوتیهای حوادث ترافیکی در سر صحنه، آمبولانس، و یا در بیمارستان، بعد ترخیص اتفاق میافتد، گفت: البته در برخی هم علت نامعلوم است که زیریک درصد را شامل میشود و همکاران ما چون کارشناس و کاردان هستند تشخیص فوتی به جز در قطعی سر از بدن و جمود نعشی نمی‌‌‌دهند.

این مسؤول به احصاء نقاط حادثه خیز استان اشاره و بیان کرد: بیش از یکصد نقطه حادثه خیز در استان احصا کردیم که این نقاط را بر اساس تصادفات سه سال آخر مشخص میکنیم.

معصومی اظهار کرد: سازمانهای امدادی که به مردم خدمت میدهند شماره سه رقمی دارند، که در ایران 40 مورد شماره سه رقمی داریم، که قرار شده است طبق طرحی همه یک شماره شود و این طرح به صورت آزمونه در بندرعباس انجام میشود.

وی به فعالیت اورژانس هوایی از مردادماه سال 93 در استان اشاره و بیان کرد: بالگرد اورژانس هوایی استان از آن سال تا کنون 312 پرواز داشته است.

این مسؤول با بیان این مطلب که در حال حاضر 20 محل جانمایی بالگرد در استان وجود دارد و 50 نقطه دیگر نیز نیاز به ایجاد محل جانمایی برای فرود بالگرد دارد، عنوان کرد: اکنون در گل تپه و شیرین سو محل جانمایی بالگرد داریم.

معصومی اظهار کرد: شهرستانهای فامنین، کبودراهنگ و نهاوند بیشترین استفاده را از بالگرد داشتهاند.

*فوت 3 همدانی بر اثر مسمومیت با گازمونوکسید کربن

این مسؤول در خصوص مسمومیت با گاز مونوکسید کربن نیز اظهار کرد: از ابتدای مهر امسال تا کنون در کشور یک هزار و 969 نفر با مونوکسیدکربن مسمومشدند که 97 نفر فوت کردند، در استان همدان هم 19 نفر با این گاز مسموم شدند که سه نفر فوت کردند.

معصومی با اعلام این خبر که در حال حاضر 11 ساختمان مرکز فوریت در استان در حال ساخت است، گفت: از این تعداد دو ساختمان تکمیل و مابقی در مراحل تکمیل است که پنج میلیارد تومان برای آنها هزینه شده است.

وی همچنین به اضافه شدن 12 دستگاه آمبولانس پیشرفته هریک به ارزش یک میلیارد تومان به ناوگان پیش بیمارستانی استان اشاره و بیان کرد: در حال حاضر استان همدان دارای 56 پایگاه اورژانس بوده که با احتساب پایگاههای اسدآباد 61 مورد میشود که سه پایگاه جدید نیز در طول برنامه ششم توسعه به آن افزوده میشود.

وی با بیان اینکه مالکیت بالگرد اورژانس هوایی با هوانیروز است، اظهار کرد: سالانه 500 هزار تماس با اورژانس داریم که مزاحمتهای تلفنی تعدادشان کمتر شده اما تماسهای غیر مرتبط با اورژانس زیاد است.

معصومی میانگین رسیدن اورژانس از زمات تماس تا رسیدن به محل حادثه، در داخل همدان را 6 دقیقه و جاهای دیگر را 8 دقیقه اعلام کرد و گفت: در حال حاضر اورژانس پیش بیمارستانی استان دارای 93 دستگاه آمبولانس بوده که با شهرستان اسد آباد به 100 مورد میرسد.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌‌ها و بهداشت نیز 30 دستگاه آمبولانس دارد، و سایر نهادها و بیمارستان ارتش و شهید نوژه و.. نیز خود دارای آمبولانس هستند، اظهار کرد: سه مؤسسه خصوصی مجاز آمبولانس در استان داریم که دو مورد در همدان یک مورد در ملایر است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه خودرو حمل جسد باید با رنگ مشکی باشد و روی آن "خودرو حمل جسد" نوشته شود تا با آمبولانس اشتباه گرفته نشود، در مورد اقدام به خودکشی نیز اظهار کرد: از مجموع مأموریتهای ما در طول سال 120 مورد اقدام به خودکشی است که نیمی از آن فوت میکنند و نیمی نجات پیدا میکنند.

معصومی با بیان اینکه همدان در خودکشی دارای رتبه چهارم و پنجم است، عنوان کرد: سالانه 60 هزار مأموریت انجام میدهیم که 21 درصد آن حوادث ترافیکی و مابقی سایر حوادث است که در سال 85 مأموریتهای اورژانس 12 هزار مورد بود که اکنون به 60 هزار مورد رسیده است.

وی تعداد کارکنان فوریتهای پزشکی استان را 330 نفر اعلام کرد و با بیان اینکه 200 نفر نیرو نیازمندیم، عنوان کرد: 40 نفر نیروی جدید در آزمونی که آبان ماه برگزار شد به نیروی انسانی افزوده شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٩ تعداد بازدیـد : ٨٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۹۹,۲۲۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان